A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
A fórum moderátora: KovJonas  
uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap külalakjának testreszabása » Sablon-képek, fejléc, háttérkép cseréje, változtatása
Sablon-képek, fejléc, háttérkép cseréje, változtatása
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 211 | 23:23
Szia!
Nálam ezt mutatja a css a 886-os sablonban:
Code
.boxTitle {
background:url("/.s/t/886/7.gif") no-repeat scroll 0 0 transparent;

Itt kell lecserélned a background:url("/.s/t/886/7.gif") részben a zárójelben lévő elérési utat a saját kép útvonalára.
Ebben már benne van, hogy átlátszó /transparent/
juillet
Üzenetek: 152
Hírnév: 18

Üzenet # 212 | 23:40
Köszi, sajnos nem sikerült, pedig abba előtte nem piszkáltam bele, csak átírtam az elérési utat, a scroll 0 0 transparent; nem volt ott az biztos...(előtte már kimentettem jegyzettömbbe a változtatni kívánandó részt) és most ha beírom az elérési út után, akkor sem változik semmi, olvashatatlan...nem baj, mostmár reggelig jó lesz így is:) aztán reggel még agyalok rajta...
Azért nagyon köszi...
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 213 | 23:55
Minden ilyen módosítás után törölni kell a böngésző cache-t!
ctrl+shift+del >> Majd válaszd ki a listáról először csak a Gyorsítótárat.
Ez általában már szokott segíteni. smile

--------------------------
Ott van az a szöveg, csak "betolakodott fölé" a beillesztett kép, a fehér szöveg meg nem látszik fehér háttéren! biggrin
Viszont a css kódban van egy padding-top:20px; rész, ami eltolja szöveget a tábla tetejétől lefelé 20 pixellel!
Ezen kell módosítanod és a szöveg bele fog kerülni a kék mezőbe! smile
Örülök, hogy szerezhettem Neked egy igazán jó reggelt! biggrin

juillet
Üzenetek: 152
Hírnév: 18

Üzenet # 214 | 08:52
Köszönöm, sikerült, már csak egy jó kávé kellett volna reggel:) Még egy gond, és akkor tényleg kész: az eredeti kis virág díszt a jobb alsó sarokban kicseréltem Mikire, de ezzel is az történt, helyenként lefejezte a blokk kerete, felírata:)
pl: képen
Itt is az átlátszósággal kéne valamit variálni?
köszi: M
Csatolmányok: 9523797.png (4.6 Kb)
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 215 | 10:40
Szia!
Örülök, hogy örülsz, mert örülök, hogy örülsz... biggrin
Szóval annál a képnél hasonló módon kell eljárni, mint a blokk felső képénél, csak itt a következő sort kell átírni:
Code
.boxContent {background:url('/.s/t/886/8.gif') bottom no-repeat;padding:5px 7px 40px 7px;}

Ez az eredeti css sablon.
A sor végén vannak számok, amik a tábla szélétől tolják el a tartalmat. A következőket jelentik ezek a számok:
5px - felső résztől számított eltolás
7px - jobb oldalról számított eltolás
40px - alsó résztől számított eltolás
7px - bal oldalról számított eltolás

Neked a 40-est kell növelned. Ahogy néztem a 70px már jól néz ki! biggrin
Sok sikert! smile

drudi
Üzenetek: 24
Hírnév: 0

Üzenet # 216 | 21:50
Sziasztok!
Néhány hónap után ismét szerkeszteni kezdtem egy lapot. Sajna megint lett egy kis hibám a fejléckép cserével. A problémám ott van, hogy a fejléc 2 képrészletből áll. Azokat szépen ki is cseréltem. Viszont beraktam egy fotóalbumok modult is. Még itt is megoldottam a képek cseréjét. Ha rákattintok a "fotóalbumokra" akkor még az új fejléc képem jelenik meg, viszont ha megnézek egy másik kategóriát is a galériában akkor onnantól visszatér a sablon eredeti fejlécképének egy nagy részlete. Onnantól már sose használja az én fejlécképemet a képgalériában. Az oldal amiről beszélek: www.sebiscbody.ucoz.hu
Amennyiben meg tudnátok ezt a hibát nekem oldani, vagy leírnátok mit tegyek, nagyon megköszönném!
-drudi-
juillet
Üzenetek: 152
Hírnév: 18

Üzenet # 217 | 22:20
Azért próbálok válaszolni, mert én is a napokban hajtottam végre teljes fejléc és egyéb cserét oldalamon (juillet.ucoz.com), és igen megküszködtem vele. Azzal kezdtem, hogy az oldal adatainak megjelenítésénél az összes kép elemet kikerestem, és kimásoltam magamnak, mely jpg-k vagy gif-ek (darabok) vannak a fejlécben. Feltöltöttem a fájl-menedzserrel az új fejlécet.
Aztán a Külalak vezérlésében megkerestem a kereső segítségével minden jpg-t, vagy gif-et, amit kigyűjtöttem, és a legnagyobb elemet tartalmazó kép helyére bemásoltam az új fejléc elérési útját. Kényesen kell ügyelni arra, hogy a méretek megegyezzenek. Át kell egy kicsit írkálni a weight meg height adatokat, ha nem stimmel....Azokat az elemeket, darabokat, amik még megmaradtak, azoknak a kódját egyszerűen kitöröltem a két ' ' jel közül. smile
Ezekkel úgy látom, te is végeztél:)
Na most ezt az Oldalszerkesztőnél, a honlap oldalainál mindet meg kell keresni, mert ha valahonnan nem törlöd ki a darabokat, azok ott maradnak, így az említett fotóalbumod is így járt.
Én így oldottam meg.
Amúgy üdvözöllek, kedves félegyházi lakótelepi ismeretlen ismerősöm, innen a lakótelepről (szintén biggrin )
Az üzenetet szerkesztette juillet - Kedd, 2010.11.30, 22:22
drudi
Üzenetek: 24
Hírnév: 0

Üzenet # 218 | 22:32
Szia!
Igen láttam, hogy Te is kiskunfélegyházi vagy :). Amiket leírtál Én is igen megcsináltam. Sajnos akkor is tehetetlen vagyok. Már 100x átnéztem a modul külalak vezérlését, összehasonlítottam a fóruméval és az egész honlap külalakjával. Teljesen azonos minden. Szóval továbbra sem tudom miért megy szét a fejlécem a régi sablonra, ha átlépek másik galériába :(. De ha valakinek lenne még ötlete szívesen fogadom!
Köszönöm, -Rudi-
juillet
Üzenetek: 152
Hírnév: 18

Üzenet # 219 | 22:38
A Saját menüben a Külalak vezérlése Stilusok táblázata CSS alatt vannak felsorolva Felhasználók, Hozzászólások, stb. a Fotóalbumok. És ott a Fejezet fényképeinek listáját mutató oldal...illetve még lejjebb is egy csomó dolog....onnan is kitörölted az autós maradékot, biztos??
Mert ott kell lennie valahol...
Az üzenetet szerkesztette juillet - Kedd, 2010.11.30, 22:44
drudi
Üzenetek: 24
Hírnév: 0

Üzenet # 220 | 22:44
aha, ott van tényleg. Ezt csak kitörlöm és ennyi??? Gondolom be kell másolnom a saját képem elérési útját, nem?
juillet
Üzenetek: 152
Hírnév: 18

Üzenet # 221 | 22:50
Ki kell cserélni a kocsi képét az izmospasis logós kép elérési útjára...:)
http://www.sebiscbody.ucoz.hu/sebi2.jpg
Az üzenetet szerkesztette juillet - Kedd, 2010.11.30, 22:51
drudi
Üzenetek: 24
Hírnév: 0

Üzenet # 222 | 22:50
Ohhhhh, siker :). Köszi és minden jót! Üdv Neked is.
N-x
Üzenetek: 31
Hírnév: 0

Üzenet # 223 | 12:40
hello!

segítséget szeretnék kérni, már teljesen tanácstalan vagyok sad átolvastam a fórumot, már beszéltem két emberrel is aki probalt segíteni innen, mégsem boldogulok egy fejléc cserével :/

szóval a mostani sbalonom (956) helyett a 826 -os sablont szeretném használni, ki is választottam, mentettem, oldalamon szépen meg is jelent az uj sablon, viszont mikor a fejlécet cserélném ez fogad:
http://s2.images.www.tvn.hu/2010/12/01/12/30/www.tvn.hu_441c9215690ec254c259ad40270ac5ec.png

holott, ha minden igaz ez lenne a jó..
http://s2.images.www.tvn.hu/2010/12/01/12/30/www.tvn.hu_84f4680a2ab8dced456fea51917f3d84.jpg

légyszi segítsetek, mert frászt kapok. fogalmam nincs hogy miért nem tudom megváltoztatni a stiluskészletet 826-ra, hogy miert van ott nalam "saját" - tudom, valamikor elallitottam valószinű sad


http://nx-foto.ucoz.hu
juillet
Üzenetek: 152
Hírnév: 18

Üzenet # 224 | 16:34
Szerintem ne a tvn-tárhelyéből linkeld be az új fejlécet, hanem töltsd fel az ucoz-os tárhelyedre, (a file manager-rel), ahogy írtam is...mert az lassítja is a betöltést, meg eszméletlen hosszú a címe....
N-x
Üzenetek: 31
Hírnév: 0

Üzenet # 225 | 16:36
ucoz-os tárhelyen van feltöltve a fejléc (csak ide linkeltem tvn-ről), csak a többivel, mit irtam neked is, azzal nem boldogulok.. nem értem miért nem azt látom, amit te is, ugyanannal a sablonnal...
http://nx-foto.ucoz.hu
uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap külalakjának testreszabása » Sablon-képek, fejléc, háttérkép cseréje, változtatása
Keresés: