A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
A fórum moderátora: KovJonas  
uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap külalakjának testreszabása » Sablon-képek, fejléc, háttérkép cseréje, változtatása
Sablon-képek, fejléc, háttérkép cseréje, változtatása
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 181 | 18:45
Én nem látom ott a html formázó gombokat. Csak a szövegrészt.
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 182 | 18:49
A CSS-ben keresd ezt: codeButtons
Itt a Backgroundot kell átírni, vagy egyszerűen csak töröld a background bejegyzést a ; jelig.
1world
Üzenetek: 244
Hírnév: 22

Üzenet # 183 | 18:53
Most már ott van smile

Hozzáadva (25.09.2010, 18:49)
---------------------------------------------
Rendben, megpróbálom

Hozzáadva (25.09.2010, 18:53)
---------------------------------------------
Sikerült megcsinálnom. Köszönöm mindenkinek! smile


peter30
Üzenetek: 10
Hírnév: 0

Üzenet # 184 | 20:45
Sziasztok Peti vagyok.
Most ismerkedem még az oldallal, és bevállaltam egy játék oldal készítését.
391-es stílust választottam ki. A fejléc felső részében szeretném kicserélni a /.s/t/391/6.jpg-t lecserélni egy általam készített hasonló méretű gif-re.
Eddig csak annyit sikerült elérnem, hogy az eredeti képet eltüntetem, de a gif nem jelenik meg.
Egyáltalán működne a gif?
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 185 | 20:56
Szia peter30!
Igen, működik a gif.
Töltsd fel a tárhelyedre a képet, majd kattints a fájl nevére. Ekkor felugrik egy ablak, amiben benne lesz a kép pontos! elérési útja.
Most nyomj ctrl+c gombokat (ezzel kimásolod a címet), majd menj a sablonba és az általad is leírt (eredeti) kép cím helyére illeszd be az előbb kimásolt címet. Kész is. biggrin
peter30
Üzenetek: 10
Hírnév: 0

Üzenet # 186 | 13:40
Sikerült. Erre magamtól is rájöhettem volna. Kösz

Hozzáadva (04.10.2010, 13:40)
---------------------------------------------
További probléma. Tegnap nem is foglalkoztam már vele, mert nem volt már időm. Megjelenik a képem, de gondolom a méretbeli különbségek miatt elkezd ismétlődni. Másrészt hiába gifként van elmentve a gépemen és azt töltöm fel a fotóim közé, csak jpg formátumban tölti be a képet...

Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 187 | 14:27
Ha jól értem más méretben van a te képed mint ami volt.

Hát igen ez a legnagyobb probléma hogy ilyenkor rosszul jelenik meg. De az hogy gif-ben meg e jelenik az igy hülyeség mert meg kell hogy jelenjen.

Mellesleg segíteni nemtudok mert nemtudom az oldalad címét igy nehéz lesz.
De ezt már elméletileg tudnod kellene.

peter30
Üzenetek: 10
Hírnév: 0

Üzenet # 188 | 14:42
Az oldalam címe viharlovagok.ucoz.com
A méretezéssel nincs probléma, mert max megcsinálom a képet jó méretekkel. Feltöltöttem a képet az oldal fotóalbumába. Aztán oldalszerkesztő-->modul külalakjának vezérlése-->a honlap felső része
Itt megtaláltam a képet amit le kell cserélnem, ezt:/.s/t/391/6.jpg erre: http://viharlovagok.ucoz.com/_ph/1/2/245647446.jpg
A probléma eredeti oka az, hogy nem gif-ként szerepel az oldalam fotóalbumában hanem jpg-ként. Erre nem találok viszont választ sehol. Vagy rossz helyen keresek.
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 189 | 17:38
Ó Ember! Miért a fotóalbumba töltöd fel a képet és nem közvetlenül egy mappába, amit Te hozol létre???
surprised surprised surprised surprised surprised
Egyre jobbakat olvasok itt a fórumon!
Annyira meg tudjátok bonyolítani a dolgokat...
Kérdezek valamit! Mi van akkor (nem tudom, hogy előfordulhat-e), ha a képek közül törlődik ez a képed? biggrin
Szerintem tudod a választ. biggrin
Amiket a fotóalbumba töltesz fel, azok felett nem rendelkezel, esetleg meg tudod nézni. Ennyi...
peter30
Üzenetek: 10
Hírnév: 0

Üzenet # 190 | 18:12
Jól van na... A t....m gondolta, hogy nem mindegy hogy a fotóalbumba teszem a képet vagy az általam létrehozott képek mappába. Így már rögtön sikerült és működik is a gif.
Köszönöm az infot és a segítséget biggrin
korinisz
Üzenetek: 13
Hírnév: 0

Üzenet # 191 | 11:54
Sziasztok!
Az admin bart lehet szerkeszteni, és ha lehet akkor hogyan?
És ha nem lehet, akkor az úgy jó, hogy csinálok egy globális blokkot ami mindig ott van felül (bár ezt nem tudom, hogy hogyan kell) és az admin bar helyére teszem?
Előre is köszönöm a választ.
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 192 | 12:20
1. Az adminbart nem lehet szerkeszteni.
2. Hát ha akarod, csináld! Csak nem tudom mire jó, meg hogy fogod elkészíteni, de csináld!
honlapstílus -> Külalak vezérlése -> Globális blokkok. Jó szórakozást!

A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 193 | 13:12
Meg lehet csinálni a "globális blokkot", sejtem mire gondolsz.
Csak nem fog működni. A JavaScript adminbar egy program. Ami linkek abban vannak, azok nem csak mezei linkek.
Gondolkodj el azon, hogy amit így felteszel az oldaladra, pl. Oldalszerkesztőre gondolok, vagyis létrehozol egy oldalt, az hogyan fog "beíródni" az adatbázisba? Mert a Java-s program ezt megcsinálja.
Másrészről meg vannak ilyen "külső" alkalmazások, amikkel lehet ilyen bar-okat létrehozni.
Most kérdezték tőlem, hogy mi lehet az oldal baja (egy felhasználó közülünk). Ez meg az nem jól működik, stb...
Legalul ott volt a Wibya bar, ami teljesen bekavart az oldal működésébe.
Nem minden passzol az oldalhoz! A JQuery nem működik rendesen, van, amivel összeveszik.
Az adminbart el lehet tüntetni, de nem tudom van-e értelme. Ezenkívül létezik egy uToolbar nevű Firefox kiegészítő, mely a uCozos honlapokhoz, a uNet rendszerhez használatos. Gyakorlatilag Mozilla beépülőként jelenik meg az adminbar. ok
Én is ezt használom.
Itt találod a uToolbart

Szóval.... Én is azt tudom ajánlani, mint DaveedBrown, Jó szórakozást! biggrin

korinisz
Üzenetek: 13
Hírnév: 0

Üzenet # 194 | 13:24
Köszi a válaszokat.
raizel70, igazad van. Erre a javás programra nem is gondoltam, akkor inkább csinálok egy külön globális blokkot, ami az oldal szélén helyezkedik el. (ehhez mondjuk kéne egy kis segítség, mivel nem tudom azt a követős, dolgot, és azt se, hogy hogyan kell teljesen a szélére tenni)
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 195 | 14:57
Globális blokkot? Most esett le. Biztosan ezt szeretnél csinálni?
Globális blokknak nevezzük azokat a blokkokat, mint pl. a fejléc (AHEADER), a bal oldali teljes menüoszlop (DRIGHTER), vagy a láblécet (BFOOTER)
Biztosan erre gondoltál? Nem egy menüblokkra, mint pl az oldalamon a Facebook, vagy Főmenü?
Te tudod! Ebben az esetben tényleg jó szórakozást kívánok! biggrin
Némi segítséget itt találsz: (Én nem voltam rest a Keresőt használni, hogy segítsek Neked!!!) http://forum.ucoz.hu/search/?q=blokk&m=site&m=forum&t=0

Amennyiben a "követős" dologra gondolsz mint "globális blokk", akkor olyat kell keresned neten, mint pl. Floating layer, vagy Sidebar
Néhány ilyen oldal (csak hogy megkönnyítsem a dolgodat):
http://www.dynamicdrive.com/
http://www.downloadjavascripts.com/
http://www.hotscripts.com/

Nem egyszerű dolgot kérsz! Ez már majdnem profi szint, amit "csak úgy elmagyarázni" nem lehet! Főleg, hogy nem tudod miről is van szó.
Általában ezek a "követős" dolgok is vagy php nyelven íródtak, de a legelterjedtebb a JavaScript.
Mint azt írtam is, előfordulhat, hogy az oldaladon nem minden fog rendesen működni, ha ezt beiktatod!

uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap külalakjának testreszabása » Sablon-képek, fejléc, háttérkép cseréje, változtatása
Keresés: