A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
A fórum moderátora: KovJonas  
uCoz közösség » Általános információk » Első lépések a uCoz rendszerben » Menüpontok
Menüpontok
djdukato
Üzenetek: 18
Hírnév: 0

Üzenet # 31 | 23:05
Szia Kedves Juillet !

Olvastam az előző hozzászólásod egy másik menücsoport leírásáról. Nos valamennyire értem is a dolgot smile és elgondolkoztam a saját oldalam felépítésén smile Egy ! a Főmenü van és voltaképpen nem lenne rosz ha a benne levő lapokból smile menüpontokból néhányat átraknék egy másik menübe. Azt kérdezném ! az végrehajtható hogy a már kész lapokat a főmenüből átrakjam az elkészült új menübe ? tartalmával együtt ??? Mert nem ragaszkodom hozzá smile de célszerűbb lenne smile Valamint a főmenüm a bal oldalon van, ezt a jobb odalra szeretném tenni ! ez is megvalósítható ? oldal címem: www.eskuvoidjdukato.ucoz.com
Tudok jókat kérdezni ??? smile
Segitséget köszönöm smile

Dukato

Hozzáadva (06.02.2010, 23:05)
---------------------------------------------
Szia Raziel70 smile
Kösszike a jelentkezésed ügyeletes válaszadó smile
Igen a honlapom egy oldaláról van szó smile pontosabban egy oldal ami a főmenüben van. Gondolom láttad az oldalam. ha nem az előzökben ott a cím. Nos a főmenüben a második menübe szeretném belevinni almenünek a harmadikat. Bemutatkozás menüben a pályafutás menüt smile és tartalmát smile és bocsi ha kissé zavarosan, nem szakszerűen fogalmazok smile de most tanulgatom ezt a nem egyszerű szakmát smile de a segítségetekkel tuti megtanulom smile Szóval ez esetben erről lenne szó pontosítva smile
Legalábbis remélem érthetően sikerült leirnom smile
Köszönet
Dukato

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 32 | 23:38
Semmi gond a kérdéseiddel, csak néha nem egyértelmű. biggrin De már vágom mit akarsz. biggrin
Meg lehet oldani. Mindent meg lehet oldani. biggrin Tehát... (hosszú lesz!)
A menüpontot a már fent leírt helyen tudod áthelyezni úgy, hogy az egérmutatóval rámész a kívánt menü nevére, majd lenyomva tartott bal egérgombbal áthelyezed a kívánt pozícióba.

Új menü (gondolom olyan blokkra gondoltál, mint a Főmenü) létrehozása:
Lépj a Honlap-stílus >> Menü szerkesztője menüpontba. Jobbra fent a legördülő menüben válaszd a "Menü létrehozása" lehetőséget, majd nevezd el az új menüt. Sajnos most jön a játék.
Ebben a legördülő menüben tudsz váltani a menük (blokkok) között. Tehát válaszd ki a Főmenüt (vagy Main Site Menu). Kattints az áthelyezni kívánt menüpont neve melletti kis "ceruza" ikonra, majd az alsó sorból másold ki az elérési utat (URL cím rész).
Most menj vissza az újonnan létrehozott menübe és alul válaszd a "Menüpont hozzáadása" lehetőséget.
A megjelenő ablakban (ami ugyanolyan, mint ahonnan az előbb kimásoltad az URL címet) add meg a menüpont nevét és illeszd be a kimásolt URL címet.
Nagyon fontos, hogy használd az alul látható Ment gomdot. Különben elvész, amit csináltál.
Természetesen mindent a maga helyére. Csak logikusan... biggrin
Így kell eljárni minden egyes menüponttal, amit át akarsz helyezni az új blokkba.
Ha készen vagy a másolgatással...
Az új menünek is van kódja. Ezt felül láthatod abban a sorban, ahol ez áll: Megjelenítés módja: Függőleges
A menü kódja valami ilyesmi: $SMENU_2$
Ezt jegyezd meg, vagy másold ki innen. Jön a következő lépés, ahol létrehozod az új blokkot...

Lépj be az oldaladra Adminként, majd az Adminbaron válaszd Szerkesztő >> Szerkesztő bekapcsolása menüpontot.
Egy kicsit megváltozott az oldalad. smile
Most kattints a Szerkesztő >> Új blokk hozzáadása menüpontra. A megjelent "nyers" blokkot húzd be a helyére. Amint a "helyére kattant", megjelenik rajta egy kis "szerelő kulcs" ikon. Kattints rá. Most láthatsz egy ablakot, felül 3 füllel, előtérben sok ikonnal, szöveggel. Két lehetőség van:
1.) Választod a "HTML" fület és a benne lévő tartalmat (Block content) lecseréled a menü kódjára ($SMENU_2$)
2.) választod a "Tartalom" fül alatt "Site menus" ikont és az új menüd nevére kattintasz
A legvégén megint Adminbar Szerkesztő >> Változtatások mentése

Megjegyzés: ahhoz, hogy egy jobb oldali menüt létrehozzál, olyan sablont kell választanod, ahol mindkét oldalon van menüoszlop. A menük tartalma minden esetben megmarad!
Van rá mód, hogy létrehozz egy új oszlopot, de az már egy másik téma. biggrin
Remélem nem voltam nagyon zavaros így késő éjjel. biggrin
Sok sikert!

juillet
Üzenetek: 152
Hírnév: 18

Üzenet # 33 | 05:57
Szia, megnéztem az oldaladat..
Ebben a sablonban, amit Te használsz, nincs jobb oldal...ezért nem lehet áttenni...ahogy Raziel is írta.
Választhatsz másik sablont, az anyag nem vész el, csak...
A következőre, amit Raziel-nek írtál:
"Nos a főmenüben a második menübe szeretném belevinni almenünek a harmadikat. Bemutatkozás menüben a pályafutás menüt és tartalmát " - erre a következő a lehetőség:
Tulajdonképpen már kapisgálod a dolgokat: a "Bemutatkozás"menüpont almenüpontja lenne a "Pályafutás"-erre van megoldás. Almenüpontok létrehozásáról már regényeket lehet találni a Fórumban. Várj, mindjárt megnézem...
http://forum.ucoz.hu/forum/24-70-1 Raziel hozzászólása az almenükről...
Ha már kész az anyag, amit át akarsz tenni, javaslatom: oldalszerkesztővel aloldal készítése a Bemutatkozás-odhoz, (+- jelnél) és a Pályafutás anyagát egy egyszerű ctrl-c ctrl-v (másolás-beillesztés) módszerrel átmásolnám az új oldalra. SOSE FELEJTS MENTENI!
Aztán, ha jól megnéztem, hogy minden rendben-e azzal az almenüponttal, akkor törölném csak ki a feleslegeset.
Csatolmányok: 9026545.png (3.0 Kb) · 6832776.png (5.4 Kb) · 1690126.png (5.6 Kb)
Az üzenetet szerkesztette juillet - Vasárnap, 2010.02.07, 06:30
djdukato
Üzenetek: 18
Hírnév: 0

Üzenet # 34 | 20:33
Kedves Juillet és raziel70 smile

Köszönet a kedves segítségért smile igyekszem mindent a leirtak alapján megcsinálni smile Igazán rendesek és segítőkészek vagytok.
Sajna közben más gondom is felmerült :P tartok tőle hogy magam idéztem elő. Nem tudok belépni az oldalamra adminként. De ezt a gondomat megirtam a kérdések csoportba. De it kérdezném mert ott kimaradt, hogy lehetséges vissza helyezni a főoldalra a belépés modult ?
Minden segítséget nagyon köszönök smile Szerintem az oldal legöregebb használója smile 57 évemmel :P biggrin

Dukato

Levin
Üzenetek: 162
Hírnév: 7

Üzenet # 35 | 14:14
Kedves Bölcsek Tanács!
Segítségre lenne szükségem.
Amikor elkezdtem építgetni a blogomat, szinte semmit nem sejtettem az Ucoz lehetőségeiről, így saját magam készítettem egy kis oldalmenüt, a magam kőbaltás módján:

Az egyes menüpontok egy-egy új oldalra mutatnak.
Most már eljutottam odáig, hogy szükségem lenne almenükre is, de a menüszerkesztő természetesen mit sem sejt az általam létrehozott álmenüről, így almenüpontokat sem tudok vele előállítani:

Valószínűleg mindent előröl kell kezdenem - ami nem is nagyon baj - csak nem tudom, hogy induljak el.
juillet
Üzenetek: 152
Hírnév: 18

Üzenet # 36 | 17:01
szia, szóval azt mondod, a felső képen látható menü: A honlap menüje nem a szerkesztővel készült? és ezt nevezed "álmenünek"? csináltál egy oldalt, amihez adott egy linket, és beraktad egy blokkba ?

az alsó kép szerint pedig a $MENU_1$ üres..
ezt meg szeretnéd tartani?
azért kiváncsi lennék, mi van az oldalszerkesztődben...

én úgy csinálnék új menüt, hogy az admin oldalra lépve, a honlap stílus-->menü szerkesztőjénél jobb felső sarokban a menü létrehozása
de mindenek előtt az oldal szerkesztőben kimásolnám a már kész oldal linkjét

a menü szerkesztőjében--> menüpont hozzáadása, és alulra a kimásolt link neve
ha kész minden menüpont, az oldalszerkesztőben könnyedén lehet aloldalt csinálni, a +- jelre kattintva
ha ez megvan, akkor a menüben automatikusan annak a menünek az almenüjeként jelenik meg, amelyik a szülő oldal volt
Az "álmenüből" mindent ide másolnék, ebbe a valós menübe, és törölném, ha nem kell már
az új blokkba márcsak az elkészült igazi menü kódját kell bemásolni $MENU_1$ vagy amit adott

ez itt az én elképzelésem (nem vagyok bölcs, csak azt írtam le, ahogy én csinálnám...)
kíváncsian várom a többiek megoldását!

Levin
Üzenetek: 162
Hírnév: 7

Üzenet # 37 | 04:22
Quote (juillet)
szia, szóval azt mondod, a felső képen látható menü: A honlap menüje nem a szerkesztővel készült? és ezt nevezed "álmenünek"? csináltál egy oldalt, amihez adott egy linket, és beraktad egy blokkba ?

Igen smile

Quote (juillet)
az alsó kép szerint pedig a $MENU_1$ üres..
ezt meg szeretnéd tartani?
azért kiváncsi lennék, mi van az oldalszerkesztődben...

Ez van benne:

smile
juillet
Üzenetek: 152
Hírnév: 18

Üzenet # 38 | 06:14
szia, én csak azt nem értem, hogy amikor az oldalszerkesztővel csinálunk egy oldalt, akkor annak a neve azonnal megjelenik a menüszerkesztőben is...
akkor hova lettek nálad a Főoldal, Site info...stb. ha a menü 1 üres...biztos nincs még ott a jobb felső sarokban a menü környékén valami, amit Te hoztál létre?
Levin
Üzenetek: 162
Hírnév: 7

Üzenet # 39 | 14:33
Szia biggrin
Látom, már kezd számodra is körvonalazódni a problémám smile .
Attila
Üzenetek: 414
Hírnév: 34

Üzenet # 40 | 15:21
Levin, szia, feltételezhető, hogy a honlapodat amikor létrehoztad, abban az időben még a régi sablonok voltak használatban, hiszen a honlapod a legrégebben létrehozott honlapok egyike :), ez az oka annak, hogy nem látod a menüpontokat. Ha az új változat szerint akarod szerkeszteni a menüdet, létre kell hozni a menüpontokat, és a kapott kódot
Code
$SMENU_1$
pedig be kell illeszteni a sablonba.

Ingatlant vennéll? Eladsz? Hívj, segítek! Gál Attila Otthon Centrum Tel: +36 70 454 0707 http://ingatlan.ucoz.hu http://centr.oc.hu
Levin
Üzenetek: 162
Hírnév: 7

Üzenet # 41 | 04:54
Kedves Attila, ezek szerint van remény a problémám megoldására.
Köszönöm.
Ha elakadok valahol, jelentkezem smile

Hozzáadva (17.02.2010, 04:54)
---------------------------------------------
biggrin Azt hiszem, máris elakadtam.
Ha valamelyikőtök részletesebb útmutatóval szolgálna, nagyon szépen megköszönném.

juillet
Üzenetek: 152
Hírnév: 18

Üzenet # 42 | 06:42
Most csak azért vagyok zavarban a segítséggel, mert ha tényleg a régi sablon a "hibás", akkor nem tudom pontosan az hogyan működött.
Ennek ellenére én javaslom alaposan átböngészni a 33-as hozzászólást razieltől, de ami tuti: minden fontos oldalnak a tartalmát átmenteném egy jegyzettömbbe --
Levin
Üzenetek: 162
Hírnév: 7

Üzenet # 43 | 07:00
Köszönöm, kedves Juillet, magam is valami hasonlót fontolgatok, s mivel az oldalak linkeket is tartalmaznak, html formátumban fogom elmenteni őket.
juillet
Üzenetek: 152
Hírnév: 18

Üzenet # 44 | 07:11
Amúgy semmi bajom a mostani sablonoddal, de nem fontolgatsz egy új sablont, hogy ezt a gondot egyszer-s mindenkorra megoldjad?
Tuti, vannak egészen jók, és néha nem is árt egy kis arculatváltás..:-)
Levin
Üzenetek: 162
Hírnév: 7

Üzenet # 45 | 08:37
smile Már gondolkodtam rajta, csak alapvető konzervativizmusom jelentős fékezőerőt jelent mindenfajta változással szemben.
De lehet, hogy mégiscsak ez lesz a vége.
uCoz közösség » Általános információk » Első lépések a uCoz rendszerben » Menüpontok
Keresés: