A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Funkciómodulok » Felhasználók » FELHASZNÁLÓK BEÁLLíTÁSAINAK SZERKESZTÉSE (Regisztráció, belépés, beállítások)
FELHASZNÁLÓK BEÁLLíTÁSAINAK SZERKESZTÉSE
Attila
Üzenetek: 414
Hírnév: 34

Üzenet # 1 | 16:42
Felhasználókkal kapcsolatos kérdések témája. Az alábbi kérdésekre lehet választ kapni ebben a témában (Amire már megvan a válasz, az a kérdés linkre változik):



Hogyan tehetem át a felhasználót másik csoportba
Felhasználók nevének színe
HTML a Felhasználók csoportjában
Vastag betűs nickek
A színt megváltoztattam, de semmi eredménye

Felhasználó letiltása 1
Felhasználó letiltása 2
Nickek színei az üzenetekben
Nem találom a CSS - ben
A színek egyéb jelentései


Ingatlant vennéll? Eladsz? Hívj, segítek! Gál Attila Otthon Centrum Tel: +36 70 454 0707 http://ingatlan.ucoz.hu http://centr.oc.hu
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 121 | 16:16
Szia!
Nem tudom, kinek milyen gondja van, de Én elsőre és minden különösebb várakozás nélkül be tudtam lépni az oldaladra! (még most is bent vagyok)

Kapcsold ki a felhasználók emailes megerősítését! Erről is olvashatsz a fórumban, nem rég került fel ez a téma.

Amúgy meg lépj be admin felületre, majd a Felhasználóknál nézd meg, hogy egyáltalán meg vannak-e erősítve a regisztrációk!!??

gyulan95
Üzenetek: 12
Hírnév: 0

Üzenet # 122 | 23:19
Szia! megoldódott a rejtély. Az első konténerbe beraktam egy script-et és az blokkolta le a rendszert. A segítségedet köszönöm még egyszer.!
Pajzs
Üzenetek: 4
Hírnév: 0

Üzenet # 123 | 09:52
Sziasztok lenne egy kérdésem. Van egy olyan tag, aki állandóan veszekedik az oldalon. Letiltottam, illetve a munkahelyi címét is letiltottam. Most különböző indiai és kínai proxy-k mögül reggel, de a stílusa miatt lebukik mindig. Le akartam tiltani a regisztrációt 2 hétre, hogy akkor majd megunja, de nem találok rá lehetőséget. Van rá? A bejelentkezési modult letudom tiltani, de akkor más se tud belépni.
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 124 | 19:33
Erre egy megoldást tudok javasolni. Töröld az összes bejelentkezés linket a sablonokból!
Azoknak a felhasználóknak, akik nem keverik azt a barna anyagot biggrin , azoknak küld egy körüzenetet, amiben szerepel a belépés linkje!
Így minden olyan felhasználó, akiben megbízol, be tud majd lépni, akik meg nem rendelkeznek a bejelentkezés linkjével, azok nem.

A bejelentkezés modult meg töröld a sablonból! Kereső használatával meg tudod keresni a fórum erre vonatkozó topikját! smile

Azt hogy érted, hogy

Quote (Pajzs)
Letiltottam, illetve a munkahelyi címét is letiltottam

Ez mire volt jó? surprised
Pajzs
Üzenetek: 4
Hírnév: 0

Üzenet # 125 | 20:13
Quote (raziel70)
Azt hogy érted, hogy

"Letiltottam, illetve a munkahelyi címét is letiltottam"

Ez mire volt jó?

Pontosítok. Letiltottam azt a bejelentkezési nevet, amivel otthonról regisztrált. Másnap regisztrált a munkahelyéről egy másik néven (ugye másik ip.cím). Nem szúrtam ki, de megint ok nélkül azt az embert cseszegette, akivel előtte is problémája volt. Letiltottam azt a bejelentkezési nevet is, most proxy-k mögül próbálkozik. De most már figyelem az új regisztrálókat és aki proxy mögül regisztrál alapból letiltom, meg az olyat is aki anyad@akarmi.hu , f***om@akarmi.com e-mail-okrol regisztrál.

Az üzenetet szerkesztette Pajzs - Vasárnap, 2010.09.12, 20:14
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 126 | 20:21
Quote (raziel70)
A bejelentkezés modult meg töröld a sablonból

Ezzel nem értenék egyet, ha szabad. Máskülönben hogyan regelnének a "tisztességes" felhasználók?

A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 127 | 20:40
Quote (DaveedBrown)
Máskülönben hogyan regelnének a "tisztességes" felhasználók?

A regisztrációs oldalnak is van ám linkje! Azt ki lehet tenni mondjuk egy menüpontnak.
/index/3
Csak egy ötlet volt! sad Ha van jobb ötleted, jöhet! biggrin
Attila
Üzenetek: 414
Hírnév: 34

Üzenet # 128 | 20:41
DaveedBrown, a tisztességes, és egyéb felhasználók is választhatják a biztonságos belépést a http://unet.com , a Webtopon keresztül is, ilyenkor nem fontos a belépési lehetőség a honlapon, mert a Webtopon keresztül is be tudnak lépni bármelyik, uNet rendszerben létrehozott, meglátogatni kívánt honlapra.

Csatolmányok: 0460590.jpg (23.5 Kb)

Ingatlant vennéll? Eladsz? Hívj, segítek! Gál Attila Otthon Centrum Tel: +36 70 454 0707 http://ingatlan.ucoz.hu http://centr.oc.hu
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 129 | 20:49
Akárcsak a bajkeverő. Az ilyeneken fúj de mennyire utálom.
Szerintem nem lehet vele mit kezdeni. Részmegoldás, ha a jogoknál az előmoderálás be van kapcsolva (bár személy szerint nem nagyon tudom hogy ez mit takar, mindenesetre jól hangzik smile )

A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


Az üzenetet szerkesztette DaveedBrown - Vasárnap, 2010.09.12, 20:51
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 130 | 20:55
Az előmoderálás azt jelenti, hogy csak akkor lesz az anyag aktív/nyilvános (akkor láthatja mindenki), miután egy moderátor vagy admin megnézte azt és jóváhagyta.
Attila
Üzenetek: 414
Hírnév: 34

Üzenet # 131 | 22:02
Kínai ügyességek

1. Ha azt szeretnéd hogy a honlapodon újonnan regisztrált felhasználóid ne férjenek hozzá a honlapodon található anyagokhoz, tedd azt, hogy az újonnan létrehozott felhasználók automatikusan egy olyan felhasználói csoportba kerüljenek, amely csoportnak nem adtál semmilyen jogot, maximum, csak a honlapot olvashatják. Miután leellenőrizted az új felhasználót, átteheted olyan csoportba, amely csoport tagjai már több joggal rendelkeznek, hozzászólhatank, anyagokat adhatnak hozzá a honlapodhoz.


Ingatlant vennéll? Eladsz? Hívj, segítek! Gál Attila Otthon Centrum Tel: +36 70 454 0707 http://ingatlan.ucoz.hu http://centr.oc.hu
Attila
Üzenetek: 414
Hírnév: 34

Üzenet # 132 | 22:02
2. Létrehozol egy olyan csoportot, melynek az a neve, hogy letiltottak, és minden oldaladat a következőképpen alakítotd:

Code
<?if($GROUP_ID$=[b]7[/b])?>[b]$GLOBAL_BANPAGE$[/b]<?else?>
az oldal tartalma<?endif?>

ahol 7 - a letiltottak csoport id-je
$GLOBAL_BANPAGE$:
Code
<html>
<head>
<title>Letiltott felhasználó</title>
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8">
<style type="text/css">
body{     
font-family: Verdana, Tahoma, Arial, Trebuchet MS, Sans-Serif, Georgia, Courier, Times New Roman, Serif;
font-size: 11px;
margin: 0;
padding: 0; /* required for Opera to have 0 margin */
}
.errorwrap {
background: #F2DDDD;
border: 1px solid #992A2A;
border-top: 0;
margin: 5px;
padding: 0;
}
.errorwrap h4 {
background: #E3C0C0;
border: 1px solid #992A2A;
border-left: 0;
border-right: 0;
color: #992A2A;     
font-size: 12px;
font-weight: bold;     
margin: 0;
padding: 5px;
}
.errorwrap p {
background: transparent;
border: 0;
color: #992A2A;
margin: 0;
padding: 8px;
font-size: 11px;
}
</style>
</head>
<body>

<table border="0" width="750" cellspacing="1" cellpadding="75" align="center">
<tr>
<td width="100%">
<div class="errorwrap">
<h4>Az Ön hozzáférését a honlap adminisztrátora letiltotta</h4>

Az Ön neve (<b>$USERNAME$</b>) a honlapon az adminisztrátor által le van tiltva.
A letiltás okai:</p>

Szabványos letiltás az összes engedetlen felhasználó részére</p>

Ha ezt látod, egyszerűen ki vagy tiltva a honlapról!</p>

A tiltás lehetséges okai:</p>

- Megsértetted, kritizáltad a honlap adminisztrátorát</p>

- Tiltott reklámelhelyezés (hozzászólásokban, fórumban, vendégkönyvben)</p>

- Káromkodás miatt</p>

- SPAM miatt</p>

A letiltás vége: <b>Nincs</b>határidő</p>

Ez egy teljesen automatikus letiltási folyamat, Önnek nem kell semmit sem tennie, mivel nem gyorsíthatja és nem is szüntetheti meg.</p>
</div>
</td>
</tr>
</table>

</body>
</html>

Amennyiben a felhasználó a letiltás, vagy a letiltottak csoportba való áthelyezés, után tovább próbálkozik, ellenkezik, fortélyoskodik, töröltessük a felhasználó cookie-ját, késztessük őt arra, hogy lépjen ki. Egy időre helyezzük ki a következő kódot arra az oldalra, ahova nagy valószínűséggel tudjuk, hogy a felhasználó be fog lépni (a < /head> tag előtt)

Code
<script type="text/javascript">if('$USERNAME$'=='felhasználó_belépési_neve')window.location.href="http://honlap_címe/index/10-0-0";</script>

természetesen a felhasználó_belépési_neve és a honlap_címe helyére a megfelelő adatokat kell írni (kis és nagy betűket figyelembe kell venni). A kódot pontosan másold ki.

Admin recept

Ingatlant vennéll? Eladsz? Hívj, segítek! Gál Attila Otthon Centrum Tel: +36 70 454 0707 http://ingatlan.ucoz.hu http://centr.oc.hu
Pajzs
Üzenetek: 4
Hírnév: 0

Üzenet # 133 | 10:15
Köszönöm megpróbálom.

Hozzáadva (13.09.2010, 09:57)
---------------------------------------------
Azt csináltam, hogy az eredeti Felhasználók csoportot lebutítottam. Mindent meglehet nézni, de semmilyen anyagot, hozzászólást nem tudnak hozzátenni (kivéve a minichat-et). Erre azért volt szükség, mivel az "automatikus átvezetés" csak arra a csoportra működik. Nem tudtam átirányítani más csoportra, tehát egy újonnan létrehozott csoportra sem. Működik nincs probléma vele. Viszont akármit csinálok egyetlen új csoportban sem érhető el a fotóalbum, pedig a jogok megvannak adva! Az új anyag hozzáadása megjelenik, tud is feltenni, de már megnézni nem tudja. Ezt több újonnan létrehozott csoportnál is próbáltam. Van egy tesztelő accountom, azzal szoktam próbálni. Na ezzel a fotógaléria eléréssel mi lehet a gond?

Hozzáadva (13.09.2010, 10:15)
---------------------------------------------
Na még egyszer. Tehát az új felhasználó az ellenőrizetlen felhasználók csoportba kerül (ez volt a felhasználók csoport), ami le van butítva. A régebbi megbízható felhasználók és a későbbiekben annak tekinthető felhasználókat áttettem(átteszem) a Felhasználók csoportba (ez volt a Barátok csoport), itt beállítottam azokat a jogokat, amiket a sima felhasználóknak engedélyezni akartam. Ennél működik a fotógaléria. Tulajdonképpen az összesnél működik, csak az új csoportoknál és a vendégeknél nem megy. Fogalmam sincs miért nem látható, a megadott jogok ellenére.

Az üzenetet szerkesztette Pajzs - Hétfő, 2010.09.13, 10:31
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 134 | 10:27
Ez azért van, mert a Vendégek csoportnak eleve nem lehet sok opciót (jogot) bekapcsolni. Ezért lett megoldva, hogy lehessen új csoportot létrehozni.
Ment egy PM, várom rá a választ! smile
Pajzs
Üzenetek: 4
Hírnév: 0

Üzenet # 135 | 13:12
Megtaláltam a hibát! Nem elég a felhasználó csoportoknál megadni a jogot a fotógalériák megnézéséhez, hanem a "Nyitólap » Fotóalbumok » Kategóriák vezérlése" menüpontnál is be kell állítani kategórinként a hozzáférést.
uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Funkciómodulok » Felhasználók » FELHASZNÁLÓK BEÁLLíTÁSAINAK SZERKESZTÉSE (Regisztráció, belépés, beállítások)
Keresés: