A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
A fórum moderátora: KovJonas  
uCoz közösség » Általános információk » Első lépések a uCoz rendszerben » Hibajelentés, segítségkérés (Mit hogyan? Általános információk a dolgok pontos menetéről)
Hibajelentés, segítségkérés
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 1 | 18:22
Ha a szerverrel, mentéssel (szerkesztéskori mentés, biztonsági mentés), érdekes megjelenéssel és hasonló, nem a Te hibádból származó nem szokványos problémákkal találkozol, olyasmivel ami vélhetőleg rendszerhiba, először is javasolt a következők végrehajtása:

  • sablon visszaállítása, esetleg új kinézet beállítása (javasolt mindenképp egy biztonsági mentés és egy másodlagos honlap, ahol próbálkozol)
  • a böngésző gyorsítótár kiürítése, (javasolt külső "takarító" program használata pl. a CCleaner)
  • egy pár órás várakozási idő is jót tehet,
  • másik gépen, másik böngészővel való próba
  • a probléma esetleges válaszának keresése a Fórumon, (használd a keresőket, illetve több oldalról közelítsd meg a dolgot, próbáld több kulcsszóval is!)
  • és ha végképp nem megy a dolog, akkor ebben a topikban tedd fel a kérdésedet.

A segítség ilyen esetben nem garantált, mivel Mi is csak felhasználója vagyunk a rendszernek, ilyen szinten már nem férünk hozzá a dolgokhoz.

Ha érdemleges választ szeretnél a hibajelenség esetleges megoldására, fordulj az Ügyfélszolgálathoz.
Ezt az admin felületeden adminbaron a Segítség menüpontban találod!



Olyan problémákkal ne is fáradj az említett helyen, amik a Te hibádból származnak. Például:
"Átírtam a sablont, de nem jelenik meg amit szeretnék, mi lehet a gond?"
Nagy a valószínűsége, hogy Te hibáztál!
Ilyen esetekben javasolt a Fórum tüzetes átvizsgálása, és a fenti lista végrehajtása.



Az Általános tájékoztatóban leírtak alapján és azokon felül javasolt még, hogy ha akár ide írsz, akár az Ügyfélszolgálatnak, készíts egy pillanatképet az adott hibáról, töltsd fel a saját tárhelyedre és a linkjét add meg a kérdéseddel együtt!
Sokszor többre megyünk a vizuális megjelenéssel, mint azzal ahogy sajátos módon a gondolataidat leírod.
Ezeket sokszor csak többedik kiegészítő leírás után lehet csak kapisgálni.

A segítségkérés általános alapfeltételei

  • Minden hozzászólásodban add meg a honlapod elérhetőségét (legegyszerűbb, ha az adataid szerkesztésénél adod meg, vagy tedd be aláírásnak)
  • Értelmes szöveget írj, ne használj szakzsargont, rövidítéseket és szlenget.
  • Ne idegeskedj és ne légy türelmetlen! A türelem nagy erény és mindig segít!
  • Ne szídd a rendszert, mert a rendszer jó! Mindenki más tudja használni, így a hiba oka leginkább Tőled ered!
  • Magyar fórumon vagy, ahol a segítséget is magyarul kapod!
  • Ne a fejléc, vagy egyes dizájn elemek legyenek az elsők, vagy a legfontosabbak! Olyan honlaposoknak akiknek az oldalán még semmi munka nem látszik, nem segítünk ilyen témában! Amint látjuk, hogy tettél valamit a honlapodért (feltöltötted tartalommal, cikkekkel, stb...), jön a segítség!
  • Ne kérj segítséget lezárt honlapra, vendégek elől lezárt területere! Amíg a gondodat megoldjuk, addig tedd szabaddá az utat!
    Előfordulhat, hogy kérünk belépési jelszót az admin felültetedre. Saját érdekedben ne tagadd meg ezt a kérést, különben nem biztos, hogy fogunk tudni segíteni! (ne a fórum oldalaira írd ki a jelszót, hanem privát úton fogjuk kérni!!!!)
  • Ha segítséget kérsz a fórumon, ne írd bele hogy pl. "A válaszokat erre az email címre küldjétek el".
    Az ilyen hozzászólást azonnal töröljük! Ez egy fórum, nem levelező oldal, vagy kliens. Neked kell a segítség, ne várd el a másiktól, hogy ugráljon Neked!
  • Ha segítséget kérsz a fórumon, ne kelljen a válaszodra napokat várni! Ha nem tudsz online maradni, vagy 1-2 napon belül válaszolni, akkor ne is kérdezz!
  • Ha kérünk valamit, vagy kérdezünk valamit, akkor a Te érdeked is, hogy teljesítsd a kérést, válaszolj a feltett kérdésre!
  • A Fórumon nincs büntetés. Mi sem büntetünk senkit és elvárjuk, hogy Te se büntesd azt, akitől a segítséget várod! Ha problémád van valakivel, intézd el vele privátban! Viszonyulj úgy ehhez a dologhoz, hogy itt mindenki ingyenesen van. A segítők is a szabad idejüket áldozzák rád!!!
  • Hagyd el a felesleges formázásokat! Lehet, te "úgy szoktál írni", de hidd el, akkor is meglátjuk a kérdésedet, ha NEM így írsz folyamatosan.

    Ezeket a dolgokat nem kötelező betartani! De akkor majd a segítség is olyan lesz, amilyen a kérdést feltevő hozzáállása!


Az itt leírtakat nem viccnek szánjuk.
Ha Neked ezek a minimális feltételek nem felelnek meg és nem tudsz ezeknek eleget tenni, akkor ne is várj segítséget!
KovJonas
Üzenetek: 396
Hírnév: 29

Üzenet # 46 | 18:52
Sziasztok!
Egy barátom megkért, hogy segítsek neki elkészíteni a weboldalát. Létrehozott egy felhasználói csoportot Segítők néven, amiben beállította, hogy szerkeszthetem az oldalát, és, hogy hozzáférhetek a vezérlőpanelhez. Már csak azt nem tudom, hogy milyen jelszóval tudok belépni a vezérlőoanelbe, az én jelszavaim nem felelnek meg. Vagy ez nem lehetséges???
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 47 | 19:35
KovJonas, megadta a barátod a Vezérlőpult jelszavát?
A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


KovJonas
Üzenetek: 396
Hírnév: 29

Üzenet # 48 | 19:38
DaveedBrown, nem, mert azt hittük, hogy, ha beállítja úgy, akkor beléphetek. Tehát az kell...:)
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 49 | 20:21
KovJonas, a vezérlőpultokhoz egyedi jelszó van (többnyire a webtop jelszó) a te jelszavad oda nem jó smile
A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


KovJonas
Üzenetek: 396
Hírnév: 29

Üzenet # 50 | 20:23
Értem, már megadta, de azért köszi! smile
KicsiFloo
Üzenetek: 1
Hírnév: 0

Üzenet # 51 | 21:10
Üdv, nagyon kétségbe vagyok esve! cry
Tegnap óta a honlapom főoldalán minden szöveg szerkeszthetővé vált!
Megnyitottam Explorerben is, Firefoxban is, de jelenleg ezen a gépen (Nagymamám Hp gépén vagyok, nincs más, és nagyon fontos, hogy vasárnapig szerkeszthessem tovább!) csak a főoldal használhatatlanná vált, mert akárhova kattintok, ahol szöveg van, csak szerkeszteni tudok!
Nagyon megköszönném a segítséget!

Zakuro-chan
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 52 | 21:15
Amíg fent azt az Általános Tájékoztatót nem olvasod el, nem tudok segíteni.

Ez ugyanolyan felhívod az orvos hogy a beteg hány, és az orvosnak telefonon ezen az infon kívül megkéne mondania hogy:
"A beteg azért hány mert..."
1world
Üzenetek: 244
Hírnév: 22

Üzenet # 53 | 21:29
KicsiFloo, mostanában már te vagy a harmadik, akinek ilyen problémája van, már ha az a problémád amire gondolok:
Saját Menü --> Honlap-stílus --> Külalak Vezérlése -> A honlap oldalai
Itt ezt a kódot --> contenteditable="true" cseréld le erre --> contenteditable="false"
Content editable vagyis a tartalom szerkeszthető, ezt kell csak hamisra állítani.

A sablonok közül valamelyik rosszul lenne megcsinálva, vagy miért lesz szerkeszthető a tartalom egy csomó mindenkinek?

vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 54 | 22:27
1world, nekem régen ugyanaz volt a hiba [mint itt], de csak az 1ik oldalon. De ha már 3 embernek az egész oldal elmegy, akkor keresni kéne a hasonlóságokat (ugyan az a sablon, ugyan az a widget ugyan az az stb), mert ez nem egyedi probléma, és valamiért (feltehetőleg valami uCoz belső oldaláról (érdsd.: nem más oldalról beillesztett css, javascript csinálja) származik)
Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
Roncsi0015
Üzenetek: 5
Hírnév: 0

Üzenet # 55 | 07:44
Heló!
Tudatlanságomnak köszönhetően, a honlap menü szerkesztésekor valahogy eltüntettem a jobb oldalon megjelenő szerkesztő ikont,így pillanatnyilag nem tudok módosítani semmit.
Ez ügyben kérnék tisztelettel valamelyes instrukciót.Előre is köszönöm. A honlapom:ronaiistvan.ucoz.hu
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 56 | 11:58
Roncsi0015, nem pontosan értem mi tűnt el:
A vezérlőpultban a menü-szerkesztő?
A honlapon admin-bar-on a szerkesztő mód bekapcsolása után a csavarkulcs/fogaskerék ikonok?
vagy valami más?

Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
Roncsi0015
Üzenetek: 5
Hírnév: 0

Üzenet # 57 | 14:19
vmarci21, a honlap menüben van a főoldal menüpont.De bármely új oldal létrehozásakor oldalt megjelenik egy kis ikon, ami három részre van taglalva:1.vizuális szerkesztő
2.HTML kód szerk.
3.az oldal eltávolítása.
Na ez az ikon hiányzik ha belépek(bejelentkezek) a honlapomra.Azaz nem tudok HTML kódokat alkalmazni,mert a fent említett ikon hiányzik.
Amúgy hálásan köszönöm gyors reagálásod,remélem most elég egzakt voltam,hogy meg tudd állapítani mit rontottam el.
Szívességed előre megköszönve,üdv.: Roncsi
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 58 | 14:56
Roncsi0015,
Ilyen problémával még nem találkoztam, de a lehetséges okok:
1. reklámblokkoló program reklámnak nézte az ikonokat, ha van blokkolód kapcsold ki ezen az oldalon
2. ha van biztonsági mentés a helyes állapotról akkor azt állídsd vissza
3. jelentsd a hibát az ucoznak (http://ucoz.hu) oldal alján

A 3. pont csak akkor érvényes ha erről van szó:
ha erről () van szó akkor pedig a második ponttal biztos megoldod

Hozzáadva (18.07.2012, 13:46)
---------------------------------------------
Roncsi0015, esetleg a honlapod címét megadod, akkor többet tudok mondani.

Hozzáadva (18.07.2012, 13:56)
---------------------------------------------

Quote (vmarci21)
esetleg a honlapod címét megadod, akkor többet tudok mondani.

Sokat nem ér mert nem vagyok admin, de megoldhatjuk távsegítséggel(nem szeretek "kényszerből" admin lenni):
Csatolmányok: 4383843.png (2.2 Kb) · 2018906.png (1.0 Kb)

Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
Roncsi0015
Üzenetek: 5
Hírnév: 0

Üzenet # 59 | 16:00
vmarci21, nagyon kedves tőled,hogy foglalkozol gondommal.Most vagyok a lap szerkesztésének 1/4-nél,így nem készítettm bizt. másolatot.
Nem tudom,hogy be tudsz-e lépni az oldalamra(ronaiistvan.ucoz.hu) mert 4-5 napja kezdtem el felpakolni a dolgaimat,ill. ennyi ideje létesítettem az oldalt.
Estleg privát üzenetben megadom az email címem és a hozzá tartozó jelszavat. Nem egy olyan oldal az enyém ahol nagyon kéne titkolózni.Ha ez neked megfelel.
Még egyszer nagyon koszönöm segítő jobbodat, üdv .: Roncsi
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 60 | 19:51
Roncsi0015, ok, de előtte megtudhatom hogy az (előző üzenetben lévő) 1. képen látható gombok, vagy a második képen lévő gombok tűntek-e el?

Ha meg akarod adni a vezérlőpult jelszavát akkor azt privát üzenetben tedd, és javaslom hogy módosídsd előtte agy olyanra amit nem szoktál használni, és ha megnéztem visszaállítod, és minden a régiben van (én nem tudok belépni, a jelszó ugyan-az mint régen). Bár én szerintem egy nálam tapasztaltabb felhasználó is megnézhetné, hátha többet tud.

Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
uCoz közösség » Általános információk » Első lépések a uCoz rendszerben » Hibajelentés, segítségkérés (Mit hogyan? Általános információk a dolgok pontos menetéről)
Keresés: