A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
A fórum moderátora: KovJonas  
uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap külalakjának testreszabása » HTML Segítség (Segítség HTML témában)
HTML Segítség
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 1 | 18:23
Szia!
Azok közé tartozol, akinek nem megy annyira a HTML nyelv. Itt nem kell szégyellned, bátran felteheted a kérdésedet! smile
Ha a honlapodon szeretnél valamit módosítani, de azt már csak a html kód módosításával lehet megtenni, itt nyugodtan felkérhetsz olyan segítőkész felhasználókat, akik otthon vannak e témában.
Html kód beillesztésekor kérünk mindenkit, hogy a "code" lehetőséget válassza!

Nagyon hosszú szöveg esetén megkérünk, hogy:
1.) a kódrészletet írd le egy szöveges fájlba, majd
2.) töltsd fel a tárhelyedre, végül
3.) a szöveges fájl linkjét add meg itt, a fórumban.

Válasz esetén szintén ugyanez az eljárás kéretik. Köszönjük! smile

Honlapszerkesztéssel kapcsolatban javasolt elolvasni a A WYSIWYG szerkesztő (Oldalak szerkesztése külső webszerkesztővel) topikot is!





Böngésző címsorának gördítése
Törölt menüoszlop visszaállítása / létrehozása
Ajánlott, JavaScript-el foglalkozó oldalak

Főoldal alap funkciók visszaállítása
Táblázat / html oldal szerkezet


drudi
Üzenetek: 24
Hírnév: 0

Üzenet # 61 | 22:26
Kedves, Raziel!
Egy ideje nem jelentkeztem, de ma ismét csináltam egy kis honlapot! Sajna újra van egy kérdésem, de sehol nem találtam ilyen témát a fórumban és a kereső sem segített, így ebben a topicban próbálkozok. Szóval a kérdés úgy szól, hogy a lapomon szöveg közé elhelyeztem néhány internetes linket is. A baj ott van, hogy ha rákattintok ezen linkekre, akkor behozza azt az oldalt, de sajnos az enyém helyén. Vagyis azt szeretném, hogy egy új ablakban vagy oldalon nyissa meg a belinkelt oldalakat, hiszen a célom nem az, hogy eltereljem a lapomról a látogatókat! Ezt hol tudom beállítani?
A segítséget ismét előre is köszönöm! -drudi-
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 62 | 22:44
Szia!
Minden egyes linkhez oda kell írni a target="_blank" taget is! Példa:
Code
<a href="http://weboldalad.ucoz.hu" target="_blank">probalink</a>

Máskülönben meg használj WISYWIG szerkesztőt, abban amikor megadod a linket, be lehet állítani hol nyíljon meg.
MiniRambo
Üzenetek: 1
Hírnév: 0

Üzenet # 63 | 05:15
Sziasztok!
öszintén most tanulom ezt a weboldal csinálgatást , de akár hogy küzködöm , nem tudok berakni egy chatet , már megprobáltam mindent azt elértem hogy mutatta de azt nem hogy müködjön is , az x7chat-et probáltam volna feltenni de akár hogy probálom nem jön össze . :S ki mit ajánl ?
juillet
Üzenetek: 152
Hírnév: 18

Üzenet # 64 | 06:52
Jó reggelt! Ne haragudj, MiniRambo, de aki saját bevallása szerint is most tanulja a weblap csinálgatást, miért nem használja az ucoz saját mini chat-jét?
Egyszerű behelyezni egy modulba. Ahogy én azt az x7chat-et elnéztem, azt le kell tölteni, telepíteni, nem is magyar...és még sok egyéb gond is van vele.
Persze sok közöm nincs ahhoz, milyen chat-et teszel fel.
Ha kell, az ucoz mini-chat modul elkészítésében viszont segítünk...:)
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 65 | 14:20
Szia MiniRambo!
juilletnek teljesen igaza van. Ha még csak most tanulod a html-t, ne ilyennel kezdd el!
Ugyan a uCozos minichat nem olyan csilivili, mint az erre szakosodott fejlesztők által létrehozott, de a uCozost pont az egyszerűsége teszi naggyá!
Amennyiben érdekekel a uCoz által létrehozott mini chat, ajánlom figyelmedbe a keresőnket.
De mivel Te még új vagy nálunk, szintén fontos információkra hívnám fel a figyelmedet, amit az Általános tájékoztatónkban olvashatsz.
Ezeket mind az oldal tetején találod, színük piros.
1world
Üzenetek: 244
Hírnév: 22

Üzenet # 66 | 09:26
Sziasztok!

Ezt az új dolgot lehet használni egy saját weboldalon, vagy a uCoz-nak kell ezt beállítania: http://pcforum.hu/hirek....ja.html

Érdekelne a dolog, elvileg 2x gyorsabb lesz tőle a betöltődés, és CMS rendszerek számára is elérhető.


fibonaccimatteo
Üzenetek: 1
Hírnév: 0

Üzenet # 67 | 16:02
Attila, Bocsi, rettenetesen eltévesztettem a szobát, de hatalmas segítség kellene... az oldalamra egy java slide show-t szeretnék beszúrni, de nem tudom hogyan tegyem, már millió megoldást próbáltam! Tudsz segíteni?

Üzenet áthelyezve - DaveedBrown
2010. 11. 11. 16:23
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 68 | 16:28
Kimásolod a slideshow kódját, értelemszerűen ott ahol találtad, odamész az oldalra ahová tenni akarod, Rákattintasz a forráskód ikonra és beilleszted. (nagyon egyszerű az van ráírva hogy "html").
Ha külön fájlban van (.js fájl) akkor fel kell tenned a tárhelyre (adminbar - Beállítások - Fájl-manager). Utána a fentebbi módszerrel beilleszted ezt:
Code
<script type="text/javascript" src="/fajl_cime.js"></script>

A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


bán92
Üzenetek: 2
Hírnév: 0

Üzenet # 69 | 08:48
Sziasztok. Azt szeretném megkérdezni, hogy hogyan lehet egy képre szöveget irni? Mármint a főoldalamon a szöveg alatt egy saját kép legyen és azon a szöveg. www.csongi18.ucoz.hu

Üzenet áthelyezve - DaveedBrown
2010. 11. 20. 9:13
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 70 | 09:20
  • Csinálj egy táblázatot, legyen akkora mint a te képed. 1x1 cellás legyen!
  • A keretet (border) állítsd be 0-ra!
  • Háttérképnek illeszd be a te képedet (edit table - properties - Background - image gomb)
  • Mentsd le, és már is írhatsz rá!
    A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


  • olaszka
    Üzenetek: 1
    Hírnév: 0

    Üzenet # 71 | 13:23
    sziasztok nekem lenne egy olyan kérésem, hogy én nyertem egy oldalt ami már megvolt csinálval rajta minden,
    egy feltöltö versenyen nyertem , és akitöl nyertem az oldalt az segitet nekem a golgokba , de soha sem ügy csinálta meg ahogy én szeretem volna , hogy az oldal kinézen , és azok a dolgok legyenek rajta amit én szeretznék, ügyvagyok vel ha mármegnyertem akkor legyen ugy ahogy én szeretném a kinézetet,

    nekem végüluis az lenne a nagy kérésem valakihez aki értehez a szerkesztés témához, mert nekem nem megy ,
    hogy valki segitsen nekem az oldalt beálitásában vagy ö csinálja meg helyetem , egy uj kinézet szeretnék az oldalra , és egy pár kiseb beálitást kellene elvégezni , enyilenne a kérésem felétek,
    elöre is köszönöm
    várom jelnekezéseteket
    sziasztok,a profilomban ott van az oldal cime amit alkitani kellene
    szia mindenkinek
    kellemes békés boldog ünepeket mindenkinek

    juillet
    Üzenetek: 152
    Hírnév: 18

    Üzenet # 72 | 13:54
    Ne hari, de ebben a fórumban Te vagy az egyetlen, aki még hisz a Mikulásban (jézuskában, angyalkában...-szabadon választott)...mégis gondolod, hogy valaki megcsinálja helyetted? Ha tudtad, hogy ez a "nyeremény", akkor egyáltalán mért indultál ezen a versenyen, ha gőzöd sincs a szerkesztéshez? smile
    Bocsi, de a másik az, és nem akarlak cikizni, de mindenféle honlapszerkesztés-tanulás előtt előbb magyarul kellene szorgalmasabban tanulnod:)
    Mégegyszer bocs, de ezt el kellett mondanom! sad
    DaveedBrown
    Üzenetek: 683
    Hírnév: 38

    Üzenet # 73 | 14:09
    Folytatnám juillet felsorolását:
    Nem tudom, hogy észrevetted-e vagy sem de ez a fórum a uCoz nevű honlapszerkesztővel foglalkozik. Csak. nem mással. Mi nem azért vagyunk itt, hogy minden embernek az oldalát csinálgassuk, ha rendszerbeli, ha nem. Örülünk, hogy használtad a Google-t, mert másként nem találtál volna ide, de legközelebb figyelj hogy mivel foglalkozik egy oldal és mivel nem. Dankeschön.

    A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


    raziel70
    Üzenetek: 1083
    Hírnév: 50

    Üzenet # 74 | 14:32
    Én is folytatnám az előttem szólókat kiegészítve.
    Arra nem gondoltál, hogy miért olyan ez az oldal, amilyen? Hogy miért nem az van rajta, amit Te szeretnél?
    Egyáltalán a TE kezedben van a honlap?
    Egy igen érdekes észrevétel alapján tettem fel ezeket a kérdéseket.
    Ugyanis sok ilyen oldallal lehet találkozni Internetszerte!
    Ezen az oldalon nincs egyéb, mint közvetett linkek!!!
    Ebből valaki jól megél, az mellett, hogy Neked örömet szerzett a honlappal...
    Kérdezd csak meg nyugodtan akitől nyerted a honlapot, hogy ez tényleg így van e? Kézzel lábbal fog ellenkezni, hogy nem!!!
    Vagy bevallja, hogy igen, igazad van. De erre igen kevés az esély...
    Én elvállalom Neked a honlap átalakítását, de előbb látnom kell azt "belülről", illetve tudnom kell, mit szeretnél rá.
    Ezután mondok egy árat, amiért megcsinálom Neked.

    Boldog Karácsonyt Neked is! smile

    Almodozo
    Üzenetek: 2
    Hírnév: 0

    Üzenet # 75 | 23:22
    Hello! Lenne 1 kérdésem: hogy lehet megoldani, hogyha új blokkba szeretnék helyezni egy média cimet és külön ablakban nyiljon meg? Előre is köszi a segitséget! smile

    ---------------------------
    üzenetet áthelyezte: raziel70 2010.12.26.

    uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap külalakjának testreszabása » HTML Segítség (Segítség HTML témában)
    Keresés: