A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
A fórum moderátora: KovJonas  
uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap külalakjának testreszabása » HTML Segítség (Segítség HTML témában)
HTML Segítség
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 1 | 18:23
Szia!
Azok közé tartozol, akinek nem megy annyira a HTML nyelv. Itt nem kell szégyellned, bátran felteheted a kérdésedet! smile
Ha a honlapodon szeretnél valamit módosítani, de azt már csak a html kód módosításával lehet megtenni, itt nyugodtan felkérhetsz olyan segítőkész felhasználókat, akik otthon vannak e témában.
Html kód beillesztésekor kérünk mindenkit, hogy a "code" lehetőséget válassza!

Nagyon hosszú szöveg esetén megkérünk, hogy:
1.) a kódrészletet írd le egy szöveges fájlba, majd
2.) töltsd fel a tárhelyedre, végül
3.) a szöveges fájl linkjét add meg itt, a fórumban.

Válasz esetén szintén ugyanez az eljárás kéretik. Köszönjük! smile

Honlapszerkesztéssel kapcsolatban javasolt elolvasni a A WYSIWYG szerkesztő (Oldalak szerkesztése külső webszerkesztővel) topikot is!





Böngésző címsorának gördítése
Törölt menüoszlop visszaállítása / létrehozása
Ajánlott, JavaScript-el foglalkozó oldalak

Főoldal alap funkciók visszaállítása
Táblázat / html oldal szerkezet


Riky
Üzenetek: 2
Hírnév: 0

Üzenet # 331 | 09:30
srácok, hogyan kell topicot nyitni ? Valamiért nem engedi sehogyse, pedig nekemis lenne egy két kérdésem sad
1world
Üzenetek: 244
Hírnév: 22

Üzenet # 332 | 10:08
Riky, ha felül jobb oldalt a "New Topic"-ra kattintva nem enged újat létrehozni, akkor jelenleg megfelelő rang kell hozzá.
Ismeretlen
Üzenetek: 9
Hírnév: 0

Üzenet # 333 | 13:14
De itt is kérdezhetsz, és ha tudunk segítünk!
Riky
Üzenetek: 2
Hírnév: 0

Üzenet # 334 | 17:53
Na tehát, az lenne a kérdésem, hogy lehet estleg valamiféle "oldaldobozokat" létrehozni, és ha igen, akkor hol tudom ezt megtenni. Láttam egy uzoc oldalon, hogy egy csávó kitett még zenét is az oldalára http://hefclan.ucoz.com/
drhflany
Üzenetek: 110
Hírnév: 10

Üzenet # 335 | 18:58
Riky, menj adminként az oldaladra. Az admin-baron (fent, egy alapértelmezetten kék csík) szerkesztő-> szerkesztő mód bekapcsolása. Majd Szerkesztő-> blokk hozzáadása-> nevezd el majd tedd ahová szeretnéd.
Több infó: uCorner
benikuty
Üzenetek: 21
Hírnév: 0

Üzenet # 336 | 17:51
Hello! Azt hogy tudnám megcsinálni, hogy: van egy (később.: 1.) stílusom, és van feltöltve egy másik (ksbb.:2.). És olyat szertnék, hogyha rákattintanak egy gombra, az a gomb kicseréli a stíluslapot,és így a látogató a saját színkollekciójában nézheti a weblapom. Kérlek írjatok pár példát, kóddal. Köszi!
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 337 | 19:21
Quote (benikuty)
Kérlek írjatok pár példát, kóddal. Köszi!

Ezt most viccnek szántad, benikuty? biggrin
Ez nem egy pár betűs kód, amit Te szeretnél, ehhez eléggé fel kell bolygatni az oldalad összes sablonját! biggrin
Erre azt mondanám, hogy html felső fokon.
drhflany
Üzenetek: 110
Hírnév: 10

Üzenet # 338 | 11:34
Nem nagyon tudtam hova írjak, így elnézést ha nem ideillő a kérdésem... wacko
A honlapomon nem tudom használni a Keresés-t, és nem tudok bejelentkezni (csak a webtopról...). Máshol tudok írni, pl. a hozzászólást, csak a második containerben nem enged sad
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 339 | 12:52
drhflany, igen nálam sem működik egyik űrlap sem!
Személyes véleményem, hogy feltettél valami olyan scriptet, ami ütközést okoz.
Javaslat: lépésről lépésre menj visszafelé az időben. Távolítsd el a legutolsó sablon módosítást, mentsd el és nézd meg hogy működik-e?
Ha nem, akkor menj tovább....
Csak így tudod kiszűrni mi kavar be, mert mondom egyik űrlap sem működik!
Próbáltam a belépés blokkot, a keresést, a vendégkönyvet és a hírlevél feliratkozót és a regisztrációt is. Mindegyiknél ugyanaz a probléma.
....................
Most néztem bele a forráskódodba... Nem hogy feltettél valamit, inkább kitöröltél valamit (mindent?) a head részből!!!
Az összes olyan dolog, aminek a heag szekcióban kellene lennie, a bodyban található. Ezért nem működik az űrlap funkció. sad
Ennek járj utána!
Javaslat: korábbi mentés visszaállítása, honlap felső része sablon visszaállítása
drhflany
Üzenetek: 110
Hírnév: 10

Üzenet # 340 | 18:59
Megnéztem, igen a fejléccel volt a probléma. Visszaállítottam a sablont majd megint betettem a vízszintes menüt és a képet. Már nálam megy a keresés és a többi űrlap.
Köszönöm!
Tenzo
Üzenetek: 6
Hírnév: 0

Üzenet # 341 | 16:18
Sziasztok!

Azert irok ide mert nem igen kaptam valaszt a keresovel a kerdesemre.
Egy radiot szeretnek csinalni a holnapomra hogy ha ra katolnak az inditasra induljon el,
http://seefm.no-ip.org:8005/
Ez lenne a radio linkje.
Nagyon szepen megkoszonem ha valaki valaszt adna:(
Valaszokat elore is koszonom!
Es bocsanat a helytelen irasert.

Hozzáadva (19.03.2012, 14:05)
---------------------------------------------
Egy ilyen http://seefm.no-ip.org:8005/listen.pls kellen le jatszodjon remelem megoldhato:(

Hozzáadva (19.03.2012, 15:18)
---------------------------------------------
Es meg ha lehetseges kerem valahogy olyan legyen ne keljen a halgatok le toltsenek kulonfele pluginokat.

suttyo
Üzenetek: 40
Hírnév: 7

Üzenet # 342 | 20:08
Tenzo,

Media Player-es lejátszó.

Code
<embed type='application/x-mplayer2' pluginspage =
'http://www.microsoft.com/windows/mediaplayer/' src='http://seefm.no-ip.org:8005/' name='player'
width='200' height='60' autostart='0' showcontrols='1' showstatusbar='1'
showtracker='0' showpositioncontrols='0' showdisplay='0'></embed>


Én inkább Flash lejátszót használnék,ilyeneket találsz egy kis Google-zés után.
Tenzo
Üzenetek: 6
Hírnév: 0

Üzenet # 343 | 18:48
evvel az a nagy gondom hogy a halgatok le kell toltsek a windows media player plugint:S

Valami olyasmi kellen ami nem igenyel letoltest es anelkul is lehet halgatni,

Hozzáadva (20.03.2012, 17:48)
---------------------------------------------
Most felmerult meg 1 gondom hogy mikor belep es oda megyek hogy szerkeszto bekapcsolasa ele jon az oldal de a blokkok felet nem jon ele az a fogaskerek hogy tudjam szerkeszteni a blokokat mi lehet az okka?

suttyo
Üzenetek: 40
Hírnév: 7

Üzenet # 344 | 20:04
Tenzo, Akkor annyit tudok javasolni hogy tegyél ki egy külső lejátszó ikont, és mindenki azon hallgatja amin akarja.

Code
<input type="image" src="http://www.nicky-gyurci.eu/itunes2.gif" border="0" onclick="self.location.href='http://seefm.no-ip.org:8005/listen.pls'">


Remélem ez segít mert tudomásom szerint más megoldás nincs.
De ha valakinek van az érdekelne engem is. biggrin
dom1n1ka
Üzenetek: 3
Hírnév: 0

Üzenet # 345 | 09:36
Sziasztok!
Hol lehet szerkeszteni a honlap bal illetve jobb oldalát ahol semmi sincsen(szeretnék bannert illetve reklámot elhelyezni!
Köszönöm és elnézéseteket a láma kérdésért!
uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap külalakjának testreszabása » HTML Segítség (Segítség HTML témában)
Keresés: