A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Funkciómodulok » Felhasználók » FELHASZNÁLÓK BEÁLLíTÁSAINAK SZERKESZTÉSE (Regisztráció, belépés, beállítások)
FELHASZNÁLÓK BEÁLLíTÁSAINAK SZERKESZTÉSE
Attila
Üzenetek: 414
Hírnév: 34

Üzenet # 1 | 16:42
Felhasználókkal kapcsolatos kérdések témája. Az alábbi kérdésekre lehet választ kapni ebben a témában (Amire már megvan a válasz, az a kérdés linkre változik):



Hogyan tehetem át a felhasználót másik csoportba
Felhasználók nevének színe
HTML a Felhasználók csoportjában
Vastag betűs nickek
A színt megváltoztattam, de semmi eredménye

Felhasználó letiltása 1
Felhasználó letiltása 2
Nickek színei az üzenetekben
Nem találom a CSS - ben
A színek egyéb jelentései


Ingatlant vennéll? Eladsz? Hívj, segítek! Gál Attila Otthon Centrum Tel: +36 70 454 0707 http://ingatlan.ucoz.hu http://centr.oc.hu
mnorby
Üzenetek: 4
Hírnév: 0

Üzenet # 271 | 20:10
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni!
Amikor sablont választok akkor a popup ablak nem változik...(marad a régi)
Hogyan tudom megváltoztatni?
Köszönöm!
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 272 | 16:46
mnorby, kérlek olvasd el: ÁLTALÁNOS TÁLYÉKOZTATÓ,
Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
Pacsi
Üzenetek: 5
Hírnév: 0

Üzenet # 273 | 19:22
Hozzászólás szövege Sziasztok! Jó napot mindenkinek! Új Felhasználó vagyok.A fórumozásban is.Lehet nem is jó helyen vagyok.Tapasztaltabb felhasználóktól szeretnék információt:hogyan induljak hol találok segítséget.Iskolai osztály honlapot szeretnék.Úgy gondoltam lenne egy kezdőlap belépési lehetőséggel,általános infókkal.A szülőknek én szeretném átadni a belépési kódokat.Más nem regisztrálhatna.Belépés után egy másik oldalra jutna ahol Fórum szerűen juthatna hozzá az információkhoz. Pl. Leckék rendezvények, fontos közlemények, üzenetek.A szülők egymásközt is megtárgyalhatnának általános dolgokat. Később osztályképek, ünnepségek, fellépések videóit is elérhetővé szeretném tenni.Szerkesztési joga nekem lenne ,később a tanároknak.Saját kútfőből erre gondoltam. Ehhez kérnék segítséget esetleg ötletet.
Előre is Köszönöm.
KovJonas
Üzenetek: 396
Hírnév: 29

Üzenet # 274 | 22:44
Pacsi, a uCoz egy nagyszerű választás! smile
Itt, a fórumon bátran kérhetsz segítséget, kérdezhetsz. Amit kiterveztél, az a uCoz segítségével teljes mértékben megvalósítható! biggrin

Először regisztrálnod kell egy honlapot!

Idézet (Pacsi)
A szülőknek én szeretném átadni a belépési kódokat.

Te szeretnéd megadni a jelszavakat? A Vezérlőpult --> Felhasználók --> Felhasználó hozzáadása oldalon adhatsz hozzá felhasználókat a weboldaladhoz! smile

Idézet (Pacsi)
Belépés után egy másik oldalra jutna ahol Fórum szerűen juthatna hozzá az információkhoz. Pl. Leckék rendezvények, fontos közlemények, üzenetek.


A vezérlőpulton aktiválnod kell a fórumot, majd a Vezérlőpult --> Felhasználók --> Felhasználói csoportok --> Az összes csoport jogainak beállítása oldalon, a Fórum cím alatt beállíthatod, hogy kik férhetnek hozzá a fórumodhoz!

Idézet (Pacsi)
A szülők egymásközt is megtárgyalhatnának általános dolgokat.


A weboldalon személyes üzeneteket lehet küldeni! smile

Idézet (Pacsi)
Később osztályképek, ünnepségek, fellépések videóit is elérhetővé szeretném tenni.


Ehhez javaslom, hogy aktiváld a Blog modult

Jó munkát kívánok! smile
Pacsi
Üzenetek: 5
Hírnév: 0

Üzenet # 275 | 08:12
Sziasztok! smile

Kedves KovJonas !
Köszönöm a válaszokat. smile Egy apró de fontos dolog kimaradt. sad Hogyan tudom letiltani a külső regisztrációt,vagy ez nem lehetséges,kiszűrni a nem általam regisztráltakat?
A Blog külön lapon jeleik meg,mint a fórum?
KovJonas
Üzenetek: 396
Hírnév: 29

Üzenet # 276 | 08:34
Pacsi, bocsi, azt tényleg kifelejtettem smile

A vezérlőpult --> Felhasználók --> felhasználói csoportok --> Csoport létrehozása oldalon készíts például egy "Iskola" elnevezésű csoportot, amiben az általad regisztrált felhasználókat fogod tárolni és a Vezérlőpult --> Felhasználók --> Felhasználói csoportok --> Az összes csoport jogainak beállítása oldalon a többi csoportnál (vendégek, ellenőrzöttek, ...) vedd ki a pipát onnan, amit nem szeretnél, hogy lássanak! smile

Igen, a fórum és a blog külön oldalon van! biggrin
Pacsi
Üzenetek: 5
Hírnév: 0

Üzenet # 277 | 19:03
Sziasztok!
Kellemes Ünnepeket kívánok mindenkinek!
Köszönöm szépen a válaszokat!

Lenne még egy pár .Valamit biztos nem jól csináltam.
Belevágtam. Haladok (lassacskán).
Hozzáadtam a modulokat,regisztráltam uID –keresztül, rajtam(adminisztrátor) kívül 1 felhasználót.
Új csoportot csináltam áttettem oda. Ennek a csoportnak jogokat adtam a többitől elvettem.
Beléptem vele ,jól működik a különbség.

Átállítottam ip figyelést (ugyan arról a gépről regisztráltam,és próbáltam belépni más böngészőből)
Gondolom, ezt jól csináltam.?
Két felhasználót adtam hozzá „belülről”.Különböző email címeket is megadtam(Hátha jó lesz valamire) Az egyiknél meghagytam a rendszer által felkínált jelszót. Hagytam egyenlőre Felhasználói csoportban nem sok joggal.(De attól még bekellene tudnom lépni.?Hibaüzenet: Az email cím vagy a jelszó helytelenül lett megadva)
Miért nem tudok ezekkel belépni?

Nem az email címekkel próbáltam mert a fórum elején azt írta(Attila) a hozzáadott felhasználónak nem az email címét, hanem a hozzáadott felhasználói nevet kell beírnia a belépési blokkban. (Gondolom ez a Felhasználó loginneve)
A beállításoknál engedélyezni kell a Helyi felhasználóknak a belépést (felhasználok Modul beállításai -nál Helyi felhasználók –at nem tudom bejelölni ,mert csak PRÉMIUM felhasználóknak engedélyezett.
Jól gondolom a mentésnél hiába kerül zöld pipa a gomb mellé, nem müködik?)
Mi lehet a probléma ?
Loginnévvel és jelszóval próbáltam uID –s felületen bejelentkezni.
Más Felületet nem is láttam még.

Olvastam azt is, hogy a A "Felhasználók" modul alkalmazása pipa kivétele nem csak az ott leírt következményekkel jár
Ezzel viszont megszűnik minden olyan, ami a "Felhasználók"hoz tartozik. Belső kommunikáció, személyes adatlapok, minden! (raziel70)
Mi az a minden ?
Például Fórum,Blog Fotóalbum esetén mi történik?
Ha így marad hiába adok hozzá felhasználókat ,nem tudnak belépni.

Előre is köszi !
Szép estét.
KovJonas
Üzenetek: 396
Hírnév: 29

Üzenet # 278 | 19:08
Pacsi, a felhasználókról: nem maradt más választás, próbálj meg "rendesen" új felhasználót regisztrálni (tehát: nem a vezérlőpulton) smile
Textador
Üzenetek: 16
Hírnév: 4

Üzenet # 279 | 14:13
Üdv.Az lenne a kérdésem, hogy az meg e oldható, hogy több admin panelt kaphasson egy honlap? Mármint:
A Moderátorok is tudjanak adatlapot szerkeszteni, és a nagyobb rangú adminokat ne tudják moderálni. tehát több panel, különböző jogosultsággal. Más oldalakon (pl MuOnline) oldalakon sok panel van.

És még valami,már ha nem is ide kapcsolódik.Adatlapot szeretnék betenni a felhasználók profilja alá. valaki tud valamit?
Ahova leírást adhat magáról, képet tölthet fel rá stb. stb.

Előre is THX:-)

Textador,Getting-Started Owner
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 280 | 14:56
Textador, a profil-oldalon a moderátorok szerkeszthetik a felhasználók csoportját/beállításit/adatait. nincs szükség még1 admin-menüre (és nem is lehet megoldani hogy 2 legyen...)

Idézet (Textador)
Ahova leírást adhat magáról, képet tölthet fel rá stb. stb.

ezt a következőképpen tudnám megcsinálni uCoz alatt:
1. modult feláldozok erre
2. a modulban a felhasználók anyagainak megtekintését engedélyezed.
3. és a megfelelő mezőket hozzáadod, szerkeszted a sablont...
4. pl: http://vmoldalak.ucoz.hu/ - ismerősők, kedvencek, jegyzetek! alfa verzió...

Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
Textador
Üzenetek: 16
Hírnév: 4

Üzenet # 281 | 15:38
Idézet (vmarci21)
ezt a következőképpen tudnám megcsinálni uCoz alatt:
1. modult feláldozok erre
2. a modulban a felhasználók anyagainak megtekintését engedélyezed.
3. és a megfelelő mezőket hozzáadod, szerkeszted a sablont...
4. pl: http://vmoldalak.ucoz.hu/ - ismerősők, kedvencek, jegyzetek! alfa verzió...


Mutatnál pár példát? (ScreenShot vagy videó)

Textador,Getting-Started Owner
Pacsi
Üzenetek: 5
Hírnév: 0

Üzenet # 282 | 20:28
Sziasztok! Köszönöm az eddigi segítségeket!Beindult a honlap. Lassan a tanárok is regisztrálnak,és feltöltenének tartalmakat. Én arra gondoltam, hogy a honlap híreit,vendégkönyvet szerkeszthessék, de a fórumba ne léphessenek be. Kell valami ahol a szülők szervezkedhetnek.
Meg is csináltam az új csoportot. Van egy próba felhasználóm akinek változtatom a csoportját,én tudom tesztelni mi történik. Na a következő belépésnél ezt írta ki a főoldalon: „Azon felhasználók csoportjához tartozol, akinek nem engedélyezett ez a művelet.”
Frissítés után is maradt a helyzet,pedig próbálgatások során változtattam jogokat,pl ugyan azokat adtam mint egy jól működő másik csoportnak. A főoldalt se így se úgy nem láthatják.
A felső menüsor hozzáadás honlap hírei működik, a felajánlott ellenőrzés működik megtekinthető, de csak az a hír! A főoldalra kattintva már az sem látszik. Megint Azon felhasználók csoportjához tartozol, akinek nem engedélyezett ez a művelet .látszik csak.(Működő felhasználók látják)
Pedig már a másik csoport (akik látják a főoldalt) jogait is beállítottam erre a csoportra,mégse látszik.
Valahol máshol is kell valamit állítani?
Olvastam ,másnak is volt hasonló problémája, van aki írta hogy megoldódott, de nem írta hogyan.
Szeretnék segítséget kérni,ha valaki találkozott ezzel a problémával,vagy ismer olyat aki sikeresen túl jutott ezen, kérem írja meg. Vagy egy linket, hol találok megoldást, mert a fórumban a keresés nem vezetett eredményre. Saját kútfőből sajnos nem tudok megbirkózni ezzel a problémával.
KOCZKAHUN
Üzenetek: 28
Hírnév: 0

Üzenet # 283 | 18:16
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy hogyan kell az általam készített csoportok felhasználóinak nevének színét megváltoztatni ?
A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv.: KOCZKAHUN
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 284 | 20:39
KOCZKAHUN, a HTML topik-ban meg lett válaszolva, be is van linkelve az 1. hozzászólásban wink
Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
Pacsi
Üzenetek: 5
Hírnév: 0

Üzenet # 285 | 20:22
Sziasztok! Kellemes vakációt mindenkinek.
A felhasználók jogainak beállításával kapcsolatban az a tapasztalatom, hogy hiába állítgat az ember a vezérlőpultban felhasználói jogokat,az aktuális oldal vizuális szerkesztőjében megadott jogok lesznek érvényesek.Rengeteg idő és próba belépés után véletlenül tévedtem a vizuális szerkesztőbe.Talán hasznos lesz másoknak is a tapasztalatom.
További szép napot Mindenkinek:Pacsi
uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Funkciómodulok » Felhasználók » FELHASZNÁLÓK BEÁLLíTÁSAINAK SZERKESZTÉSE (Regisztráció, belépés, beállítások)
Keresés: