A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
A fórum moderátora: KovJonas  
uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap külalakjának testreszabása » HTML Segítség (Segítség HTML témában)
HTML Segítség
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 1 | 18:23
Szia!
Azok közé tartozol, akinek nem megy annyira a HTML nyelv. Itt nem kell szégyellned, bátran felteheted a kérdésedet! smile
Ha a honlapodon szeretnél valamit módosítani, de azt már csak a html kód módosításával lehet megtenni, itt nyugodtan felkérhetsz olyan segítőkész felhasználókat, akik otthon vannak e témában.
Html kód beillesztésekor kérünk mindenkit, hogy a "code" lehetőséget válassza!

Nagyon hosszú szöveg esetén megkérünk, hogy:
1.) a kódrészletet írd le egy szöveges fájlba, majd
2.) töltsd fel a tárhelyedre, végül
3.) a szöveges fájl linkjét add meg itt, a fórumban.

Válasz esetén szintén ugyanez az eljárás kéretik. Köszönjük! smile

Honlapszerkesztéssel kapcsolatban javasolt elolvasni a A WYSIWYG szerkesztő (Oldalak szerkesztése külső webszerkesztővel) topikot is!





Böngésző címsorának gördítése
Törölt menüoszlop visszaállítása / létrehozása
Ajánlott, JavaScript-el foglalkozó oldalak

Főoldal alap funkciók visszaállítása
Táblázat / html oldal szerkezet


vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 526 | 13:06
KovJonas, Encsi, akkor most matematika, logika témakör:
A $DATE$-$ADD_DATE$<30 kimenete ez lesz: HA 2012.12.20-2012..10.30 KISSEBB (<) mint 30 akkor legyen ez, meg ez. Nyilván ilyen sosem lesz.

Először is, azt lehet használni az if-ekben, mint a javascript-ban, mert az oldalon az if-ek js-ként fognak megjelenni... És ebben a példában egyszerűbb lenne egyből js-ben írni.Olvasnivaló.

Ja, és a "-ról sem szabad megfeletkezni....
Illetve be fog kavarni az, hogy a hozzáadás dátumánál ír olyat is hogy MA és TEGNAP. Ezt kell először kikapcsolni, a vezérlőpultban.

Valahogy így kellet volna, javascript példa:
Code

var x = $MONTH$ - 1 ;
var y = $YEAR$ ;
var z = ""+y+"."+x+".$DAY$"
if (''+z+''=='$ADD_DATE$'){   
document.getElementById('minta').innerHTML='ez a bejegyzés több mint 1 hónapos.'}
else {document.getElementById('minta').innerHTML='ez a bejegyzés friss';}

A js-ben előfordulhatnak kisebb hibák, de nagyjából így kell kinézzen... cool biggrin

Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
Encsi
Üzenetek: 31
Hírnév: 3

Üzenet # 527 | 13:19
vmarci21,

Quote (vmarci21)
A $DATE$-$ADD_DATE$<30 kimenete ez lesz: HA 2012.12.20-2012..10.30 KISSEBB (<) mint 30 akkor legyen ez, meg ez. Nyilván ilyen sosem lesz.


Miért mondod, hogy ilyen nyilván nem lesz? Azért, mert nem így kell megoldani, vagy mert pl 2012.12.20-2012.12.10 nem egyenlő 10?

Én egyáltalán nem tudok programozni, annyit tudok, hogy beszúrok egy két kódot egy egy sorba! Mivel a sablonokban csak annyit láttam hogy html-ben tudok írkálni ezért kérdeztem abban a megoldást. JS-ről még annyi fogalmam sincs!

Egyébként az orosz fórumon ezt a kódot kaptam, de nekem kicsit zavaros:

<- Template "View Termék" - A címkén az "Új" ->
<?if ($MONTH$-substr($ADD_DATE$,3,2))<=2 ?>Graphic label "New", "New Collection "," Just a vámhatóság " <?endif?>

Ha jól értettem, akkor ez a két hónapon belüliek esetében hajtja végre a feltételt! De nem működik! Ötlet valakinek?
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 528 | 13:44
Encsi,
Quote (Encsi)
<- Template "View Termék" - A címkén az "Új" ->
Graphic label "New", "New Collection "," Just a vámhatóság "

Na, ezért mondom, egyszerűbb js-be...

Quote (Encsi)
pl 2012.12.20-2012.12.10 nem egyenlő 10

Nem, a programozásban a számok között nincs ., ez így SZÖVEGnek minősül, és mint ahogy a "ez egy szöveg"-ből nem tudod kivonni az "ez egy másik szöveget", ugyan úgy, nem tudod a fent leírtakat megcsinálni.... De a js kódomnak mennie kell(ene) biggrin

Quote (Encsi)
JS-ről még annyi fogalmam sincs!


Olvasd a cikk-sorozatomat, majd elérek a js-hez is, valószínűleg 2-3 hónapon belül: http://vminfo.ucoz.hu/publ/tudastar/webre_fel/14

Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
FilmTorrent
Üzenetek: 119
Hírnév: 9

Üzenet # 529 | 16:46
Hali!
Hoztam nektek egy oldalt!
(Nem találtam más témát ahova illene...)
Böngészgettem egy kicsit a neten html dolgok után és rátaláltam egy oldalra ahol kezdőknek nyújtanak segítséget html terén.
Ezt az oldalt megosztanám veletek.
Az oldal: http://progkor.inf.elte.hu/html/alapok.htm
Aki nem ismeri a HTML-t annak ezt ajánlom, hogy olvassa el: http://progkor.inf.elte.hu/html/
Használjátok egészséggel! smile
Üdv, Dani!
Az üzenetet szerkesztette FilmTorrent - Péntek, 2012.12.21, 16:47
Lewis
Üzenetek: 49
Hírnév: 0

Üzenet # 530 | 18:36
Hello.
Egy olyan kódot szeretnék betenni az oldalamra mint ami itt a fórum főoldalánál van a "Boldog születésnapot kívánunk". Ennek mi a kódja?
KovJonas
Üzenetek: 396
Hírnév: 29

Üzenet # 531 | 18:41
Lewis, szerintem az automatikusan ott van, csak lehet, hogy ma a Te honlapodra regisztrált felhasználók között nincs szülinapos! smile
Lewis
Üzenetek: 49
Hírnév: 0

Üzenet # 532 | 19:03
tegnap volt, akkor sem volt kiírva.
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 533 | 14:08
Lewis, fórumnál ha jól tudom, van ilyen $informer$
Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
KovJonas
Üzenetek: 396
Hírnév: 29

Üzenet # 534 | 20:26
Lewis, vmarci21, igen, van ilyen informer! biggrin

$TODAY_BIRTHDAYS$

Hozzáadva (25.12.2012, 19:26)
---------------------------------------------
KÉRDÉS

A honlapom fejlécében elég sok dolog van: diavetítés, menü, logó, ki-/bejelentkező gomb....

A diavetítést, és a gombokat NEM szeretném megjeleníteni a Blogomon, fórumomon, és a többi oldalon. A

<?if($PAGE_ID$=valami)?>


kóddal próbáltam megoldani, de szétesett az oldal. sad

Esetleg van rá más megoldás is???

Az oldalamat nem szeretném megmutatni, mert egy "Újévi ajándék" lesz!
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 535 | 21:58
KovJonas, 1részt mindenki látja, ha van esze.... (írd privátban a megoldást, ha rájöttél biggrin )

másrészt, attól nem eshet szét, de kell ez:" Tehát:
<?if($PAGE_ID$="valami")?>

Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
Lewis
Üzenetek: 49
Hírnév: 0

Üzenet # 536 | 14:29
vmarci21, amit adtál privát üzenet jelzésére szolgáló kódot, az működik. De viszont ha azt nyitja meg az ember akkor az üzenet háttere fehér lesz és mivel fehér a betűszín így nem lehet elolvasni ki mit írt. erre van valami megoldás?
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 537 | 16:52
Lewis, igen, a betűszint feketére állítod... Vagy a háttérszínt valami sötét színre. cool
Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
Lewis
Üzenetek: 49
Hírnév: 0

Üzenet # 538 | 17:41
rendben. ezt gondoltam. de hol? nem találtam sehol...
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 539 | 19:53
Lewis, Megadod az oldalad címét, és az oldalon küldenél egy privátot, hogy megnézzem?
Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
Lewis
Üzenetek: 49
Hírnév: 0

Üzenet # 540 | 20:00
f1oc.ucoz.hu
uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap külalakjának testreszabása » HTML Segítség (Segítség HTML témában)
Keresés: