A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Funkciómodulok » Felhasználók » FELHASZNÁLÓK BEÁLLíTÁSAINAK SZERKESZTÉSE (Regisztráció, belépés, beállítások)
FELHASZNÁLÓK BEÁLLíTÁSAINAK SZERKESZTÉSE
Attila
Üzenetek: 414
Hírnév: 34

Üzenet # 1 | 16:42
Felhasználókkal kapcsolatos kérdések témája. Az alábbi kérdésekre lehet választ kapni ebben a témában (Amire már megvan a válasz, az a kérdés linkre változik):



Hogyan tehetem át a felhasználót másik csoportba
Felhasználók nevének színe
HTML a Felhasználók csoportjában
Vastag betűs nickek
A színt megváltoztattam, de semmi eredménye

Felhasználó letiltása 1
Felhasználó letiltása 2
Nickek színei az üzenetekben
Nem találom a CSS - ben
A színek egyéb jelentései


Ingatlant vennéll? Eladsz? Hívj, segítek! Gál Attila Otthon Centrum Tel: +36 70 454 0707 http://ingatlan.ucoz.hu http://centr.oc.hu
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 76 | 16:15
Nálam így néz ki a dolog:

És minden frankón működik is.
Elvileg ha a css el lett mentve és a sablonokban a "my.css" szerepel, akkor működnie kell.
Előfordulhat, hogy böngésző cachet kell ürítened!
Hogy ezt hogyan tudod megtenni, ide kattintva megtudhatod.
Csatolmányok: 9778785.jpg (81.7 Kb)
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 77 | 16:20
már müködik nekem is biggrin

De mostmár mivel minden bajom okozója a cach ezért elsőnek azt fogom üriteni biggrin

1world
Üzenetek: 244
Hírnév: 22

Üzenet # 78 | 14:11
Sziasztok! A vezetéknevet, keresztnevet, illetve születésnapot nem lehet valahogy eltűntetni a regisztrációs űrlapról? Mert ez a 3 sehogy sem megy.
Gondolom az ilyen kötelező mezőket nem lehet eltűntetni igaz?

DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 79 | 14:20
én igazán, de tényleg igazán kíváncsi lennék, hogy miért szeretnéd eltüntetni?
(amúgy igen, valószínű hogy ezeket nem lehet eltüntetni, mert az uNetbe ez fontos)

A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


1world
Üzenetek: 244
Hírnév: 22

Üzenet # 80 | 14:28
Igazából azért, mert szerintem letöltögetős oldalakon nem szeretik megadni az emberek a teljes nevüket, meg születési dátumukat.

Bizonyíték: Még egy letöltős oldalon se kértek tőlem többet a felhasználónévnél, a jelszónál, és az e-mail címnél. (pl. EVOlution)
Szóval szerintem van benne valami.


Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 81 | 15:22
Szia 1world,

Erre én csak annyit mondanék hogy szerinted engem locky nak hívnak valóéletben is? biggrin
Attól hogy ott egy "regisztrácíós mező" az nem azt jelenti hogyha mondjuk valaki nem akarja megadni a nevét akkor adja meg.Ezért vannak a nick nevek.

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 82 | 19:46
Quote (DaveedBrown)
(amúgy igen, valószínű hogy ezeket nem lehet eltüntetni, mert az uNetbe ez fontos)

Igen ez így van! Ezeket és a többi mezőt sem tudjuk szerkeszteni!
Vagy valakinek van hozzáférése a uNet adatbázishoz, vagy egyáltalán a uNet rendszerhez? Egyedül a megalkotójának, meg esetleg néhány programozónak.

Örüljetek, hogy INGYEN kaptatok ilyen profi CMS rendszert!

1world
Üzenetek: 244
Hírnév: 22

Üzenet # 83 | 11:31
Hello!

A következő mezőket szeretném átállítani a fórumban, de nem engedi:

http://megaweb.ucoz.com/010.jpg

Ezekből inkább csak a válaszok írása zárt fórumokon mező kéne.

Ez azért van, mert előtte valami mást kéne beállítanom hogy ezek is működjenek, vagy prémium kell hozzá?

raziel70,

Én örülök ennek a rendszernek, ez az ország legjobb szolgáltatója, csak szeretném maximlisan ki ismerni a lehetőségeket, mert van belőle jó sok. smile


DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 84 | 12:04
Nekem engedi, kivéve a "Felhasználók", a "Vendég" és a "Letiltottak" csoportnál. Ez valószínűleg azért van, hogy ne tudjon akárki írogatni, mert azért zárt fórum a zárt fórum...
A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


Az üzenetet szerkesztette DaveedBrown - Péntek, 2010.06.25, 12:05
1world
Üzenetek: 244
Hírnév: 22

Üzenet # 85 | 13:03
Értem. Azért kéne, mert a zárt fórumban vannak a letöltések, és a felhasználók jelezték hogy szeretnék kommentálni.

Szóval akkor valahogy fordítva kéne megcsinálnom, hogy a letöltések fórum ne zárt legyen, így hozzá tudnak szólni, csak így meg valahogy meg kéne akadályoznom, hogy ne tudjanak új témát létrehozni. Ezzel meg az a baj, hogy van ezek mellett külön csevegő fórum is, szóval hogyha kikapcsolom hogy ne tudjanak témát létrehozni a fórumban, akkor a csevegő fórumnál se tudnak semmit csinálni.

Meg lehet ezt valahogy csinálni normálisan? biggrin

Max. kiírom, hogy tilos a letöltések fórumban új témát létrehozni. Ennél jobbat nem tudok.


DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 86 | 14:01
Megvan! (hát persze)
Saját menü » Fórum » Fórumok vezérlése
A "Letöltések" Részegységen belül a fórumok mellett (pl: Filmek, Programok, E-Book, Sorozatok, Zenék,albumok, stb.) ha a ikonra kattintasz, és ott van hogy "Új témákat hozhatnak létre". Voilá.

Ezt mind a hét fórumnál beállítod ami a "letöltések" részegységben van! Kb 5-7 perc az egész (vagy annyi se)
Csatolmányok: 5750010.png (42.3 Kb)

A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


Az üzenetet szerkesztette DaveedBrown - Péntek, 2010.06.25, 14:13
1world
Üzenetek: 244
Hírnév: 22

Üzenet # 87 | 14:15
Ezer köszönet! Már épp kiraktam a fenyítéseket, hogy senki ne merjen új témát létrehozni. biggrin De így már tudom korlátozni. Mégegyszer köszi!
rabid-folk-techno
Üzenetek: 18
Hírnév: 0

Üzenet # 88 | 12:46
raziel70,

Quote (raziel70)
Meg ha beírod a keresőbe, hogy "email" nagyon sok oldalt ki fog dobni!

használom én a keresöt használom DE ahogy látom rossz kereső szavat írtam be mert én "regisztráció" szó alatt kerestem nem E-mail szo alatt

de azért köszi a segitséget

supercharley
Üzenetek: 7
Hírnév: 0

Üzenet # 89 | 12:54
Alig kezdetm el a munkát a rendszerben, máris elakadtam. A problémám az, hogy nekem a regisztráció során több adatra lenne szükségem, ráadásul személyes adatokra. Például a regisztráló gyermekének nevére, telefonszámra, pontos lakcímre. És ezeket az adatokat CSAK A LAPOMRA BEREGISZTRÁLT többi felhasználó számára kellene láthatóvá tenni. Visszaolvasgattam, és úgy látom hogy ezt csak akkor tudom megoldani, ha prémium felhasználó leszek! De vajon akkor ténylegesen a számomra megfelelő módon tudom ezeket megoldani? Nincs lehetőség prémium felhasználói próba időszakra? Mondjuk pl. 30 napra? Aztán ha mindent frankón meg tudok csinálni, használható a rendszer, akkor fizetnék?

Hozzáadva (01.07.2010, 12:23)
---------------------------------------------
Válaszolok is gyorsan magamnak! Szóval, ha nem ragaszkodok a plusz adatoknak a regisztrációkor történő felviteléhez, akkor a másik dolgot meg meg tudom oldani. Ha a felhasználóknak semmilyen jogot nem adok, hanem "kézzel" én rakom át a megfelelő regisztráltakat a megerősített csoportba(akiknek már lesznek jogaik), akkor tulajdonképpen ki tudom zárni az érdemi dolgokból a sima ucoz felhasználókat, akik más lapon regisztráltak. Jól gondolom?

Hozzáadva (01.07.2010, 12:54)
---------------------------------------------
Az miért lehet, hogy én(mint admin) nem kaptam e-mail-es értesítést arról, hogy regisztráció történt?

Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 90 | 13:24
Az hogy te adminként nem kaptál értesítést az ezért van.

Vagy pedig ezért.
http://forum.ucoz.hu/forum/25-36-1#109

Bár mondjuk sztem ez is Helyi felhasználókra vonatkozik ugyanis én megcsináltam ezeket a lépéseket,szűrőt g-mailom van minden levelet megkapok és én sem kaptam a regisztrácíóról e-mailt.

Az második elgondolásod helyes szóval ha csak annak adsz jogot akkor az fogja látni. Prémiumszolgáltatásként van mód helyi felhasználók engedélyezésére, de az müködik ténylegesen.

Csatolmányok: 0717497.png (3.2 Kb)
uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Funkciómodulok » Felhasználók » FELHASZNÁLÓK BEÁLLíTÁSAINAK SZERKESZTÉSE (Regisztráció, belépés, beállítások)
Keresés: