A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
A fórum moderátora: KovJonas  
uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap külalakjának testreszabása » Sablon-képek, fejléc, háttérkép cseréje, változtatása
Sablon-képek, fejléc, háttérkép cseréje, változtatása
enerdzsy
Üzenetek: 15
Hírnév: 0

Üzenet # 61 | 18:22
Sziasztok egy kis segitség kellene itt is.

Van egy 995-ös sablonom. A fejléc részét sikerült kicserélnem a a Honlap-stílus menüben a Külalak vezérlése (sablonok) menüben. A fejléc itt egy swf. fájl. A gondom az, hogy csak a főoldalon jelenik meg a fejlécem. A többi oldalra kattingatva az eredeti kép. Kérdésem, hogyan lehet átváltoztatni, hogy minden menüben a saját swf. jelenjen meg. Honlapom: http://ataisz.ucoz.com/

Már próbáltam megkeresni a css-ben. Van benne pár background- nem tudom melyiket kell kicserélni.

Kösz ia segitséget elöre is!

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 62 | 19:28
Szia!
Első lépésként csinálj egy olyat, hogy:
Admin felület, majd válaszd a Honlap-stílus >> Külalak vezérlése (sablonok) menüpontot, majd kattints jobbra fent a Gyors csere szövegre.
Itt add meg a következőket:
Mit cserélni: ide írd be, hogy 995.css
Mire cserélni: ide pedig írd be, hogy my.css
a legvégén pedig nyomj rá a Végrehajtani a cserét gombra.
Elméletileg így most már minden oldalon meg kell hogy jelenjen. smile
enerdzsy
Üzenetek: 15
Hírnév: 0

Üzenet # 63 | 20:11
Szia raziel70!

Nagyon szépen köszi:)

igaz, hogy ez a leggyorsabb módszer amit irtál, de közben egyesével, át állittgattam minden oldal lapját:)
Röpke 1 óra alatt smile

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 64 | 20:23
biggrin Legalább most már ismered ezt a módszert is biggrin és legközelebb ezzel kezded biggrin
zsolti97
Üzenetek: 1
Hírnév: 0

Üzenet # 65 | 09:43
Hello! Nekem 882-s stílusom van, és ott mit kell kicserélni a fejlécnél?

Hozzáadva (21.02.2010, 09:43)
---------------------------------------------
De jó, végre megtaláltam, hol van a kép, így már ki tudom cserélni. smile

Tibor456
Üzenetek: 37
Hírnév: 1

Üzenet # 66 | 20:43
Hello, nekem van itt a weblapomra 2 ilyen kép. Ezeket szeretném berakni háttérnek a honlapomra. Hogyam tudnám ezt megoldani?

Csatolmányok: 7901783.jpg (72.6 Kb) · 3843339.jpg (36.5 Kb)
Az üzenetet szerkesztette Tibor456 - Péntek, 2010.02.26, 20:43
riddick
Üzenetek: 16
Hírnév: 2

Üzenet # 67 | 10:27
Quote (zsolti97)
Hello! Nekem 882-s stílusom van, és ott mit kell kicserélni a fejlécnél?

Szia!
Látom, már megtaláltad, de azért leírom, ha már nekikészültem...
Firefox esetén jobb gomb az egérrel a fejrészen valahol, majd pl. az Oldal adatainak kiválasztása következzen. Itt az Oldal adatai/Média lapon láthatsz előnézeti képeket az oldal elemeiről. Ezekről már egyszerű összehasonlítással megállapítható az oldalon elfoglalt pozíciója. Úgy látom, Neked csak a 3.jpg-t kellene cserélned egy azonos méretű jpg-re, de a többi is módosítható hasonló módon.

KisHerceg
Üzenetek: 1
Hírnév: 0

Üzenet # 68 | 15:11
Sziasztok!
Felszeretném tenni azt a kérdést hogyan tudom felrakni az oldalramra a fejlécet már megvan minden szuper csak nemtudom mit hogyan kell légyszives segítsetek
amugy itt az oldalam már ki van szedve az eredeti fejléckép
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 69 | 17:49
Kedves KisHerceg!
Sajnálattal vesszük tudomásul, hogy az oldal tetején található felirat -MINDENKINEK, FONTOS! Általános tájékoztató- feleslegesen díszeleg kirívó piros színben!
1. A fent említett leírásban szerepel, hogy aki segítséget kér, az írja már le nekünk a használt sablonjának a számát és tegye már be az oldala elérhetőségét a kérdésébe!
2. Szintén a fent említett helyen szerepel az is, hogy HASZNÁLD A KERESÉS FUNKCIÓT! Ugyanis az általad kérdezett témában volt már segítség nyújtás.

Persze ezeket Te nem tudhatod, mivel nem olvastad el a felhívást. sad

webmester2009
Üzenetek: 4
Hírnév: 0

Üzenet # 70 | 21:56
Kérlek segítsetek
Kicsit nehezen boldogulok a CSS rendszerben. Melyik szabállyal tudom megadni, a linkelt képek körülötte lévő négyzet színét?

Hozzáadva (05.03.2010, 21:56)
---------------------------------------------
ja most már nem kell sikerült csinálni magamnak 1gyet smile

djdukato
Üzenetek: 18
Hírnév: 0

Üzenet # 71 | 12:30
Hello sziasztok !
Én is jelentkeznék egy kis gondommal smile Végig olvastam már ezt a témakört, de totál laikusként sok minden kínai számomra smile
Korábbiakban már írtam másutt, nagyon kezdő vagyok és főleg a CSS nyelvezetben nem ismerem ki magam.
Lényeg !! 955-s a sablonom. A fejléc bal oldalán van kép, ezt fent is hagynám. középen van a logó szöveg, ez is maradna. A jobb oldal üres és ide szeretnék behelyezni egy jpeg. képet.
Ebben kérnék segítséget ! a kép mérete 400x267 mi a teendő ?? hogyan tudom behelyezni a fejléc jobb felébe? Nagyon megköszönném amennyiben leírnátok sorban a tennivalót.
Köszönet előre is.
Dukato
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 72 | 23:44
Szia!
Az említett hely ezzel van kitöltve:

Egy javaslatom van, hogy csinálj magadnak egy bannert. Erre a feladatra jó mindenféle képszerkesztő alkalmazás, de a legjobb a Photohop.
A http://letoltesek.ucoz.com oldalam igen jól el van látva Photoshop-os oktatóanyaggal, ha esetleg nem értenél hozzá. biggrin
Ez csak javaslat! smile

djdukato
Üzenetek: 18
Hírnév: 0

Üzenet # 73 | 12:24
Szia raziel70 smile

Köszi az eddigit is. Lemaradt a honlapom címe smile www.eskuvoidjdukato.ucoz.com Ezenkívül egy rendes kész fotót szeretnék felrakni a fejlécbe és nem logót. Igen a kérdéses hely alapban üres fekete kitöltés, ezért gondoltam a képet oda.
Üdv Dukato

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 74 | 19:35
Szia!
Én nem tudom, neked mekkora a képernyőfelbontásod, de kb 1024 széles felbontás alatt nem sok látszik abból az "üres" mezőből.
Neked is és mindenkinek javaslom a honlap/fejléc maximális méretét 1000 px-re maximalizálni! Aki nagyobb felbontással dolgozik (mint pl Nekem 1440 px) az sokat lát. De nem biztos hogy az a sok jó 1024*768 felbontáson is! (ezt vehetjük standard méretnek, a legtöbben ezt használják és jelenleg szerintem ez a legkissebb)
Lehet az is, hogy szétesik a kép, alul megjelenik egy vízszintes görgető. Ez nem túl szép.
Szóval kedves djdukato, Én arra a helyre nem tennék ekkora képet! A javaslatom, hogy tedd be azt a képet középre. Ennek szerkesztésére javaslom a WySIWyG szerkesztőt, mert azon látod, hogy mit csinálsz. Vagy cseréld le "manuálisan". A képek, amiket le kell cserélni: 3-8 gif képek.
Hogy Te is lásd, (feltételezem Mozillát használsz, ha nem akkor a következő tárgytalan) jobb klikk az oldaladon valahol, majd alul az "Oldala adatainak megjelenítése".
A megjelenő ablakban felül válaszd a Média fület. Itt láthatod, hogy milyen képekből tevődik össze a fejléced. smile
Ezeket kell megkeresni a Honlap felső része blokkban, majd lecserélni egyetlen képre. smile
riddick
Üzenetek: 16
Hírnév: 2

Üzenet # 75 | 14:56
Sziasztok!

Hogyan lehetne úgy beállítani 1024 pixeles állandó szélességre a honlapomat (http://talmafanclub.ucoz.hu/), hogy középen jelenjen meg a főoldal és az összes aloldal egy nagyobb felbontású monitoron? A 421-es honlap-stílussal szenvedek, kevés eredménnyel. Nem elegendő "A honlap oldalai"-nál beállítani a szélességet, mert ettől az aloldalak nem változnak. Ha meg végigmegyek mindegyiken, akkor vagy torz lesz az aloldal (ugyanazzal a paraméterrel), vagy úgy szétesik az egész honlap mint legutóbb, amikor csak az "Eredeti sablon alkalmazása" gombbal lehetett visszavarázsolni (minden egyes aloldalnál) az elfogadható kinézetet.

Előre is köszönöm, ha szán valaki a problémámra egy kis időt, vagy ad egy használható ötletet.

Ja és még valami...
Van arra valami trükk, hogy hogyan lehetne ugyanabba a sorba kiíratni (fejrésznél)
- Nyitólap-Regisztráció-Belépés
- Dátum-idő
- Felhasználó neve / RSS adatokat?
Jelenleg egy-egy háttérszínű képpel választom el őket, de ez már csak a változó szöveghosszak miatt sem jó megoldás.


uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap külalakjának testreszabása » Sablon-képek, fejléc, háttérkép cseréje, változtatása
Keresés: