A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
A fórum moderátora: KovJonas  
uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap külalakjának testreszabása » HTML Segítség (Segítség HTML témában)
HTML Segítség
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 1 | 18:23
Szia!
Azok közé tartozol, akinek nem megy annyira a HTML nyelv. Itt nem kell szégyellned, bátran felteheted a kérdésedet! smile
Ha a honlapodon szeretnél valamit módosítani, de azt már csak a html kód módosításával lehet megtenni, itt nyugodtan felkérhetsz olyan segítőkész felhasználókat, akik otthon vannak e témában.
Html kód beillesztésekor kérünk mindenkit, hogy a "code" lehetőséget válassza!

Nagyon hosszú szöveg esetén megkérünk, hogy:
1.) a kódrészletet írd le egy szöveges fájlba, majd
2.) töltsd fel a tárhelyedre, végül
3.) a szöveges fájl linkjét add meg itt, a fórumban.

Válasz esetén szintén ugyanez az eljárás kéretik. Köszönjük! smile

Honlapszerkesztéssel kapcsolatban javasolt elolvasni a A WYSIWYG szerkesztő (Oldalak szerkesztése külső webszerkesztővel) topikot is!





Böngésző címsorának gördítése
Törölt menüoszlop visszaállítása / létrehozása
Ajánlott, JavaScript-el foglalkozó oldalak

Főoldal alap funkciók visszaállítása
Táblázat / html oldal szerkezet


raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 301 | 19:00
Mezotur, megoldható, de eléggé bele kell piszkálni a sablonokba, ki kell szedni az eredeti szkriptet és...
Szóval nem kis meló. Sok sikert hozzá! biggrin
suttyo
Üzenetek: 40
Hírnév: 7

Üzenet # 302 | 13:01
Üdv!

Remélem jó helyre írom a kérdésem de szerintem html-hez tartozik.Nekem egy külön ablak kellene az oldalra amibe egy lejátszót tennék, de a honlap oldalainak váltásakor nem tűnik el és folyamatosan szól a zene.Eddig nem akartam értetlenkedni vele de már most találtam példát is és így szerintem könnyebb megérteni mire gondolok.

Köszi előre is és remélem tudtok segíteni hogy oldható ez meg.

Ja és itt a példa oldal amit találtam:
Code
http://fonixradiofm.hu
drhflany
Üzenetek: 110
Hírnév: 10

Üzenet # 303 | 21:53
Nekem az lenne a kérdésem, hogy a neten találtam egy jó kis kódot:
Code
<body oncontextmenu="return false" onselectstart="return false" ondragstart="return false">


Ez elvileg letiltja a jobb klikket és a kijelölést. IE 9-en megy mind a kettő, de FireFox-on csak a jobb klikk megy, kijelölni ugyanúgy tudok...
Hogyan lehet letiltani a kijelölést FireFox alatt is? surprised

Hozzáadva (12.01.2012, 16:27)
---------------------------------------------
Utóirat: mármint FireFox-on nem a jobb klikk, hanem a jobb klikk letiltása megy... wink

Hozzáadva (12.01.2012, 20:53)
---------------------------------------------
Sikerült! Az előzőleg leírt kód után beilleszted az ITT található szkriptet, és kész biggrin

benikuty
Üzenetek: 21
Hírnév: 0

Üzenet # 304 | 18:53
Üdv!
Segítenétek abban, hogy hogy tudom megcsinálni a következőt?

Rá megy egy ember a weblapomra. És megjelenik egy pop up ablak abban a neki szóló személyes híreket látja pl.:
Ha vendég:
Szia Vendég!
Regisztrálj mert minden jó itt!

vagy ha be van jelentkezve akkor:
Szia <felhasználónév>!
ez és ez a hírem számodra

ezt szeretném megoldani
1world
Üzenetek: 244
Hírnév: 22

Üzenet # 305 | 20:16
benikuty, A szöveg amit megadtál, az html-ben így néz ki: <if($USER_LOGGED_IN$)?>Szia $USERNAME$! ez és ez a hírem számodra <?else?>Szia Vendég! Regisztrálj mert minden jó itt!<?endif?>
Hogy ezt meg lehet-e így jeleníteni felugró ablakban azt már nem tudom, mivel a kódok amik benne vannak, nem biztos hogy úgy is fognak működni. A pop up féle ablak kódjára egyébként ott van a Google.

Az üzenetet szerkesztette 1world - Kedd, 2012.01.24, 20:17
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 306 | 00:25
benikuty, és akinek a böngészőjében le van tiltva a felugró ablak...? wink huh
1world
Üzenetek: 244
Hírnév: 22

Üzenet # 307 | 14:06
drhflany
Üzenetek: 110
Hírnév: 10

Üzenet # 308 | 17:12
benikuty, !
Itt találsz jót: http://scriptcenter.hu/index.p....emid=31
Nálam találsz példát, hogy ez működik feltételes operátorokkal is: <?if(!$USER_LOGGED_IN?> a script <?endif?>
benikuty
Üzenetek: 21
Hírnév: 0

Üzenet # 309 | 18:32
1world, valami baj van, mert mind a kettőnek megjeleníti mindegyiket, csak a nevet cserélte ki.
drhflany, köszi de én is tudtam volna pop up ablakot találni, de köszi
1world
Üzenetek: 244
Hírnév: 22

Üzenet # 310 | 18:53
benikuty, elnézést rosszul adtam meg, így van a kód helyesen, ezt már teszteltem is: <?if($USER_LOGGED_IN$)?>Szia $USERNAME$! ez és ez a hírem számodra <?else?>Szia Vendég! Regisztrálj mert minden jó itt!<?endif?>
djadrian
Üzenetek: 1
Hírnév: 0

Üzenet # 311 | 19:07
Nekem az lenne a kérdésem hogy mondjuk van faceboo-os oldalam és én annak csináltam honlapot és azt hogy lehet meg csinálni hogy lehessen látni az oldalon a facebook-os oldalt légyszii segítsetek : ) biggrin wacko
drhflany
Üzenetek: 110
Hírnév: 10

Üzenet # 312 | 19:14
Behivatkoztatod valahová a facebook-os oldal linkjét...
1world
Üzenetek: 244
Hírnév: 22

Üzenet # 313 | 19:29
djadrian, a facebook-os oldaladon van egy olyan hogy "Oldal szerkesztése" --> Erőforrások --> "Használj közösségi modulokat" opción belül megtalálsz mindent, amit a weboldaladon elhelyezhetsz.
Bela
Üzenetek: 5
Hírnév: 0

Üzenet # 314 | 13:58
Sziasztok!

Segítségre volna szükségem. Azt szeretném elérni, hogy kikerüljön egy "Hírek hozzáadása" link a honlapom egy lapjára (nem arra a lapra, amelyiken alapértelmezetten kint van...). A szükséges kód ehhez meg is van: [ <a href="$ADD_ENTRY_LINK$">Hírek hozzáadása</a> ], De! Arra volna szükségem, hogy csak az itt hozzáadott hír jelenjen meg ezen a lapon, ne minden, amit a főoldalon (vagy adott esetben bármely más lapon) feltöltök, vagyis ezt a kódot kellene valahogy átírnom (gondolom...): $LAST_NEWS$.

A $LAST_NEWS$ -kód megjeleníti az összes frissen feltöltött hírt az egész oldalon, ez jó... de nekem egy olyan kód kéne, ami csak az adott lapon hozzáadott híreket jeleníti meg ugyanazon a lapon (az már a megváltás lenne, ha a hír a főoldalon is megjelenne...). Kérdésem, hogy létezik-e ilyen kód, vagy ismertek-e bármilyen más lehetőséget a problémám megoldására.

(Konkrétan: az avkfhok.ucoz.hu oldalon a Diákjóléti Bizottság és a Kollégiumi Bizottság, lapokon szeretném hozzáadni a linket, hogy az Adminoknak ne kelljen a HTML szerkesztőben sakkozniuk, amikor híreket akarnak hozzáadni a témához, hanem egyszerűen /mint a főoldalon/ tudják feltölteni az aktualitásokat.)

A segítséget előre is köszönöm!
Üdv: Béla.
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 315 | 22:46
Bela, Nem hiszem, hogy lenne erre megoldás, hacsak nem egy hasonló modult állítasz be erre a célra, pl a fájlkatalógust aktiválod és létrehozol kategóriákat.
Az egyes menüpontjaid a különböző kategóriákra mutatnak, ahol külön-külön is létre lehet hozni egy cikket.
Létrehozhatsz az összes cikkhez egy "központi" oldalt is, ahol megjelenik minden kategória cikke.
Azt viszont nem értem, hogy az adminjaidnak miért kell html szerkesztővel sakkoznia? Aktiváld az oldaladon a vizuális szerkesztőt, ez legyen az alapértelmezett, akkor minden cikk hozzáadásakor a vizuális szerkesztő fog megnyílni. Ott nem kell a html ellen sakkjátszmát folytatni. biggrin

Vezérlőpanelen Beállítások >> Általános beállítások lapon:



Ha meg azt szeretnéd, hogy az említett másik modul legyen az alapértelmezett oldalad (amikor beírod a honlapod url címét a böngésződbe ez a modul jelenik majd meg), állítsd be az előbb említett oldalon az Átirányítás ide a főoldal megnyitásakor szakaszban a modult.

Csatolmányok: 5405865.png (5.0 Kb) · 7111311.png (12.0 Kb)
Az üzenetet szerkesztette raziel70 - Péntek, 2012.02.03, 22:47
uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap külalakjának testreszabása » HTML Segítség (Segítség HTML témában)
Keresés: