A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
A fórum moderátora: KovJonas  
uCoz közösség » Általános információk » Első lépések a uCoz rendszerben » Menüpontok
Menüpontok
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 61 | 22:14
Hányszor írjam még le? wacko
Kijelölt szövegrész, majd a szerkesztőablak tetején (pl itt a fórumon ha ide írsz, akkor felül van egy http:// gomb -kattints rá!) láthatsz egy olyan ikont, amit Juillet képpel tett be.
A linket azt pl a böngésződ parancssorából is ki tudod másolni!
Yenna
Üzenetek: 9
Hírnév: 0

Üzenet # 62 | 22:14
Sziasztok!
Nem voltam benne biztos, hogy ezt hova is írjam, ezért ide írom, mert már mások is említették a menüt. Én csináltam egy oldalt az egyik menüponthoz, és hozzá egy aloldalt. Egy ficről van szó, és úgy akartam, hogy ha az egérrel rámegyek a menüpontra, akkor jobbra kijönnek a fejezetek, amik közül aztán lehet választani. Ezt nem almenükkel kell? Vagy mit csináltam rosszul?
Előre is köszönöm a választ. smile

A másik kérdésem meg az lenne, hogy szerintem annak a menüpontnak kellene más színűnek lennie, ami éppen megnyitva van. De nálam, ha nem a főmenüből kattintok valamire, a főoldalnak akkor is olyan színe van, mintha pont azon lennénk. Ezt miért csinálja?


http://www.yennagaleria.extra.hu
http://www.yenna-avatar.ucoz.hu
Az üzenetet szerkesztette Yenna - Csütörtök, 2009.12.31, 23:16
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 63 | 22:14
Szia!
Sajnos az oldalad jelenleg nem publikus, így nem tudjuk megnézni.
Ha egy menüpontba csinálsz egy almenüt, elméletileg úgy kellene megjelennie ahogy írtad, vagyis mint egy flash menü, az egér fölé vitelekor megjelennének az almenük.
itt megtudod nézni én mire értettem: http://ucozdemo.ucoz.com
van a menük között egy Előugró menü, abból nyílnak az almenük.
Viszont a menü létrehozásánál meg kell adnod az oldal hivatkozását, ahová a menü mutat.

A menüszínt megint csak a .css fájllal tudod vezérelni. Mivel van html tapasztalatod, gondolom nem fog gondot okozni, melyik sor mit jelent és megtalálod a menük vezérlésére szolgáló részt. biggrin

Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 64 | 16:09
Sziasztok

Hát most egy kicsi segítségre lenne szükségem.
Lenyiló menüt szeretnék (almenüt) de hát én úgymond ilyen menüt használok. Beszúrtam a sablonba.

Ahol csináltam ezt a menüt (generátor) ott lehetett hozzáadni lenyiló menüt de hát az egy kicsit furcsa volt nekem ugyanis én csak az alap dolgokkal vagyok tisztában.

Tulajdonképpen pár filet kellet letölteni de én egyszerübben megoldottam hogy csak beilesztettem a képet és linké tettem.

A generátor linkje ha ez segít valakinek. Link

Valakinek valamilyen ötlet esetleg? biggrin

Csatolmányok: 4046887.png (10.4 Kb)
rasmussen
Üzenetek: 7
Hírnév: 1

Üzenet # 65 | 21:27
Segítsetek kérlek! Vízszintes menüben csináltam almenüket, amik sajnos nem normális módon lefelé, hanem felfelé nyílnak meg wacko
A menüm a fejléc alsó sorában van, az almenük pedig közvetlenül az admin bar alól nyílnak meg, és egyre mennek felfelé(azaz mennének, csak már nem is férnek ki a képernyő felső részére).
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 66 | 21:31
Szia!
Ezzel az infóval így, ebben a formában Én nem sokat tudok kezdeni! sad
Neked is javaslom az oldal tetején található Általános tájékoztató elolvasását! sad
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 67 | 21:38
rasmussen, azért mondja raziel hogy olvasd el mert hasznos és ha elolvasod rájösz hogyha megadod az oldalad címét mint ahogy ott van akkor már tudunk segíteni.
rasmussen
Üzenetek: 7
Hírnév: 1

Üzenet # 68 | 11:17
Köszi a gyors reagálást! Az oldal címe: gyomrose.ucoz.com
Még elég kezdeti stádiumban van az oldal, ezért nem volt publikus, de most levettem róla.

Szóval a problémám, hogy az otthoni gépemen a felső, vízszintes menü 1. "Labdarúgás" pontjánál az almenük nem a "Labdarúgás" menü alatt nyíltak meg, hanem az admin bar alatt kezdődve és felfelé...

Érdekes viszont, hogy a munkahelyi gépeken jól működik, csak otthon nem...Pedig otthon is ugyanaz a böngészőm és a felbontás.
Attól félek, hogy ha nektek is rendben fog működni, akkor lehet, hogy nem tudunk megoldást találni a problémára. De hátha már valaki belefutott hasonlóba és tudja a megoldást. Azért köszönöm, ha megnézitek.

Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 69 | 11:24
Nekem jól müködik a dolog. Csinálj egy cache űrítést vagy frissitsd a böngésződ.

Cache űrítést mozilla esetén Eszközök---Elözmények Törlése---->Részletek. Mindent kipipálsz majd "Ok."

Ha nem mozzilád van szedd le a ccleaner-t.

rasmussen
Üzenetek: 7
Hírnév: 1

Üzenet # 70 | 11:56
Ezt csak este tudom kipróbálni otthon.
Bár ha valóban ez a probléma, akkor sajnos nem alkalmazhatom ezt az almenösdit, hiszen majd nem kérhetem meg az ilyen ürítésekre a felhasználóimat ahhoz hogy normálisan tudják használni a menüket...
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 71 | 12:04
Ez csak neked probléma. A cache az rossz megjelenést is tárolhat a böngésződben és általában ez a hibás minden hibás megjelenésért. Az új látogatóid nemfognak ilyen hibába esni ugyanis ők még nem látták az oldaladat a cache meg tárolja az "informácíókat" szóval nekik az első megjelenés a legfrissebb változat lesz.

Kicsit érthetetlen amit írtam de remélem lehet értelmezni. Ezért volt az hogy én láttam a menüdet normálisan mert most néztem meg elsőnek.

rasmussen
Üzenetek: 7
Hírnév: 1

Üzenet # 72 | 12:59
Csak az a baj, hogy a munkahelyi gépemen csináltam a menüt és azon jó is volt, de este amikor az otthoni gépemen is megnéztem, ott már problémás volt.
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 73 | 19:37
rasmussen, add meg nekünk légy szíves a munkahelyi és az otthoni böngésződ fajtáját és verzióját! Köszi!
rasmussen
Üzenetek: 7
Hírnév: 1

Üzenet # 74 | 21:12
Na megoldódott! Frissítenem kellett az itthoni Operát és meggyógyult a menü. Nem gondoltam volna, hogy ilyeneket is okozhat.
Köszi mégegyszer!
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 75 | 21:16
Opera az egy nagyon jó böngésző, de vannak problémák vele. Nekem pl. fél napig volt valami a proximmal és a netem csak "félig" volt elérhető és azt hittem hogy az opera tiltott le mert valami acces deniedet adott ki de csak egyedül az opera. Szóval oda kell rá figyelni.
uCoz közösség » Általános információk » Első lépések a uCoz rendszerben » Menüpontok
Keresés: