A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
A fórum moderátora: KovJonas  
uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap külalakjának testreszabása » HTML Segítség (Segítség HTML témában)
HTML Segítség
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 1 | 18:23
Szia!
Azok közé tartozol, akinek nem megy annyira a HTML nyelv. Itt nem kell szégyellned, bátran felteheted a kérdésedet! smile
Ha a honlapodon szeretnél valamit módosítani, de azt már csak a html kód módosításával lehet megtenni, itt nyugodtan felkérhetsz olyan segítőkész felhasználókat, akik otthon vannak e témában.
Html kód beillesztésekor kérünk mindenkit, hogy a "code" lehetőséget válassza!

Nagyon hosszú szöveg esetén megkérünk, hogy:
1.) a kódrészletet írd le egy szöveges fájlba, majd
2.) töltsd fel a tárhelyedre, végül
3.) a szöveges fájl linkjét add meg itt, a fórumban.

Válasz esetén szintén ugyanez az eljárás kéretik. Köszönjük! smile

Honlapszerkesztéssel kapcsolatban javasolt elolvasni a A WYSIWYG szerkesztő (Oldalak szerkesztése külső webszerkesztővel) topikot is!





Böngésző címsorának gördítése
Törölt menüoszlop visszaállítása / létrehozása
Ajánlott, JavaScript-el foglalkozó oldalak

Főoldal alap funkciók visszaállítása
Táblázat / html oldal szerkezet


Attila
Üzenetek: 414
Hírnév: 34

Üzenet # 361 | 12:05
Valex,
1. azt tudom javasolni, hogy hozz létre +1 honlapot ugyanezzel a sablonnal, hasonlítsd össze az újonnan létrehozott sablon szerkezetét az előző honlapoddal, és valószínűleg megtalálod a hibát.

2. Lépj be a honlapodra Adminként, a felső menüsorban válaszd a honlap szerkesztése menüpontot: Szerkesztő - Szerkesztő bekapcsolása - Blokk hozzáadása. Helyezd a blokkot a kívánt helyre, utána kattints a fogaskerékre. A megnyíló ablakban válaszd a "Site elements" ikont, azon belül pl. a Mini-chat-et.
A fenti menüsorban a "Szerkesztő"-ben kattits a "Változtatások mentése" menüpontra.

3. vagy +1 lehetőség: írj az ügyfélszolgálatnak a Vezérlőpultból

Ingatlant vennéll? Eladsz? Hívj, segítek! Gál Attila Otthon Centrum Tel: +36 70 454 0707 http://ingatlan.ucoz.hu http://centr.oc.hu
Valex
Üzenetek: 11
Hírnév: 0

Üzenet # 362 | 12:08
Oké!
Köszi wink
Tremans
Üzenetek: 6
Hírnév: 0

Üzenet # 363 | 10:12
Sziasztok!

Az a gondom támadt,hogy a fórumba belinkelt videók ugyan ott vannak,de nem jelennek meg a képek viszont igen!
Eddig nem volt velük baj és a másik érdekesség,hogy az oldalon belinkelt videók viszont elérhetők.
Légy szíves adjatok tanácsot mi lehet a gond,előre is köszi a segítséget!

üdv: Péter

http://tremans.ucoz.hu/
http://tremans.ucoz.hu/forum/
bArNNNi
Üzenetek: 3
Hírnév: 0

Üzenet # 364 | 12:39
Sziasztok,

Lenne egy kérdésem.
Én mikor a honlapomra lépek (www.kh-tanulmany.ucoz.hu) és mikor az oldalra lépek,és van a Menüpontom,ott mindig ha rákantittok kiválaszthatom,hogy melyik almenüre menjek. De nem tudom egy frissités következtében (F5) mikor az oldara vissza létem,egyből szerkezteni kezdet,azóta úgy maradt. De elmenteni se tudom,és a "direkt" szerkeztést se tudom kiveni.

Hogyan oldhatom meg ezt?!

Tisztelettel: bArNNNi
1world
Üzenetek: 244
Hírnév: 22

Üzenet # 365 | 15:15
Tremans, Én megnéztem, de mivel nem férek hozzá a weboldalhoz, nem tudom mi lehet a probléma oka. Hirtelen szállt el az összes videó, talán valami módosítás okozhatta, de én így nem tudom rá a választ.
Tremans
Üzenetek: 6
Hírnév: 0

Üzenet # 366 | 16:22
Azért tényleg köszönöm és,hogy ha nem javulna meg akkor PM-ben kérnék tőled majd segítséget,ha nem gond!
Akkor majd jelenkezem !

üdv: Tremans bye

Hozzáadva (10.05.2012, 15:22)
---------------------------------------------
biggrin helyrejött,de ne kérdezd meg ,hogy mitől!

üdv: Tremans

1world
Üzenetek: 244
Hírnév: 22

Üzenet # 367 | 15:49
Platina13
Üzenetek: 5
Hírnév: 0

Üzenet # 368 | 16:33
Sziasztok!

Elég kezdő vagyok. A problémám az, hogy szeretnék bannereket betenni a weboldalamra, de csak a kódokat, karaktereket látom, nem magát a bannert!
Kérem aki tud segítsen.

Köszönöm előre is!
drhflany
Üzenetek: 110
Hírnév: 10

Üzenet # 369 | 20:04
Kedves Platina13!
A banner az egy meglinkelt kép. Ha te egy toplistára tetted fel honlapodat, és felajánlja, hogy tedd ki az ő bannerüket honlapod jó pagerank eredménye végett, és kapsz egy kódot, azt nem simán a vizuális szerkesztőbe kell tenni, hanem a kódba. Pl. a vizuális szövegszerkesztőben ahová szeretnéd tenni a bannert, odaírod, hogy AAA, majd fent ahol szoktad formázni a szöveget rákattintasz a kis ,,HTML" ikonra, kikeresed az AAA részt, és a helyére beilleszted a kapott kódot.
Platina13
Üzenetek: 5
Hírnév: 0

Üzenet # 370 | 09:54
Quote (drhflany)
Kedves Platina13!
A banner az egy meglinkelt kép. Ha te egy toplistára tetted fel honlapodat, és felajánlja, hogy tedd ki az ő bannerüket honlapod jó pagerank eredménye végett, és kapsz egy kódot, azt nem simán a vizuális szerkesztőbe kell tenni, hanem a kódba. Pl. a vizuális szövegszerkesztőben ahová szeretnéd tenni a bannert, odaírod, hogy AAA, majd fent ahol szoktad formázni a szöveget rákattintasz a kis ,,HTML" ikonra, kikeresed az AAA részt, és a helyére beilleszted a kapott kódot.


Nagyon köszönöm! Így működik! smile
Tremans
Üzenetek: 6
Hírnév: 0

Üzenet # 371 | 17:04
Sziasztok!

Egy újabb problémám van mégpedig, hogy a fórumon belinkelt letöltések egyáltalán nem elérhetőek ugyan ezek a linkek az honlapon működnek nem értem mi lehet a hiba oka!
A Hiba amit kiír volt 404, 405, 505 most pedig 500 ! Köszi előre is a segítséget!

Tremans

http://tremans.ucoz.hu/forum
http://tremans.ucoz.hu/
1world
Üzenetek: 244
Hírnév: 22

Üzenet # 372 | 11:19
Sziasztok,

A képen látható szöveg színét hogyan tudom megváltoztatni, mert 2 napja keresem, de sehol nem találom. Gondolom megváltoztatható, mivel feltételezem alapból nem ilyen színű volt, meg mintha 1-1,5 évvel ezelőtt már kérdeztem volna ezt, csak már azt sem találom itt a fórumban.
Csatolmányok: 9514681.png (2.0 Kb)

DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 373 | 16:53
1world, igazából ezt nem lehet állítani, ez a uCoz fekete színsémájához tartozik, amit nem lehet szerkeszteni.
A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


hxxtholz
Üzenetek: 29
Hírnév: 0

Üzenet # 374 | 02:33
hello azt kérdezném mitol van hogy Crome,Mozzilla bongeszoben jo minden, Operan,Exploreren meg szét van esve az egesz. bannerek stb. koszi a valaszt
1world
Üzenetek: 244
Hírnév: 22

Üzenet # 375 | 08:28
hxxtholz, mindegyik böngésző kicsit másképp jeleníti meg a dolgokat. Tapasztalatom szerint az Internet Explorer pl. érzékenyebb a kód elírásokra, és a kódban mindent pontosan kell neki megadni, különben más lesz a végeredmény. Nem a sablont nehéz megszerkeszteni, hanem az a nehéz, hogy minden böngészőben megfelelően jelenjen meg. Továbbá nézd meg az oldalad különböző felbontásban is saját-, és más monitoron is.
uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap külalakjának testreszabása » HTML Segítség (Segítség HTML témában)
Keresés: