A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
A fórum moderátora: KovJonas  
uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap külalakjának testreszabása » HTML Segítség (Segítség HTML témában)
HTML Segítség
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 1 | 18:23
Szia!
Azok közé tartozol, akinek nem megy annyira a HTML nyelv. Itt nem kell szégyellned, bátran felteheted a kérdésedet! smile
Ha a honlapodon szeretnél valamit módosítani, de azt már csak a html kód módosításával lehet megtenni, itt nyugodtan felkérhetsz olyan segítőkész felhasználókat, akik otthon vannak e témában.
Html kód beillesztésekor kérünk mindenkit, hogy a "code" lehetőséget válassza!

Nagyon hosszú szöveg esetén megkérünk, hogy:
1.) a kódrészletet írd le egy szöveges fájlba, majd
2.) töltsd fel a tárhelyedre, végül
3.) a szöveges fájl linkjét add meg itt, a fórumban.

Válasz esetén szintén ugyanez az eljárás kéretik. Köszönjük! smile

Honlapszerkesztéssel kapcsolatban javasolt elolvasni a A WYSIWYG szerkesztő (Oldalak szerkesztése külső webszerkesztővel) topikot is!





Böngésző címsorának gördítése
Törölt menüoszlop visszaállítása / létrehozása
Ajánlott, JavaScript-el foglalkozó oldalak

Főoldal alap funkciók visszaállítása
Táblázat / html oldal szerkezet


djtroi
Üzenetek: 51
Hírnév: 0

Üzenet # 151 | 22:16
Szia, jó lenne ha le tudnád fotóznia forráskódját, hogy lássuk, szerintem kitöröltél egy kódrészletet amitől a menű jelenik meg minden blokkban biggrin
Hamilton
Üzenetek: 33
Hírnév: 0

Üzenet # 152 | 22:26
Nem, a kép a második cointerben van, a menü és azok amik megváltoztak, mind az elsőben. Már valamilyen szinten rendbe hoztam, de ha belépek, akkor a belépési blokk ott marad valamint ha rámegyek a letöltésekre, akkor nem jelennek meg a kategóriák az első cointerben.
Az lenne szerintem a legjobb, ha valaki, elküldené nekem a belépési és a letöltési kategórák blokkját a saját honlapjáról.
djtroi
Üzenetek: 51
Hírnév: 0

Üzenet # 153 | 22:33
Add mega weboldalad címét, ez egy úgymond tanulság, máskor a stílusokról készíts b.m.(biztonsági mentést)
Ha a cointerben megcsináltad a kódolást(helyesen), utána lépj fel az oldaladra, kapcsold be a szerkesztőt és a megváltozott blokkokban szerkeszd meg.
TIPP:rengeteg modul/alkalmazást nem kell egyénileg beillesztened mert egy kattintás alatt beilleszthető happy
Hamilton
Üzenetek: 33
Hírnév: 0

Üzenet # 154 | 23:02
Köszönöm szépen a segítséget, de már minden rendbe jött. Rájöttem hogy működik az ucoz (részben). Csak annyit kellett tennem, hogy beírtam az <?if($code$)?><?endif?> vagy valami ilyesmi kódot, és működik. Akkor jelenik meg a letöltés kategória amikor kell, és a belépés is akkor van csak, amikor nem vagy belépve.
Köszönöm azért még1x.

Hozzáadva (19.02.2011, 23:02)
---------------------------------------------
djtroi,
http://wwe4u.ucoz.hu/

Maradok manuálisnál. Valamiért a sablonom vagy nem tudom mi, ha szerkesztem külsőleg (értsd: a szerkesztőben) mindig átváltoznak a blokkok. Nem tudom miért. Ja és erre tud valaki megoldást?
http://img51.imageshack.us/f/miert.jpg/

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 155 | 10:49
Még egyszer megkérünk Titeket, hogy amikor ilyen jellegű kéréssel fordultok hozzánk, NE kelljen könyörögni az oldalatok elérhetőségéért!
Az, hogy valamikor, valamelyik topikban már közölted, az egy dolog, azt nem fogjuk előkeresni.
A honlap elérhetőség közlésére a legegyszerűbb megoldás, ha beállítod itt a fórumban aláírásként. Nem kell linkké alakítani, elég ha csak sima szövegként ott van. De így legalább minden hozzászólásodnál ott lesz. Ha a honlapod megszűnik, vagy másikat is létrehozol, nem árt frissíteni a szöveget.
Csak azért kérjük mindezt újra meg újra, mert ezzel nagyon sok időt spórolhatnánk meg! Mire lezajlik egy a fentihez hasonló párbeszéd, addig egy gyakorlott, html-hez értő ember kideríti mi a gond és máris kész tényekkel szolgálhat!

Egy másik dolog, amit ugyan úgy csinálsz, ahogy akarsz, de javasolt eszerint a tipp szerint csinálni.
A képeket a fórumra nem minden felhasználó rakhatja be, ezért kényszerülnek linket beilleszteni.
Ha Te egy képfeltöltő oldalra töltöd fel, majd a linket ide illeszted, abból előbb utóbb káosz lesz. Sajnos a képfeltöltők (mindegyik) egy idő után törlik a képeket. Főleg azok, ahol nem kell regisztrálni, vagy olyan oldalak, ahol extrém, több megabájtos képek feltöltése is engedélyezett.
Szóval ha ilyen oldalról jönnek a linkek, előbb utóbb azok a linkek halottak lesznek, így maga a hozzászólás is, mert a magyarázó kép többé nem elérhető.
Most szólok, ha ilyen linket látok, a postot azonnal törlöm!!! Ez nem személyeskedés! De figyelj amit most írok...
Van 400 megabájt tárterületed, nyiss egy mappát, és töltsd fel oda azokat a képeket, amiket a fórumra szánsz.
Ennyit igazán áldozhatnál Te is a kapott segítségért!
Egy kép mérete igazán nem nagy, sok helyet nem foglal. 400 megabájtba sok minden belefér, akad helye pár, 10-20 kilobájtos képnek is.
Köszönjük!

Hamilton
Üzenetek: 33
Hírnév: 0

Üzenet # 156 | 12:58
rendben. Értem. De valamki tud rá megoldást?

Hozzáadva (20.02.2011, 12:58)
---------------------------------------------
http://www.wwe4u.ucoz.hu
Nem tudom, hogy ide tartozik-e, de:
Miért nem lehet szavazni?
Én 1x szavaztam még egy másik kérdésnél, és azóta nem tudom szavazni. Mi lehet a gond?

DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 157 | 13:02
Nyilván azért mert mindenki egyszer szavazhat. Egyébként is, miért akarnál a saját szavazásodban mégegyszer szavazni?
A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


Hamilton
Üzenetek: 33
Hírnév: 0

Üzenet # 158 | 13:17
DaveedBrown, de ebben még NEM szavaztam, mert ez új. csak régebben EGY MÁSIK kérdésben szavaztam.
Lenne még 1 kérdésem:
Hogy lehetne megoldani azt, hogy a menüpont neve mellett legyen egy kis kép? pl ez: http://s32.ucoz.net/img/fr/ic1/hot.gif
Azt szeretném, ha így nézne ki:
http://wwe4u.ucoz.hu/ucoz_forum/nevtelen2.jpg
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 159 | 13:27
Szemét leszek és nem mondom el, mert tudom, hogy ez már ki lett tárgyalva a fórumon, mert én is részt vettem benne! És ezentúl jó lenne, hogyha a problémáidat a megfelelő topicba írnád! Danke
A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


djtroi
Üzenetek: 51
Hírnév: 0

Üzenet # 160 | 16:36
Hamilton, a szavazás típusa ne CheckBox-legyen.
Nekem is volt ilyen a szavazással és ha megváltoztattama szavazás típusát akkor engedte...
Hamilton
Üzenetek: 33
Hírnév: 0

Üzenet # 161 | 17:24
A linkről, hogyan lehet levenni az aláhúzást?
Link -> Link
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 162 | 18:15
Ezt kell kijavítani a CSS-ben
a:link {text-decoration:underline;
erre
a:link {text-decoration:none;
Hamilton
Üzenetek: 33
Hírnév: 0

Üzenet # 163 | 19:13
De én úgy szeretném, mint ahogy a menükben van. Amíg nem húzom rá az egeret a linkre, addig ne legyen aláhúzva.
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 164 | 21:12
Szerintem Én pont azt a megoldást adtam meg!
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 165 | 21:30
raziel70, nem egészen!
Így kell valahogy kinéznie:
Code
a:link {text-decoration:none; color:;}
a:active {text-decoration:none; color:;}
a:visited {text-decoration:none; color:;}
a:hover {text-decoration:underline; color:;}

Menüben:

Code

a.menu1:link {text-decoration:none; color:}
a.menu1:active {text-decoration:none; color:}
a.menu1:visited {text-decoration:none; color:}
a.menu1:hover {text-decoration:underline; color:}

Bár amit Raziel írt az sem volt rossz.

A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap külalakjának testreszabása » HTML Segítség (Segítség HTML témában)
Keresés: