A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
A fórum moderátora: KovJonas  
uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap külalakjának testreszabása » HTML Segítség (Segítség HTML témában)
HTML Segítség
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 1 | 18:23
Szia!
Azok közé tartozol, akinek nem megy annyira a HTML nyelv. Itt nem kell szégyellned, bátran felteheted a kérdésedet! smile
Ha a honlapodon szeretnél valamit módosítani, de azt már csak a html kód módosításával lehet megtenni, itt nyugodtan felkérhetsz olyan segítőkész felhasználókat, akik otthon vannak e témában.
Html kód beillesztésekor kérünk mindenkit, hogy a "code" lehetőséget válassza!

Nagyon hosszú szöveg esetén megkérünk, hogy:
1.) a kódrészletet írd le egy szöveges fájlba, majd
2.) töltsd fel a tárhelyedre, végül
3.) a szöveges fájl linkjét add meg itt, a fórumban.

Válasz esetén szintén ugyanez az eljárás kéretik. Köszönjük! smile

Honlapszerkesztéssel kapcsolatban javasolt elolvasni a A WYSIWYG szerkesztő (Oldalak szerkesztése külső webszerkesztővel) topikot is!





Böngésző címsorának gördítése
Törölt menüoszlop visszaállítása / létrehozása
Ajánlott, JavaScript-el foglalkozó oldalak

Főoldal alap funkciók visszaállítása
Táblázat / html oldal szerkezet


DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 2 | 08:17
Hy!
csak annyi lenne a kérdésem, hogy az uCoz redszer támogatja a JQuery szkripteket?(http://jquery.com/)

A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


Attila
Üzenetek: 414
Hírnév: 34

Üzenet # 3 | 12:19
DaveedBrown, a uCoz támogatja a JQ szkripteket, ez a JS framework, beépített framework jQuery formájában távoli kód importálásának a lehetőségével, nem igényel csatlakoztatást.
Ingatlant vennéll? Eladsz? Hívj, segítek! Gál Attila Otthon Centrum Tel: +36 70 454 0707 http://ingatlan.ucoz.hu http://centr.oc.hu
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 4 | 11:22
Szerkesztő módban vissza kell tenni minden blokkot. jobb ötletem nincs.
(Leírás a Szerkesztő Módról)

A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


concentrate
Üzenetek: 8
Hírnév: 0

Üzenet # 5 | 11:33
Nem találtam semmit, amivel vissza lehetne rakni sad
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 6 | 13:58
Kedves concentrate! Hogy tudtad kitörölni a teljes menüt?

A kérdésem a következő! Mivel látom Te sem olvastad el a lap tetején található "MINDENKINEK, FONTOS! Általános tájékoztatót", ezért külön felteszem a kérdést.
Melyik sablont használod és mi az oldalad elérhetősége? Szóval a megoldás!
DaveedBrown, Te is figyelj és okulj! biggrin

1.) Lépj be az oldalad admin részére, majd menj a Honlap-stílus >> Külalak vezérlése menüpontba. Jobb oldalon felül kattints a Globális blokkok szövegre,

majd a megjelenő oldalon szintén jobbra fent a Blokk hozzáadása gombra.

Itt add meg a következőt! DRIGHTER (ez a jobb oldali menüoszlop kódja)

Most létrejött a menüoszlop, de ez még teljesen üres.
Ahhoz, hogy be tudjál blokkokat illeszteni, egy egyszerű lehetőséget tudok.

2.) Lépj be az oldaladra adminként, majd válaszd adminbaron a Szerkesztő >> Szerkesztő bekapcsolása menüpontot, majd ugyanitt a Blokk hozzáadása + lehetőséget.
A kapott blokkot húzd a jobb oldalra, adj neki nevet és így tovább... smile A végén ne felejts el menteni a fent említett menüpontban!

Második lehetőség arra az esetre, ha a fent leírt blokk létrehozás nem akarna működni.
Miután létrehoztad a Globális blokkot (1. pont) és létrejött a menüoszlop, kattints az új globális blokk nevére. Most átléptél szerkesztő módba.
Itt az üres (annak kell lennie) mezőbe másold be a következő kódot:

Code
<!-- <block7> -->
<?if($POLL$)?>
<table border="0" cellpadding="0" cellspacing="1" width="192">
<tr><td height="24" style="background:url('/.s/t/992/7.gif');color:#000000;padding-left:20px;"><b><!-- <bt> --><!--<s5207>-->Körkérdésünk<!--</s>--><!-- </bt> --></b></td></tr>
<tr><td style="padding:5px;background:#AEAFBC;border:1px solid #57627F;"><!-- <bc> -->$POLL$<!-- </bc> --></td></tr>
</table>
<?endif?>
<!-- </block7> -->

Ez a szavazás kódja és ha megadtad volna a sablonod számát, akkor még a megfelelő sablonhoz való kódit adtam volna meg! Ez ugyanis nagy valószínűséggel egy másik sablon kódja. Na mindegy... Szóval....
Ha ezt a kódot beillesztetted, akkor jöhet ismét a 2. pont!
Most már sikerülnie kell a blokkokat behelyezni!
A végén padig töröld ki a fenti kódot.
Csatolmányok: 4263623.png (7.8 Kb) · 8581292.png (4.7 Kb)
concentrate
Üzenetek: 8
Hírnév: 0

Üzenet # 7 | 23:29
Köszönöm a segítséget, sikerült létrehozni egy új menüt.
Illetve lenne még egy kérdésem:

Ezt találtam ma:

Quote
"A „Domannév csatolása” menüpontban a „Saját menü”-ben bármilyen somainnevet csatolhat a meglévő honlapjához, aldomainneveket és létrehozhat, továbbá postafiókot, pl.:mail@mysite.hu. "

Az lenne a kérdésem, hogy ezt hol tehetem meg.
Előre is köszönöm!
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 8 | 23:54
Szia!
Nagyon szívesen! smile
A kérdésedre a választ admin felületen találod. Az admin baron kattints a Beállítások >> Domain áthelyezése (saját domain) menüpontra.
Illetve bővebb információt ebben a topikban olvashatsz.

Csatolmányok: 6060495.png (12.5 Kb)
concentrate
Üzenetek: 8
Hírnév: 0

Üzenet # 9 | 02:10
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
drudi
Üzenetek: 24
Hírnév: 0

Üzenet # 10 | 12:15
Sziasztok!
Nem tudom jó helyre írok e, de talán elnézitek, ha nem teljesen! Egy nagy problémám lenne. Ha valaki profi az uCoz szerkesztőben nézze már meg a lapomat, melyet a héten készítettem, egy kis egyszerű információs lap! www.repulonfulfajas.ucoz.hu .Én otthon mozilla böngészővel rendelkezem és otthon készítettem a lapot. A munkahelyemen viszont Explorer van és itt teljesen rossz a lapom. Tele van ilyen és ehhez hasonló jelekkel a szövegek között, mint pl.:
<!--[endif]-->
<!--[if !supportEmptyParas]-->

<!--[endif]-->

<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]-->

<!--[if !supportEmptyParas]-->

<!--[endif]-->

<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]-->

Ez vajon mitől van és mit lehet tenni ellene, hogy más böngészőkben is azt lássam, amit otton megcsináltam?
Segítségeket előre is köszönöm!

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 11 | 20:03
Szerintem a böngészó csinálja, bár nem kizárt hogy hiba van a sablonban.
Javaslom, hogy egy frissített verziójú IE böngészővel nézd meg! Lehet hogy az a böngésző már régi.
Azért gondolom, mert Én kipróbáltam IE 8, Google Chrome és Firefox 3.5 böngészőkkel is és minden rendben a honlapoddal!
drudi
Üzenetek: 24
Hírnév: 0

Üzenet # 12 | 21:03
Az elképzelhető tényleg, hogy a céges IE csinálja. Azért köszönöm, h kipróbáltad más böngészőkkel is, az a lényeg, h többségében rendben van.
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 13 | 21:38
üdv.

Az én kérdésem az lenne hogy hogyan tudom megváltoztatni a fórumban az alapértelmezett betűméretet?
És lenne még egy, hogyan tudnám az admin és a moderátor.... színeket módosítani?

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 14 | 21:48
Quote (Locky)
És lenne még egy, hogyan tudnám az admin és a moderátor.... színeket módosítani?

http://forum.ucoz.hu/forum/6-78-5#1389

Quote (Locky)
Az én kérdésem az lenne hogy hogyan tudom megváltoztatni a fórumban az alapértelmezett betűméretet?

Szintén a css fájlban találod. A css tábla alsó része a fórumról szól.
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 15 | 22:18
Értem és itt a css nél mit módosítsak hogy az üzenet nagyobb betűméretben jelenjen meg mert megprobáltam párat de nemment.
uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap külalakjának testreszabása » HTML Segítség (Segítség HTML témában)
Keresés: