A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
A fórum moderátora: KovJonas  
uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap külalakjának testreszabása » HTML Segítség (Segítség HTML témában)
HTML Segítség
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 1 | 18:23
Szia!
Azok közé tartozol, akinek nem megy annyira a HTML nyelv. Itt nem kell szégyellned, bátran felteheted a kérdésedet! smile
Ha a honlapodon szeretnél valamit módosítani, de azt már csak a html kód módosításával lehet megtenni, itt nyugodtan felkérhetsz olyan segítőkész felhasználókat, akik otthon vannak e témában.
Html kód beillesztésekor kérünk mindenkit, hogy a "code" lehetőséget válassza!

Nagyon hosszú szöveg esetén megkérünk, hogy:
1.) a kódrészletet írd le egy szöveges fájlba, majd
2.) töltsd fel a tárhelyedre, végül
3.) a szöveges fájl linkjét add meg itt, a fórumban.

Válasz esetén szintén ugyanez az eljárás kéretik. Köszönjük! smile

Honlapszerkesztéssel kapcsolatban javasolt elolvasni a A WYSIWYG szerkesztő (Oldalak szerkesztése külső webszerkesztővel) topikot is!





Böngésző címsorának gördítése
Törölt menüoszlop visszaállítása / létrehozása
Ajánlott, JavaScript-el foglalkozó oldalak

Főoldal alap funkciók visszaállítása
Táblázat / html oldal szerkezet


raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 121 | 18:23
Esetleg nézz körül ebben a topikban.
De használhatod nyugodtan a KERESŐT is! Én is azzal találtam!!!
Senquist8984
Üzenetek: 25
Hírnév: 0

Üzenet # 122 | 11:23
Sziasztok!

Engem az érdekelne hogy hol találom meg a Moduljaimnak a kódjait!
Pl: a Fórumot..

Szeretném a Menü ablakomban lévő dolgokat fent a logo címsorába rakni, ahol alapban megjelenik a nyitólap/profilom/kilépés

És már megtaláltam hol tudom bővíteni de nem találom seholse azokat a kódokat amiket ha beillesztek oda akkor tökéletesen működjenek!
PL: a Fórum -ot fenntre beraknám, de nem tudom, megejlenik de a főoldalt adja be, Hiába beírom azt hogy $MODULE_FORUM$ nem fogadje el...

esetleg vmi otlet, hol találhatom meg a kódokat a topicjaimhoz.

várom válaszotokat!


(Soldier of The Dark)

Senquist8984
Üzenetek: 25
Hírnév: 0

Üzenet # 123 | 11:43
Már probáltam azt is:D

de 404 es hibát ír ki...:S

$$ jeles kódot kér ott.. de nem tudom hogy a Forumnak mi a kódja,
A Sablon szerkesztő alatt megjelnnek eféle kódok, minden ott van csak a fórumé nem:D


(Soldier of The Dark)

DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 124 | 11:56
404-es hiba? surprised
Tettél bele /index/-t? Mert a fórumbak magának (de más moduloknak se) nincs ilyen oprerátoruk.

------
Az áthúzott szöveg egy kicsit félreérthető és még Én sem értem pontosan mire is gondoltál!
szerk. - raziel70


A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 125 | 13:18
Senquist8984, hallgass ide!
Én még csak másfél éve foglalkozom ezzel a rendszerrel -hidd el nekem elég behatóan csinálom-, de Én még ilyen "$$ jeles kódot" nem láttam, ami az egyes modulokhoz lenne.
Nem értem DaveedBrown javaslatára írt válaszodat Én sem, miszerint 404-es oldallal válaszolna, de főleg azt nem értem, hogy $$ jeles kódot kér!!!!????
Szállj már le egy kicsit ezekről $$ jeles kódokról (ez nagyon tetszik biggrin ) és gondolkozz kicsit logikusan!
Ha ezzel meg vagy, akkor tanuld egy kicsit a html-t. Ha ezen is túl vagy, tanulmányozd a rendszer működését, amire nagyon jó hely ez a fórum!!!!
Továbbá ott van még tanuláshoz az Én demo oldalam és DaveedBrown demo oldala is.
Ha már körbejártál mindent és legalább kicsit érted a rendszer működését, akkor rátérhetünk a $ $jeles kódokra (:D )!
Addig ezt tekintsd mély víznek, ahol Te egyenlőre nem tudsz úszni!
Csakhogy egy kis segítséget adjak a fórum előcsalogatásához és megmagyarázzam, hogy TE hibáztál a linkkel (ezért kaptál 404-es oldalt), itt van ez Én oldalam fórum modulja: http://torrenthd.hu/forum
Látod milyen érdekes a link felépítése? És nincs benne semmi flikkflakk, vagy $$ jeles kód sem!
Egyszerűen a domainnév (Nekem van saját domainem, ne tévesszen meg a link) és mögötte ott van hogy forum. huh Ettől egyszerűbb nincs is a világon! biggrin
Maserati
Üzenetek: 25
Hírnév: 0

Üzenet # 126 | 14:04
Jolvanmá:D
Én csak követem azt ami a sablonban van:D $$ közt volt a nyitolap neve amivel megnyítódik:D
ennyi:D

HTML -hez alig értek:D de ezt észre vbehettétek:D

Láttam a fórumodat de még ígysem lettem okosabb:D nade mindegy:D majd vmi nyomatok:D


(Soldier of The Dark)

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 127 | 15:10
Nem azért írtam, hogy piszkáljalak. smile
Nem azért adtam meg a fórumom linkjét, hogy olvasgasd! biggrin Persze örülök neki, hogy jártál ott, de itt mégis a link felépítése volt a lényeg! biggrin
domain + /forum
Ennyi az egész!

Nagyon sok ilyen $$ kódos jel van. A neve operátor. smile
Ha jobban megfigyeled, minden modul sablonjai alatt más és más operátor jelenik.
Az adott modulhoz vannak igazítva.
Az az operátor, amelyik nincs az adott oldalon a listán, azt ne is illeszd be abba a sablonba, mert az értéke nem fog megjelenni!
Vannak viszont "általános" operátorok is, amik minden sablonban megjeleníthetők. Ilyen pl. a $POWERED_BY$ operátor.

Maserati
Üzenetek: 25
Hírnév: 0

Üzenet # 128 | 16:54
raziel70,

Hiába domain ha azt ütöm be neki és 404 es hiba jön ki:D

igen azt láttam hogy különbőzök a moduloknál a kódok amiket belehet illeszteni vhova..
De mindegy:D lehet h felhagyok ezzel mert eggyántalán nem megy:D


(Soldier of The Dark)

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 129 | 17:15
Akkor most már rákérdezek, mert Te sem olvastad a tájékoztatónkat. sad
Honlapod címe?

És még egy fontos kérdés. Aktív egyáltalán a fórumod? surprised

DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 130 | 18:16
Megnéztem, 2 oldaladon nincs aktiválva, 2oldalon pedig rendesen bejön. Akkor?
A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 131 | 18:23
Maserati, ez tényleg nem lehet igaz! huh
Hogy valaki még ennyit se értsen meg... sad
Oldalad 1
Oldalad 2
Oldalad 3
Oldalad 4
A linkekre kattintasz, majd megnézed a címsorban mi szerepel és megnézed az oldal tartalmát!

Akkor most miről is van szó? wacko

Maserati
Üzenetek: 25
Hírnév: 0

Üzenet # 132 | 19:02
Nem arról van szó hogy nem jelenik meg:D

Hanem arról hogy nem tudom úgy berakni hogy a Fórumot jelenitse meg és ne a főoldal jöjjön ki vagy a 404 es hiba!

Itt a kép: http://kepfeltoltes.hu/view/110205/39372834501_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Pirossal be karikáztam hogy mivel is foglalkozom!
És kékkel azt amit szeretnék, ott van kékkel karikáztam, hogy nyitolap, profilm, kilépés, És oda szeretném +ba beilleszteni a Fórum , Üzenetek, Háttérzene modulfület berakni

A Főmenüt azt megszüntetném, és azt szeretném hogy a fórumot a fenti logon ami vannak fólek ott jelenjen meg és ott is lehessen rákattintani:)

Remélem mostmár érthetően fejeztem ki magamat:D

Hozzáadva (05.02.2011, 19:02)
---------------------------------------------
Sikerült már maga a feliratot oda elhelyeznem de akármit írok be mindig a főoldal jelenik meg vagy pedig a 404 es hiba (ha a URL címet rakom be a $$ jel közé)

Erre nem tudok rájönni hogyan tudok oda úgy berakni vmit hogy működjön is:D


(Soldier of The Dark)

DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 133 | 19:06
DE MIÉRT RAKOD BE KÉT $$ KÖZÉ????
Code
<a href="/forum">fórum</a>

ennyi!!

A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


Maserati
Üzenetek: 25
Hírnév: 0

Üzenet # 134 | 20:32
Csak nem ekkora a kod..

hanem kb 20 centis:D

kriksz krakszok vannak.. és a $$ között mindeggyiknek más a neve..

De azt amit írtál kódot beillesztem de sztem úgyse fogja elfogadni..:S

Hozzáadva (05.02.2011, 20:32)
---------------------------------------------
Hát hallod:D

ez sikerült:D

kicsit kikellet pótolnom mert furán jelent meg:D de most jó:D

köszönöm:D ha megnézed akkor érthető h mire is gondoltam:D


(Soldier of The Dark)

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 135 | 21:04
Quote (Maserati)
Hát hallod

Hát hallod! Ez tényleg hihetetlen amit Te kihozol ebből a rendszerből!
20 centis kód? Mire? A személyi számodat, telefonszámodat, meg ilyesmit nem kell megadni! biggrin
Ejej... sad
Tudod, sokan vannak itt a uCoz rendszerben, akik html tudása szinte a nullával egyenlő, mégis elboldogulnak, sőt, sikeres (nagyon sikeres) honlapot vezetnek!!!

És még mindig nem adtad meg a honlapod címét! Elolvastad már a tájékoztatónkat? Tudod marha hamar végeztünk volna, ha mindezeket megteszed!
Nem cseszted volna el a délutánomat... sad

uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap külalakjának testreszabása » HTML Segítség (Segítség HTML témában)
Keresés: