A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Funkciómodulok » Felhasználók » FELHASZNÁLÓK BEÁLLíTÁSAINAK SZERKESZTÉSE (Regisztráció, belépés, beállítások)
FELHASZNÁLÓK BEÁLLíTÁSAINAK SZERKESZTÉSE
Attila
Üzenetek: 414
Hírnév: 34

Üzenet # 1 | 16:42
Felhasználókkal kapcsolatos kérdések témája. Az alábbi kérdésekre lehet választ kapni ebben a témában (Amire már megvan a válasz, az a kérdés linkre változik):



Hogyan tehetem át a felhasználót másik csoportba
Felhasználók nevének színe
HTML a Felhasználók csoportjában
Vastag betűs nickek
A színt megváltoztattam, de semmi eredménye

Felhasználó letiltása 1
Felhasználó letiltása 2
Nickek színei az üzenetekben
Nem találom a CSS - ben
A színek egyéb jelentései


Ingatlant vennéll? Eladsz? Hívj, segítek! Gál Attila Otthon Centrum Tel: +36 70 454 0707 http://ingatlan.ucoz.hu http://centr.oc.hu
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 61 | 18:22
már-már biztos vagyok benne, hogy a csoportok jogainál nincs valami rendben, mert az
Quote (borbolyajob.ucoz.com)
Ön azon felhasználók csoportjához tartozik, akinek nem engedélyezett ez a művelet.

szöveg jelenik meg.

A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


Vektor
Üzenetek: 19
Hírnév: 1

Üzenet # 62 | 22:32
Apró kérdésem lenne: más rendszerből a regisztrált felhasználókat át lehet-e emelni ebbe a rendszerbe?
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 63 | 22:57
Te is létre tudsz hozni felhasználókat, meg tudod adni azok adatait. Tehát a válasz, igen!
De a helyileg létrehozott felhasználó nem kap uNet pass-t! Ezért lesz belőle Helyi felhasználó.
A különbség a két felhasználói forma között (helyi és uNet), hogy a helyi csak arra az oldalra tud belépni az adataival, míg a uNet felhasználó bármelyik oldalra, ahol szerepel a uNet logó. Utóbbit nevezik uID-nek.
Vektor
Üzenetek: 19
Hírnév: 1

Üzenet # 64 | 21:13
Megtaláltam ezt a funkciót, csak az a gondom vele, hogy új jelszót kell kreálni mindenkinek.
Inkább majd mindenki regisztrál újra. smile
Redhanded
Üzenetek: 10
Hírnév: 0

Üzenet # 65 | 19:58
Sziasztok!

Pár kérdésre keresem a választ:
1. Meg lehet-e oldani, hogy a honlapon a résztvevők listájában pl. a kitiltottak csoportjába tartozók ne jelenjenek meg?
2. Azt szeretném, ha nem tudnának regisztrálni a honlapomra, lehet-e zárni a regisztrációt?
3. Van egy user, aki nem kívánatos személy a honlapon, hiába tiltom ki, másnap újból regel más néven. Próbáltam IP blokkot, de változó IP-je van. Mit lehet tenni ellene?

Stílus:#874

Segítségeteket előre is köszönöm!

Az üzenetet szerkesztette Redhanded - Hétfő, 2010.05.24, 20:04
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 66 | 20:11
Szia!
1. szerintem erre nincs lehetőség, a kitiltottakat töröld!
2. erre van két megoldás is. ez egyik, hogy törlöd az összes olyan linket az oldal sablonjából, ami a regisztrációs oldalra vezet, vagy
belépsz admin felületre és a Felhasználók >> Modul beállításai fejezet legtetején a A "Felhasználók" modul alkalmazása: sorában a kis négyzetből kiveszed a pipát.
Ezzel viszont megszűnik minden olyan, ami a "Felhasználók"hoz tartozik. Belső kommunikáció, személyes adatlapok, minden!
3. visszakérdezek: az előbb említett fejezetben van egy Az ismétlődő e-mail címeket blokkolni: rész. Bepipáltad?
Ez is tovább nehezíti a dolgát az újra regisztrációra.
Redhanded
Üzenetek: 10
Hírnév: 0

Üzenet # 67 | 11:56
Raziel köszönöm a válaszodat!

A kitiltottakat nem tudom törölni, mert Ucoz felhasználó, és amíg onnan nincs törölve bármikor beléphet, valamint a törlést nem is engedi az Admin site.
Hol vannak ilyen linkek a sablonomban?
Be van pipálva, ennek ellenére mivel változik az IP címe minden bejelentkezést követően, simán újra tud regelni sad

Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 68 | 12:33
Szia Redhanded.

Aktív ip-st is ki lehet tiltani elméletileg az oldalról.
Felső sor ----> Beállítások -----> Ip címek letiltása
És itt elméletileg ha ezt irod be pl. hogy 89.179.***.*** ,akkor azokról az ip röl ami igy kezdődik hogy 89.179 nem tudnak belépni. Aktiv ip-nél is csak az utolsó két rész változhat.

HUNChuckN
Üzenetek: 1
Hírnév: 0

Üzenet # 69 | 16:46
Hali az lenne a kérdésem hogyan tudom kitenni egy bizonyos oldalra a regisztrált userek listáját, azt is aki nem online
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 70 | 19:53
Szia HUNChuckN!
A következő operatort kell megadnod. De ez csak html környezetben működik, tehát csak /index kezdetű oldalon használható!
Code
$USERS_LIST_URL$

Ez kilistázza Neked az összes usert.
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 71 | 19:02
Hali.

Ismét problémába utköztem és ez nem a cache lesz.A színesitett felhasználóknál átálítottam a színét a dolgoknak jelenleg magamnak a narancssárgát álítottam be. A főmenüben és egypár helyen megjelenik ugy ahogy beállítottam.
Viszont a Tesztek menüpontban visszaáll eredeti kerékvágásba. Lehet hogy ez azért történt mert 1* nyomtam ott egy olyat hogy eredeti sablon visszaállítása de végülis ez nem sablonhiba csak ott az online felhasználók listával van a baj. A CSS ben is Orange szerepel.
Valakinek van esetleg valami ötlete hogy ott mért jeleníti igy meg valamint hogy mit csináljak vele?:D
Még egy valamit észrevettem hogy az oldalon beraktam jelenleg még egy ilyen operátort de az is a Teszteknél eredeti beállítás szerint jelenik meg.

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 72 | 19:50
Minden sablon használ egy CSS-t! Ez a sablon elején van valahol. Ha eredetire állítottad vissza a sablont. elképzelhető, hogy ott átváltott eredeti CSS-re!
Nézz utána! Ha saját CSS-t használtál, akkor a sablon kódjának elején ott kell lennie, hogy "...my.css"
Ez az alaphelyzet, miután módosítottál a CSS szerkezetén!
Sablon visszaállítása esetén bedobja a sablon számával jelölt CSS-t. Pl.: 712.css
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 73 | 14:08
Kösz mester. ok

Hozzáadva (20.06.2010, 14:08)
---------------------------------------------
Hali.

A Verify a

Quote
a.groupModer:link,a.groupModer:visited,a.groupModer:hover {color:blue;font-weight:bold;}
a.groupAdmin:link,a.groupAdmin:visited,a.groupAdmin:hover {color:#bf0577;font-weight:bold;}

Ezek alatt a sima felhasználóra vonatkozik?

Mármint ami igy kezdődik hogy.

Quote
a.groupVerify:link,a.groupModer:visited,a.groupModer:hover
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 74 | 14:21
Ezt egyszer valahova már leírtam, csak nem tudom hova
amúgy nem, az az "ellenőrzötek" csoport

Hozzáadva (20.06.2010, 14:21)
---------------------------------------------
Nem találom, mindegy akkor ide leírom újra biggrin
User-felhasználó
Verify-ellenőrzött
Moder-moderátor
Admin-admin
Friends-barátok
Banned-tiltott
Other[1-8]-Egyéni csoport (összesen 8-at lehet létrehozni, az Other utáni szám a létrehozás sorrendjétől függ)


A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 75 | 16:06
Értem köszi. Csak mert alapon 3 om ilyen csoport volt a css-ben. És azt hittem hogy admin-moder-felhasználó biggrin

Hozzáadva (20.06.2010, 16:06)
---------------------------------------------
Hali.
Evvel kis problémám akadt.
Szóval hallotam DaveedBrown-tól, hogy így kell berakni a css-be.

Quote
a.groupUser:link,a.groupUser:visited,a.groupUser:hover {color=Green;}

Be is raktam csak épp nem csinál semmit biggrin
Esetleg hozzá kell vmihez rendelni?
(nem erösségem a css.)

uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Funkciómodulok » Felhasználók » FELHASZNÁLÓK BEÁLLíTÁSAINAK SZERKESZTÉSE (Regisztráció, belépés, beállítások)
Keresés: