A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Tartalmi modulok » Oldalszerkesztő » Menü létrehozása, áthelyezése
Menü létrehozása, áthelyezése
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 196 | 00:14
Quote (LGM)
azt írjátok hogy elkérhetitek az Admin jelszót és a saját érdekünkben adjuk meg....ellenben a honlapomon a tippek felugró ablakban az jelenik meg hogy SOHA nem kértek jelszót egy felhasználótól sem..

Előfordulhatnak olyan extrém kérések, amikor sokkal hamarabb végzünk, ha beléphetünk az admin felületre. Ehhez kell a jelszó.
Nem kötelező megadni a jelszót, mi nem azért akarjuk kicsikarni tőled, hogy bármit is garázdálkodjunk nálad! Segíteni megyünk, megoldani a problémádat.

Az ilyen menürendszerek kialakításának van több módja is. A fent említett módszer csak egy.
Amikor létrehozol egy oldalt (admin felületről kiindulva), akkor ott meg lehet adni, hogy egy oldal egy másik oldal aloldalaként legyen elmentve.
Ebben az esetben a menüpont azonnal létrejön, mint almenü.
Lépj be admin felületre (itt most elkérném a jelszót és létrehoznék neked egy mintát, ha nem lenne ilyen késő) és kattints baloldalon az Oldalszerkesztő linkre, majd a jobb oldalon A honlap oldalainak vezérlése lehetőségre.
Itt most láthatod az oldalaidat. (ha itt hoztad létre azokat, amiket szeretnél)
Az egyes oldalak címe mellett láthatsz egy + (plusz) jelet. Kattints rá. Ezzel létrehozol egy aloldalt az adott oldalhoz. Így már létre is jön egy almenü az adott oldal menüjéből.
Remélem ez egyértelműbb... smile

Csatolmányok: 4182626.png (17.0 Kb)
LGM
Üzenetek: 15
Hírnév: 0

Üzenet # 197 | 08:14
Szia!

Az én jelszavam ha kelleni fog bármikor megadom :), nem tartottam töle hogy "garázdálkodnátok", csak két kiírás ütötte egymást, ezért kérdeztem:)...

Köszi a segíteni akarást de nagyon elbeszélünk egymás mellett....
Azt tudom hogy hogy tudok aloldalakat csinálni egy oldalnak, azt is hogy ha a menüsávban akarom ezt láthatóvá tenni azt hogy csináljam...
Azt nem tudom hogy az oldal (aminek aloldalai vannak) annak a tartalmi részére hogy tudok egy olyan "menü" dobozt ki tenni ami az első szintű aloldalakat mutatja az oldal alatt?

Néz be légyszi ide http://izeltlabuak.ucoz.hu/index/rendek/0-5 és ahol a hibás modul van oda szeretnék egy működőt.
smile
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 198 | 17:58
Szia LGM!
Kezdem érteni amit szeretnél, bár nálam nem jelennek meg a képek azon az oldalon. Ez gondolom a "hibás modul".
Ha tényleg egyre gondolunk (most már), akkor az előző verziót ajánlom, ahol manuálisan készítesz egy menüt.
http://forum.ucoz.hu/forum/24-70-491-16-1264427396
Amikor ezzel megvagy, akkor a menü kódját beilleszted ennek az oldalnak a tetejére mondjuk a következő módon:
Code
<div align="center">$MENU_2$</div>

De ezt a kódot persze változtathatod is kedved szerint, ez csak egy egyszerű példa.
VIGYÁZZ! Ez csak olyan oldalakon fog működni, amiket az Oldalszerkesztővel hozol létre!!! Egyéb modulokban nem biztos, hogy műxik!
Arra figyelj, amikor létrehozod az új menüt, hogy vízszintes/függőleges (attól függ, melyiket szeretnéd) menüt válassz. Ezt később nincs lehetőség megváltoztatni.
A menüpontok természetesen a megfelelő oldalakra mutatnak. Ezeket a linkeket sajnos kézzel kell megadni.
Javaslom, ha nagyon sok menüpontot csinálnál, akkor NE ehhez hozd létre kézzel az új menüt, hanem a főmenünek. Amik most ott vannak, azok kerüljenek az új menübe.
Hogy mire gondolok?
A fent említett módon bármikor hozzá tudsz majd adni bármelyik menüponthoz egy újabb oldalt (ezáltal egy menüpontot) minden nehézség nélkül.
Amikor elkészültél és nem szeretnéd oldalt is látni a menüket (ahol jelenleg van a főmenüd), akkor az első konténer sablonjából törlöd (lecseréled az új főmenüre) a menü kódját és kész.
Remélem értesz, mire gondoltam? smile
LGM
Üzenetek: 15
Hírnév: 0

Üzenet # 199 | 18:28
Szia!
Kipróbálom, szerintem most már egyre :).

Hozzáadva (04.10.2011, 18:28)
---------------------------------------------
Ez az amire gondoltam kb :)Már csak egy kérdésem van (és még mennyi lesz smile ), arra tudsz valami megoldást hogy az így létrehozott menü valamilyen box-ba, keretbe kerüljön?

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 200 | 18:37
Az említett módon bármilyen boxot létre tudsz hozni, de itt egy kicsit komolyabb példa:
Code
<table align="center">
<tr>  
<td style="border-top:1px solid #CCC; border-right:3px solid #FFF; border-bottom:3px solid #FFF; border-left:1px solid #CCC;">
$MENU_1$
</td>
</tr>
</table>
LGM
Üzenetek: 15
Hírnév: 0

Üzenet # 201 | 18:46
Köszi szépen, ilyesmire gondoltam smile
Ahogy egyre több mindent kezdek megismerni úgy tetszik meg egyre jobban ez a típusú szerkesztő, grt hozzá smile !
tornado75
Üzenetek: 6
Hírnév: 0

Üzenet # 202 | 14:36
Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy valós e az az állítás, ha át akarom rendezni a honlap menüjét, akkor az összes eddigi
menüben található adat (cikkek, fórum hozzászólások, képek) törlődik?

Válaszotokat előre is köszönöm!
Attila
Üzenetek: 414
Hírnév: 34

Üzenet # 203 | 16:36
tornado75, szia!
a honlap menüjének az átrendezésével nem törlődnek az anyagok.
Az anyagok csak a modul törlésével törlődnek.

Itt az a lényegesebb kérdés, hogy mit értesz a menü átrendezése alatt?

Ingatlant vennéll? Eladsz? Hívj, segítek! Gál Attila Otthon Centrum Tel: +36 70 454 0707 http://ingatlan.ucoz.hu http://centr.oc.hu
tornado75
Üzenetek: 6
Hírnév: 0

Üzenet # 204 | 17:46
Attila,

Úgy értem, hogy például a menü legalsó címszóját át lehet-e rakni mondjuk a lap tetejére? (Első kérdésem)

2. kérdésem:Vagy esetleg a teljes menüsor áthelyezése függőlegesből vízszintesbe, már ha lehetséges ilyen?
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 205 | 18:06
tornado75, szia!
1. Nem fog elveszni semmi adatod!
2. Nem lehetséges. Ha vízszintes menüt szeretnél, akkor hozz létre új menüt!

Quote (tornado75)
...valós e az az állítás, ha át akarom rendezni a honlap menüjét, akkor az összes eddigi
menüben található adat (cikkek, fórum hozzászólások, képek) törlődik?

Ki volt az, aki ezt állította? huh
LGM
Üzenetek: 15
Hírnév: 0

Üzenet # 206 | 16:24
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne hogy a létrehozható menük száma korlátozott? 10db menünél, eltűnt a "a menü hozzáadása" rész a menü szerkesztőben?
Van erre valami megoldás? Sajnos ez a tíz db menü nem elég a honlapomhoz.

Hozzáadva (16.10.2011, 16:24)
---------------------------------------------
Sziasztok!

Érdekes szitú, részben azért kezdtem el itt a honlapomat mert pár oldalon azt olvastam milyen segítőkész itt az ügyfélszolgálat.
Sajnos én nem ezt tapasztalom, kérdezek itt kérdezek az ügyfélszolgalattól de válasz....
Bocs az off-ért, de kicsit elszomorító hogy egy-egy full egyszerű kérdésre se kapok választ... wacko

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 207 | 16:38
LGM, bocsi a kellemetlenségért! De mintha korábban nem így történt volna! Ha jól tudom kérdeztél már, akkor azonnal válaszoltam is, de egyszer olyan kérdést teszel fel amire nem tudjuk a választ, máris jössz, hogy nem vagyunk segítőkészek. Hát ez nem volt szép...
Tessék, a válaszom.
Ha jobban megnézed az itt található anyagot (ami mellesleg egy válasz volt Neked!!!), vagy az itt található anyagot, akkor kiderül, hogy nem csak 10 menüpont hozható létre!
Továbbá menü létrehozásához van még egy lehetőség.
Az oldalak szerkesztője modulban ha hozzáadsz egy új oldalt, alul a beállításoknál ki lehet választani, hogy megjelenjen-e a főmenüben mint menüpont.
Ezzel létre is jön egy újabb menüpont.
LGM
Üzenetek: 15
Hírnév: 0

Üzenet # 208 | 17:10
Szia!

Őszinte leszek ha csak ez lett volna biztos nem írok így nyilvánosan (ez nem személyes ne értsd félre), de egy másik itt készülő honlappal kapcsolatban 1hete írtam az ügyfélszolgálatnak (megjegyeztem azt is hogy sürgős lenne a kérdés, mert határidős munka) és a megrendelő most hívott fel nem rég hogy még mindég nem megy a webáruháza...
Személy szerint meghallgattam hogy miért favorizáltam az itteni webáruház készítést, amikor az általam készített eddigiek más oldalakon gördülékenyen futnak, ő meg egy hete nem tudja elindítani...
Igaz hogy maga az áruház elkészítése itt gyorsabb volt és egyszerűbb, amivel időt spóroltam volna meg, de ez nem ért annyit hogy presztízs veszteségbe kerüljek egy potenciális megrendelőm előtt....

Tudom hogy ez nem személy szerint a te hibád, (én is hibás vagyok mert a megszokott dolgot vakon lecseréltem teszt nélkül), de úgy gondoltam mivel ez üzlet (lévén fizetős szolgáltatás) nektek is talán elvárhatók némi segítőkészséget az ügyfélszolgálattól...

Nem is értem miért éri ez a meg nektek, jelenleg ultimátumot kaptam, ha vagy itt vagy máshol, e 3napon belül nem indítom el a webáruhazát mást bíznak meg vele...Ezáltal én is és ti is elvesztetek egy potenciális vásárlót, pusz nekem is (nem mellesleg nektek is) kijut a nem épp pozitív reklámból...

Így talán érthető hogy picit mérgesen reagáltam erre....

Minden esetre a tőled itt bejövő választ köszönöm, és még egyszer kihangsúlyozom ez nem személyesen ellened szól...
Tudom hogy nem egyszerű mindenkinek a kérdéseire válaszolgatni ill folyamatosan segítséget nyújtani egy ilyen nézettségű oldalon (voltam én is 2000fő fölötti taggal rendelkező fórumon admin) de, jelen esetben saját érdekemet nézem szerintem érthető módon, és innen nézve érthető (szerintem) az elégedetlenségem...

Ismét elnézést az off-ért, igyekszem kerülni, de adót szituban ez most nem ment.

Hozzáadva (16.10.2011, 17:10)
---------------------------------------------

Quote (raziel70)
Ha jobban megnézed az itt található anyagot (ami mellesleg egy válasz volt Neked!!!), vagy az itt található anyagot, akkor kiderül, hogy nem csak 10 menüpont hozható létre!
Továbbá menü létrehozásához van még egy lehetőség.
Az oldalak szerkesztője modulban ha hozzáadsz egy új oldalt, alul a beállításoknál ki lehet választani, hogy megjelenjen-e a főmenüben mint menüpont.
Ezzel létre is jön egy újabb menüpont.


Ismét elértettél...Nem menüpontot szeretnék 10nél többet, az tudom hogy megy hanem magát menüket, mint pl a főmenü...
Amikor a tizedik kész lett eltűnt a menü hozzáadása rész, és ez akadályozza jelenleg a honlapom tovább fejlesztését, erre szeretnék valami megoldást találni, ha lehetséges...
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 209 | 17:43
LGM, látod, az ilyen félreértések végett kérünk benneteket, hogy ha lehet (és szerintem erre mindenki képes, aki képes egy honlapot összehozni), akkor képet is tegyetek be! Arról nem is beszélve, hogy
Quote (LGM)
10db menünél, eltűnt a "a menü hozzáadása" rész a menü szerkesztőben?
félre is lettem informálva, persze hogy nem értettem meg a kérdésedet. sad
"a menü hozzáadása" rész. Ez hol van, mert Én ugyan elég jól ismerem a rendszert, de ilyennel még nem találkoztam.
Ha tudom pontosan miről beszélsz, mi téma tárgya, akkor ha nem is tudom fejből a választ, de legalább utána tudok nézni. sad
DE így... esélyem sincs! sad
Ezért kérünk mindenkit, hívjuk fel mindenki figyelmét, hogy olvassátok el ezeket:
Általános tájékoztató (az oldal tetején pirossal kiemelve)
Segítség kérés szabályai
Van aki támad ez miatt, mert miért utasítgatom. Nem utasítgatok Én senkit sem. De ha nem vagy érthető, akkor ne is várd el tőlem, hogy pontosan segítsek neked!
Ezen a fórumon nem általánosságban beszélünk a HTML nyelvről, itt bizony vannak "szakszavak", amik a rendszer különböző részeit jelentik és amik alapján Én be tudom azonosítani a problémád eredetét.
De elég ha csak pontosan leírod ami admin felületen is olvasható.
A saját szókincs eredményezi a félreértést.
Menük, menüpontok amik alkotják a menüket és blokkok, amiben a menük elhelyezkednek.

Természetesen megértelek és teljes mértékben igazat adok és egyetértek veled mindabban, amit leírtál.
Senkinek sem jó a rossz reklám.
Az viszont tényleg elég nagy "könnyelműség" volt a részedről, hogy úgy kezdesz el egy fizetős szolgáltatást, hogy nem értesz a dolgokhoz.
Hiába könnyű ezt a rendszert kezelni (mondom Én, 2 éves gyakorlattal) mégis, elég sok ismeret szükséges hozzá.

Szóval milyen menüről van szó?? biggrin
LGM
Üzenetek: 15
Hírnév: 0

Üzenet # 210 | 18:11
Az utóbbira előbb, ehhez a rendszerhez nem értek, de nem az első webáruházam :), itt is elkészült de a fizetési beállításokkal nem boldogulok, az valami ritka bonyolult...(mármint hogy a vásárlók hova tudnak utalni, ill hogy tudnak fizetni, ez az általam használt rendszerekbe full egyszerű volt eddig, de itt megakasztott :S) ezért nem tudom elindítani...

A menüvel kapcsolatban:

vezérlőpult> külalak szerkesztése (menü szerkesztő)> menü szerkesztő, és itt van egy lenyíló menü ahol fel vannak sorolva a honlap menüi pl:

honlap fő menüje ill a saját készítésű menük...

Most ebben a listában legalul volt egy olyan rész hogy menü hozzáadása (új menü készítése vagy valami hasonló, mível tiz menü készítése után eltűnt már nem látom sajnos)...

Na itt szeretnék menüket készíteni, de tíznél többet nem tudok sajnos jelenleg...

Hozzáadva (16.10.2011, 18:11)
---------------------------------------------
Így talán egyértelműbb:

http://izeltlabuak.ucoz.hu/capture_001_16102011_180830.jpg

sajna ide nem tudtam feltölteni.

uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Tartalmi modulok » Oldalszerkesztő » Menü létrehozása, áthelyezése
Keresés: