A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
  • Oldal 1 / 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Tartalmi modulok » Oldalszerkesztő » Multifunkciós modulok (Egy modullal különböző tartalmú menüpontok)
Multifunkciós modulok
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 1 | 18:17
Azonos modul használata különböző tartalmú menüpontokkal.

Az EZEN az oldalon található Fájlkatalógus és Fájlkatalógus 2 menüpontok a következő példa alapján vannak megoldva (az adatok a demo oldal szerinti adatok!!!)

Ebben a példában a Fájlkatalógus modult használjuk, de hasonlóképp lehet pl. a Blog vagy a Cikkek katalógusa modult is használni.
Ha ugyanazzal a modullal szeretnél több oldalt létrehozni különböző tartalommal (lásd Fájlkatalógus és Fájlkatalógus 2), akkor a következőket kell tenned:

1.) először is az adott modulban hozz létre különböző kategóriákat (pl. Fájljaim és Fájljaim2), a kategória neve mellett láthatod az azonosítóját (ID:1 ID:2 stb...)

2.) hozz létre egy új anyagot az Anyagok szerkesztése --> Anyag hozzáadása lehetőséggel és válaszd ki hozzá a megfelelő kategóriát

3.) most menj a Honlap-stílus --> Menük szerkesztője menüpontba és hozz létre egy új menüpontot pl. Fájlkatalógus névvel.
a felbukkanó ablakba felülre írd be a nevet, alulra pedig pl. "/load/fajljaim/1"

A "/load/fajljaim/1" magyarázata:
/load = a modul címe
/fajljaim = a kategória címe a modulon belül
/1 = a kategória azonosítója (ID:1)

Minden új oldal létrehozásakor így kell eljárni. Tehát ha a "Fájlkatalógus 2" menüpontot akarod létrehozni, a fenti leírást csináld végig.

Amikor mindent jóváhagytál, és az oldaladat frissítetted F5-tel, megjelenik a menüpont (Fájlkatalógus 2), melyre kattintva megjelenik annak tartalma.
Persze ha mindent jól csináltál. biggrin

Ha most a demo oldalon rákattintasz a Fájlkatalógus menüpontra, felül a parancssorban láthatod a fenti elérési utat:
http:// ucozdemo.ucoz.com/load/fajljaim/1

A Fájlkatalógus 2 esetén a változás:
http:// ucozdemo.ucoz.com/load/fajljaim2/2

Élő oldalon is megtekintheted, hogy miről van szó!
Ha a torrenthelp oldalamon megtekinted a Társoldalak, és a Tutorial menüpontokat, láthatod a különbséget.
Kattintás után figyeld meg a fent leírt elérési útvonal változását.

Természetesen olyan menüpontokat hozhatsz létre olyan kategóriákkal, amik Neked megfelelnek. A fent leírtak csak minták.

Remélem feltudod majd használni a fent leírtakat és rájössz, hogy nem is annyira bonyolult. smile
Sok sikert! smile

Csatolmányok: 4084500.png (18.9 Kb) · 5307349.png (8.6 Kb) · 2363397.png (8.6 Kb) · 3238777.png (4.3 Kb)
Levin
Üzenetek: 162
Hírnév: 7

Üzenet # 2 | 05:01
Kedves Raziel70!
Bár nem ide tartozik, de elárulnád, hogyan készült a böngésző-fülön az oldaladat jelző szem? smile
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 3 | 13:52
Kedves Levin!
Az általad kérdezett témára a választ IDE kattintva olvashatod smile
Raidon
Üzenetek: 125
Hírnév: 6

Üzenet # 4 | 19:56
hát nekem ez ami nem jött be, de talán még ma megérkezik a válasz az ügyfélszolgálattól.
Attila
Üzenetek: 414
Hírnév: 34

Üzenet # 5 | 23:07
Raidon, az ügyfélszolgálathoz írt kérdésedet megkaptuk, a válasz folyamatban van smile
Mindenképpen azt javaslom neked, hogy először a kérdésed itt az ügyfélszolgálati fórumon tedd fel, és ne terheld vele az ügyfélszolgálatot, mivel az ügyfélszolgálat nem foglalkozik honlapszerkesztési kérdésekkel.
A Kapcsolat az ügyfélszolgálattal nem azt a célt szolgálja, hogy mindenkinek segítsen a honlapja szerkesztésében, hanem azért van, hogy az esetlegesen felmerülő működéssel kapcsolatos kérdéseket oldja meg.

Jelenleg a uCoz rendszerben közel 1 millió aktív honlap van, képzeld el, hogy mennyi ügyfélszolgálati emberre lenne szükség, ha mindenki minden apró problémával a honlapja szerkesztésével kapcsolatban azonnal írna az ügyfélszolgálatnak!?!?

Kérem ezt szem előtt tartani, és nem csak neked, hanem minden kedves felhasználónknak ezt üzenem.

Ajánlom elolvasásra az egyik körlevelünket, és a Hogyan használjuk az ügyfélszolgálat fórumát részét a fórumunknak


Ingatlant vennéll? Eladsz? Hívj, segítek! Gál Attila Otthon Centrum Tel: +36 70 454 0707 http://ingatlan.ucoz.hu http://centr.oc.hu
Zsuzsi
Üzenetek: 1
Hírnév: 0

Üzenet # 6 | 15:20
szia raziel70,

Quote (raziel70)
Azonos modul használata különböző tartalmú menüpontokkal.

Szoval nem találok meg egy modulomat hogy létre tudjam hozni mégegy kategoriát wacko

ezt keresem kérlek nézd meg biggrin

http://img713.imageshack.us/img713/2159/oldalkp.png

rabid-folk-techno
Üzenetek: 18
Hírnév: 0

Üzenet # 7 | 15:26
JAJJJJJJJJJJJJJJJJ

NEM CSAK ÉN HASZNÁLOM EZT AZ UCOZ RENSZRET ERRÖL A GÉPRŐL ÉS ELFELEJTETTEM KILÉPNI ELÖTTE AZ AZ BEJELENTKEZNI AZ ÉN AZONOSITOMMAL MIELÖTT ELKÜLDTEM VOLNA AZ ÜZENETETT cry

SZOVAL ÉN IRTAM ( rabid-folk-techno ) A ZSUZSI HELYETT AZ ÜZENETET biggrin

DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 8 | 15:31
Amit a képen bejelöltél, az Oldalszerkesztővel lett létrehozva
http://rabid-folk-ht.ucoz.com /index/0-2

A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


Az üzenetet szerkesztette DaveedBrown - Vasárnap, 2010.06.20, 15:33
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 9 | 15:31
Szia rapid! biggrin
Lebuktál barátom... wacko A kép árulta el kilétedet! Semmi sem kerüli el a figyelmemet!
A keresett dolog (amit a jobb oldalon megjelöltél), az a bal oldalon sosem fog megjelenni, mivel Te az admin felületet fotóztad le!
Itt a bal oldalon látható menü a modulok menüje.
Amit Te keresel, az csak a honlapon fog megjelenni.
rabid-folk-techno
Üzenetek: 18
Hírnév: 0

Üzenet # 10 | 17:33
SZIA raziel70,

Quote (raziel70)
A kép árulta el kilétedet! Semmi sem kerüli el a figyelmemet!

Árulta el kilétemet?????????????????????????
JA , hogy a nevemre gondoltál?????

Vagy ismerjük egymást azért irtad hogy elárultam kilétemet???????????????? biggrin

Na mindegy biggrin

na szoval akkor abbol a menüpontbol nem tudok mégegyet késziteni ? DE! Persze más tartalommal.
Ha igen akkor hogyan?? biggrin biggrin biggrin

elöre is köszi válaszotokat

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 11 | 17:35
Felhasználói oldalon adminbaron Hozzáadás >> Oldalszerkesztő
Elkészíted az oldalt, majd elmented. Ekkor automatikusan bekerül a menük közé.
Raidon
Üzenetek: 125
Hírnév: 6

Üzenet # 12 | 21:33
Attila, átolvastam, és akkor majd először itt keresek rá választ. Mondjuk először itt kerestem a fórumokban, és amikor megtaláltam ezt a részt gondoltam megpróbálom, de nem jött össze, pedig többféle képen is megpróbáltam. És még is semmi sad Vagy is nem kerestem, hanem csak nézelődtem, mert még új volt minden.

De remélem sikerül megcsinálni/csinálnom, mert még jó sok videót szeretnél feltölteni a youtube-ról, meg még esetleg másik oldalról, ha esetleg ott nem találom meg vagy nem tudom belinkelni.
Meg mondjuk amúgy is jobb lenne külön, mert akkor nem lennénk nagyon egy csomóban. Hiába vannak azok is elrendezve.

Addig is dolgozok a többin, mert még bőven szeretnék még anyagot feltenni. Remélem sikerrel fogok járni vele, mert eddig amint már írtam nem sok szerencsém volt sad


Attila
Üzenetek: 414
Hírnév: 34

Üzenet # 13 | 22:19
Raidon, az igazi sikerért meg kell dolgozni, a kitartás meghozza a várt eredményt. Előszörre mindenkinek új ez a rendszer, de aprólékos munkával meg lehet ismerni, mindannyian így kezdtük. Minél jobban megismered, annál könnyebb továbblépni. Sok sikert és kitartást! smile
Ingatlant vennéll? Eladsz? Hívj, segítek! Gál Attila Otthon Centrum Tel: +36 70 454 0707 http://ingatlan.ucoz.hu http://centr.oc.hu
rabid-folk-techno
Üzenetek: 18
Hírnév: 0

Üzenet # 14 | 15:31
raziel70,

Köszi már megint segittetél nekem biggrin

KÖSZI!!!!!!

Raidon
Üzenetek: 125
Hírnév: 6

Üzenet # 15 | 12:39
Az jó hír hogy sokat lehet beletenni, a cikkek katalógusába.

Viszont amit leírtál raziel70, sajnos az nálam nem vált be. Te rögtön kategóriát csináltál, én meg fejezetet, és azon belül a kategóriákat.
Pedig amit írtál, megpróbáltam többféleképpen is megcsinálni, de egyik sem jó.

De még is sikerült megcsinálnom, miután leírtam a fenti sorokat. Hiányzott a legelejéről a / jel. tongue
Nagyon köszönöm segítséget, a további problémáimat remélem sikerül megoldanom, ezzel kapcsolatban.

A másik kérdésem hogy amennyit a cikkek katalógusába lehet tenni, az akkor is annyinak számít, akkor is ha kettő van csinálva belőle? Nem mintha nem lenne elég, csak azért kérdezem, hogy tudjak róla.

Köszi a választ!


uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Tartalmi modulok » Oldalszerkesztő » Multifunkciós modulok (Egy modullal különböző tartalmú menüpontok)
  • Oldal 1 / 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Keresés: