A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
A fórum moderátora: KovJonas  
uCoz közösség » Általános információk » Első lépések a uCoz rendszerben » Hibajelentés, segítségkérés (Mit hogyan? Általános információk a dolgok pontos menetéről)
Hibajelentés, segítségkérés
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 1 | 18:22
Ha a szerverrel, mentéssel (szerkesztéskori mentés, biztonsági mentés), érdekes megjelenéssel és hasonló, nem a Te hibádból származó nem szokványos problémákkal találkozol, olyasmivel ami vélhetőleg rendszerhiba, először is javasolt a következők végrehajtása:

  • sablon visszaállítása, esetleg új kinézet beállítása (javasolt mindenképp egy biztonsági mentés és egy másodlagos honlap, ahol próbálkozol)
  • a böngésző gyorsítótár kiürítése, (javasolt külső "takarító" program használata pl. a CCleaner)
  • egy pár órás várakozási idő is jót tehet,
  • másik gépen, másik böngészővel való próba
  • a probléma esetleges válaszának keresése a Fórumon, (használd a keresőket, illetve több oldalról közelítsd meg a dolgot, próbáld több kulcsszóval is!)
  • és ha végképp nem megy a dolog, akkor ebben a topikban tedd fel a kérdésedet.

A segítség ilyen esetben nem garantált, mivel Mi is csak felhasználója vagyunk a rendszernek, ilyen szinten már nem férünk hozzá a dolgokhoz.

Ha érdemleges választ szeretnél a hibajelenség esetleges megoldására, fordulj az Ügyfélszolgálathoz.
Ezt az admin felületeden adminbaron a Segítség menüpontban találod!



Olyan problémákkal ne is fáradj az említett helyen, amik a Te hibádból származnak. Például:
"Átírtam a sablont, de nem jelenik meg amit szeretnék, mi lehet a gond?"
Nagy a valószínűsége, hogy Te hibáztál!
Ilyen esetekben javasolt a Fórum tüzetes átvizsgálása, és a fenti lista végrehajtása.



Az Általános tájékoztatóban leírtak alapján és azokon felül javasolt még, hogy ha akár ide írsz, akár az Ügyfélszolgálatnak, készíts egy pillanatképet az adott hibáról, töltsd fel a saját tárhelyedre és a linkjét add meg a kérdéseddel együtt!
Sokszor többre megyünk a vizuális megjelenéssel, mint azzal ahogy sajátos módon a gondolataidat leírod.
Ezeket sokszor csak többedik kiegészítő leírás után lehet csak kapisgálni.

A segítségkérés általános alapfeltételei

  • Minden hozzászólásodban add meg a honlapod elérhetőségét (legegyszerűbb, ha az adataid szerkesztésénél adod meg, vagy tedd be aláírásnak)
  • Értelmes szöveget írj, ne használj szakzsargont, rövidítéseket és szlenget.
  • Ne idegeskedj és ne légy türelmetlen! A türelem nagy erény és mindig segít!
  • Ne szídd a rendszert, mert a rendszer jó! Mindenki más tudja használni, így a hiba oka leginkább Tőled ered!
  • Magyar fórumon vagy, ahol a segítséget is magyarul kapod!
  • Ne a fejléc, vagy egyes dizájn elemek legyenek az elsők, vagy a legfontosabbak! Olyan honlaposoknak akiknek az oldalán még semmi munka nem látszik, nem segítünk ilyen témában! Amint látjuk, hogy tettél valamit a honlapodért (feltöltötted tartalommal, cikkekkel, stb...), jön a segítség!
  • Ne kérj segítséget lezárt honlapra, vendégek elől lezárt területere! Amíg a gondodat megoldjuk, addig tedd szabaddá az utat!
    Előfordulhat, hogy kérünk belépési jelszót az admin felültetedre. Saját érdekedben ne tagadd meg ezt a kérést, különben nem biztos, hogy fogunk tudni segíteni! (ne a fórum oldalaira írd ki a jelszót, hanem privát úton fogjuk kérni!!!!)
  • Ha segítséget kérsz a fórumon, ne írd bele hogy pl. "A válaszokat erre az email címre küldjétek el".
    Az ilyen hozzászólást azonnal töröljük! Ez egy fórum, nem levelező oldal, vagy kliens. Neked kell a segítség, ne várd el a másiktól, hogy ugráljon Neked!
  • Ha segítséget kérsz a fórumon, ne kelljen a válaszodra napokat várni! Ha nem tudsz online maradni, vagy 1-2 napon belül válaszolni, akkor ne is kérdezz!
  • Ha kérünk valamit, vagy kérdezünk valamit, akkor a Te érdeked is, hogy teljesítsd a kérést, válaszolj a feltett kérdésre!
  • A Fórumon nincs büntetés. Mi sem büntetünk senkit és elvárjuk, hogy Te se büntesd azt, akitől a segítséget várod! Ha problémád van valakivel, intézd el vele privátban! Viszonyulj úgy ehhez a dologhoz, hogy itt mindenki ingyenesen van. A segítők is a szabad idejüket áldozzák rád!!!
  • Hagyd el a felesleges formázásokat! Lehet, te "úgy szoktál írni", de hidd el, akkor is meglátjuk a kérdésedet, ha NEM így írsz folyamatosan.

    Ezeket a dolgokat nem kötelező betartani! De akkor majd a segítség is olyan lesz, amilyen a kérdést feltevő hozzáállása!


Az itt leírtakat nem viccnek szánjuk.
Ha Neked ezek a minimális feltételek nem felelnek meg és nem tudsz ezeknek eleget tenni, akkor ne is várj segítséget!
KOCZKAHUN
Üzenetek: 28
Hírnév: 0

Üzenet # 301 | 11:19
Sziasztok!

Adminisztrátor vagyok a jatekok.ucoz.com weboldalon (nem a tulajdonos) és egy olyan problémába ütköztem, hogy a fórumba való posztolás nem mindig engedélyezett. Eddig Moderátor voltam, de éppen emiatt a probléma miatt tett át a tulaj az Admin csoportba. A probléma pedig az lenne, hogy amikor elkészítem a témát, megformázom, képeket beillesztem stb. és rákattintok a Létrehozom a témát gombra, akkor tölt-tölt, majd visszairányít a szerkesztőbe, melynek a felső sávjában megjelenik egy piros "Belépés megtagadva" felirat. Ötletünk sincs a tulajjal, hogy mitől lehet ez a probléma, mert nála nem fordul elő. Több böngészőt próbáltam, cache ürítés is megvolt, IP-cím rejtés is volt, stb. Szóval már nagyjából minden megvolt. A főoldalon lévő Cikkek részlegben pedig semmi ilyen gond nincsen. Ott bármikor tudok posztolni anélkül, hogy ilyen problémába ütköznék

Szerintetek ez mitől lehet?

Köszönöm előre is a válaszokat.
bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 302 | 12:38
KOCZKAHUN, kérlek, mutass egy képernyőképet a hibáról.
Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
KOCZKAHUN
Üzenetek: 28
Hírnév: 0

Üzenet # 303 | 17:23
A létrehozom a témát gombra kattintás után tehát elkezd tölteni, majd előjön ez.

Képernyőkép:
https://prnt.sc/gf3qcg
bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 304 | 11:00
KOCZKAHUN, kérlek, lépj ki a fiókodból, majd kérj jelszóemlékeztetőt itt: https://uid.me/remind_pass
Az új adatokat használva mindennek megfelelően kell működnie.

Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
Az üzenetet szerkesztette bigblog - Csütörtök, 2017.09.07, 11:19
KOCZKAHUN
Üzenetek: 28
Hírnév: 0

Üzenet # 305 | 14:08
bigblog, miféle új adatok?
Kértem jelszó-emlékeztetőt, majd a linkre kattintva megjelent a belépési és a webtop jelszavam. Új adatokat nem kaptam. Vagy esetleg történtek módosítások a fiókomban?

Üdv,
KOCZKAHUN

Hozzáadva (2017.09.11, 14:08)
---------------------------------------------

Idézet KOCZKAHUN ()
bigblog, miféle új adatok?
Kértem jelszó-emlékeztetőt, majd a linkre kattintva megjelent a belépési és a webtop jelszavam. Új adatokat nem kaptam. Vagy esetleg történtek módosítások a fiókomban?

Üdv,
KOCZKAHUN


Ui: A probléma továbbra is fennáll!
bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 306 | 20:36
KOCZKAHUN, ha a probléma továbbra is fennáll, próbálj meg beállítani egy új jelszót a uid.me oldalon.
Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
Az üzenetet szerkesztette bigblog - Hétfő, 2017.09.18, 20:36
KOCZKAHUN
Üzenetek: 28
Hírnév: 0

Üzenet # 307 | 18:51
Köszönöm, megpróbálom!

Hozzáadva (2017.09.19, 18:51)
---------------------------------------------
#Jelszócsere megtörtént. A probléma továbbra is fennáll. Nem tudok témát létrehozni a fórumban adminként. sad

bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 308 | 21:02
KOCZKAHUN, telepítettél az utóbbi időben bármilyen szkriptet is a honlapodra?
Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
KOCZKAHUN
Üzenetek: 28
Hírnév: 0

Üzenet # 309 | 10:52
Idézet bigblog ()
KOCZKAHUN, telepítettél az utóbbi időben bármilyen szkriptet is a honlapodra?


Nem, nem történt semmilyen szkript telepítés.
EniG
Üzenetek: 160
Hírnév: 4

Üzenet # 310 | 09:25
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni az illetékesektől. Napok óta nem működik a honlapom. Épp most vettem domaint és a szolgáltatom azt mondja, amíg a célweboldal nem működik, nem tudja beállítani. Tudnátok segíteni? enig.ucoz.hu
Tancos
Üzenetek: 2
Hírnév: 0

Üzenet # 311 | 12:37
Segítséget kérek

Létrehoztam egy web odlalt (hagyomanyorzok.ucoz.hu)
Vendég felületen a főoldalra írt információk nem jelennek meg, csak ha már regisztráltál. Regisztráció után bármelyik titulusnál létszik, de vengéként nem.
A Főoldal szerkesztésekor a csoportok hozzáfétrésénél minden pipa bennevan. Ha a vendég elől a pipát kiveszem, akkor a web oldal a "vengédek nem látogathatják az oldalt" felirat jelenik meg.

Mit kell beálíltanom, hogy a főoldalra írt szöveg vendég felületen megjelenjen.

Amennyiben rossz helyre írtam be a kérésemet, úgy kérek segítséfget, hogy hova rakjam be.
bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 312 | 23:00
Tancos, HTML kód szerkesztő üzemmódban szerkeszd az oldalt, és rakd a kívánt információt az
Kód
<?if($ADD_ENTRY_LINK$)?>

kód elé.

Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
zsolti7615
Üzenetek: 15
Hírnév: 6

Üzenet # 313 | 16:49
Üdvözlet!

Az alábbi e-mailt kaptam a domain név regisztátortól!

Kedves Ügyfelünk!

A lagzizso.hu domain név szolgáltatását nem érintő, adminisztratív változásokkal kapcsolatban kérnénk szíves segítségét az alábbiakban:

Cégünk 2015-ben .hu domain regisztrátor lett, így az ügyfeleink korábban tőlünk rendelt .hu domain neveit azok meghosszabbítása során eddigi regisztrátor partnerünktől átkérjük a saját fenntartásunk alá. Ebben a folyamatban, a legtöbb esetben az ügyfeleink nem kell részt venniük, azonban az Ön este ez alól kivételt képez, mivel a lagzizso.hu domain név névszerverei nem hozzánk mutatnak.

A .hu domain nevek átregisztrációjának egyik feltétele, hogy egy technikai ellenőrzés hibamentesen fusson le. A technikai ellenőrzés jelen esetben hibát ad:

M-GREET -I- [lagzizso.hu] Domi version 20170905 at 2017-12-20.12:21
M-STA -I- [lagzizso.hu] Starting from: ns2.ucoz.net
M-NADD -I- [lagzizso.hu] NS addr: 213.174.157.200
M-PRIF -E- [lagzizso.hu] Cannot get domain data (213.174.157.200 ns2.ucoz.net)

A fentiek értelmében kérem ellenőrizze a névszerver beállítását, hogy ez a technikai ellenőrzés rendben lefuthasson és az átregisztráció sikeres legyen.
stozo
Üzenetek: 1
Hírnév: 0

Üzenet # 314 | 19:00
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem , hogy a honlapomat miért nem dobja ki a kereső? Tehát csak ugy tudnak rá menni az oldalra mások ha adok linket,ha keresőbe be írják akkor nem dobja ki .
Előre is köszönöm a választ.
Ákos2802
Üzenetek: 1
Hírnév: 0

Üzenet # 315 | 09:22
Sziasztok!

A héten végre elkészítettem az oldalamat. Pár napja feladtam hirdetéseket 1-2 oldalon, hogy népszerűsíthessem az oldalamat. Ma az fogad, hogy Cheating counters, auto surfing okra hivatkozva letiltották az oldalamat. Mit csináljak, hogy fel legyen oldva a tiltás? Arról nem is beszélve, hogy nem használtam sem cheating counters, sem auto surfing oldalakat, szóval nem értem miért lett tiltva az oldalam. Más ucozos oldalakat is láttam hirdetni az adott weboldalalkon, akkor miért az én oldalam kap csak tiltást?
uCoz közösség » Általános információk » Első lépések a uCoz rendszerben » Hibajelentés, segítségkérés (Mit hogyan? Általános információk a dolgok pontos menetéről)
Keresés: