A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
A fórum moderátora: KovJonas  
uCoz közösség » Általános információk » Első lépések a uCoz rendszerben » Hibajelentés, segítségkérés (Mit hogyan? Általános információk a dolgok pontos menetéről)
Hibajelentés, segítségkérés
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 1 | 18:22
Ha a szerverrel, mentéssel (szerkesztéskori mentés, biztonsági mentés), érdekes megjelenéssel és hasonló, nem a Te hibádból származó nem szokványos problémákkal találkozol, olyasmivel ami vélhetőleg rendszerhiba, először is javasolt a következők végrehajtása:

  • sablon visszaállítása, esetleg új kinézet beállítása (javasolt mindenképp egy biztonsági mentés és egy másodlagos honlap, ahol próbálkozol)
  • a böngésző gyorsítótár kiürítése, (javasolt külső "takarító" program használata pl. a CCleaner)
  • egy pár órás várakozási idő is jót tehet,
  • másik gépen, másik böngészővel való próba
  • a probléma esetleges válaszának keresése a Fórumon, (használd a keresőket, illetve több oldalról közelítsd meg a dolgot, próbáld több kulcsszóval is!)
  • és ha végképp nem megy a dolog, akkor ebben a topikban tedd fel a kérdésedet.

A segítség ilyen esetben nem garantált, mivel Mi is csak felhasználója vagyunk a rendszernek, ilyen szinten már nem férünk hozzá a dolgokhoz.

Ha érdemleges választ szeretnél a hibajelenség esetleges megoldására, fordulj az Ügyfélszolgálathoz.
Ezt az admin felületeden adminbaron a Segítség menüpontban találod!



Olyan problémákkal ne is fáradj az említett helyen, amik a Te hibádból származnak. Például:
"Átírtam a sablont, de nem jelenik meg amit szeretnék, mi lehet a gond?"
Nagy a valószínűsége, hogy Te hibáztál!
Ilyen esetekben javasolt a Fórum tüzetes átvizsgálása, és a fenti lista végrehajtása.



Az Általános tájékoztatóban leírtak alapján és azokon felül javasolt még, hogy ha akár ide írsz, akár az Ügyfélszolgálatnak, készíts egy pillanatképet az adott hibáról, töltsd fel a saját tárhelyedre és a linkjét add meg a kérdéseddel együtt!
Sokszor többre megyünk a vizuális megjelenéssel, mint azzal ahogy sajátos módon a gondolataidat leírod.
Ezeket sokszor csak többedik kiegészítő leírás után lehet csak kapisgálni.

A segítségkérés általános alapfeltételei

  • Minden hozzászólásodban add meg a honlapod elérhetőségét (legegyszerűbb, ha az adataid szerkesztésénél adod meg, vagy tedd be aláírásnak)
  • Értelmes szöveget írj, ne használj szakzsargont, rövidítéseket és szlenget.
  • Ne idegeskedj és ne légy türelmetlen! A türelem nagy erény és mindig segít!
  • Ne szídd a rendszert, mert a rendszer jó! Mindenki más tudja használni, így a hiba oka leginkább Tőled ered!
  • Magyar fórumon vagy, ahol a segítséget is magyarul kapod!
  • Ne a fejléc, vagy egyes dizájn elemek legyenek az elsők, vagy a legfontosabbak! Olyan honlaposoknak akiknek az oldalán még semmi munka nem látszik, nem segítünk ilyen témában! Amint látjuk, hogy tettél valamit a honlapodért (feltöltötted tartalommal, cikkekkel, stb...), jön a segítség!
  • Ne kérj segítséget lezárt honlapra, vendégek elől lezárt területere! Amíg a gondodat megoldjuk, addig tedd szabaddá az utat!
    Előfordulhat, hogy kérünk belépési jelszót az admin felültetedre. Saját érdekedben ne tagadd meg ezt a kérést, különben nem biztos, hogy fogunk tudni segíteni! (ne a fórum oldalaira írd ki a jelszót, hanem privát úton fogjuk kérni!!!!)
  • Ha segítséget kérsz a fórumon, ne írd bele hogy pl. "A válaszokat erre az email címre küldjétek el".
    Az ilyen hozzászólást azonnal töröljük! Ez egy fórum, nem levelező oldal, vagy kliens. Neked kell a segítség, ne várd el a másiktól, hogy ugráljon Neked!
  • Ha segítséget kérsz a fórumon, ne kelljen a válaszodra napokat várni! Ha nem tudsz online maradni, vagy 1-2 napon belül válaszolni, akkor ne is kérdezz!
  • Ha kérünk valamit, vagy kérdezünk valamit, akkor a Te érdeked is, hogy teljesítsd a kérést, válaszolj a feltett kérdésre!
  • A Fórumon nincs büntetés. Mi sem büntetünk senkit és elvárjuk, hogy Te se büntesd azt, akitől a segítséget várod! Ha problémád van valakivel, intézd el vele privátban! Viszonyulj úgy ehhez a dologhoz, hogy itt mindenki ingyenesen van. A segítők is a szabad idejüket áldozzák rád!!!
  • Hagyd el a felesleges formázásokat! Lehet, te "úgy szoktál írni", de hidd el, akkor is meglátjuk a kérdésedet, ha NEM így írsz folyamatosan.

    Ezeket a dolgokat nem kötelező betartani! De akkor majd a segítség is olyan lesz, amilyen a kérdést feltevő hozzáállása!


Az itt leírtakat nem viccnek szánjuk.
Ha Neked ezek a minimális feltételek nem felelnek meg és nem tudsz ezeknek eleget tenni, akkor ne is várj segítséget!
Redzsina
Üzenetek: 75
Hírnév: 7

Üzenet # 91 | 04:49
Mondtam én, hogy a rendszer néha generál hibákat... Senki nem hitt nekem!! lol
Ne értsetek félre: nem kárörvendek (meg semmi ilyen), csak megnyugtat a tudat, hogy másnál is vannak "önmagától generálódó problémák". shy
Bea
Üzenetek: 4
Hírnév: 0

Üzenet # 92 | 19:15
Sziasztok!
Már többen is jelezték, hogy nem tudnak regisztrálni a honlapomra, mert nem fogadja el az e-mail címüket. Segítsetek! Köszi! help
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 93 | 20:16
Bea, nem hiányzik véletlenül valami?? Mondjuk az hogy melyik oldalról van szó.
Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
Bea
Üzenetek: 4
Hírnév: 0

Üzenet # 94 | 10:43
www.petofisuli.ucoz.hu
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 95 | 17:25
Bea, szia, az uid-s regiszráció nagyjából 1 hete a http://www.uid.me/register/ oldalon zajlik, és a te honlapod az uid-ben van. wink
Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
Réka
Üzenetek: 5
Hírnév: 0

Üzenet # 96 | 18:24
Kedves Ucoz!
Nem régiben kezdtem el a honlapom szerkesztését. Nincs is semmi problémám - kivétel a Főoldal...Hiába írom be a szöveget a szerkesztőbe, elmentem - ugyanúgy, mint az aloldalaknál - mégsem jelenik meg semmi a honlapon. A szerkesztőben ott van a szöveg, csak a honlapon nincs rajta. Az aloldalakkal nincs semmi probléma, ugyanezt csinálom és ott megjelenik a honlapon is! Vajon mit csinálok rosszul?

http://megengedes.ucoz.hu/
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 97 | 18:51
Réka, a vizuális szerkesztő hátránya.... Készítsd el az oldalt HTML (vagy bb) kód szerkesztőben, vagy ha nem ismered a HTML nyelvet, akkor készítsd el itt az oldal tartalmát, majd kérd el tőle a forráskódot, és a HTML sablonba illeszd be.
Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
Réka
Üzenetek: 5
Hírnév: 0

Üzenet # 98 | 15:22
Huh, kedves vmarci, ilyet még nem csináltam, izgalmas volt, de SIKERÜLT!! Köszönöm szépen smile
Pisti2829
Üzenetek: 27
Hírnév: 0

Üzenet # 99 | 17:11
Sziasztok!

Abban kérhetem valaki segítségét, hogy milyen módon tudom lecserélni saját háttérre / szines/ a http://eskuvoikisokos.ucoz.hu oldalamat. Ha sikerül akkor minegyik oldalon külön kell lecserélnem?

Köszönöm szépen.
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 100 | 18:12
Pisti2829, http://eskuvoikisokos.ucoz.hu/tmpls/?a=tmpl;m=3;t=3
és itt keress rá erre: "body", ha nincs találat, akkor rakd be:
Kód
body {background: url(kép url címe);}


mindkettőtöknek: A kérdést legközelebb a megfelelő topic-ba tegyétek fel!

Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
deejayrg
Üzenetek: 2
Hírnév: 0

Üzenet # 101 | 20:35
A problémám a következő:
A minap létrehoztam egy új oldalt: http://remixclub.ucoz.hu/
Ha frissítem az oldalt, gyakran kiírja, hogy Requested site is not registered at uCoz Web Services
Site NOT found.
Remélem, ez csak ideiglenes szerver hiba lesz.
Valaki tud valamit erre mondani? biggrin
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 102 | 21:49
deejayrg, azt tudom erre mondani, hony nálam nem csinálja... frisítgettem, ill. navigáltam az oldalon, és szépen megy! wink
Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
Hando
Üzenetek: 4
Hírnév: 0

Üzenet # 103 | 14:10
Üdv!

A weboldalamra való látogatáskor ( www.csercsicsteto.ucoz.com) az alábbi üzenet fogad: "A(z) "csercsicsteto.ucoz.com" honlap az aktivitás hiánya miatt inaktiválva lett és néhány nap múlva törölve lesz.
A visszaállítás feltételeit megküldtük a tulajdonos által regisztrált e-mail címre."

A visszaállítással nem is lenne bajom,de nem tudok belépni egyszerűen a "regisztrált e-mail" cimemre, igy a visszaállitást nem tudom elvégezni.
Végrehajtottam az itteni regisztráciomban egy e-mail cím módosítást olyan fiókra amit használni is tudok, nem lehetne valahogy oda újrakérjem a visszaállítási linket?
köszönöm a segítséget előre is!
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 104 | 18:00
minél gyorsabban írj az ügyfél szolgáltnak:

http://ucoz.hu
http://ucoz.com

a lap alján kapcsolat. Mindkét helyre írhatsz, a 2. helyre angolul

Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
zsuzsu
Üzenetek: 6
Hírnév: 0

Üzenet # 105 | 17:29
Sziasztok!
Az [s107]server hibát jelez...
Nem tudok felmenni a honlapomra.Mi ilyenkor a teendő?
kereszteny.ucoz.hu
Előre is köszi!
uCoz közösség » Általános információk » Első lépések a uCoz rendszerben » Hibajelentés, segítségkérés (Mit hogyan? Általános információk a dolgok pontos menetéről)
Keresés: