A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
A fórum moderátora: KovJonas  
uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap külalakjának testreszabása » HTML Segítség (Segítség HTML témában)
HTML Segítség
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 1 | 18:23
Szia!
Azok közé tartozol, akinek nem megy annyira a HTML nyelv. Itt nem kell szégyellned, bátran felteheted a kérdésedet! smile
Ha a honlapodon szeretnél valamit módosítani, de azt már csak a html kód módosításával lehet megtenni, itt nyugodtan felkérhetsz olyan segítőkész felhasználókat, akik otthon vannak e témában.
Html kód beillesztésekor kérünk mindenkit, hogy a "code" lehetőséget válassza!

Nagyon hosszú szöveg esetén megkérünk, hogy:
1.) a kódrészletet írd le egy szöveges fájlba, majd
2.) töltsd fel a tárhelyedre, végül
3.) a szöveges fájl linkjét add meg itt, a fórumban.

Válasz esetén szintén ugyanez az eljárás kéretik. Köszönjük! smile

Honlapszerkesztéssel kapcsolatban javasolt elolvasni a A WYSIWYG szerkesztő (Oldalak szerkesztése külső webszerkesztővel) topikot is!





Böngésző címsorának gördítése
Törölt menüoszlop visszaállítása / létrehozása
Ajánlott, JavaScript-el foglalkozó oldalak

Főoldal alap funkciók visszaállítása
Táblázat / html oldal szerkezet


raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 46 | 12:56
Nyugodtan beillesztheti a teljes html kódot. Semmi baja nem származik belőle! biggrin
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 47 | 15:30
Tudom nekem is van olyan oldalam ahol benne van a html szerkezet, de rájöttem hogy azok csak fölös kódok ottan, és lehet hogy ez csak az én véleményem, de nemszeretem ha mondjuk ilyen kodok vannak benne, meg pl azt se ha magátol betesz egy ilyen sort.
<div><font size="2"><br><br></font></div>

Na ezek aztán értelmetlen kódrészletek, egy div szerkezet üres tartalommal biggrin

Raidon
Üzenetek: 125
Hírnév: 6

Üzenet # 48 | 19:02
hiába töröltem ki, meg másoltam be ahogy írtad, nem jól jött össze. Próbálkoztam még jó pár féleképpen, de nem jött össze. sad
Akkor az lesz, hogy simán másolom be.

1world
Üzenetek: 244
Hírnév: 22

Üzenet # 49 | 14:01
Sziasztok!

A regisztrált felhasználók száma kódját nem tudjátok? Nem találom sehol. A fórumban ott van, de a kódot nem találom.

Amúgy nincs olyan hely, ahol az összes ilyen $kód$ megvan? Mert a külalak vezérlésénél mindig különböző számú kódok vannak csak megjelenítve a modulhoz igazítva, és így nincsen egy egységes lista.


DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 50 | 14:15
Szia 1world,
Sajnos nincs ilyen lista, legalább is nem tudok róla, de tervezem hogy valamikor készítek egy ilyen listát. Csak az a baj, hogy annyi van belőlük, hogy rengeteg időbe és fáradságos munkába telne az összes leírása.
A sablonok szerkesztésénél alul az összes kód fel van sorolva, ami az adott sablonban megjelenik.
Pl. a Fejléc kódjánál nincsen mondjuk a "$_COUNTRY$" mert az nem jelenik meg.

Amit te keresel, olyan sajna nincs. A felhasználók listájánál a

Code
$NUM_ENTRIES$
van, ami nem azt eredményezi, ami kéne neked.

A legjobb megoldás erre egy informer készítése. Ha ilyet csinálsz, akkor a létrehozáskor a "Fejezet"-nél válaszd a "Felhasználók számlálója"-t.
Ha létrehoztad, akkor az informer sablonjának szerkesztésénél tedd be az

Code
$ALL_USERS$
kódot (nyugi más sablonban nem jelenik meg csak az informereknél).

A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


1world
Üzenetek: 244
Hírnév: 22

Üzenet # 51 | 14:38
jucus76
Üzenetek: 5
Hírnév: 0

Üzenet # 52 | 00:42
Sziasztok,én csak azt szeretném megkérdezni,hogy a saját ucoz-os oldalamon hol lehet különböző javascript alkalmazást beiktatni,h,aztán látható legyen az oldalamon??Előre is köszike a választ.Jucus

Hozzáadva (15.10.2010, 00:42)
---------------------------------------------
Áááááá,átom betühiányos ett az elöbbi mondatom.mindenhol csak az "L"betü hiányzik,nehogy azt hidjétek nemtudok írni:)))Csak az-az egy betűm soxor nem akar lenyomodni rendesen:(

(Javítottam smile - DaveedBrown)

DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 53 | 06:18
Kimásolod a kódot (ahol találtad biggrin ) És az oldal szerkesztésénél beilleszted a forráskódba tetszőleges helyre smile
Vizuális szerkesztőben a gomb!

A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


jucus76
Üzenetek: 5
Hírnév: 0

Üzenet # 54 | 08:25
nagyon szépen köszönöm a gyors választ,és a segítséget!!

ritka az ilyen oldal,ahol ennyire segítőkészek,és mielöbb válaszolnak/szinte már aznap/:)ténleg arik vagytok.na,további szép napot nektek,meg mindenkinek.jucus

Hozzáadva (15.10.2010, 08:25)
---------------------------------------------
(Javítottam smile - DaveedBrown)

Köszike biggrin :D biggrin :D biggrin :D biggrin

DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 55 | 15:32
Jól van szívesen csak ne kiabálj! biggrin Megsüketülök lol
A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 56 | 15:54
Kedves jucus76!
Mint annyi helyen az Interneten, Nálunk sem "engedélyezett" a CSUPA NAGYBETŰS írás. Kérlek, ne használd, mert olyan mintha kiabálnál!
A hozzászólásodat kijavítottam.

De azt hogy érted, hogy

Quote (jucus76)
mielöbb válaszolnak/szinte már aznap/

Olyan még nem történt, hogy aznap ne válaszoltunk volna. Inkább tatjuk a minimum pár órás várakozási időt.
Persze ha 23:59-kor kérdezel, nem biztos, hogy aznap megkapod a választ. biggrin
Csak viccelek ám! biggrin
Nagyon szépen köszönjük a pozitív szavakat! smile
jucus76
Üzenetek: 5
Hírnév: 0

Üzenet # 57 | 18:13
Bocsi,nem kiabálásnak szántam,csak kihangsúlyoztam:)))De még egyszer köszike,most már simán megy nekem a segítségetekkel:))Jó éjt.

Hozzáadva (15.10.2010, 18:13)
---------------------------------------------
Jajj,légyszike javítsd már ki,amit előtte írtam,mert mellé nyúltam a betűnek:"szántam":))Köszi

Az üzenetet szerkesztette Locky - Péntek, 2010.10.15, 18:33
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 58 | 18:57
Miért nem tudod te szerkeszteni? smile
Ja, látom, felhasználók nem tudják szerkeszteni a saját üzeneteiket. És akkor most Attilához fordulok: Miért nem?? biggrin

A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 59 | 19:08
Ugyan Én nem Attila vagyok, de adok egy logikus választ. Mondjuk azért nem tudják szerkeszteni, mert ha ír a felhasználó valamit, amire érkezik válasz, de úgy dönt, hogy nem tetszik neki amit írt és módosítja, esetleg törli az egész szöveget, akkor sok munkánk lenne. biggrin
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 60 | 19:19
hmm igaz rolleyes
A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap külalakjának testreszabása » HTML Segítség (Segítség HTML témában)
Keresés: