A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
A fórum moderátora: KovJonas  
uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap külalakjának testreszabása » Sablon-képek, fejléc, háttérkép cseréje, változtatása
Sablon-képek, fejléc, háttérkép cseréje, változtatása
korinisz
Üzenetek: 13
Hírnév: 0

Üzenet # 196 | 17:48
Rendben köszi.
Jetikiller
Üzenetek: 5
Hírnév: 0

Üzenet # 197 | 13:01
Sziasztok! cool
Remélem jó topikba teszem fel következő kérdésem:

Olyan problémám lenne hogy készítettem egy honlapot: http://xlawsforce.ucoz.net/ Életem első "jól kinéző honlapja".
A főoldalra és a szabályzat oldalra raktam fel háttérképet mint látható, azonban szöveget nem tudtam rá gépelni (tudom tudom nagy a felbontása mind a 2 képnek tongue )
Ezért úgy oldottam meg hogy paintbe alapból a képre ráillesztettem a szöveget, de ezzel csak az a baj hogy igy nem lehet kijelölni a szöveget cry
Valaki tudna nekem segíteni hogy szerkesszem meg hogy a háttérképre rá legyen írva a szöveg?
Válaszotokat nagyon szépen köszönöm!
Üdv: Jetikiller

juillet
Üzenetek: 152
Hírnév: 18

Üzenet # 198 | 16:45
Szia!
Nálam a honlapjaimon is van ilyen megoldás (a honlapok címe az aláírásomban)
A következő kóddal kell megoldani:
<table background="http://oldalad címe/kép helye/kep neve.gif(jpg)" border="0" cellpadding="0" cellspacing="0" width="100%" height="100%"><tbody><tr><td>

Ezt tettem a kód elejére, a vizuális szerkesztőben el kell kezdeni begépelni a szöveget.
Aztán be kell zárni a kódot:
</td></tr></tbody></table>
Nálam így működik, és lehet rá írni, képet, linket stb. rátenni...

Előbb próbálgasd, utána legyen élesben:)
Üdv: juillet

ÉRDEMES %-BAN megadni a szélességet és a hosszúságot, hogy felbontás - független legyen:)
A te képed nálam pl. nagyon széthúzza az oldaladat...

Az üzenetet szerkesztette juillet - Kedd, 2010.10.19, 16:48
Jetikiller
Üzenetek: 5
Hírnév: 0

Üzenet # 199 | 20:51
Köszönöm szépen, így elsőre átolvasva kicsit kínai még, de majd megpróbálom! wacko
Am igen nagy lett a felbontása a honlapnak, azt még az este cserélem és akkor gondoltam hogy rányomom a szöveget amit oda szeretnék.
Hogyan lehet próbálgatni nem élesben? Erre nem tudok rájönni, ahhoz hogy meg tudjam nézni el kell menteni. Szerintem!
Am csináltam biztonsági mentést, szal ha nagyon elcseszném is van visszaállítási pont:)
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 200 | 21:03
Quote (Jetikiller)
Hogyan lehet próbálgatni nem élesben

Szép estét, Jetikiller! smile
Ilyen esetben mindig ajánlunk egy teszt, más néven játszós holnap létrehozását, ahol mindent kipróbálhatsz, mielőtt ténylegesen alkalmaznád a dolgokat. Ezt nem kell tartalommal feltölteni, az a lényege, hogy te következmények nélkül tudd használni a dolgokat. Itt egy videósegítség, ha netán nem tudod, hogy kell új honlapot létrehozni (újraregisztrálás nélkül!)

A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


Jetikiller
Üzenetek: 5
Hírnév: 0

Üzenet # 201 | 21:31
Ez gyors volt! Ezt a választ is nagyon szépen köszönöm! Mindenre gondoltam csak erre nem hogy létrehozzak egy "alibi" honlapot:)
Köszönöm a videó segítséget, de azért még tudom hol lehet újat csinálni:)
juillet
Üzenetek: 152
Hírnév: 18

Üzenet # 202 | 21:33
Megpróbálom egyszerűbben:
belépés a saját menübe--> oldalszerkesztés-->oldal hozzáadása
A szerkesztéskor html-kódok panel: a fenti kódot bemásolod...
aztán vizuális szerkesztőre kapcsolsz!
A hátteret képként kezeli, úgy a magasságát összébb húzhatod, ha rövid a szöveg...lásd mellékelt képek...
nem tudom, segítettem-e, én se jöttem rá egy ideig...

van egy jó dolog, a jegyzettömb, mindenképp ki kell rá másolni a dolgokat, akkor az anyag nem vész el:)
és a kód lezárása utoljára:)

Csatolmányok: 5028032.png (98.7 Kb) · 5709928.png (82.0 Kb)
Jetikiller
Üzenetek: 5
Hírnév: 0

Üzenet # 203 | 22:57
Köszönöm, az első leírásod is csak elsőre volt kínai számomra, am már sikerült biggrin
De sajnos még nincs vége a mondandómnak sad
Vizuál szerkesztőben gyönyörű, komolyan.
Azonban miután elmentem és megnézem utána csak egy nagy fehér háttér látszik a főoldalon, amin a betük fehérrel vannak, tehát a szöveg ottvan wacko
Ha viszont a főoldalam alján rámegyek a vizuális szerkesztésre akkor megint mutatja a képet, és lám rajt van a szöveg is.

Hozzáadva (19.10.2010, 22:29)
---------------------------------------------
enyém így néz ki, vizual szerkesztő tökéletes, de az oldalon amire szánom csak egy fehér semmi sad
<table width="100%" align="left" background="http://teszxlaws.ucoz.hu/fooldal.jpg" border="0" cellpadding="0" cellspacing="0" height="100%"><tbody><tr><td class="posttdMessage" valign="top"><p><font color="#ffffe0"><b><span style="font-family: Comic Sans MS; font-size: 14pt;">Üdvözöllek az X Laws Force céh honlapján!<br><br>A klán 2010.10.12én alapult.<br><br>A klán multját az Elit Alakulat Academy-nek köszönheti,<br>mellyel eség sikeresek voltunk!<br>Sajnálatos módon az Elit Alakulat Academy céh vezére "Zazu" eltűnt,<br>ezáltal megállt a céh fejlődése,vezér nélkül nem volt az igazi a klán.<br><br>F1reGhost írt a Supportnak azonban a levelére nem érkezett válasz.<br>Nem volt más hátra új céhet kellett alapítani!<br><br>Sok szeretettel várjuk vissza az Elit Alakulat Academy volt tagjait!<br>Gyertek bátran, együtt sikerül hasonló eredményeket elérnünk!</span><br></b></font></p></td><td>
</td></tr></tbody></table>

Hozzáadva (19.10.2010, 22:57)
---------------------------------------------
Sikerült. Pedig nem csináltam semmit biggrin
Mostmár télleg nem zaklatlatlak titeket, csak az lenne még a kérdésem hogy a kép melletti fehér részt a keretig hogy lehet eltüntetni?
Vagy nagyobb képet kellene feltölteni?
800x600 a jelenlegi amit felraktam:)
Válaszokat nagyon nagyon szépen köszönöm, nagyon sokat segítettetek nekem!

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 204 | 23:06
Jetikiller, Neked mekkora a képernyőfelbontásod?
Nálam rendesen megjelenik az oldalad, de ha beállítom a böngésző ablakát 1024 pixel szélességre, az oldalad fele nem látszik.
Mert túl nagy az a kép!
Ilyen képeket (fix méretű) nem szoktak háttérnek betenni. Éppen ezért, mert az akkor is elfoglalja a helyet, ha másnak már nem jut.
Nem lehet meghatározni, mekkora kép kellene abba a keretbe!
Személyes véleményem a szöveg mögötti képekről az, hogy most a képre akarod felhíni a figyelmet, vagy a szövegre?
Mert így egyik sem látszik igazán. Olvasni meg elég rossz ilyen háttér mellett.
Ezt nem sértésnek szántam, ez általános véleményem az ilyen megoldásokról.

----------------------
Pontosítanék! Valahol van egy cellpadding, vagy cellspacing a kódodban, mert az csinálja a fehér keretet a kép köré!
Ami kódot megadtál abban ezeknek az értéke 0. De nézz körül a sablonod többi kódrészletében is, mert lehet ott van valahol ilyen!

Jetikiller
Üzenetek: 5
Hírnév: 0

Üzenet # 205 | 23:19
képernyő felbontásom: 11366x768

Hozzáadva (19.10.2010, 23:14)
---------------------------------------------
módosítanám:D
1366x768
egy db 1-essel több lett.

Hozzáadva (19.10.2010, 23:19)
---------------------------------------------
amúgy nekem személy szerint tetszik hogy a képre van rágépelve a szöveg. de most hogy visszaállítottam én is 1024x768-ra már látom nagyon széthúz :S

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 206 | 23:32
Ilyen esetben szoktuk alkalmazni az 1-2 pixel széles képet, amit repeat taggel lehet ismételtetni.
Csak hát ugye így nem lehet fix kép a háttér. Inkább egy színátmenet, vagy ilyesmi.
Ha megnézed az oldalam fejlécének a háttere egy 1 pixel széles kép. így lehet a böngésző felbontása akármekkora, az mindig az oldaláig fog érni. biggrin
De az oldal lényege le lett fixálva egy méretre. így tudok betenni fix szélességű képet, mert az a rész mindig ugyanakkora!
Kivéve, hogy a felhasználó felbontása 1024 pixel alatt van. Azzal nem tudok mit csinálni. wacko
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 207 | 08:47
Hali! Nemrég (pontosabban tegnap) Elkezdtem csinálni egy blogot (erről később), megszerkesztettem a CSS-t, á is írtam minden sablont, kivéve egyet, az Anyag hozzáadásának a sablonját. Ezt azért nem, -és ez a problémám is- mert nincs ilyen sablon! A blog modulról van szó. Az lenne a kérdésem, hogy miért nincs surprised Pedig nekem fontos lenne, mert szétcsúszott valamiért.
A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


Attila
Üzenetek: 414
Hírnév: 34

Üzenet # 208 | 06:34
DaveedBrown, jól láttad, valóban nincs ilyen sablon. Inkább azt mond el, hogy mit szerettél volna módosítani és megnézzük, hogyan lehet ezt megoldani.
Ingatlant vennéll? Eladsz? Hívj, segítek! Gál Attila Otthon Centrum Tel: +36 70 454 0707 http://ingatlan.ucoz.hu http://centr.oc.hu
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 209 | 07:31
Attila, Nem írom le, inkább itt egy kép:

Igen hát a háttér fura, mert 3 képből lett csinálva egy "panoráma" kép. A css-sel lesz gond, mert az anyag hozzáadásánál az eredeti a betűméret. Valószínűleg nem íródott át a 838.cssről a my.cssre.
Csatolmányok: 8482439.jpg (483.7 Kb)

A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


juillet
Üzenetek: 152
Hírnév: 18

Üzenet # 210 | 22:35
Sziasztok! Problémám a köv.: 886-os sablonom van. Kemény küzdelem árán kicseréltem a fejlécet. Most a blokkok szép zöldjét szeretném kicserélni :01. png melléklet, szép kék lenne, de amikor kicserélem, a blokk nevét eltakarja. Nem látszanak a felíratok. 02. png.
Mit kell írnom a kódba, hogy áttetsző legyen a kék háttér, és olvashatóak legyenek a blokkok nevei pl. Honlapmenü?
Sajna nem találtam a fórumban a választ:( mea culpa
Csatolmányok: 2190131.png (4.0 Kb) · 8842878.png (14.7 Kb)
uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap külalakjának testreszabása » Sablon-képek, fejléc, háttérkép cseréje, változtatása
Keresés: