A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
  • Oldal 7 / 7
  • «
  • 1
  • 2
  • 5
  • 6
  • 7
A fórum moderátora: KovJonas  
uCoz közösség » Általános információk » Első lépések a uCoz rendszerben » Menüpontok
Menüpontok
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 91 | 16:05
byBTL, nem igazán értettem amit először írtál, ezért is nem reagáltam rá. Örülök, hogy sikerült létrehoznod amit szerttél volna.
A menük kezelése le van írva a fórumon.
Kérlek olvasd el az Általános tájékoztatónkat, a linkjét az oldal tetején találod.
Mezotur
Üzenetek: 17
Hírnév: 0

Üzenet # 92 | 13:54
Sziasztok!
Szeretném ha a honlapomon nem csak egy színűek lennének a menüpontok...Tehát eddig fekete színű most szeretném ha pl.: piros lenne!És nem a blokkokra gondolok tehát nem a "Chat" feliratra hanem pl:a fórumra....Ha valaki ezt tudja hogy hogyan kéne megcsinálni az szóljon...
A választ előre is köszönöm!
-----------------------
A Keresés1 funkcióval beírod a kulcsszót "színe" és megtalálod a választ
a válasz itt található: http://forum.ucoz.hu/forum/7-137-11#4803
//Attila

Hozzáadva (16.07.2011, 11:57)
---------------------------------------------
Köszönöm szépen!Bocsi hogy nem néztem szét...

Hozzáadva (16.07.2011, 13:54)
---------------------------------------------
Csak az a baj hogy én nem értek a HTML-hez és esetleg valami Virtuális HTM Szerkesztőt tudnál mondani hogy hol találom...Ugyanehhez a kérdéshez tehát a színt...Korábban már sikerült csak nem tudom hogy hogy.... wacko wacko

Az üzenetet szerkesztette Attila - Szombat, 2011.07.16, 10:58
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 93 | 14:11
Mezotur, CSS tudás kell ehhez, nem HTML, ésnem hiszem hogy lenne ehhez vizuális szerkesztő. De amúgy problémádra meg ott a válasz Attila linkjében, egyértelműbb nem is lehetne
A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


Mezotur
Üzenetek: 17
Hírnév: 0

Üzenet # 94 | 12:53
DaveedBrown, jó megvan...rosszat olvastam el...Én butus...bocsika wacko wacko
twoolive
Üzenetek: 1
Hírnév: 0

Üzenet # 95 | 20:13
Sziasztok!

Ma kezdtem el a lapomat. smile De valamit elhibázhattam, mert eltüntek a Blokkjaim.
Vagy a menüpontjaim nem is tudom melyik? Tudna valaki segiteni? holiday
Köszönöm szépen! hello
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 96 | 22:00
Kedves twoolive!
Igazán türelmetlen vagy. Ma kezdted el, valamit elrontottál és semmi küzdés, a miért keresésére? biggrin
Kérlek olvasd el a következőket, csak hogy megkönnyítsük egymás dolgát! Danke... biggrin
Általános tájékoztató (az oldal tetején pirossal kiemelve)
Segítség kérés szabályai
uss
Üzenetek: 3
Hírnév: 0

Üzenet # 97 | 23:14
sziasztok !

ismét érdekes kérdéssel állnék elő rá probáltam keresni de nem leltem a választ vagy elkerülte a figyelmem nem tudom ezért ha valaki tudja a választ a forumon kérem linkelje be ide vagy pm ben .

szóval a kérdésem ez a honlapom http://elitproteam.ucoz.hu/ kérdésem ha meglesitek akkor flash jellegü bizonyos menü rész, fent is ahol van a főoldal kilépés és belépés illet ve a profilom azt is szivessen lecserélném flash re, sikerült is viszont eltünt a belépési menüm azaz nem tudtam belépni sehogy .

kérdés milyen megoldások lennének csináljak egy külön blokkot a belépésnek vagy van más leirás esetleg ötlett

köszönöm a segítséget előre is .
FilmTorrent
Üzenetek: 119
Hírnév: 9

Üzenet # 98 | 17:51
Szia!
Én az ajánlom hogy a fejlécbe helyezz el egy egyedi gombot!
Pl mint az én oldalamon van: www.ucozmester.tk (www.ucozmester.do.am)
Ha kell benne segítség szólj PM-be! smile
Üdv, Dani
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 99 | 16:11
uss, én a flash menüt cserélném, a html5 és css3 lehetőségeit kihasználva. (vagy esetleg a hagyományos gif-el is jó, de flash-al csak azt éred el, hogy a robotok nem tudnak az oldaladat indexelni, tehát a Google-ban utolsó leszel.)
Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 100 | 15:28
vmarci21, html5 megoldás nem jó döntés. Vagyis jelenleg:


  • maga a ucoz rendszer nem tért át HTML5-re, így a szabvány szerint nem leszel html5-ös, hiába írod arra a tartalmat.
  • a html5-ös videó/flash megjelenítés nem rossz, csak számomra még "béta" és nem csak számomra is, de több híres cég szerint is (pl. Youtube).
  • mellesleg keresőoptimalizálás szerint semmit nem javul.
  • font teg nincs a html5-ben, vagyis ha az oldalad egyet is tartalmaz, már buktad a valid kódot. (elég sűrű színezési módszer volt régebben)
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 101 | 18:29
Locky,
Quote (Locky)
maga a ucoz rendszer nem tért át HTML5-re, így a szabvány szerint nem leszel html5-ös, hiába írod arra a tartalmat.


A html(5)-t a böngészőprogramnak kell támogatnia, nem a szervernek/honlapkészítő-rendszernek.

Quote (Locky)
mellesleg keresőoptimalizálás szerint semmit nem javul.


A flash-ben a Goole nem tud navigálni, html-be viszont igen.

Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 102 | 20:40
vmarci21, azért vannak enyhe félreértéseid.

Tudod van olyan hogy "valid html". Erre van is validátor. Egy oldal akkor mondható validnak, ha minden téren megfelel a szabályoknak.

Na mivel a HTML5-nek csak te felelsz meg, maga a ucoz-os frame nem, így az oldalad addig sose lesz html5-ös. Mármint validativan. Az hogy böngészőnek kell támogatnia, az tény. De ez most sehogy nem jön ide.

Ez most olyan, minthogy egyik valid kódban így kell írni a sortörést <br /> a másikban meg így <br>, mert így veszi validnak. Az meg hogy mi html5 szabvány és mi html4 az meg szinte lényegtelen. Legalábbis így.

Vagyis helyesbítve a válaszodat (amivel egyet is értek):

A Flash-t lecserélném a te helyedben (FilmTorrent) HTML és CSS-re (verziószám nélkül).
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 103 | 21:44
Locky,
Quote (Locky)
A Flash-t lecserélném a te helyedben (FilmTorrent) HTML és CSS-re (verziószám nélkül).


Na, ez teljesen jó megoldás! biggrin biggrin

(de ha ugyan ilyet akar akkor 2 lehetősége van: gif, ami lássuk be, elég régimódi megoldás, és a html5, css3. Attól még, hogy csak a menü lesz html5-ben írva, attól még működik cool én pl. uCozon is használom mind a 2t.(de ahogy locky mondta (vagyis írta biggrin ), nem fogok kapni html5 'kitüntetést'(nem jut eszembe minek hívják) a veboldalra, mert az uCoz alpjai nem azok.))

Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
uCoz közösség » Általános információk » Első lépések a uCoz rendszerben » Menüpontok
  • Oldal 7 / 7
  • «
  • 1
  • 2
  • 5
  • 6
  • 7
Keresés: