A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Funkciómodulok » Felhasználók » FELHASZNÁLÓK BEÁLLíTÁSAINAK SZERKESZTÉSE (Regisztráció, belépés, beállítások)
FELHASZNÁLÓK BEÁLLíTÁSAINAK SZERKESZTÉSE
Attila
Üzenetek: 414
Hírnév: 34

Üzenet # 1 | 16:42
Felhasználókkal kapcsolatos kérdések témája. Az alábbi kérdésekre lehet választ kapni ebben a témában (Amire már megvan a válasz, az a kérdés linkre változik):



Hogyan tehetem át a felhasználót másik csoportba
Felhasználók nevének színe
HTML a Felhasználók csoportjában
Vastag betűs nickek
A színt megváltoztattam, de semmi eredménye

Felhasználó letiltása 1
Felhasználó letiltása 2
Nickek színei az üzenetekben
Nem találom a CSS - ben
A színek egyéb jelentései


Ingatlant vennéll? Eladsz? Hívj, segítek! Gál Attila Otthon Centrum Tel: +36 70 454 0707 http://ingatlan.ucoz.hu http://centr.oc.hu
supercharley
Üzenetek: 7
Hírnév: 0

Üzenet # 91 | 16:43
Köszi Locky!

Be van kattintva az admin e-mail értesítése, és a gmail-om is rendesen működik, mert más értesítések(pl. értesítés képfeltöltésről) bejön az ucoz-ról. Így aztán nem értem hogy mi van. Lehet hogy ez is csak prémiumosoknak megy?

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 92 | 17:59
Igen!
Az értesítés csak a "helyi" felhasználók regisztrációjakor megy, ami (már) prémium szolgáltatás.
A regisztrációs adatok megadása is csak prémium szolgáltatáshoz használható.
Te (és minden "ingyenes" honlaptulajdonos) nem férsz hozzá a felhasználók egyéb adataihoz, mivel azok a uNet rendszerben vannak tárolva és "semmi köze" sincs a Te honlapodhoz.
A regisztrációs feltételeket is felesleges szerkesztened, mert az is ehhez kapcsolódik.
Az egyetlen amit tenni tudsz, hogy létrehozod Te az accountot.
Készítesz egy regisztrációs oldalt, beillesztesz abba egy regisztrációs űrlapot ahol a Te email címedre mennek a regisztrációs adatok.
Ekkor azokkal az adatokkal létrehozol egy felhasználót. Ezt a felhasználót bármikor törölheted, szerkesztheted.
Ennyit tudok javasolni! biggrin
Locky Te mit szól ehhez az ötlethez? biggrin
Attila
Üzenetek: 414
Hírnév: 34

Üzenet # 93 | 18:09
A leveleknek menniük kell. A spam filtert is rendszeresen korszerűsítik a postafiókszolgáltatók, ezért a gmailben a szűrőt feltétlenül be kell állítani, több szóra is, mint azt raziel70, javasolta itt: http://forum.ucoz.hu/forum/25-36-1#109
Ingatlant vennéll? Eladsz? Hívj, segítek! Gál Attila Otthon Centrum Tel: +36 70 454 0707 http://ingatlan.ucoz.hu http://centr.oc.hu
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 94 | 18:18
Ez a post nem is az enyém, hanem a tiéd, Attila! biggrin
De persze kicsit lejjebb ott az enyém is tongue gondolom erre gondoltál. biggrin
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 95 | 18:24
raziel, ez végülis jó ötletnek tünik, de nemhiszem hogy a felhasználók képesek lennének rosszabik esetben 1 napot várni hogy bejelentkezhessenek. Jó nálam ez kb 2 óra de már ez is sok ha valaki türelmetlen biggrin

Evvel meg a másik dolog még az hogyha tömegesen regisztrálnak "kitöltik az ürlapot" akkor nem fog unatkozni az ember biggrin

Mondjuk én nálam egyedül csak a teszthez illetve a linkhozzáadáshoz meg a fórumhoz kell a regisztrácíó szóval nem szükséges. Viszont napról napra több a látogató a statisztika szerint biggrin

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 96 | 18:34
Ezt nem akartam bele írni, olyan jól nézett ki, de igazad van, ha tömeges regisztrációról lenne szó, akkor tényleg kell egy (vagy több is) Adminisztrátor! biggrin
supercharley
Üzenetek: 7
Hírnév: 0

Üzenet # 97 | 06:06
Quote (raziel70)
Az egyetlen amit tenni tudsz, hogy létrehozod Te az accountot.
Készítesz egy regisztrációs oldalt, beillesztesz abba egy regisztrációs űrlapot ahol a Te email címedre mennek a regisztrációs adatok.
Ekkor azokkal az adatokkal létrehozol egy felhasználót. Ezt a felhasználót bármikor törölheted, szerkesztheted.
Ennyit tudok javasolni!

No, igen. Ehhez egy kicsit utána kell itt olvasgatnom. Gondolom hogy létrehozhatok egyszerűen egy űrlapot itt a rendszerben, aminek
az adatai majd egy adatbázisba kerülnek. Ebből tudok majd rendes felhasználót kreálni, amit már a standard jogosultságkezelő rendszer is kezelni tud, vagy akkor erről is magamnak kell gondoskodnom?
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 98 | 09:39
Ha ezt a megoldást választod amit raziel ír akkor neked kell mindent kézzel csinálni. Vagyis csinálni egy űrlapot majd az elmegy e-mail-ben és akkor azt kell kézzel beírnod felhasználóként.

Ha fizetős szolgáltatást választasz (prémium) akkor szinte ugyanez életbe lép csak a rendszer automatán hozzáadja a felhasználot az adatbázishoz.

supercharley
Üzenetek: 7
Hírnév: 0

Üzenet # 99 | 10:40
Ok, nem akarom kézzel csinálni, mert kevés a tudásom hozzá, és jelenleg időm sincs hogy a szükséges tudást megszerezzem. Fizetni egyelőre nem szeretnék. Mivel kevés felhasználóról lesz szó(egy jól behatárolt, ismert kör), ezért egy kerülőutat választok.

Hozzáadva (02.07.2010, 10:40)
---------------------------------------------
Még valami: van arra lehetőség, hogy egy felhasználó esetleg több csoportba is tartozzon? Gondolom nincs, de azért rákérdezek!

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 100 | 16:24
Quote (supercharley)
Még valami: van arra lehetőség, hogy egy felhasználó esetleg több csoportba is tartozzon? Gondolom nincs, de azért rákérdezek!

supercharley, az arroganciát nem toleráljuk a fórumon! angry
A válasz a kérdésedre, nincs rá lehetőség!

A lehetőség amit leírtam, nem bonyolult! Csak ahhoz kicsit többet kell tudni a rendszerről! Nem sokkal, csupán annyival, hogy hogyan tudsz egy felhasználót hozzáadni.
Ez pedig egy honlaptulajdonosnak nem nagy feladat.
Ha kevés felhasználó lesz az oldaladon, szerintem az általam kínált lehetőség nem is rossz lehetőség!
Azt, hogy ennek hogyan tudsz a végére járni, javaslom a Fórum böngészését.
Jelenleg a fórumban Összesen 147 téma lett létrehozva, amelyekben 1672 válasz található.
Nagyon sok mindent kitaláltunk már, leírtunk szájbarágósan. Persze vannak még hiányosságok. Idővel minden itt lesz. Meg máshol... tongue biggrin

Kazuki
Üzenetek: 17
Hírnév: -2

Üzenet # 101 | 18:19
Helosztok ezt, hogyan lehet berakni a statisztikához??

regisztrált: 0
Tegnap: 0
Utolsó 7 napban: 4
Utolsó 30 napban: 29
Tagok összesen: 100
Legújabb tagunk:

Igazság szerint Raziel70 THD oldalán találtam ezt kiirva remélem hamar segítetek biggrin


A profi weboldalad létrehozása itt kezdődik!
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 102 | 18:23
Szia!
Admin felületen találsz egy olyat, hogy Informerek. Lépj be ebbe...
Itt hozz létre egy új informert a jobb felső sarokban található gombbal, majd válaszd ki legördülő menüben "A honlap látogatói az adott napon" lehetőséget.
A kapott kódot ($MYINF_1 $) illeszd be egy konténerbe. Kész.

Hozzá kell tennem, hogy amit az Én oldalamon láttál, az egyedi és ilyet talán sehol máshol nem találsz még egyet! biggrin
A képeket már Én tettem hozzá.

Kazuki
Üzenetek: 17
Hírnév: -2

Üzenet # 103 | 19:38
Aha vágom
Megcsináltam és köszi a segítséget raziel70, !:D

A profi weboldalad létrehozása itt kezdődik!
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 104 | 20:01
Quote (raziel70)
Hozzá kell tennem, hogy amit az Én oldalamon láttál, az egyedi és ilyet talán sehol máshol nem találsz még egyet!

Hogyhogy? Az én oldalamon is van ilyen! (mind a kettőn). A képeket is egyszerű berakni, csak tudni kell hogy hová biggrin
Vagy mit értettél egyedin?

A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 105 | 07:30
Raziel egyedi oldalként az oldalsó "informácíós panelt" értette. Mármint hogy regisztráltak, tagok stb. Amit persze nem is olyan nehéz megcsináni.

Amúgy daveed neked széthuzza a "ki online" panelt vagyis az oldalt ha 3 an vannak online?xd

uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Funkciómodulok » Felhasználók » FELHASZNÁLÓK BEÁLLíTÁSAINAK SZERKESZTÉSE (Regisztráció, belépés, beállítások)
Keresés: