A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
A fórum moderátora: KovJonas  
uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap külalakjának testreszabása » Sablon-képek, fejléc, háttérkép cseréje, változtatása
Sablon-képek, fejléc, háttérkép cseréje, változtatása
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 31 | 15:10
csak egy css fájl van! biggrin
Admin részben Honlap stílus --> Külalak vezérlése (CSS)
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 32 | 15:18
ebben meg nem talál ilyet... sad
lehet hogy ebben a stílusban nincs háttér...

A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 33 | 15:20
azt kerested, amit leírtam az előbb? surprised
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 34 | 15:22
persze
megnéztem wordpadban, hátha csak a böngészőm nem találja, de ott sem volt

A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 35 | 15:25
Ember az csak egy példa volt! wacko sad

Melyik sablont használod? Értelmesebb lenne, ha megadnád a számát nekem, mert így nem fogunk egyről a kettőre jutni.
Ha esetleg nincs háttérkép, akkor a backgrund szót kell keresni és az "ffffff" értéket kell lecserélni a kép linkjére vagy egy színkódra

DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 36 | 15:31
nem szó szerint kerestem, hanem csak az 1.jpg-re, mert gondoltam hogy nem az lesz
megnézem amit írtál.
egyébként a 771-es van beállítva, de abból már sokat átszerkesztettem

A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 37 | 15:32
utánanézek és majd jelentkezem a lehetőségekkel! addig is türelem! smile
várakozik...várakozik...várakozik...várakozik... biggrin

Megvan!
Sikerült megtalálnom!
Menj a Honlap-stílus --> Külalak vezérlése (sablonok) menüpontba, majd keresd az Oldalszerkesztő --> A honlap oldalai részt.
A képen látható részt kell módosítani vagy színkódra, vagy a kép url-jére

Csatolmányok: 2495382.png (12.2 Kb)
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 38 | 16:20
Nincs mit smile
Ügyes vagy! smile
Ha gondolod, bemutathatnád nekünk a honlapodat a Bemutatom a honlapomat topikban
Angel
Üzenetek: 1
Hírnév: 0

Üzenet # 39 | 21:56
Nem sokat tudok a honlapkészítésről ezért fordulok hozzátok.
Csináltam egy oldalt (www.pokgt.ucoz.hu) és beállítottam egy GTA SA-s témát. A San Andreas-os fejlécet azonban ki szeretném cserélni egy saját fejlécre. Megoldható ez? Ha igen hogyan? Előre is köszönöm a válaszokat
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 40 | 22:08
Szia!
Lépj be az Admin felületre, majd kattints az Adminbaron a Honlap-stílus --> Külalak vezérlése (sablonok) menüpontra, majd keresd meg a Stílusok táblázata részt és kattints rá. A szerkesztőablakban keresd meg a
Code
#topBlock {background:url('/pics/banner.jpg')
szövegrészt. A zárójelben lévő rész a banner elérési útvonala. Ezt kell módosítanod. (ez csak egy példa, ne pontosan ezt keresd!) Sablononként változhat!
Klmos
Üzenetek: 5
Hírnév: 0

Üzenet # 41 | 16:19
Quote (Yenna)
Hát azt hiszem, én pont olyan oldalsablont választottam, amelyik a legbonyolultabb. smile Mert nem találok olyat,amit írtál.
Azt meg tudod mondani, hogy hogyan tudom cserélni ezeket. Tehát egy új sablont kapjak? Én most itt próbálkozom ezzel, de nem tudom beállítani azt, ami igazán tetszik nekem.

A bonyolultabbaknál is meg lehet találni.
Mégpedig úgy ha fent a firefoxodban a szerkesztés menü alatt találod a keresést mikor bennt vagy a css szerkeztébe keresd ki a {background:url szót és akkor kidobja akár hol is van.
után meg töltsd fel a képed és állítsd be.
És vannak olyan oldalak ahol 3-4 képből áll a fejléc ezek esetében a css résznél a 3 képet leszeded.
Majd a Honlap felső részénél átállítod a linket a képedére.
Üdv.KŁmos
Az üzenetet szerkesztette Klmos - Csütörtök, 2010.02.11, 16:38
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 42 | 16:40
Kedves Klmos, köszönjük a hozzászólásodat, de ezzel van némi probléma!
Az általad megadott kifejezésre keresve {background:url nem találtam semmit a css-ben, mivel a { nem is kell oda. Ezenkívül nem minden esetben a fejléc képe fog előjönni a background:url kifejezésre keresve.
Hogy még tovább akadékoskodjak, nem mindenki Firefoxot használ. wacko
Amúgy meg minden böngésző ismeri a keresést tartalomban. Ehhez nem kell menüket legördítgetni, vagy keresgélni ezt a funkciót. Erre javasolt a ctrl+f billentyűkombináció használata, amely amúgy működik a Windows "egész" felületén. smile Persze nem mindenki Windows-t használ tongue
CountryCrystalBeagleKenne
Üzenetek: 8
Hírnév: 0

Üzenet # 43 | 11:54
Sziasztok.Lenne egy kérdésem,kérésem.
Hogyan tudok saját sablont fölrakni??(tök amatőr vagyok biggrin )
Mert leszedtem a netről egyet ami tetszik de a jegyzettönből hiába másolom be nem lesz belőle semmi. sad
Please help.
Köszi
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 44 | 14:43
Amennyiben a letöltött fájl CSS kiterjesztésű, akkor:
  • Töltsd fel a fájlt a Fájl manager segítségével, vagy FTPvel.
  • Menj a Honap-stílus -> Stílusok táblázata (CSS) -be, majd a jobb oldalon keress egy olyat, hogy [Saját stíluskészlet]
  • Itt megnyílik egy ablak, oda írd be a feltöltött CSS fájl elérési útvonalát (http://oldaladcime.aldomain.hu/valami.css[ez csak példa! smile ])

    Figyelj arra, hogyha van kép a sablonhoz, akkor azt szintén töltsd fel a szerverre, és a CSS kódban úgy módosítsd a képek elérési útvonalát!

    Szerintem nem biztos, hogy úgy fog működni ahogy kell, amennyiben nem olyan a sablon felépítése, szóval javaslom, hogy csinálj egy backupot! [Honap-stílus ->Sablonok biztonsági mentése (legalsó)]


    A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


  • CountryCrystalBeagleKenne
    Üzenetek: 8
    Hírnév: 0

    Üzenet # 45 | 15:24
    Köszi a választ.
    De lenne még valami hogy tudom ide jól beilleszteni a képet?

    background: url(img/divider.gif) no-repeat;

    Közvetlen linkje: http://countrycrystal.ucoz.com/divider.gif
    Előre is köszi biggrin
    Ja és Google Chrom-om van

    Az üzenetet szerkesztette CountryCrystalBeagleKenne - Hétfő, 2010.02.15, 17:31
    uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap külalakjának testreszabása » Sablon-képek, fejléc, háttérkép cseréje, változtatása
    Keresés: