A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
A fórum moderátora: KovJonas  
uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap külalakjának testreszabása » Sablon-képek, fejléc, háttérkép cseréje, változtatása
Sablon-képek, fejléc, háttérkép cseréje, változtatása
Yenna
Üzenetek: 9
Hírnév: 0

Üzenet # 16 | 15:21
Hát azt hiszem, én pont olyan oldalsablont választottam, amelyik a legbonyolultabb. smile Mert nem találok olyat,amit írtál.
Azt meg tudod mondani, hogy hogyan tudom cserélni ezeket. Tehát egy új sablont kapjak? Én most itt próbálkozom ezzel, de nem tudom beállítani azt, ami igazán tetszik nekem.
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 17 | 15:27
Sablon a Beállítások >> Általános beállítások menüpont alatt tudsz váltani. A megnyíló oldalon keresd a Honlap stílusa fejezetet.
Menj ide, és írd meg nekem légyszi a jelenlegi stílusod számát! Elküldöm neked a javítandó részt, amit neked csak be kell másolnod és minden ok lesz a honlapoddal smile
Yenna
Üzenetek: 9
Hírnév: 0

Üzenet # 18 | 15:30
A 301-es a stílusom.
De lehet, hogy azért megpróbálok egy másik stílust is. smile
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 19 | 15:41
Hát igen, ez egy komplexebb stílus. És mivel már stílust váltottál, a 301-es oldaladon a bannert már nem tudom "lelopni", így nem tudok segíteni sad
De felteszek egy jó kérdést! Hogyan illesztetted be a bannert? Pontosabban hová tetted be?
Yenna
Üzenetek: 9
Hírnév: 0

Üzenet # 20 | 15:49
Volt egy olyan a Külalak vezérlésében, hogy A honlap felső része. Ott írtam be a képet az eredeti helyébe.
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 21 | 15:53
MEGTALÁLTAM!!!
Megtaláltam a 301-es sablonon a fejléc képek helyét! Ezt Te is módosíthatod, de 6 képrészletről van szó. A módosítást a Honlap-stílus >> Külalak vezérlése (sablonok) oldalon, a Globális blokkok >> A honlap felső része fejezet alatt találod.
Az eredeti képek a/.s/t/301/ útvonalon találhatók, és 1.jpg - 6.jpg szerepelnek. Ezeket kell átírnod a sajátodra.
Vagyis a background: url('/.s/t/301/1.gif') részekben kell az url-t átirnod a sajátodra.
Az üzenetet szerkesztette raziel70 - Szerda, 2009.12.30, 15:55
Yenna
Üzenetek: 9
Hírnév: 0

Üzenet # 22 | 16:12
Köszi. smile
Majd kipróbálom, de szerintem egyelőre maradok a mostani változatnál. Azért jó tudni, hogy mit kell csinálni. smile
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 23 | 16:21
Nagyon szívesen. smile Ha segítség kell, nyugodtan írj egy PM-t, keress meg. Ha tudok szívesen segítek smile
Az üzenetet szerkesztette raziel70 - Szerda, 2009.12.30, 16:21
Yenna
Üzenetek: 9
Hírnév: 0

Üzenet # 24 | 16:42
Köszi. smile
Tudod, önálló html oldalt egész jól megcsinálok (ha érdekel, az aláírásomban megtalálod, és nézd meg az extrás oldalam), de ez valahogy nagyon bonyi. smile De remélem egy idő után rájövök a lényegére. smile

http://www.yennagaleria.extra.hu
http://www.yenna-avatar.ucoz.hu
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 25 | 09:42
A lényegre nekem is rá kellett jönni. Hála égnek ez sikerült is, bár még mindig nem tiszta minden. De egyre több mindent kitalálok, megmondanak.
Szerintem nagyon jól "konfigurálható" az egész és rengeteg funkciója van. Itt tényleg egy profi oldalt lehet összehozni.
Ha megy a html, akkor itt is sok mindent meg tudsz csinálni. Html-ben nem vagyok egy ász, de sok mindent megtanultam, amit most kamatoztatni is tudok. tongue
Az oldalad szép, nekem tetszett. smile
Yenna
Üzenetek: 9
Hírnév: 0

Üzenet # 26 | 11:10
Köszi. smile
Akkor ezek szerint van, akinek tetszik. Mert pl a vendégkönyvbe csak undorító szövegeket kapok. Hogy az oldal egy nulla, és pl most megvádoltak azzal, hogy a másik, háttérképes oldalamon más háttérképeket tulajdonítok magamnak. Ami nem is igaz. És ezt olvasva kicsit elegem lett ebből. Azért nem hagyom abba az oldalt, csak elszomorít, hogy vannak ilyen emberek. sad

Amúgy egy kérdés. Lehet olyat csinálni, hogy egy oldalra pdf fájlt rakok? Mert felraknám a Na'vi-angol, angol-Na'vi szótárt, de pdf-ben van. Képpé nem tudom áttenni, mert túl sok lenne a kép, és szövegként sem tudom bemásolni (miután áttettem wordbe), mert szétdobja a szöveget. Ezért kellene olyan nekem, hogy ha rákattint a menüpontra, akkor bejön középütt a pdf fájl.


http://www.yennagaleria.extra.hu
http://www.yenna-avatar.ucoz.hu
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 27 | 11:46
Hát egy ilyen topik létezik a fórumban:
Hogyan illesszünk html oldalba MS Office dokumentumokat (Excel, Word, stb.)
Nézz körül itt, hátha ez alapján működik a pdf is. Vagy még egy ötlet. A widget és gadget-et között nem találtál pdf olvasót?
De ha van html pdf olvasó, azt is be lehet illeszteni! Bármelyik oldalt át tudod módosítani a saját ízlésedre!
Én pl. a regisztrációt zártam le oly módon, hogy a reg oldalt átírtam és csak egy szöveg jelenik meg. Hogy miért nem töröltem a modult? Mert a meglévő felhasználók akkor nem tudnak belépni. tongue Ez így néz ki: KLIKK IDE
Az üzenetet szerkesztette raziel70 - Csütörtök, 2009.12.31, 11:48
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 28 | 14:39
Hello mindenki!
Egy kis ssegítséget szeretnék kérni -ismét-
Az volna a kérdésem, hogy hogy tudnám beállítani az oldal hátterét?
Már megvan a fejléc és a két oldalon levő blokkok hátterét, de most elakadtam a háttérnél.
Milyen kóddal lehetne hátteret csinálni?
A segítséget már előre megköszönom! smile

A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 29 | 15:00
Szia!
Erre a legegyszerűbb megoldás, ha az eredeti honlapstíluson valahol üres részre klikkelsz és megnézed a háttérképet (jobb klikk>>háttérkép megjelenítése, vagy valami ilyesmi)
Ezután a böngésző parancssorából egyszerűen leolvasod. Valami ilyesmi lesz:
Code
http://honlapodcime.ucoz.hu/.s/t/878/1.jpg
Ebben az esetben a kép: 1.jpg
Ezután megnyitod szerkesztésre a CSS fájlt, majd a ctrl+f billentyűkombinációval megkeresed az összes ilyen nevű (1.jpg) fájlt.
Arra is figyelned kell, hogy az 1.jpg rész előtti részt is le kell cserélned, mert Te erre a címre nem tudsz feltölteni.
Példa:
Feltöltöd a saját fájlodat ide:
Code
http://honlapodcime.ucoz.hu/hatter/1.jpg

Akkor az előbbi keresésnél figyeled a teljes vagy részleges URL-t a fájlnév előtt és azt cseréled le, tehát amit lecserélsz:
ezt: /.s/t/878/1.jpg
erre: /hatter/1.jpg
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 30 | 15:04
ok, ezt eddig értem, csak azt nem hogy melyik részbe illesszem úgy hogy megjelenjen. úgy értem melyik CSS fáljt? Az összeset?
A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


Az üzenetet szerkesztette DaveedBrown - Péntek, 2010.01.29, 15:06
uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap külalakjának testreszabása » Sablon-képek, fejléc, háttérkép cseréje, változtatása
Keresés: