A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Funkciómodulok » Felhasználók » FELHASZNÁLÓK BEÁLLíTÁSAINAK SZERKESZTÉSE (Regisztráció, belépés, beállítások)
FELHASZNÁLÓK BEÁLLíTÁSAINAK SZERKESZTÉSE
Attila
Üzenetek: 414
Hírnév: 34

Üzenet # 1 | 16:42
Felhasználókkal kapcsolatos kérdések témája. Az alábbi kérdésekre lehet választ kapni ebben a témában (Amire már megvan a válasz, az a kérdés linkre változik):



Hogyan tehetem át a felhasználót másik csoportba
Felhasználók nevének színe
HTML a Felhasználók csoportjában
Vastag betűs nickek
A színt megváltoztattam, de semmi eredménye

Felhasználó letiltása 1
Felhasználó letiltása 2
Nickek színei az üzenetekben
Nem találom a CSS - ben
A színek egyéb jelentései


Ingatlant vennéll? Eladsz? Hívj, segítek! Gál Attila Otthon Centrum Tel: +36 70 454 0707 http://ingatlan.ucoz.hu http://centr.oc.hu
KovJonas
Üzenetek: 396
Hírnév: 29

Üzenet # 256 | 20:12
Alex6402, admin-menü --> Felhasználók (a bal menüben) --> Felhasználói csoportok --> Az összes csoport jogainak beállítása

Itt szerintem már mindent meg fogsz találni! biggrin


Elnézést, nem néztem az előző válaszokat... shy
Az üzenetet szerkesztette KovJonas - Vasárnap, 2012.09.23, 20:13
Admin5355
Üzenetek: 42
Hírnév: 4

Üzenet # 257 | 14:51
Sziasztok!

Hogy lehet azt beállítani,hogy ne legyen ott a regisztráció,ne lehessen regisztrálni.
Tehát csak az tud belépni,akinek már van felhasználója.
És hogy tudom azt megcsinálni,hogy a belépés helyett Admin belépés legyen oda írva.
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 258 | 14:58
[admin-menü ==>] felhasználók ==> modul beállításai.

Első pont elől (A "Felhasználók" modul alkalmazása:) ki a pipát

Fölösleges kérdések elkerülése érdekében bemásolom a leírást is:
Quote

Ennek a beállításnak a kikapcsolása azt eredményezi, hogy a látogatók nem tudnak majd regisztrálódni a honlapon, de megmarad a lehetőség felhasználók-adminisztrátorok létrehozására a "Felhasználók" oldalon.

Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
Redzsina
Üzenetek: 75
Hírnév: 7

Üzenet # 259 | 01:09
Halihó!
Három kérdésem vár válaszra:
  • Van valamilyen uCoz szabály, ami megtiltja nekem, hogy módosítsam a "gyári" (uID) regisztrációs űrlapot?
  • Eltüntethetem a uID profilra illetve uID profil szerkesztésére mutató linkeket/képeket?
  • A belépés blokkból eltüntethetem a uID ikont az e-mail mező elől?

    Köszi előre is a választ! ;-)
  • vmarci21
    A fórum moderátora
    Üzenetek: 951
    Hírnév: 52

    Üzenet # 260 | 15:43
    Redzsina,
    az összes kérdésedre van 1 biztos megoldás: Prémim, uid-t kikapcsolod, és azt csinálsz a modullal amit akarsz. (nagyjából...)

    a 2.-at még meg tudod oldani sablon szerkesztéssel is.

    Partner és főmoderátor.

    Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
    into.hu! | VideoRemote
    Redzsina
    Üzenetek: 75
    Hírnév: 7

    Üzenet # 261 | 16:37
    Szia! Köszi szépen a választ, de egy kissé értetlenkedni fogok (bocsi előre is). biggrin

    Pont azt nem akarom, hogy prémiumos legyen a belépés (tervben van prémium csomag megvásárlása, de előtte induljon be az oldal, és lássuk, lenne-e értelme). Ennyi ingyenreklám kell az oldalnak, azaz "hogyha nálunk regisztrálsz, lehetőséget kapsz kb 1 milka oldal regisztráció nélküli belépésére", a helyi felhasználókkal ez nem oldható meg.

    A 2. mondatodat úgy értsem, hogy prémium nélkül is megoldhatom a sablon szerkesztésével (mert a lehetőség adott, csak nem találtam erre vonatkozó szabályt)? Átbogarásztam tegnap a uID-s feltételeket stb, de csak a szokásos rizsa volt benne. Értem én, hogy fel kell ezen dolgokat tüntetni - a leendő oldalamon is van jogi nyilatkozat -, de abban bíztam, hogy találok valami szabályzatot, hogy mit lehet és mit nem, mert jelen információk birtokában csak a powered by kódnak kell szerepelnie mindenhol, és erre utalnak is vagy 800 helyen (ergó, nem tudsz elmenni mellette).

    Kicsit kibővítem a leírtakat:

    Az első kérdésemet úgy értettem, hogy a $BODY$ kódot kiveszem a regisztráció sablonjából és "összemásolom" az anyagot. Semmit nem tüntetnék el, legalábbis ha szabály van rá, ha nincs, akkor minden uID-s beállítás pl személyes fénykép mehet a P-be). Mivel nincs dinamikus tartalom a reg-nél, így oldal forrásaiból simán megoldható minden. A uID feltételek is maradnának, csak utána írnám az oldalam Szabályzatát + átírnám a mezőket, mert erre nem találtam megoldást (sablonszövegek cseréje részben).

    A második kérdés arról szólna, hogy a profiloknál nem adnék lehetőséget a másik felhasználó uID profiljának megtekintéséhez, ám a saját uID adatok módosításának jogát meghagynám, ha kirívó eset történik (normál esetben nem látszódna) - értelemszerűen. smile

    A harmadik kérdés annyi lenne, hogy kivenném a uID jelet és tennék egy szöveget vhová a belépési blokkba, hogy uID támogatás aktív vagy mit tudom én, de feltüntetném. biggrin
    vmarci21
    A fórum moderátora
    Üzenetek: 951
    Hírnév: 52

    Üzenet # 262 | 18:00
    Redzsina,
    regisztrációs oldal szerkesztéséhez +mezőket be lehet tenni a $BODY$ kód alá, elvenni elvileg, és alapból nem lehet, de megoldható: biggrin
    (most nem találom, de valahol itt kell legyen: http://old.uscripts.de/ )

    sablonból ki kell szedni a kódot. Alul megnézed melyik operátor az, és azt kiveszed. wink

    3. Esetleg css, rejtsd el a noun class-ú elemet. (HTML: class="noun" CSS: .noun)

    Partner és főmoderátor.

    Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
    into.hu! | VideoRemote
    Redzsina
    Üzenetek: 75
    Hírnév: 7

    Üzenet # 263 | 00:43
    Igen, be lehet tenni, de sql táblázatot nem kap, így a későbbiekben a megadott adatokat sem tudom lekérni. :-/ Ezt mintha olvastam volna valahol valamikor, amivel sajnos egyet is kellett értenem. Történt azóta valami változás? smile

    Majd max a dizájn miatt odatosszantok egy új sort + checkboxot a szabályzatnak. biggrin

    Na akkor így a végére kiderült, hogy nincs erre szabály, tiltás vagy kritérium, tehát ha van hozzá tudásod, csinálhatod.... Zsíííír!!! biggrin

    A "nincs dinamikus tartalom a reg. oldalon" mondatomat visszaszívom, mert van... azok a rohadt városok. biggrin
    Erre kitaláltam azt az alternatívát (mivel hogy a városok azonosítóját nem ismerem - /* szépen néz */), hogy csak a "másik város" opciót hagyom meg, ott pedig szépen ország/megye/város alapján bejelölgetik maguknak a kellő dolgokat, SŐT ez tök jó, mert a világ minden pontjáról vannak olvasóink. xD
    Van egyéb ötlete vkinek egyéb megoldásra, esetleg az alternatíva alternatívájára? biggrin :D

    Hozzáadva (27.11.2012, 23:43)
    ---------------------------------------------
    Ekkora baz+ságot!!!! Fúúúú. Ezt nem hiszem el!!!! biggrin biggrin / sírva röhög / biggrin biggrin
    Mire végigszenvedem úgy-ahogy a uID-s regisztrációs űrlap átszerkesztését (rohadjon meg a captcha), addigra egyszerűen kiadnak egy frissítést, és ennyi volt a kis magánexpedícióm. A régi belépési blokk (e-mail + jelszó) már nem elérhető, csak uID gombbal lehet belépni, valamint a regisztrációs űrlap is átkerült a uID oldalára, amihez már nincs hozzáférésünk. Ekkora sz*pást b*ssza meg!!! biggrin biggrin biggrin Szerintem nem vagyok százas, mert úgy röhögök ezen, hogy folynak a könnyeim. biggrin biggrin biggrin Ha esetleg észlelte a uCoz Vezetősége, hogy én ténykedek a tiltott zónában, s ezért a frissítés, akkor elnézést kérek minden uCoz honlaptulajdonostól. biggrin biggrin Csekkoltam az angol fórumot és bekukkantottam a uCoz twitterére is, de semmi nyoma a frissítésnek, pedig valós... biggrin Valakinek valami plusz infó? biggrin biggrin

    A régi uID regisztrációs oldal: oldalad/index/3

    vmarci21
    A fórum moderátora
    Üzenetek: 951
    Hírnév: 52

    Üzenet # 264 | 18:51
    felhasználói csoportok színeinek változtatása, egyszerűen: http://upanel.biz/index/0-3 wink
    Partner és főmoderátor.

    Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
    into.hu! | VideoRemote
    Encsi
    Üzenetek: 31
    Hírnév: 3

    Üzenet # 265 | 22:14
    Sziasztok!
    Végigolvastam mind az x száz hozzászólást, már kifolyik a szemem, de nem találtam választ sad

    Tudna valaki abban segíteni, hogyan tudok valakinek jogosultságot adni, hogy beléphessen a vezérlőpultba? Tehát hogy ketten tudjuk szerkeszteni, az ottani dolgokat?

    Úgy emlékszem, hogy láttam valahol, hogy valakinek valamikor volt ilyen problémája, de esküszöm nem találom!

    Köszönöm! Encsi
    vmarci21
    A fórum moderátora
    Üzenetek: 951
    Hírnév: 52

    Üzenet # 266 | 13:10
    Encsi, vezérlőpultba való belépés:

    1. beírod hogy oldal.hu/admin
    2. megadod a jelszót és a bizt. kódot.

    Ez mindig így megy, bárki beléphet, aki tudja a vezérlőpult jelszavát, és be tudja gépelni a bizt.kódot, ehez nem kell extra jogosultság. Ha nem akarod megadni az admin-panel jelszavát, akkor átrakod az usert az adminok köz és, és a honlap.hu/tmpls-n lesz valamennyi joga a honlap szerkesztésében.

    Partner és főmoderátor.

    Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
    into.hu! | VideoRemote
    Encsi
    Üzenetek: 31
    Hírnév: 3

    Üzenet # 267 | 13:20
    vmarci21, tehát akkor az én jelszavammal működik csak a dolog? Nem lehet másik emberkének másik jelszóval ilyen jogosultsága?

    Köszi
    vmarci21
    A fórum moderátora
    Üzenetek: 951
    Hírnév: 52

    Üzenet # 268 | 13:42
    Encsi, a vezérlő pultnak csak 1 jelszava lehet, jól értetted. wink
    Partner és főmoderátor.

    Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
    into.hu! | VideoRemote
    CM
    Üzenetek: 2
    Hírnév: 0

    Üzenet # 269 | 22:19
    Hali!

    A regisztrációról kiküldött mail szövegét meg lehet változtatni valahol?
    Kösziii! :-D
    vmarci21
    A fórum moderátora
    Üzenetek: 951
    Hírnév: 52

    Üzenet # 270 | 19:47
    CM, nem, nem lehet... Uid regisztráció van!
    Partner és főmoderátor.

    Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
    into.hu! | VideoRemote
    uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Funkciómodulok » Felhasználók » FELHASZNÁLÓK BEÁLLíTÁSAINAK SZERKESZTÉSE (Regisztráció, belépés, beállítások)
    Keresés: