A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
A fórum moderátora: KovJonas  
uCoz közösség » Általános információk » Első lépések a uCoz rendszerben » Hibajelentés, segítségkérés (Mit hogyan? Általános információk a dolgok pontos menetéről)
Hibajelentés, segítségkérés
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 1 | 18:22
Ha a szerverrel, mentéssel (szerkesztéskori mentés, biztonsági mentés), érdekes megjelenéssel és hasonló, nem a Te hibádból származó nem szokványos problémákkal találkozol, olyasmivel ami vélhetőleg rendszerhiba, először is javasolt a következők végrehajtása:

  • sablon visszaállítása, esetleg új kinézet beállítása (javasolt mindenképp egy biztonsági mentés és egy másodlagos honlap, ahol próbálkozol)
  • a böngésző gyorsítótár kiürítése, (javasolt külső "takarító" program használata pl. a CCleaner)
  • egy pár órás várakozási idő is jót tehet,
  • másik gépen, másik böngészővel való próba
  • a probléma esetleges válaszának keresése a Fórumon, (használd a keresőket, illetve több oldalról közelítsd meg a dolgot, próbáld több kulcsszóval is!)
  • és ha végképp nem megy a dolog, akkor ebben a topikban tedd fel a kérdésedet.

A segítség ilyen esetben nem garantált, mivel Mi is csak felhasználója vagyunk a rendszernek, ilyen szinten már nem férünk hozzá a dolgokhoz.

Ha érdemleges választ szeretnél a hibajelenség esetleges megoldására, fordulj az Ügyfélszolgálathoz.
Ezt az admin felületeden adminbaron a Segítség menüpontban találod!



Olyan problémákkal ne is fáradj az említett helyen, amik a Te hibádból származnak. Például:
"Átírtam a sablont, de nem jelenik meg amit szeretnék, mi lehet a gond?"
Nagy a valószínűsége, hogy Te hibáztál!
Ilyen esetekben javasolt a Fórum tüzetes átvizsgálása, és a fenti lista végrehajtása.



Az Általános tájékoztatóban leírtak alapján és azokon felül javasolt még, hogy ha akár ide írsz, akár az Ügyfélszolgálatnak, készíts egy pillanatképet az adott hibáról, töltsd fel a saját tárhelyedre és a linkjét add meg a kérdéseddel együtt!
Sokszor többre megyünk a vizuális megjelenéssel, mint azzal ahogy sajátos módon a gondolataidat leírod.
Ezeket sokszor csak többedik kiegészítő leírás után lehet csak kapisgálni.

A segítségkérés általános alapfeltételei

  • Minden hozzászólásodban add meg a honlapod elérhetőségét (legegyszerűbb, ha az adataid szerkesztésénél adod meg, vagy tedd be aláírásnak)
  • Értelmes szöveget írj, ne használj szakzsargont, rövidítéseket és szlenget.
  • Ne idegeskedj és ne légy türelmetlen! A türelem nagy erény és mindig segít!
  • Ne szídd a rendszert, mert a rendszer jó! Mindenki más tudja használni, így a hiba oka leginkább Tőled ered!
  • Magyar fórumon vagy, ahol a segítséget is magyarul kapod!
  • Ne a fejléc, vagy egyes dizájn elemek legyenek az elsők, vagy a legfontosabbak! Olyan honlaposoknak akiknek az oldalán még semmi munka nem látszik, nem segítünk ilyen témában! Amint látjuk, hogy tettél valamit a honlapodért (feltöltötted tartalommal, cikkekkel, stb...), jön a segítség!
  • Ne kérj segítséget lezárt honlapra, vendégek elől lezárt területere! Amíg a gondodat megoldjuk, addig tedd szabaddá az utat!
    Előfordulhat, hogy kérünk belépési jelszót az admin felültetedre. Saját érdekedben ne tagadd meg ezt a kérést, különben nem biztos, hogy fogunk tudni segíteni! (ne a fórum oldalaira írd ki a jelszót, hanem privát úton fogjuk kérni!!!!)
  • Ha segítséget kérsz a fórumon, ne írd bele hogy pl. "A válaszokat erre az email címre küldjétek el".
    Az ilyen hozzászólást azonnal töröljük! Ez egy fórum, nem levelező oldal, vagy kliens. Neked kell a segítség, ne várd el a másiktól, hogy ugráljon Neked!
  • Ha segítséget kérsz a fórumon, ne kelljen a válaszodra napokat várni! Ha nem tudsz online maradni, vagy 1-2 napon belül válaszolni, akkor ne is kérdezz!
  • Ha kérünk valamit, vagy kérdezünk valamit, akkor a Te érdeked is, hogy teljesítsd a kérést, válaszolj a feltett kérdésre!
  • A Fórumon nincs büntetés. Mi sem büntetünk senkit és elvárjuk, hogy Te se büntesd azt, akitől a segítséget várod! Ha problémád van valakivel, intézd el vele privátban! Viszonyulj úgy ehhez a dologhoz, hogy itt mindenki ingyenesen van. A segítők is a szabad idejüket áldozzák rád!!!
  • Hagyd el a felesleges formázásokat! Lehet, te "úgy szoktál írni", de hidd el, akkor is meglátjuk a kérdésedet, ha NEM így írsz folyamatosan.

    Ezeket a dolgokat nem kötelező betartani! De akkor majd a segítség is olyan lesz, amilyen a kérdést feltevő hozzáállása!


Az itt leírtakat nem viccnek szánjuk.
Ha Neked ezek a minimális feltételek nem felelnek meg és nem tudsz ezeknek eleget tenni, akkor ne is várj segítséget!
Andreas
Üzenetek: 21
Hírnév: 0

Üzenet # 211 | 22:10
na épp ezazz.. ez egy teljesen másik sablon,azt az egyet állítottam csak be ami az első,második képen van.
és miután elmentem a módosításokat,és azt kaptam ami a 3.-képen van.... tehát összekuszálja a dolgokat,de kipróbáltam vagy 30 sablont,de mindegyiknél legfeljebb a fejlécet tudom csak módosítani mert különben olyan lesz mint a 3.-képen lévő történet biggrin

az a piros szín csak bemutató gyanánt csináltam hogy bemutassam hogy csak a színt módosítom és mégis ilyen összevisszaságot kapok smile
bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 212 | 22:48
Andreas, a sablon visszaállításával nyomát sem fogod látni a problémának: http://take.ms/kjQjO smile
Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
Andreas
Üzenetek: 21
Hírnév: 0

Üzenet # 213 | 22:49
mutatok egy másik példát itt jobban látni azt hogy mi is az én problémám :)

-tehát ez egy másik sablon,beállítottam az első képen jól látni hogy alap állapotban van...

http://http://kepfeltoltes.hu/view/160205/001_www.kepfeltoltes.hu_.png

-utána Firebug-al megnyitottam és átírtam a felső kategóriánál a színkódot pirosra,ismét csak azért hogy meg tudjam mutatni tehát nem módosítottam semmi mást rajta csak a fehér színt írtam át pirosra :D

http://http://kepfeltoltes.hu/view/160205/002_www.kepfeltoltes.hu_.png

-miután átírtam a kódot firebugban,a vezérlőpultot elmentettem..... és utána megnyitottam az oldalt,és ez az eredmény!

http://http://kepfeltoltes.hu/view/160205/003_www.kepfeltoltes.hu_.png

tehát itt jobban látni azért,hogy valami nincs rendben mert csak egy egyszerű szín módosítást csináltam és összekuszálódtak a dolgok,már majdnem egy hete próbálkozok,kipróbáltam elég sok sablont és sajnos sehol nem tudok igazán átszerkeszteni semmit...
bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 214 | 22:51
Andreas, egyszerre írtunk, remélem láttad amit én írtam az imént biggrin
Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
Andreas
Üzenetek: 21
Hírnév: 0

Üzenet # 215 | 22:54
igen,azt tudom csak engem az érdekelne hogy ha jól csinálom akkor ez miért van,ha nem akkor mit csinálok rosszul biggrin
a fejléc az egyedüli amit tudok csak szerkeszteni de néha ott is befigyel ilyesmi,pedig figyelek arra is hogy a kép akkora legyen mint ami a sablon alatt van,illetve hát tényleg nem tudom hogy ezt hogy lehet kiküszöbölni smile

Hozzáadva (2016.02.05, 22:54)
---------------------------------------------
rendszeresen használom a sablon visszaállítot mert semmit nem tudok szerkeszteni,épp ezért is írtam ide biggrin

bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 216 | 22:57
Andreas, lehet nem fogalmaztam jól, így megint nekifutok biggrin (eléggé fárasztó napom volt, így megeshet tongue ).

Szóval:

Eredetileg volt egy bizonyos sablonod. Ennek megvolt a saját CSS kódja - hívjuk csak KÓD1-nek. Valószínűleg módosítottál a KÓD1-ben még a sablon lecserélése előtt, így lett egy olyanod, hogy KÓD2, ami a KÓD1 + a te módosításaid. Sabloncsere után a KÓD2 maradt, a másodszor kiválasztott sablon CSS kódja (KÓD3) pedig nem. A képernyőképemen található gombbal visszaállíthatod az aktuális sablon CSS stílusait, így megkapot a KÓD3-mat, ahol bármilyen módosítást elvégezhetsz smile

Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
Andreas
Üzenetek: 21
Hírnév: 0

Üzenet # 217 | 04:31
bocsánat a linkeket mindig elrontom,remélem megtudtad nyitni amiket az imént küldtem biggrin

Hozzáadva (2016.02.05, 23:16)
---------------------------------------------
nem értjük akkor egymást biggrin vagy én vagyok érthetetlen és nem értem amit közölni szeretnél ez esetben bocsánat... kicsit nehéz már igy este fele.... tehát.. biggrin

hiába megyek rá a sablon vísszaállitásra mert utána ugyanúgy nem tudom szerkeszteni sajnos,tehát ezért is írtam ide mert egyszerűen sehogy nem tudom a legkisebb szerkesztéseket sem elvégezni

Hozzáadva (2016.02.06, 04:31)
---------------------------------------------
na,úgy nézz ki lehet hogy meg oldódott smile másik böngészővel működik igazából csak ennyi baja volt.. most esett le biggrin köszönöm a segítséget,még valami... őőő azt szerettem volna még kérdezni hogy ez a karantén dolog hogyan működik? mert én rámentem a karantén törlésére és azt írta ki hogy elutasítva próbáljam meg a jövőhéten,valahol úgy olvastam hogy ez 30 nap után magától feloldódik,ez még érvényes? smile

bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 218 | 20:03
Andreas, a karantént két módon lehet eltávolítani:
  • Manuálisan — Tartalom feltöltésével, domain csatolásával (utóbbi opcionális).
  • Automatikusan — Egy fizetéses csomag megvásárlásával.


30 nap múlva a karantén nem kerül automatikus törlésre, mint ahogy az régebb volt. Ezeket a kikötéseket számos doorway tevékenységeket folytató honlapok létrehozásának megelőzése végett helyeztük el.

Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
Andreas
Üzenetek: 21
Hírnév: 0

Üzenet # 219 | 22:19
értem,köszönöm.... hát az én oldalam amit csináltam teljesen fel van töltve már,tehát tényleg már csak arra várok igazából hogy ez a karantén dolog megszűnjön és tudjam publikálni másik oldalakon,szerkeszteni már nem fogom de hiába nyomok rá sajnos a karantén megszűnésére mert csak kiírja pirosan hogy próbáljam meg egy hét múlva... ez egyébként normális? smile
bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 220 | 22:50
Andreas, igen, hetente csak egy kérelmet lehet küldeni.
Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 221 | 23:27
Andreas, automatikusan senki sem fogja engedélyezni, ezt csak manuálisan lehet, amennyiben a honlap megfelel az előbb felsorolt feltételeknek smile
Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
Imi1008
Üzenetek: 5
Hírnév: 0

Üzenet # 222 | 09:27
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni.

Miért van az, hogyha valamelyik moderátor társam a belsős fórumunkba feltölt képeket azok automatikusan egy idő után törlődnek? De, nem az összes hanem egy nagy része. Ez már többször előfordult, azért jelzem itt. Senki sem törli hanem automatikusan törli önmagát.

Mi lehet a probléma? Köszönöm szépen a segítséget.
bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 223 | 10:23
Imi1008, kérlek add meg a weboldalad URL címét.
Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
Andreas111
Üzenetek: 2
Hírnév: 0

Üzenet # 224 | 23:05
Üdv,bocsi ha újra zavarlak bigblog! smile egy kérdésem lenne csak,bár ez nem tudom mennyire tartozik ide,előre is elnézést.... tehát az oldalamnak van egy facebook oldala is,és arra lennék kíváncsi hogy az mitől lehet hogy ha Facebook-on megadom a honlapom elérési címét akkor azt írja ki hogy,(A webhelyhez megadott URL-cím érvénytelen. Adj meg helyes URL-címet, majd próbálkozz újra.) wacko ??
a címet biztos hogy nem írtam el,tehát csak ez érdekelne,esetleg tudod ez miért lehet?
Imi1008
Üzenetek: 5
Hírnév: 0

Üzenet # 225 | 08:40
Idézet bigblog ()
Imi1008, kérlek add meg a weboldalad URL címét.


http://weatherperson.ucoz.com/
uCoz közösség » Általános információk » Első lépések a uCoz rendszerben » Hibajelentés, segítségkérés (Mit hogyan? Általános információk a dolgok pontos menetéről)
Keresés: