A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
A fórum moderátora: KovJonas  
uCoz közösség » Általános információk » Első lépések a uCoz rendszerben » Hibajelentés, segítségkérés (Mit hogyan? Általános információk a dolgok pontos menetéről)
Hibajelentés, segítségkérés
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 1 | 18:22
Ha a szerverrel, mentéssel (szerkesztéskori mentés, biztonsági mentés), érdekes megjelenéssel és hasonló, nem a Te hibádból származó nem szokványos problémákkal találkozol, olyasmivel ami vélhetőleg rendszerhiba, először is javasolt a következők végrehajtása:

  • sablon visszaállítása, esetleg új kinézet beállítása (javasolt mindenképp egy biztonsági mentés és egy másodlagos honlap, ahol próbálkozol)
  • a böngésző gyorsítótár kiürítése, (javasolt külső "takarító" program használata pl. a CCleaner)
  • egy pár órás várakozási idő is jót tehet,
  • másik gépen, másik böngészővel való próba
  • a probléma esetleges válaszának keresése a Fórumon, (használd a keresőket, illetve több oldalról közelítsd meg a dolgot, próbáld több kulcsszóval is!)
  • és ha végképp nem megy a dolog, akkor ebben a topikban tedd fel a kérdésedet.

A segítség ilyen esetben nem garantált, mivel Mi is csak felhasználója vagyunk a rendszernek, ilyen szinten már nem férünk hozzá a dolgokhoz.

Ha érdemleges választ szeretnél a hibajelenség esetleges megoldására, fordulj az Ügyfélszolgálathoz.
Ezt az admin felületeden adminbaron a Segítség menüpontban találod!



Olyan problémákkal ne is fáradj az említett helyen, amik a Te hibádból származnak. Például:
"Átírtam a sablont, de nem jelenik meg amit szeretnék, mi lehet a gond?"
Nagy a valószínűsége, hogy Te hibáztál!
Ilyen esetekben javasolt a Fórum tüzetes átvizsgálása, és a fenti lista végrehajtása.



Az Általános tájékoztatóban leírtak alapján és azokon felül javasolt még, hogy ha akár ide írsz, akár az Ügyfélszolgálatnak, készíts egy pillanatképet az adott hibáról, töltsd fel a saját tárhelyedre és a linkjét add meg a kérdéseddel együtt!
Sokszor többre megyünk a vizuális megjelenéssel, mint azzal ahogy sajátos módon a gondolataidat leírod.
Ezeket sokszor csak többedik kiegészítő leírás után lehet csak kapisgálni.

A segítségkérés általános alapfeltételei

  • Minden hozzászólásodban add meg a honlapod elérhetőségét (legegyszerűbb, ha az adataid szerkesztésénél adod meg, vagy tedd be aláírásnak)
  • Értelmes szöveget írj, ne használj szakzsargont, rövidítéseket és szlenget.
  • Ne idegeskedj és ne légy türelmetlen! A türelem nagy erény és mindig segít!
  • Ne szídd a rendszert, mert a rendszer jó! Mindenki más tudja használni, így a hiba oka leginkább Tőled ered!
  • Magyar fórumon vagy, ahol a segítséget is magyarul kapod!
  • Ne a fejléc, vagy egyes dizájn elemek legyenek az elsők, vagy a legfontosabbak! Olyan honlaposoknak akiknek az oldalán még semmi munka nem látszik, nem segítünk ilyen témában! Amint látjuk, hogy tettél valamit a honlapodért (feltöltötted tartalommal, cikkekkel, stb...), jön a segítség!
  • Ne kérj segítséget lezárt honlapra, vendégek elől lezárt területere! Amíg a gondodat megoldjuk, addig tedd szabaddá az utat!
    Előfordulhat, hogy kérünk belépési jelszót az admin felültetedre. Saját érdekedben ne tagadd meg ezt a kérést, különben nem biztos, hogy fogunk tudni segíteni! (ne a fórum oldalaira írd ki a jelszót, hanem privát úton fogjuk kérni!!!!)
  • Ha segítséget kérsz a fórumon, ne írd bele hogy pl. "A válaszokat erre az email címre küldjétek el".
    Az ilyen hozzászólást azonnal töröljük! Ez egy fórum, nem levelező oldal, vagy kliens. Neked kell a segítség, ne várd el a másiktól, hogy ugráljon Neked!
  • Ha segítséget kérsz a fórumon, ne kelljen a válaszodra napokat várni! Ha nem tudsz online maradni, vagy 1-2 napon belül válaszolni, akkor ne is kérdezz!
  • Ha kérünk valamit, vagy kérdezünk valamit, akkor a Te érdeked is, hogy teljesítsd a kérést, válaszolj a feltett kérdésre!
  • A Fórumon nincs büntetés. Mi sem büntetünk senkit és elvárjuk, hogy Te se büntesd azt, akitől a segítséget várod! Ha problémád van valakivel, intézd el vele privátban! Viszonyulj úgy ehhez a dologhoz, hogy itt mindenki ingyenesen van. A segítők is a szabad idejüket áldozzák rád!!!
  • Hagyd el a felesleges formázásokat! Lehet, te "úgy szoktál írni", de hidd el, akkor is meglátjuk a kérdésedet, ha NEM így írsz folyamatosan.

    Ezeket a dolgokat nem kötelező betartani! De akkor majd a segítség is olyan lesz, amilyen a kérdést feltevő hozzáállása!


Az itt leírtakat nem viccnek szánjuk.
Ha Neked ezek a minimális feltételek nem felelnek meg és nem tudsz ezeknek eleget tenni, akkor ne is várj segítséget!
bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 271 | 00:07
Yosi6523, válaszoltam a privát üzenetedre.
Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
István1396
Üzenetek: 63
Hírnév: 2

Üzenet # 272 | 10:34
Az oldalamon ha a keresőbe beírom a bejegyzés címét nem ad találatot hogy lehet ezt kijavítani?
bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 273 | 15:25
István1396, válaszoltam a privát üzentedre.
Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
István1396
Üzenetek: 63
Hírnév: 2

Üzenet # 274 | 16:02
Ez miért jelenik meg így? Minden bejegyzés kihúzva van az újak nem! kép

Megoldva.
Csatolmányok: 1331987.png (269.8 Kb)
Az üzenetet szerkesztette bigblog - Hétfő, 2017.05.01, 12:04
Levin
Üzenetek: 162
Hírnév: 7

Üzenet # 275 | 13:56
Idézet István1396 ()
Az oldalamon ha a keresőbe beírom a bejegyzés címét nem ad találatot hogy lehet ezt kijavítani?


Sajnos en egy ideje nálam is így van (http://zenekucko.ucoz.com)
Nagyon kellemetlen. Nem lehetne valahogy visszaállítani a régi állapotot?

Hozzáadva (2017.07.13, 13:56)
---------------------------------------------
Most tényleg nagy segítségre van szükségem.
Nyakamba ugrottak a jogvédők, és mielőtt az Ucoz blokkolná a blogomat, szeretnék mindent kimenteni róla.
De ez sok idő.
Van arra lehetőség, hogy én magam tegyem a munkák idejére elérhetetlenné az oldalamat?
És ha van, mit kell tennem?

bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 276 | 17:54
Levin, válaszoltunk az Ügyfélszolgálathoz írt leveledre.
Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
kissandras000
Üzenetek: 4
Hírnév: 0

Üzenet # 277 | 12:09
Hello! Egy kis segítségre lenne szükségem,nem tudok bejelentkezni sem az ucozos oldalamra,de még ide sem, a google-s profilom és a facebookos belépési probálkozásom-ra is szerver hibát ír ki,van valami ötlet esetleg mi tévő legyek ilyenkor? elég régóta bejelentkezve voltam,tehát ez kb 2 napja van előtte nem nagyon próbálkoztam mert mindig bejelentkezve maradtam már nem is emlékszem mióta,de most akárhogy próbálok belépni szerver hiba,próbálkozzon később.... ? előre is köszi a segítséget! surprised
bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 278 | 09:42
kissandras000, tudnál küldeni egy képernyőképet a hibáról? smile
Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
kissandras000
Üzenetek: 4
Hírnév: 0

Üzenet # 279 | 15:56
Igen,köszi.... megnéztem hirtelen explorer alatt is,de ugyan ez....

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=711K_pkiv_g_s2.png

surprised

Hozzáadva (2017.07.20, 15:30)
---------------------------------------------
Na,megjavult... annyi volt,hogy töröltem a sütiket,meg a gyorsítótárat stb,és helyreállt.... smile mondjuk akkor kezdhettem volna rögtön ezzel tongue csak hírtelen kétségbe estem,pár nap után hogy még mindig,Na szupi.. köszi akkor,tárgytalan! biggrin

Hozzáadva (2017.07.20, 15:34)
---------------------------------------------
Hát és mégseeem!!! biggrin nem még mindig nem jó,hiába hogy most már beadja a bejelentkezést,ha bejelentkezek valóban akkor is ugyan úgy szerverhibát ír ki,nem tudom miez.... sad surprised

Hozzáadva (2017.07.20, 15:56)
---------------------------------------------
na most ezzel (http://forum.ucoz.hu/forum/25-873-1) a megoldással megpróbálkoztam,és átmenetileg segített valamennyire,hogy legalább ameddig nem működik normálisan átmenetileg legalább tudom szerkeszteni a weboldalam de fontos lenne hogy azért működjön rendesen is,most találkoztam ezzel a hibával először egyébként,mint írtam korábban is előtte jó sokáig bejelentkezve voltam már... wink

bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 280 | 08:58
kissandras000, értesíts, ha a hiba megint előfordul.
Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
kissandras000
Üzenetek: 4
Hírnév: 0

Üzenet # 281 | 10:04
a hiba még most is fent áll,tehát nem tudok még mindig belépni azóta sem,ezt amit írtam félmegoldás átmenetileg segít de fontos lenne hogy be tudjak lépni,de még mindig nem engedi! sad
bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 282 | 19:35
kissandras000, menj erre az oldalra: https://uid.me/remind_pass és kérj jelszóemlékeztetőt. Miután ezt megtetted, lépj be a uCoz.hu oldalára és töltsd ki a megjelenő mezőket.
Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
kissandras000
Üzenetek: 4
Hírnév: 0

Üzenet # 283 | 10:41
sajnos nem küldi meg a jelszó emlékeztetőt! wink

Hozzáadva (2017.07.28, 10:33)
---------------------------------------------
De nem az a probléma hogy elfelejtettem a jelszavam,a vezérlőpult az okés oda be tudok lépni,de az oldalamra nem tudok,mert mikor be akarok jelentkezni a szerverhibát írja ki,googleval szeretnék bejelentkezni,de a facebookos bejelentkezésre is azt írja be sem adja a bejelentkező felűletett hanem egyből hogy rámegyek szerverhiba,ahogy a képen is látszik amit küldtem,ha törlöm a sütiket és a gyorsitótárat akkor beadja a bejelentkező felűletet,de miután rámegyek hogy bejelentkezés akkor ugyan úgy szerverhiba! Sőt ahogy írtam,ide sem enged ugyan úgy belépni...

Hozzáadva (2017.07.28, 10:41)
---------------------------------------------
ez a profilom amiről most írok ezt pár hete csinátam,mikor láttam hogy nem enged belépni tehát ezt csak azért csináltam hogy tudjam jelezni a hibát.. de most ezt nem tudom milyen felűletről csináltam már nem emlékszem de ez volt az egyetlen amiről elfogadta és tudtam regisztrálni... mert szerverhiba,mindenhol szerverhiba... surprised

Levin
Üzenetek: 162
Hírnév: 7

Üzenet # 284 | 10:16
Idézet bigblog ()
Levin, válaszoltunk az Ügyfélszolgálathoz írt leveledre.


Kedves bigblog, ez igaz.

Úgy jártam el, ahogy a válaszban leírtátok.
Viszont most nem tudok belépni adminisztrátorként sem.
cry
Ez nem igazán tisztességes eljárás.
Az üzenetet szerkesztette Levin - Szombat, 2017.07.29, 10:24
bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 285 | 10:18
kissandras000, a hibát továbbítottam. A legbiztosabb megoldás létrehozni egy új uID fiókot (nem közösségi hálózaton keresztül) és azzal belépni az oldalra, majd azt az Adminisztrátorok csoportba áthelyezni.

Levin, kérlek küldj egy képet a megjelenő hibáról. Biztos a uID profilod jelszavát írod be és nem a Vezérlőpult jelszavát?

Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
uCoz közösség » Általános információk » Első lépések a uCoz rendszerben » Hibajelentés, segítségkérés (Mit hogyan? Általános információk a dolgok pontos menetéről)
Keresés: