A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
A fórum moderátora: KovJonas  
uCoz közösség » Általános információk » Első lépések a uCoz rendszerben » Hibajelentés, segítségkérés (Mit hogyan? Általános információk a dolgok pontos menetéről)
Hibajelentés, segítségkérés
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 1 | 18:22
Ha a szerverrel, mentéssel (szerkesztéskori mentés, biztonsági mentés), érdekes megjelenéssel és hasonló, nem a Te hibádból származó nem szokványos problémákkal találkozol, olyasmivel ami vélhetőleg rendszerhiba, először is javasolt a következők végrehajtása:

  • sablon visszaállítása, esetleg új kinézet beállítása (javasolt mindenképp egy biztonsági mentés és egy másodlagos honlap, ahol próbálkozol)
  • a böngésző gyorsítótár kiürítése, (javasolt külső "takarító" program használata pl. a CCleaner)
  • egy pár órás várakozási idő is jót tehet,
  • másik gépen, másik böngészővel való próba
  • a probléma esetleges válaszának keresése a Fórumon, (használd a keresőket, illetve több oldalról közelítsd meg a dolgot, próbáld több kulcsszóval is!)
  • és ha végképp nem megy a dolog, akkor ebben a topikban tedd fel a kérdésedet.

A segítség ilyen esetben nem garantált, mivel Mi is csak felhasználója vagyunk a rendszernek, ilyen szinten már nem férünk hozzá a dolgokhoz.

Ha érdemleges választ szeretnél a hibajelenség esetleges megoldására, fordulj az Ügyfélszolgálathoz.
Ezt az admin felületeden adminbaron a Segítség menüpontban találod!



Olyan problémákkal ne is fáradj az említett helyen, amik a Te hibádból származnak. Például:
"Átírtam a sablont, de nem jelenik meg amit szeretnék, mi lehet a gond?"
Nagy a valószínűsége, hogy Te hibáztál!
Ilyen esetekben javasolt a Fórum tüzetes átvizsgálása, és a fenti lista végrehajtása.



Az Általános tájékoztatóban leírtak alapján és azokon felül javasolt még, hogy ha akár ide írsz, akár az Ügyfélszolgálatnak, készíts egy pillanatképet az adott hibáról, töltsd fel a saját tárhelyedre és a linkjét add meg a kérdéseddel együtt!
Sokszor többre megyünk a vizuális megjelenéssel, mint azzal ahogy sajátos módon a gondolataidat leírod.
Ezeket sokszor csak többedik kiegészítő leírás után lehet csak kapisgálni.

A segítségkérés általános alapfeltételei

  • Minden hozzászólásodban add meg a honlapod elérhetőségét (legegyszerűbb, ha az adataid szerkesztésénél adod meg, vagy tedd be aláírásnak)
  • Értelmes szöveget írj, ne használj szakzsargont, rövidítéseket és szlenget.
  • Ne idegeskedj és ne légy türelmetlen! A türelem nagy erény és mindig segít!
  • Ne szídd a rendszert, mert a rendszer jó! Mindenki más tudja használni, így a hiba oka leginkább Tőled ered!
  • Magyar fórumon vagy, ahol a segítséget is magyarul kapod!
  • Ne a fejléc, vagy egyes dizájn elemek legyenek az elsők, vagy a legfontosabbak! Olyan honlaposoknak akiknek az oldalán még semmi munka nem látszik, nem segítünk ilyen témában! Amint látjuk, hogy tettél valamit a honlapodért (feltöltötted tartalommal, cikkekkel, stb...), jön a segítség!
  • Ne kérj segítséget lezárt honlapra, vendégek elől lezárt területere! Amíg a gondodat megoldjuk, addig tedd szabaddá az utat!
    Előfordulhat, hogy kérünk belépési jelszót az admin felültetedre. Saját érdekedben ne tagadd meg ezt a kérést, különben nem biztos, hogy fogunk tudni segíteni! (ne a fórum oldalaira írd ki a jelszót, hanem privát úton fogjuk kérni!!!!)
  • Ha segítséget kérsz a fórumon, ne írd bele hogy pl. "A válaszokat erre az email címre küldjétek el".
    Az ilyen hozzászólást azonnal töröljük! Ez egy fórum, nem levelező oldal, vagy kliens. Neked kell a segítség, ne várd el a másiktól, hogy ugráljon Neked!
  • Ha segítséget kérsz a fórumon, ne kelljen a válaszodra napokat várni! Ha nem tudsz online maradni, vagy 1-2 napon belül válaszolni, akkor ne is kérdezz!
  • Ha kérünk valamit, vagy kérdezünk valamit, akkor a Te érdeked is, hogy teljesítsd a kérést, válaszolj a feltett kérdésre!
  • A Fórumon nincs büntetés. Mi sem büntetünk senkit és elvárjuk, hogy Te se büntesd azt, akitől a segítséget várod! Ha problémád van valakivel, intézd el vele privátban! Viszonyulj úgy ehhez a dologhoz, hogy itt mindenki ingyenesen van. A segítők is a szabad idejüket áldozzák rád!!!
  • Hagyd el a felesleges formázásokat! Lehet, te "úgy szoktál írni", de hidd el, akkor is meglátjuk a kérdésedet, ha NEM így írsz folyamatosan.

    Ezeket a dolgokat nem kötelező betartani! De akkor majd a segítség is olyan lesz, amilyen a kérdést feltevő hozzáállása!


Az itt leírtakat nem viccnek szánjuk.
Ha Neked ezek a minimális feltételek nem felelnek meg és nem tudsz ezeknek eleget tenni, akkor ne is várj segítséget!
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 61 | 20:44
A Statisztika másnál is "bedöglött?"

Perpill jelenleg egy ideje nálam ez van:

látogatók: y
honlapok(ahonnan jönnek): 1,5-2x y

Vagyis másfélszer vagy 2x annyi látogatót jelez a "honlapok" fülen, mint amennyi az eredeti látogató.
1world
Üzenetek: 244
Hírnév: 22

Üzenet # 62 | 21:34
Locky, nem tudom, nálam szerintem pl. nincsen baja. Ha a könyvjelzőket nem adom hozzá a számokhoz, akkor nagyjából stimmel.

Mondjuk a másikon már nem stimmel annyira. Bár ezek soha nem stimmeltek teljesen.

DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 63 | 08:00
Locky, nálam sincs minden rendben, látogatónak 12-t, oldalaknál 20-at jelez tegnapra
A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


Encsi
Üzenetek: 31
Hírnév: 3

Üzenet # 64 | 09:20
Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem a webáruházamban. Beállítottam, hogy ha rendelést ad le valaki akkor e-mail értesítést kap a rendelésről, a státusz változásról. Illetve én is értesítést kapok ha új megrendelés érkezik. Már próbáltam minden féle képpen átállítani de sajnos a vevő nem kap e-mailt csak ha státusz változik, de akkor sem mindig. Nem kerül spam mappába azt megnéztem.
En mint admin megkapom a mailt, hogy valaki új rendelést adott le.
Esetleg valaki találkozott már ilyen problémával?

Előre is köszönöm!
Encsi
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 65 | 10:32
Encsi, elsőnek az a kérdés, milyen E-mail cím szerepel a vevőnél. Mármint végnévként. (citrom, gmail, freemail elméletileg már müködik, ezáltal a postafiók.hu is.)
Encsi
Üzenetek: 31
Hírnév: 3

Üzenet # 66 | 11:10
Locky Köszönöm a válaszod!

Gmailes cimmel tesztelek. Akkor annak elvileg működnie kéne... sad
Van esetleg ötleted hol lehet a bibi?
Köszi
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 67 | 11:39


Itt jó ha mind a 4 be van pipálva.
Bár lehet rosszat pipálgattál.

Érdekes a magyar nyelv, mert sok dolgot angolról, vagy éppen más nyelvről, nem szó szerint kell érteni. PL: rögtön felette:



Ez pl. olyan "moderátor" csoport, aki anyagokat tölt fel, legalábbis szerintem. Nem pedig valami szövetségi ügynök biggrin

Ha meg valamit nem látsz, akkor azt javaslom, rakd át orosz, vagy román nyelvre a "panel-t" ott felül, és a szöveget rakd be google fordítóba. Azért nem mondom az angolt, mert az sem igazán fejlettebb sokkal a magyartól, nézd csak:

Csatolmányok: 3779739.png (7.0 Kb) · 8513892.png (6.8 Kb) · 3949215.png (28.0 Kb)
Attila
Üzenetek: 414
Hírnév: 34

Üzenet # 68 | 11:46
Locky, nem annyira a magyar nyelv érdekessége a szempont, hanem inkább az, hogy mire megtörténik egy mondat vagy hivatkozás fordítása, és bekerül a rendszerbe, addigra a fejlesztések miatt az operátor, vagy link vagy hivatkozás más funkciót is kaphat, így javasolt az angol, vagy akinek megoldható az orosz oldalon az ellenőrzés. Így elnézést ha néha nem megfelelő szó szerint a magyar, de idővel a rendszer mindig frissül és tökéletesítődik magyar nyelven is smile
Ingatlant vennéll? Eladsz? Hívj, segítek! Gál Attila Otthon Centrum Tel: +36 70 454 0707 http://ingatlan.ucoz.hu http://centr.oc.hu
Encsi
Üzenetek: 31
Hírnév: 3

Üzenet # 69 | 12:56
Mindenkinek köszönöm a segítséget, én voltam a balga! Rosszul állítottam be a rendelési adatok szerkesztésénél az e-mailt.

Már működik tökéletesen!

Köszönöm még egyszer
Redzsina
Üzenetek: 75
Hírnév: 7

Üzenet # 70 | 04:03
Sziasztok!

Immár 2. alkalommal módosította a szerver az oldalamat, de főleg a css-re van rácuppanva a drágám. cranky

Ez az én css-em:
Code
/megjelenes/css/tema1.css

volt egy kis szeróprobléma és voala:
Code
/_st/my.css


Én nem tudom ki engedélyezte ezt nekik, de azért mindennek van határa!!!
Másnál is vannak ilyesmi "problémák"?
Én nagyon nem szeretem, ha belenyúlkálnak a dolgaimba; rajtam kívül más nem is nyúlhat az adminpanelhez (sem).

Hogy ne csak off legyen:
Mikor megpróbálom az oldalakhoz egyenként hozzárendelni a saját css-emet (igen, megint...), jelzi a rendszer, hogy egy -if- tag nincs lezárva.
Szeretném megtudni, hogy kinek van 6. érzéke, mert én az alábbi kódban nem látok semmi -if- tagot, de lehet csak én vagyok a h*lye. -,-'

vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 71 | 16:45
Redzsina,
és akkor ez mi, ha nem if tag?: <?$META_DESCRIPTION$?>

Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
Redzsina
Üzenetek: 75
Hírnév: 7

Üzenet # 72 | 17:44
vmarci21,
Pontosan mire érted?
Én még mindig nem látok ott semmilyen <?if?> tagot, amit le kéne zárnom. biggrin

Hozzáadva (04.10.2012, 16:44)
---------------------------------------------
Szerk.:

Megtaláltam a megoldást!!!
hands
A drága rendszer telebombázta az első conatiner-t 8 db <?endif?> kóddal egymás után(!!), s ezért nem tudtam módosítani az oldalakat.
Hogy miért azt ne kérdezd, de a válasz engem is érdekelne. biggrin

Esetleg ha valaki azzal jönne, hogy "nem lehetséges, hogy esetleg Te voltál", a válaszom nem, mert mindent mindig lezárok. Igaz, általában lemarad a / vagy a ? jel, de az if - endif mindig ott van + ez akkor jelentkezett, amikor új css-t adott a rendszer. Értékelem a nagylelkűségét, de nincs szükségem rá se most, se máskor. biggrin

A kérdésem még mindig u.az: másnál is vannak ilyen "önmagától keletkező problémák"? smile

vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 73 | 19:42
Redzsina, javítottam a hozzászólásomat, de gondolom (olvasom) hogy már rá jöttél. cool

És ez nem önmagától keletkező probléma, a sablon módosításakor rosszul töröltél.

Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 74 | 20:29
Redzsina, rosszat írtam, a <?$META_DESCRIPTION$?> kódot nem kell lezárni. (asszem, belezavarodtam. wacko )
Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
Redzsina
Üzenetek: 75
Hírnév: 7

Üzenet # 75 | 21:30
vmarci21,
Haonslót írtam neked PM-ben. biggrin biggrin biggrin
uCoz közösség » Általános információk » Első lépések a uCoz rendszerben » Hibajelentés, segítségkérés (Mit hogyan? Általános információk a dolgok pontos menetéről)
Keresés: