A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
A fórum moderátora: KovJonas  
uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap külalakjának testreszabása » Sablon-képek, fejléc, háttérkép cseréje, változtatása
Sablon-képek, fejléc, háttérkép cseréje, változtatása
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 46 | 17:40
Code
background: url('/divider.gif')

A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


Az üzenetet szerkesztette DaveedBrown - Hétfő, 2010.02.15, 17:45
CountryCrystalBeagleKenne
Üzenetek: 8
Hírnév: 0

Üzenet # 47 | 10:55
Valami nem jó.Csak nem jeleníti meg az image-eket.
Már minden variációt végig zongoráztam,de semmi.
A vidoesmartos videót is végig néztem csak ott meg nem lehet látni hogy hová és minek a helyére kell berakni a képet.
Leszedtem a CSS oktató anyagot megpróbáltam úgyis ahogy ott leven vezetve ,de úgyse.
Vagy csak én vagyok hozzá nagyon sötét. wink
Ha esetleg van valakinek ideje és türelme akkor itt az msn címem:marjaikrisztian@hotmail.com
Magas ez nekem mint kacsának az eperfa!!!!

Hozzáadva (16.02.2010, 10:55)
---------------------------------------------
Másik kérdés.
A 905.ös sablonban hogy lehet kicserélni a felső képet???
És hogyan lehet "Az én honlapom" című feliratot átírni?
biggrin

Az üzenetet szerkesztette CountryCrystalBeagleKenne - Kedd, 2010.02.16, 12:00
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 48 | 15:18
Az én honlapom feliratot az oldaladon könnyű beállítani! Menj az oldaladra(NE a saját menübe!) fent az adminbaron keress egy olyat, hogy Szerkesztő->szerkesztő bekapcsolása. Ekkor egy kicsit "átalakul" az oldal.
A Fejlécen az "Én honlapom" velirat háttere szürke lesz, ha oda kattintasz, átírhatod.
Ha kész akkor adminbar->szerkesztő->változtatások mentése! és kész

A 905.ös sablons problémár mindjárt megnézem smile
****
Megvan!
a CSSben kell valamit variálni!
Ez a rész 3 képből áll, erre figyelj!
Töltsd fel a három képrészletet a szerverre, majd keress egy olyat, hogy "/.s/t/905/5.jpg" és "/.s/t/905/6.jpg"(az első kettő)
Ezeket írd át a te képeid elérési útvonalára! ha ez kész, akkor már csak a hatmadikat kell átállítani,
ehhez menj a Honap-stílus->A honlap oldalai részbe, majd keress egy ilyet: "background:url('/.s/t/905/1.gif')"
Ezt is írd át a harmadik részlet útvonalára!
Ezzel azt hiszem kész is!
Ügyelj arra,hogy a három részlet akkora legyen, mint amekkora az eredeti sablonban van!
Erre a legjobb megoldás:
Töltsd le a három képrészletet (az eredetit), majd nyisd meg őket Painttel!
ha megvan, akkor nyomd le a Ctrl+E-t és nézd meg, hogy mekkora az adott részlet!
Így meg tudod nézni, hogy mekkora darabokat kell készítened!

Remélem segítettem! :P

Hozzáadva (16.02.2010, 15:18)
---------------------------------------------
SEGÍTSÉG! Amikor CountryCrystalBeagleKennenek szerettem volna segíteni, akkor átállítottam a 905ös sablonra, persze előtte csináltam egy backupot. Na, amikor visszaállítottam, akkor tök máshogy néz(ett) ki az oldal(még most is :S )
A nyilak helyett a blokkokban felsorolás van, hatalmasak a betűk, a csoportok színezése is visszaállt...
Hogy lehetne viszahozni a CSS sablont?? sad


A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


Az üzenetet szerkesztette DaveedBrown - Kedd, 2010.02.16, 14:57
Attila
Üzenetek: 414
Hírnév: 34

Üzenet # 49 | 15:54
DaveedBrown, ilyen esetekre mindig azt javaslom, hogy hozz létre egy oldalt, amit csak tesztelésre használsz. Sablon átállításnál sok változtatás amit kézileg tettél az oldaladon, törlődik, csak a szabványos változtatások maradnak meg. Tehát, azt teheted, hogy létre hozol egy tesztoldalt és onnan másolod át az eredeti sablont. Az eredeti sablon visszaállításával a honlapodon a többi változtatás is elveszhet.
Ingatlant vennéll? Eladsz? Hívj, segítek! Gál Attila Otthon Centrum Tel: +36 70 454 0707 http://ingatlan.ucoz.hu http://centr.oc.hu
CountryCrystalBeagleKenne
Üzenetek: 8
Hírnév: 0

Üzenet # 50 | 10:13
Köszönöm a segítséget és bocsi a kellenetlenségért!
De szerintem én feladom!!!!
Mert az alsó képet ki is tudom cserélni ,de a többit nem.
JPG fájlok nekem nincsenek csak gif fájlok. Cserélgettem őket de semmi(mármint a középsőn és a felsőn semmi).
Ez van. weep
riddick
Üzenetek: 16
Hírnév: 2

Üzenet # 51 | 09:25
Szia!

Ne haragudj, de nem szoktak maguktól megoldódni a dolgok, ezért ha nem is próbálkozol, akkor nem is fogod elérni a kívánt célt. A gyakorló honlapomon kielemeztem a 905-ös stíluslap fejrészét. Ezt itt tehát a fejrész egyik lehetséges cseréjének szájbarágós leírása.

A képek előállítása:
1. Mouse jobb gomb/Háttérkép megjelenítésével feltérképezed és lemented a honlap képeit.
2. A 905-ös stílusnál (felülről lefelé) ezek alkotják a felső képet: 5.jpg (801x21pixel), 6.jpg (801x221 pixel), 1.gif (801x23 pixel)
3. A neked tetsző 801x265 pixeles képet (az előzők magasságának összege) kell feldarabolnod az előző méretekre. Erre pl. a freeware PhotoFiltre is alkalmas, ráadásul magyar nyelvű is lehet a TranslationHU.plg miatt.
4. Tehát megrajzolod/átméretezed/kivágod (ízlés szerint) a kívánt képet és elmented pl. fejresz.bmp-be.
5. Megnyitod a PhotoFiltre-vel, és Kijelölés/Kézi kijelölésnél 0-ra állítod az x és y induló értékeket, majd 801x21-re a szélesség x magasságot, és Ctrl+C-vel másolod.
6. Új lapot nyitsz (801x265 pix), és Ctrl+V-vel beilleszted a másolatot, majd a Kép/Automatikus körbevágással egy 801x21-es képet kapsz. Ezt elmented 5.jpg-ként.
7. Visszatérve a fejrész.bmp-hez most 0 és 22 legyen a kijelölés kiindulása, és 801x221 pedig a kiválasztott képméret. Az előbb leírt módon kapsz egy új képet, amit 6.jpg-ként mentesz el.
8. Megismétled az előző eljárást, de most 0 és 243 legyen a kijelölés kiindulása és 801x23 pedig a kiválasztott képméret. Az így kapott képet 1.gif néven mentsd el.

Képek kicserélése a fejrészben:
1. Belépsz a honlapodra és a saját menübe.
2. A honlapod Beállítások/Fájl-manager menüpontjával készítesz pl egy 905 nevű könyvtárat, amibe feltöltöd (a gépedről) a három képet.
3. A saját menü Oldalszerkesztő/A modul külalakjának vezérlése/Stílusok táblázata (CSS)-nak 4.sorában cseréld ki a /.s/t/905/5.jpg-t http://honlapod/905/5.jpg-re
4. A saját menü Oldalszerkesztő/A modul külalakjának vezérlése/Stílusok táblázata (CSS)-nak 5.sorában cseréld ki a /.s/t/905/6.jpg-t http://honlapod/905/6.jpg-re és mentsd el a változást.
5. A saját menü Oldalszerkesztő/A modul külalakjának vezérlése/A honlap oldalai 21.sorában cseréld ki a /.s/t/905/1.gif-t http://honlapod/905/1.gif-re és mentsd el a változást.

Ha mindent jól csináltál, akkor pl. egy ilyen fejrészt kell kapnod:

Szia Attila!
Wow, köszönöm a csoport-váltást! Így már remekül működik a feltöltés.

Üdv, Riddick


Az üzenetet szerkesztette riddick - Csütörtök, 2010.02.18, 16:37
juillet
Üzenetek: 152
Hírnév: 18

Üzenet # 52 | 10:25
szia, hamarosan Te is tudsz csatolni képeket, ez után a szuper válasz után Attila biztos megadja a jogot :-)
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 53 | 17:10
hy! volna egy olyan gond, hogy az ismerősömnek, aki most csinált oldalt, neki 1440-es felbontása van.
nekem meg 1024-es. Neki az én fejlécem túl kicsi, viszont a nekem az ő fejléce meg túl nagy.
és ezen vitatkozunk, hogy szerintem csináljon 1024-est, de ő meg azt, hogy én csináljak nagyobbat.
most mit kezdjek ezzel?
Meg lehet valahogy úgy oldani, hogy az ő fejléce neki is jó meg nekem is jó legyen?
valakinek ötlet? blink

A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


riddick
Üzenetek: 16
Hírnév: 2

Üzenet # 54 | 17:29
Quote (DaveedBrown)
Meg lehet valahogy úgy oldani, hogy az ő fejléce neki is jó meg nekem is jó legyen?

Szia!
Szerintem stíluslapja válogatja, mert pl. a 928-nál (ezt használom) hiába volt az eredeti kép 560 pixel széles, mégis a monitorom felbontásához kellett méreteznem, mert különben nem töltötte ki teljesen a fejrészt. Ráadásul a lányom monitora miatt egészen 1680-ig kellett növelnem a szélességet. Ennek ellenére jó lett nálam is.
Ebben a leírásban lévő 905-ös stíluslapnál viszont a 801 pixeles szélesség is kitölti nálam a fejrészt. Érdekes, nemde?
Azt javaslom, vegyétek egy nagyobb szabványos méretre a szélességet, és nézzétek meg az eredményt. Legfeljebb visszacserélitek, ha nem jó.

DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 55 | 17:34
értem, de mind a kettőnknek saját fejléce van, tehát a sablonhoz így nincs sok köze...
merthogy nem darabokban raktuk fel, hanem ezek egységes képek

A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


Az üzenetet szerkesztette DaveedBrown - Csütörtök, 2010.02.18, 17:36
riddick
Üzenetek: 16
Hírnév: 2

Üzenet # 56 | 17:58
Ez érdekes, saját stíluslapot használsz, vagy valamelyiket (és hányast) a rendszer által ajánlottak közül?
Minden, eddig látott sablonnál szerepel egy "width:801px" bejegyzés a stílusok táblázatában. Ez nálam mégsem volt jó. Lehet, hogy nálatok is egyedileg kellene beállítani a méretet?

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 57 | 19:55
Erre a kérdésre a legegyszerűbb megoldás, ha optimalizáljátok az oldal szélességét 1000 px-re.
Manapság 1024 px-nél kisebb felbontású monitor már nem igen létezik. Ez amúgy is egy standard méret.
Szóval ha 1000 pixel, akkor az belefér az 1024-be és mindegyikbe. A nagyobb felbontásnál kisebb lesz a kép, de még mindig jobb, mintha másoknál meg nem látszik egy része.
Nekem is 1440 a felbontásom és törekszem a max 1000 px-re, bár még Én sem cseréltem le a banneremet kisebbre biggrin
juillet
Üzenetek: 152
Hírnév: 18

Üzenet # 58 | 20:01
van olyan megoldás, ami független a felbontástól: talán ez width:"100%" height:"100%" vagy valami hasonló, és akkor mindegy milyen a felbontásod
vagy : helyett =
Az üzenetet szerkesztette juillet - Csütörtök, 2010.02.18, 20:11
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 59 | 20:25
igen. csak ezzel az a gond, hogy mondjuk egy 1000 px széles képet mikor megnéz egy olyan, akinek 1920 a felbontása... biggrin
CountryCrystalBeagleKenne
Üzenetek: 8
Hírnév: 0

Üzenet # 60 | 07:43
Köszönöm a segítséget!
Na így már érthető és sikerült is nagyjából.
Mindent úgy csináltan a hogy riddick leírta ,a test oldalon jó is lett de az eredetin nem akar az alsó megjelenni.(1.gif)
Mert az elem vizsgálatkor sem mutatja csak az eredeti elérhetőségét és hiába írom át akkor sem jeleníti meg.
Pedig a test oldalon sikerült. sad
Az üzenetet szerkesztette CountryCrystalBeagleKenne - Péntek, 2010.02.19, 10:40
uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap külalakjának testreszabása » Sablon-képek, fejléc, háttérkép cseréje, változtatása
Keresés: