A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
A fórum moderátora: KovJonas  
uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap külalakjának testreszabása » HTML Segítség (Segítség HTML témában)
HTML Segítség
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 1 | 18:23
Szia!
Azok közé tartozol, akinek nem megy annyira a HTML nyelv. Itt nem kell szégyellned, bátran felteheted a kérdésedet! smile
Ha a honlapodon szeretnél valamit módosítani, de azt már csak a html kód módosításával lehet megtenni, itt nyugodtan felkérhetsz olyan segítőkész felhasználókat, akik otthon vannak e témában.
Html kód beillesztésekor kérünk mindenkit, hogy a "code" lehetőséget válassza!

Nagyon hosszú szöveg esetén megkérünk, hogy:
1.) a kódrészletet írd le egy szöveges fájlba, majd
2.) töltsd fel a tárhelyedre, végül
3.) a szöveges fájl linkjét add meg itt, a fórumban.

Válasz esetén szintén ugyanez az eljárás kéretik. Köszönjük! smile

Honlapszerkesztéssel kapcsolatban javasolt elolvasni a A WYSIWYG szerkesztő (Oldalak szerkesztése külső webszerkesztővel) topikot is!





Böngésző címsorának gördítése
Törölt menüoszlop visszaállítása / létrehozása
Ajánlott, JavaScript-el foglalkozó oldalak

Főoldal alap funkciók visszaállítása
Táblázat / html oldal szerkezet


Jövőért
Üzenetek: 6
Hírnév: 0

Üzenet # 166 | 14:42
Szebbet!
Esküszöm próbáltam keresni smile
A lapon fel kell tüntetnem egy olyan szöveget, hogy "a honlap utoljára módosítva" amihez én az egyszerűség kedvéért az a dátumot akarom kötni, amikor én belépek, mint admin, legyen az bármikor. Szóval ez dátum formátumú változó lenne a nevemhez kötve. Ez szép és jó - de hogyan? smile Egyáltalán, lehetséges ilyen?

előre is köszönet,
J

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 167 | 15:05
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 168 | 15:14
Szia.

Ez php-val müxik más oldalakon, amit itt nemigen tudsz megvalósítani, mert egy ciklust kellene lefuttatni...
Én véleményem szerint ilyen javascript nincs... De lehetséges hogy tévedek..

Jövőért
Üzenetek: 6
Hírnév: 0

Üzenet # 169 | 16:16
Hát, köszönöm. Ez esetben a következő 50 évben majd meggondolom, tekintve hogy azt sem értem, amit írtatok biggrin
Kapnak egy fix, manuálisan módosított dátumot, oszt érjék be vele.
Így jár az egyszeri cég, aki EUs támogatást vesz igénybe :P
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 170 | 16:23
Egyetlen uCozos operátor van, ami az adott felhasználó utolsó belépési dátumát kiírja. Csakhogy...
Ez az operátor csak az adatlapokon jeleníti meg a dátumot. Még ha megjelenítené máshol is, akkor sem lehetne megoldani, hogy minden felhasználó lássa a Te utolsó belépési dátumodat.
Mert vagy mindenkinek a saját dátuma jelenik meg, vagy a dátumot csak Te láthatod.
Sajnálom! sad
Hidd el, hamar elrepül az az 50 év. biggrin
Jövőért
Üzenetek: 6
Hírnév: 0

Üzenet # 171 | 16:36
Igen, én is attól tartok, hogy 50 ide-vagy oda nem számít :P
Mindegy, köszönöm az ötletelést mindenkinek, letettem a dologról, toll az Eu fülébe.
Igazából csak a saját egómmal kell megküzdenem, hogy kitaláltam v.mit, és a megoldás számomra olyan bonyolult, hogy inkább meg sem csinálom smile
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 172 | 17:30
Hát én erre azt tudom mondani, hogy ugye ha napi szinten frissitesz akkor szerintem nemkell semmi, de ha nem, akkor beraksz egy mozgó sort valahova és beleirod hogy ulolsó frissités, és akkor mindig mikor frissitesz 2 perc (vagy csak 10 mp) alatt átírod a dátumot.
djtroi
Üzenetek: 51
Hírnév: 0

Üzenet # 173 | 19:03
Hello, úgytűnik, hogy nemtaláltam más ehhez a kérdéshez hasonló témát. (Szóval ha nem ide illik akkor előre is bocsi.)
A kérdésem:
Valaki meg tudná mondani/mutatni, hogy CSS-ben hol kell felnagyítani az alcímeket az oldalon. Például: Hírek neve: Pl: létrejött a weboldal, 16pixel nagyságban átlagosan, én azt szeretném, hogy ez az érték pl: 28-32 pixel legyen, mivel minden hírekben/blogban 5-ös mértn van írva a szöveg és így a cím túl kicsi hozzá képest.
Errőla weboldalról van szó:
www.sfwiki.do.am biggrin
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 174 | 19:07
Sablonok szerkesztőjében a Hírek résznél nézelödj, ott kell html kódokkal felnyagyiítani.
djtroi
Üzenetek: 51
Hírnév: 0

Üzenet # 175 | 19:10
Köszi a gyors választ de én úgy szeretném, hogy az összes alcím a modulokban. (Ha egyáltalán ez lehetségesÖ biggrin
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 176 | 19:21
Ha a fejlécről beszélsz akkor fejléc. ha nem akkor nem, esetleg nézd meg a Híreknél a Css kódját, mi zárja be mondjuk a Title-t és akkor ott a cím, ezt modosítod a CSS-ben és változik az egész.
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 177 | 20:29
Ilyennel próbálkozz a CSS-ben!
.eTitle
djtroi
Üzenetek: 51
Hírnév: 0

Üzenet # 178 | 12:33
Köszönöm a segítséget, működik:D

Hozzáadva (26.02.2011, 12:33)
---------------------------------------------
Hello,
Az lenne a kérdésem, hogy tudna-e valaki nekem mondani olyan kódot amely kattintásra legörgíti az adott lapot egy kijelölt helyre.
Mind például:
Ugrás a lap tetejére link, csak nekem fordítva kéne biggrin
Előre is köszi a segítséget!
(www.sfwiki.do.am)

DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 179 | 12:35
djtroi, http://livedemo.ucoz.hu/publ....-1-0-13
A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 180 | 12:48
Köszi DaveedBrown. smile
Ehhez az oldalhoz csak bejelentkezés után lehet hozzáférni!!
uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap külalakjának testreszabása » HTML Segítség (Segítség HTML témában)
Keresés: