A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
A fórum moderátora: KovJonas  
uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap külalakjának testreszabása » HTML Segítség (Segítség HTML témában)
HTML Segítség
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 1 | 18:23
Szia!
Azok közé tartozol, akinek nem megy annyira a HTML nyelv. Itt nem kell szégyellned, bátran felteheted a kérdésedet! smile
Ha a honlapodon szeretnél valamit módosítani, de azt már csak a html kód módosításával lehet megtenni, itt nyugodtan felkérhetsz olyan segítőkész felhasználókat, akik otthon vannak e témában.
Html kód beillesztésekor kérünk mindenkit, hogy a "code" lehetőséget válassza!

Nagyon hosszú szöveg esetén megkérünk, hogy:
1.) a kódrészletet írd le egy szöveges fájlba, majd
2.) töltsd fel a tárhelyedre, végül
3.) a szöveges fájl linkjét add meg itt, a fórumban.

Válasz esetén szintén ugyanez az eljárás kéretik. Köszönjük! smile

Honlapszerkesztéssel kapcsolatban javasolt elolvasni a A WYSIWYG szerkesztő (Oldalak szerkesztése külső webszerkesztővel) topikot is!





Böngésző címsorának gördítése
Törölt menüoszlop visszaállítása / létrehozása
Ajánlott, JavaScript-el foglalkozó oldalak

Főoldal alap funkciók visszaállítása
Táblázat / html oldal szerkezet


DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 31 | 18:24
Ez böngészőtől függ, általában Firefoxban jelenik meg rendesen
A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 32 | 18:27
Szia!
Igen, ezzel nem biztos hogy működik, de mindenképp hagyd meg a kódot és ürítsd a böngésződ cache tartalmát! ctrl+shift+del
Sokszor megoldotta már a problémát! biggrin

Ha nem működne így sem, akkor próbáld ki ezt: biggrin

Maker 1
Maker 2

Vagy ezt is megnézheted még!

Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 33 | 21:34
<blink> szöveg </blink> Ennek így kell lennie. Ha linket adsz és formázni akarod mindenféleképp igy kell lennie pl.
<font size="2" color="grey"><a href="énoldala.hu" title=":D" target="_blank"><blink>SZÖVEGED</blink></font></a>

És nemlehet így.
<blink><font size="2" color="grey"><a href="énoldala.hu" title=":D" target="_blank">SZÖVEGED</font></a></blink>

Remélem rájöttél mit akarok közölni biggrin

ikariam-NooB
Üzenetek: 6
Hírnév: 0

Üzenet # 34 | 10:05
Köszönöm a válaszokat!!!
Locky: Rájöttem igen biggrin

Na neki is állok kipróbálni mind.... happy

H2O
Üzenetek: 1
Hírnév: 0

Üzenet # 35 | 11:49
Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy egy chatboxot szeretnék elhelyezni a főoldalon, de nem tudom hogyan kell. (nem a mini-chatre gondolok)
Keresgettem neten már megírtakat és berakni, de nem jött össze.
És csak valami sima, egyszerűre gondolok. Ha valaki tudna segíteni azt megköszönném.
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 36 | 12:17
Ez egyszerű kérdés (Nekem biggrin ), de biztos, hogy a főoldalon szeretnéd?
Nyisd meg a főoldali "cikket" szerkesztésre. De ne a vizuális szerkesztőt használd, hanem a html kódot.
Ide illeszd be a külső kódot, a chat kódját.
Arra figyelj, hogy ha törlöd a főoldal tartalmát, a következő kód megmaradjon:
Code
<?if($ADD_ENTRY_LINK$)?><div style="text-align:right; padding-bottom:3px;">[ <a href="$ADD_ENTRY_LINK$">Hírek hozzáadása</a> ]<br></div>

<?endif?>$LAST_NEWS$
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 37 | 12:45
Nemtudom raziel. Én a blog modul tartalmát teljes egészében töröltem és semmi baj. Ha csak egy chatboxot akar a főoldalon akkor a beágyazandó html kódot elkell helyezni a body és a body között úgy hogy a $GLOBAL_DRIGHTER$ és a $GLOBAL_CLEFTER$ (ezek jelentik a két oldalon az oldalsó blokkokat.) szóval a lényeg hogy a $GLOBAL$ kódok megmaradjanak.

Illetve mivel a bodyban is vannak képek (az én sablonomban biztosan) és ha nemtudod hogy hova illeszd a kódot akkor a következőt csináld. Nyisd meg "Vizuális HTML" szerkesztővel az oldalt és ott (ha nem kell a tartalom) töröld ki az oldal közepét (anyagok hozzáadása stb.) és oda írj be valamit majd mentés felül. Ekkor megkeresed a html ben azt a szöveget a body és body között amit odaírtál és oda ileszted a chatboxot.

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 38 | 12:52
Minek bonyolítasz a globális blokkokkal? Nem kell ehhez még az admin felületre sem belépni!
Egyszerűen lecseréled a főoldal html kódját ahogy az előbb írtam és kész!
Persze nem árt mindezt egy külső html szerkesztővel megcsinálni, majd a kapott html kódot beilleszteni. Ez a legjobb megoldás erre. Szerintem... biggrin
Raidon
Üzenetek: 125
Hírnév: 6

Üzenet # 39 | 10:04
Lehet hogy én vagyok a vak, de sem keresővel, sem külön átnézve minden topicot nem találtam információt a táblázat kezelésről. sad
Megpróbálkoztam vele, de nem tudtam egyesíteni a cellákat függőleges irányba. Megtaláltam hogy hol lehet állítani, de az csak vízszintesen működött, pedig én függőlegesen jelöltem ki.
Tehát nekem az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnám megcsinálni úgy a cellák egyesítését, hogy NE vízszintesen, hanem függőleges egyesítse.
Én csinálok valamit rosszul? wacko

DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 40 | 13:21
edit table/cell -> Table size ->Increase/Decrease Rowspan -> első gomb
A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 41 | 17:33
Raidon táblázatkezelésre én egy egyszerübb dolgot javaslok. Szerintem azt a legjobb külső html szerkesztővel késziteni és hát mivel hogy "egyszerüek" akarunk lenni ezért jobb ha magyar. És ha magyaról van szó akkor ezt nézd meg Link

Itt csak megcsinálod a táblázatot, majd a <body> </body> részben kikeresed a <table> </table> részt és ezt másolod be az oldalad html kodjába.

Raidon
Üzenetek: 125
Hírnév: 6

Üzenet # 42 | 19:46
wacko
sikerült
pedig azt is megnéztem, és mégsem ment wacko bár az is meglehet, hogy kihagytam
de azért köszi. legalább jó kis táblázatokat tudok készíteni biggrin

Hozzáadva (05.08.2010, 19:37)
---------------------------------------------
megint elakadtam.
Csak egyenként tudom átformázni a betűket, és a cellákat is. Mit tudnák csinálni, hogy ne egyenként kelljen kijelölnöm őket?
Az átformázás alatt mindenre gondolok. Mert szeretem és szeretném, hogy minél jobban nézzen ki.

Előre is köszi a segítésget!

Hozzáadva (05.08.2010, 19:46)
---------------------------------------------
Bocsi Locky nem vettem észre hogy írtál. Hát HTML kellene hozzá. Én meg nem értek. wacko
Meg azt sem vágom amit linkként küldtél wacko
De szerintem én megpróbálkozok ezzel, ha bele kezdtem. Szóval a fent kérdésem még mindig érvényben marad.

Bár ha azt javasoljátok, akkor megpróbálom amit Locky írt, de akkor adhatnátok egy kis "löketet", mert így nem értem mi kell pontosan. Meg hogy hogyan kezdjek bele.
Na meg ha ezzel egy kicsit megtanulhatok HTML-t szerkeszteni az nagyon jó lenne. Mert mindenképpen meg akarom tanulni, csak nem tudom hogyan kezdjek bele, mert úgy nehéz hogy egy csomó oldalt elolvasni. Az is meglehet, hogy tudnak majd segíteni, de csak ha a suli elkezdődik, és az egyik tanár ha minden igaz, akkor ért hozzá, és akkor legalább látom is mit hogyan kell. Persze csak ha bele egyezik, hogy segít megtanítani. biggrin

Na de elég a rizsából. tongue

Akkor most mitévő legyek? Mit ajánlotok?


raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 43 | 19:52
Szia!
Hogy mitévő légy? Kicsit határozottabb! biggrin
Amit Locky ajánlott link, azon mit nem értesz? Egy webszerkesztő, ami magyar és olyan egyszerű mint a pofon!? wacko
De itt van még egy link: http://letoltesek.ucoz.com/forum/10
Javaslom az oldalnak a webes dolgokra vonatkozó részét átböngészni!
Pont ilyen esetekre indítottam ezt a honlapot!
Találsz ott videókat is, kézikönyveket is. Amit onnan letöltesz és bemagolsz, Te leszel a legjobb webszerkesztő! biggrin
Raidon
Üzenetek: 125
Hírnév: 6

Üzenet # 44 | 20:03
Szia raziel70!

Quote (raziel70)
Hogy mitévő légy? Kicsit határozottabb!
--> segítség (amit tőletek megkapok), meg támogatás kell...

Quote (raziel70)
Amit Locky ajánlott link, azon mit nem értesz? Egy webszerkesztő, ami magyar és olyan egyszerű mint a pofon!?
--> vagy úgy! Így már tiszta.

Quote (raziel70)
Pont ilyen esetekre indítottam ezt a honlapot!
--> ennek nagyon örülök biggrin

Quote (raziel70)
Találsz ott videókat is, kézikönyveket is. Amit onnan letöltesz és bemagolsz
--> rendben. Megpróbálkozok vele. De lehet, hogy csak holnap.

Quote (raziel70)
Te leszel a legjobb webszerkesztő!
--> Naa igen. Ezzel én is tisztában vagyok XD de nem félek tőle XD
Na de akkor holnap neki ugrok, ha hagynak egy kis szabad időd... biggrin

Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 45 | 09:14
Kicsit elmagyarázom neked a lényegét. Fogod a szerkesztőt amit linkeltem az elöbb. Majd Itt megformázod a szöveget és úgy csinálod mint ami a képeken van






Direkt csak a táblázat másolását csináltam hogy ne tévesszen össze a többi tag.

Ez csak egy nagyon tömör válasz, én tulajdonképpen magamtól jöttem rá minden html-es dologra, de ha ez nem menne neked akkor olvasgass itt http://forum.ucoz.hu/forum/7-59-1#254
Csatolmányok: 3705955.png (4.7 Kb) · 1635723.png (42.7 Kb) · 7235776.png (22.6 Kb)
uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap külalakjának testreszabása » HTML Segítség (Segítség HTML témában)
Keresés: