A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
A fórum moderátora: KovJonas  
uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap külalakjának testreszabása » Sablon-képek, fejléc, háttérkép cseréje, változtatása
Sablon-képek, fejléc, háttérkép cseréje, változtatása
rabid-folk-techno
Üzenetek: 18
Hírnév: 0

Üzenet # 91 | 19:02
igen váltottam de csak azért mert csináltam egy másika az az egy másik weblapot , hogy azon probálkozam , hogy ha nagyon elrontom akkor inkább azt b..szamel ne amit csinálgatok biggrin
de köszi a segitséget köszi hasznos volt köszi cool

Hozzáadva (11.05.2010, 17:56)
---------------------------------------------
ja és mégegy kérdés biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin
a háttér kép megváltoztatásánál ugye ugyan ugy a stilusok táblázata CSS-ben és ott meg a #centerBlock {background:url(' IDE MÁSOLOM A KÉPET') top center no-repeat #303030;padding-top:20px;}
igy kell ugye?????????

biztos már az agyadra megyek biggrin

bocsi és köszi hogy segitetek!!!!!!

EZ A CIMEM :http://rabid-folk-ht.ucoz.com/

Hozzáadva (11.05.2010, 19:02)
---------------------------------------------
jaaaaaaaaaa mostz vettem észre hogy ennél a ujj stilusnál amit használok ennél nics olyan hogy centrblok

akkor ott hol változtatom meg a hátteret??????

kérlek segitsetek!!!!!!!!!!!!

EZ A CIMEM :http://rabid-folk-ht.ucoz.com/

riddick
Üzenetek: 16
Hírnév: 2

Üzenet # 92 | 19:29
Mivel szinte minden stílusnál más-más megoldást alkalmaztak, ezért lehetetlen általános választ adni. Azt tanácsolom, hogy olvasd át nyugodtan, mégegyszer a sablonok fórumát.
Az üzenetet szerkesztette riddick - Szerda, 2010.05.12, 09:50
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 93 | 19:33
Esküszöm nem értelek benneteket!
Miért kell a css-t piszkálni? Én is bőven megváltoztattam a honlapom kinézetét az eredeti sablonhoz képest, mégsem írtam át egy betűt sem a css fájlban!
Az egyik legfontosabb dokumentumot babráljátok, hát ne csodálkozzatok azon, ha gallyra megy az egész! De Ti tudjátok...
rabid-folk-techno
Üzenetek: 18
Hírnév: 0

Üzenet # 94 | 12:24
Sziasztok biggrin
Én a 731-es stilust használom és nem találom a css- ben a Baner az az a fejléc megváltoztatásának helyét meg a háttérképnek sem .
Kerestem a többi forumozo irása közt hát ha valaki már tette fel ezt a kérdést de a 731- el kapcsolatban nem találtam semmit sad
Ezért kérlek segitsetek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

honlaom cime : http://rabid-folk-ht.ucoz.com/

elöreis köszönöm a válaszokat cool

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 95 | 12:42
Szia!
Lépj be admin oldalra, majd a Honlap-stílus >> Külalak vezérlése (sablonok) részben válaszd a Honlap felső része sablont.
Itt kattints a WYSIWYG gombra és megláthatod, mit is kell lecserélned!
Mellesleg megjegyzem, nem lesz egyszerű dolgod! html tudás nélkül neki se állj!
rabid-folk-techno
Üzenetek: 18
Hírnév: 0

Üzenet # 96 | 13:31
igen igen és egyiknél sem ajánlod az az egyik témánál sem ajánlod a css-ben valo modositásokat vagy csak a 731-es ilyen nehéz?????

csak a hátteret szeretném meg változtani a 731 nek a banerje az jó nekem tetszik az csak ugy nincs hozzá semmi háttér sad és ez zavar engem

amugy meg nem találom a WYSIWYG gomb feliratott sehol cry
nekem csak a háttér lenne fontos ebben kérem a segitséged pontosan , hogy és hol találom és hogyan változtatom me ?? biggrin

Köszi elöre is a válaszod!!

Hozzáadva (13.05.2010, 13:27)
---------------------------------------------
<table border="0" cellpadding="0" cellspacing="0" width="100%" height="236" style="background: ;"><tr><td align="center" height="236"><table width="100%" cellpadding="0" cellspacing="0" border="0">

ez az???????? biggrin
és amit ott kihagyta kiss részt oda másoljam a kép linkjét amit kimásolok a fáljmenegerböl?????????? wink

Hozzáadva (13.05.2010, 13:31)
---------------------------------------------
surprised nem ugy küldte el ahogy én leirtam wacko nem hagyta ki a kis rész ááááááááááááááááááááááááá
<table border="0" cellpadding="0" cellspacing="0" width="100%" height="236" style="background:------------------;"><tr><td align="center" height="236"><table width="100%" cellpadding="0" cellspacing="0" border="0">

a vonal helyére ez volt irva: url('/.s/t/731/3.gif')
szoval akkor ezt amit a vonal helyén lenne azt töröljem és másoljam be oda a helyére a kép linkjét amit a fájl-maneger-bl másolok ki????????

Vektor
Üzenetek: 19
Hírnév: 1

Üzenet # 97 | 19:29
Hali!
A 886-os stílust babrálom, de a css-ben sehol nem találom a fejléc alsó részének a linkjét. Az 1.jpg fájlról van szó.
A többi ki van cserélve. Ezt máshol keressem?
Köszi.

Közben meg is találtam a megoldást.
A honlap oldalai résznél kell beállítani, mert az már külön kezelendő.

Az üzenetet szerkesztette Vektor - Hétfő, 2010.05.17, 19:32
Tuner
Üzenetek: 6
Hírnév: 0

Üzenet # 98 | 10:42
Sziasztok
sokszor olvastam a fórumot és még igy sem sikerül kicserélnem a felső fejlécet
vagyis ha a

src="/.s/t/731/7.gif" átírom beteszi a képet de szétesik
és a többinél is sad
ha a WYSIWYG nél próbálom ott nem is sikerül.

valaki segítene?
gondolom számít a kép mérete is
előre is köszönöm a válaszokat.
Üdv:Tuner

Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 99 | 10:46
Ez esetben én azt javaslom neked hogy mentsd le a /.s/t/731/7.gif et és akkor megtudod a méretet.

Javaslom hogy olyan képet tegyél fel ami beleillik a képbe.

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 100 | 10:52
Szia!
A fórumot átolvastad, de az oldal tetején található Általános tájékoztatót nem! sad
Ha olvastad is, nem tartod hozzá magad. Miszerint ilyen esetben kérünk legalább egy oldal címet és sablon számot!
Ugyan nem írtad a sablonod számát, de én látom abból, amit írtál!
A kérdésedre azért nem kaptál konkrét választ (pontosabban van rá), mert nem egyformák a sablonok, így lehetnek eltérések a fejléc szerkezetében is.
A Te esetedben is ez van. Nem lehet egy képpel helyettesíteni. A WYSIWYG szerkesztővel megnyitva jól látszik a szerkezet.
Tehát nem lehet csak egy képpel helyettesíteni a teljes fejlécet.
A már említett (zárójelben) pontos válasz úgy hangzik, hogy "html tudás szükséges". Ez bizony elég sok helyen elhangzik. sad

Quote (Locky)
Ez esetben én azt javaslom neked hogy mentsd le a /.s/t/731/7.gif et és akkor megtudod a méretet.

Arra még nem gondoltál, hogy ugyanezt meg lehet tenni, ha a képen egyszerűen nyom egy jobb klikket, majd Tulajdonságok...?
Opera esetében: Kép tulajdonságai
Firefox és IE 8: Tulajdonságok
Próbáld csak ki! biggrin
Tuner
Üzenetek: 6
Hírnév: 0

Üzenet # 101 | 11:02
Hát a sablon szám ha jó persze : Honlap-stílus #731
honlap elérhetősége http://tunerhelp.ucoz.com/

Csak gondoltam egyedivé teszem az oldalt azzal ha a saját szerkesztésű képet rakom ki
sad

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 102 | 11:06
Quote (Tuner)
Csak gondoltam egyedivé teszem az oldalt azzal ha a saját szerkesztésű képet rakom ki

Meg lehet csinálni. Csak nem egyszerű.
A saját képedet (nem az arcodat biggrin ) darabold fel olyan méretűekre, mint a sablon eredeti fejlécének képei, majd mentsd el, töltsd fel a szerveredre, és add meg az összes kép linkjét amit feltöltöttél. Leírva kicsit bonyolultabban hangzik, de nem olyan bonyolult, hidd el.
Ha belevágsz, mindenképp csinálj biztonsági mentést!
De leginkább javaslom, hogy hozz létre egy új oldalt, aminek nem árt, ha valamit elrontasz. Egy "játszós" oldalt... biggrin
Tuner
Üzenetek: 6
Hírnév: 0

Üzenet # 103 | 11:18
megnézem hátha összejön tongue
azért köszönöm

Hozzáadva (13.06.2010, 11:18)
---------------------------------------------
megtaláltam a CSS de a topBlock -ot sehol nem találom:(

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 104 | 11:25
Amit Neked módosítani kell, az a Honlap-stílus >> Külalak vezérlése (sablonok) >> A honlap felső része sablonban található!
Tuner
Üzenetek: 6
Hírnév: 0

Üzenet # 105 | 11:32
nézem már 1 másik oldalon h ne rontsam el
uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap külalakjának testreszabása » Sablon-képek, fejléc, háttérkép cseréje, változtatása
Keresés: