A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
A fórum moderátora: KovJonas  
uCoz közösség » Általános információk » Első lépések a uCoz rendszerben » Hibajelentés, segítségkérés (Mit hogyan? Általános információk a dolgok pontos menetéről)
Hibajelentés, segítségkérés
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 1 | 18:22
Ha a szerverrel, mentéssel (szerkesztéskori mentés, biztonsági mentés), érdekes megjelenéssel és hasonló, nem a Te hibádból származó nem szokványos problémákkal találkozol, olyasmivel ami vélhetőleg rendszerhiba, először is javasolt a következők végrehajtása:

  • sablon visszaállítása, esetleg új kinézet beállítása (javasolt mindenképp egy biztonsági mentés és egy másodlagos honlap, ahol próbálkozol)
  • a böngésző gyorsítótár kiürítése, (javasolt külső "takarító" program használata pl. a CCleaner)
  • egy pár órás várakozási idő is jót tehet,
  • másik gépen, másik böngészővel való próba
  • a probléma esetleges válaszának keresése a Fórumon, (használd a keresőket, illetve több oldalról közelítsd meg a dolgot, próbáld több kulcsszóval is!)
  • és ha végképp nem megy a dolog, akkor ebben a topikban tedd fel a kérdésedet.

A segítség ilyen esetben nem garantált, mivel Mi is csak felhasználója vagyunk a rendszernek, ilyen szinten már nem férünk hozzá a dolgokhoz.

Ha érdemleges választ szeretnél a hibajelenség esetleges megoldására, fordulj az Ügyfélszolgálathoz.
Ezt az admin felületeden adminbaron a Segítség menüpontban találod!



Olyan problémákkal ne is fáradj az említett helyen, amik a Te hibádból származnak. Például:
"Átírtam a sablont, de nem jelenik meg amit szeretnék, mi lehet a gond?"
Nagy a valószínűsége, hogy Te hibáztál!
Ilyen esetekben javasolt a Fórum tüzetes átvizsgálása, és a fenti lista végrehajtása.



Az Általános tájékoztatóban leírtak alapján és azokon felül javasolt még, hogy ha akár ide írsz, akár az Ügyfélszolgálatnak, készíts egy pillanatképet az adott hibáról, töltsd fel a saját tárhelyedre és a linkjét add meg a kérdéseddel együtt!
Sokszor többre megyünk a vizuális megjelenéssel, mint azzal ahogy sajátos módon a gondolataidat leírod.
Ezeket sokszor csak többedik kiegészítő leírás után lehet csak kapisgálni.

A segítségkérés általános alapfeltételei

  • Minden hozzászólásodban add meg a honlapod elérhetőségét (legegyszerűbb, ha az adataid szerkesztésénél adod meg, vagy tedd be aláírásnak)
  • Értelmes szöveget írj, ne használj szakzsargont, rövidítéseket és szlenget.
  • Ne idegeskedj és ne légy türelmetlen! A türelem nagy erény és mindig segít!
  • Ne szídd a rendszert, mert a rendszer jó! Mindenki más tudja használni, így a hiba oka leginkább Tőled ered!
  • Magyar fórumon vagy, ahol a segítséget is magyarul kapod!
  • Ne a fejléc, vagy egyes dizájn elemek legyenek az elsők, vagy a legfontosabbak! Olyan honlaposoknak akiknek az oldalán még semmi munka nem látszik, nem segítünk ilyen témában! Amint látjuk, hogy tettél valamit a honlapodért (feltöltötted tartalommal, cikkekkel, stb...), jön a segítség!
  • Ne kérj segítséget lezárt honlapra, vendégek elől lezárt területere! Amíg a gondodat megoldjuk, addig tedd szabaddá az utat!
    Előfordulhat, hogy kérünk belépési jelszót az admin felültetedre. Saját érdekedben ne tagadd meg ezt a kérést, különben nem biztos, hogy fogunk tudni segíteni! (ne a fórum oldalaira írd ki a jelszót, hanem privát úton fogjuk kérni!!!!)
  • Ha segítséget kérsz a fórumon, ne írd bele hogy pl. "A válaszokat erre az email címre küldjétek el".
    Az ilyen hozzászólást azonnal töröljük! Ez egy fórum, nem levelező oldal, vagy kliens. Neked kell a segítség, ne várd el a másiktól, hogy ugráljon Neked!
  • Ha segítséget kérsz a fórumon, ne kelljen a válaszodra napokat várni! Ha nem tudsz online maradni, vagy 1-2 napon belül válaszolni, akkor ne is kérdezz!
  • Ha kérünk valamit, vagy kérdezünk valamit, akkor a Te érdeked is, hogy teljesítsd a kérést, válaszolj a feltett kérdésre!
  • A Fórumon nincs büntetés. Mi sem büntetünk senkit és elvárjuk, hogy Te se büntesd azt, akitől a segítséget várod! Ha problémád van valakivel, intézd el vele privátban! Viszonyulj úgy ehhez a dologhoz, hogy itt mindenki ingyenesen van. A segítők is a szabad idejüket áldozzák rád!!!
  • Hagyd el a felesleges formázásokat! Lehet, te "úgy szoktál írni", de hidd el, akkor is meglátjuk a kérdésedet, ha NEM így írsz folyamatosan.

    Ezeket a dolgokat nem kötelező betartani! De akkor majd a segítség is olyan lesz, amilyen a kérdést feltevő hozzáállása!


Az itt leírtakat nem viccnek szánjuk.
Ha Neked ezek a minimális feltételek nem felelnek meg és nem tudsz ezeknek eleget tenni, akkor ne is várj segítséget!
zsolti7615
Üzenetek: 15
Hírnév: 6

Üzenet # 121 | 20:52
Szeretném, ha vendégként is használhatnák, olvashatnák az oldalamat. Kérem szépen, aki tud, segítsen!

Szia!
Lépj be a weboldaladra, majd ezután az aktuális menüpont alján keresd meg a vizuális szerkesztőt, majd a beállításoknál ( alul) vedd ki a pipát "Az adott oldal ideiglenesen nem látogatható" mellől! (balra a kis négyzetből!)
Ezután látni fogják a vendégek is a menüpontod tartalmát!
Üdv.
Vackor
Üzenetek: 2
Hírnév: 0

Üzenet # 122 | 17:53
Sziasztok!

Két weboldalam volt az ucoz rendszerében, mára már egyiket sem érem el. Nem értem, miért, mert emailt nem kaptam, és az első oldalamat nem is szerkesztettem az utóbbi időben, tehát el sem ronthattam.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Erika
Szabolcs
Üzenetek: 17
Hírnév: 0

Üzenet # 123 | 23:03
S57 szerver ismét nem elérhető!!!
Giuditta
Üzenetek: 4
Hírnév: 0

Üzenet # 124 | 00:46
Kedves Segítők!
Gondom a következő: a főoldalamon nincsenek ott a kis ikonok, amelyekkel a szerkesztőhöz eljuthatnék... Próbálkoztam több sablonnal is, de a főoldalon sehol nem találtam ikonokat, így oda sem írni, sem képet beilleszteni nem tudok... A főoldalam egy szép nagy üres lap cry
Mit lehet itten csinálni...?
Segítségeteket előre is köszönöm!
Giuditta

http://giudittaekszer.ucoz.hu/
bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 125 | 09:29
Giuditta, ellenőrizd, hogy az Adminisztrátorok csoport tagja vagy az oldaladon, valamint a felhasználói csoportok jogait is ellenőrizd le (Oldalszerkesztőnél a három pirossal jelölt opció) wink

Ha ez mind helyes, megpróbálhatod a Vezérlőpultból is szerkeszteni az oldalt a Vezérlőpult » Oldalszerkesztő » A honlap oldalainak vezérlése útvonalat követve.

Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
Giuditta
Üzenetek: 4
Hírnév: 0

Üzenet # 126 | 13:53
Kedves Bigblog!
Honlapon ez áll: Csoport "Adminisztrátorok" Szóval ez rendben.
A vezérlőpult- Oldalszerkesztő - Honlap oldalainak vezérlése útvonalon próbálkoztam már, de nem kerül föl az anyag az oldalra.... Rája kattintok pl. a szemre, bejön a szerkesztőoldal, feltöltök, mentek, nothing...
..és sajna, amit írtál "felhasználói csoportok jogait is ellenőrizd le (Oldalszerkesztőnél a három pirossal jelölt opció)" azt nem értem :-P
Leírnád nekem a pontos útvonalat...? Ne hari, még nagyon levés vagyok :-)
Köszönöm...!
bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 127 | 16:04
Giuditta, itt egy mini-videó: http://screencast.com/t/UczgcaNPvtei
Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
Giuditta
Üzenetek: 4
Hírnév: 0

Üzenet # 128 | 23:58
Azok is ki voltak pipálva...
Viszont, van még valami. Amikor a beillesztésre kattintok ezt írja ki:
"A böngésző biztonsági beállításai miatt a szerkesztő nem képes hozzáférni a vágólap adataihoz. Illeszd be újra ebben az ablakban.
Másolja be az alábbi mezőbe a Ctrl/Cmd+V billentyűk lenyomásával, majd nyomjon Rendben-t."
Na ezt a parancsot sem hajtotta végre, viszont lehet, hogy be kellene állítanom a böngészőt, hogy engedélyezzen nekem. Ebben tudsz esetleg segíteni, hogy azt hogy kell...?
Kosziii
cool
bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 129 | 07:31
Giuditta, azt javasolhatom, próbáld meg má böngészőkben is. Ha ott sem működik, töröld a sütiket (cookie) és a böngésző gyorsítótárát. wink
Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
kaunt
Üzenetek: 12
Hírnév: 0

Üzenet # 130 | 11:10
Kedves segítők azzal a problémával írok nektek hogy mikor szerkesztem az oldalamat és nyomok egy entert kihagy egy sort egyik nap még jól működött de most már nem és nem tudom hogy hogyan állíthatom vissza a válaszokat előre is köszönöm.
bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 131 | 13:22
kaunt, ez azért van, mert nemrég bevezettünk egy új Vizuális szerkesztőt. Enter helyett próbáld meg a Shift+Enter billentyűkombinációt vagy az Általános beállításoknál válaszd ki a Use the <br> tag instead of <p> for line breaks opciót.
Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
kaunt
Üzenetek: 12
Hírnév: 0

Üzenet # 132 | 22:10
bigblog köszi a választ
Giuditta
Üzenetek: 4
Hírnév: 0

Üzenet # 133 | 21:55
Kedves Bigblog!

Töröltem a sütiket meg a gyorsítótárat, főoldalra tölteni nem tudok :-(
Nagyon szépen köszönöm a segítséget, és nagyon tetszik a ucoz, ajánlani fogom mindenkinek, de nekem ez kicsit nehéz. Találtam egy másik szerkesztőt, nem ilyen szép, és közel sem tud ennyit, de nekem most megfelel. Ha több időm lesz, megint belevágok ebbe :-)
Szóval, köszi még egyszer, viszlát, és kösz a halakat :-)
Babák
Üzenetek: 17
Hírnév: 0

Üzenet # 134 | 13:45
Sziasztok! Szeretném a blog utolsó 5 friss bejegyzéseit a honlapom főoldalán is megjeleníteni, de nem tudom megoldani. Informerrel nem akar működni, de lehet valamit rosszul csinálok, ha pedig rányomok a globális blokk szerkesztésére azt írja ki, Azon felhasználók csoportjához tartozol, akinek nem engedélyezett ez a művelet.Minden kérdésben fordulj az oldal Adminjához. Szeretnék segítséget kérni. Köszönöm, Honalpom: tortamania.ucoz.hu
bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 135 | 14:12
Szia Babák!
Idézet Babák ()
Informerrel nem akar működni

Hogy érted ezt? Mi nem működik?

Beállíthatod, hogy a blog főoldala jelenjen meg a honlap főoldalaként az Általános beállításoknál.


Idézet Babák ()
ha pedig rányomok a globális blokk szerkesztésére azt írja ki, Azon felhasználók csoportjához tartozol, akinek nem engedélyezett ez a művelet.Minden kérdésben fordulj az oldal Adminjához

Felhasználók » Felhasználói csoportok » Az összes csoport jogainak beállítása » Egyéb:

Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
uCoz közösség » Általános információk » Első lépések a uCoz rendszerben » Hibajelentés, segítségkérés (Mit hogyan? Általános információk a dolgok pontos menetéről)
Keresés: