A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Tartalmi modulok » Oldalszerkesztő » SABLON VISSZAÁLLÍTÁSA (Egyéni sablon szerkesztése, eredeti sablon visszaállítása)
SABLON VISSZAÁLLÍTÁSA
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 61 | 08:00
Ezt a választ már megkaptad tőlem PM-ben, de leírom ide is, hátha ott elkerülte valami a figyelmedet.
Az egyes sablonok úgy vannak kitalálva és úgy jók, ahogy látod azt. Ha a szélességén változtatsz, szétcseszheted a teljes sablont.
A másik meg az, hogy ha lefixálod a szélességet egy "jókora" méretere, akkor nem fog beleférni a minimum 1024 szélességbe.
Ezt a szélességet tekintsd egy "alapnak". Én is ehhez igazítom a honlapomat, hiába van Nekem 1440 széles monitorom.
Ha a saját monitoromhoz igazítanám, akkor akinek kisebb a felbontása, annak alul megjelenne egy görgetősáv (mint oldalt).
Hát szerintem az meg nem esztétikus és még zavaró is!
Amit javaslok, hogy vedd el az egyik menüoszlopot!
Az én oldalamon sincsen csak a bal oldalon, így a jobb oldalnak marad hely elég.
Lehet szabályozni az egyes blokkok megjelenését is, hogy melyik milyen oldalakon jelenjen meg.
Direkt nem adtam meg a választ a szélesítésre, mert lebeszéllek róla!
De ha mindenképp szeretnéd, akkor holnap utánanézek, mit lehet tenni a sablonod ügyében.
Petike19
Üzenetek: 15
Hírnév: 0

Üzenet # 62 | 08:00
köszi szépen. a PM-be írt válaszod nem felejtettem el csak azért írtam ki hátha valaki tud egy olyan sablont összedobni nekem. hogy a színek maradnak csak a többi cserélődik. esélyt nem sokat láttam rá mert miért is segítene bárki de egy próbát megért.
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 63 | 08:00
Segíteni segít bárki, csak az igazság az, hogy olyan kérést nehéz teljesíteni (fórum kérést), ami akár több órát is elvesz az embertől.
Az ilyenért már pénzt szoktak kérni! Persze ebben az esetben már Én is másképp állok a kérésedhez! biggrin
Petike19
Üzenetek: 15
Hírnév: 0

Üzenet # 64 | 08:00
azt még elmondanád nékem hogy csináltam egy vízszintes menüt és azt hogyan tudom középre rakni?
http://ghost-hunters.ucoz.com/ mert most bal oldalra van zárva pedig html-be előbb csináltam egy középre zárást és utána a linket de bal oldalra félre van csúszva. :S
Code
<div id="dataBar">$WDAY$, $DATE$, $TIME$<br><!--?if($USERS_ON$)?--><!--?if($USER_LOGGED_IN$)?--><!--<s5200>-->Az Ön belépési neve<!--</s>--><a href="$PERSONAL_PAGE_LINK$" title="Profilom"><b>$USERNAME$</b></a> | <!--<s3167>-->Csoport<!--</s>--> "<u>$USER_GROUP$</u>"<!--?else?--><!--<s5212>-->Üdvözöllek<!--</s>--><b>$USERNAME$</b><!--?endif?--><!--?endif?--><!--?if($RSS_LINK$)?-->| <a href="$RSS_LINK$" title="RSS">RSS</a><!--?endif?--></div><div id="logo"><!-- <logo> -->Ghost Hunters<!-- </logo> --></div><div id="navBar"><a href="$HOME_PAGE_LINK$" title="Nyitólap"><!--<s5176>-->Nyitólap<!--</s>--></a><!--?if($USERS_ON$)?--><!--?if($USER_LOGGED_IN$)?--> | <a href="$PERSONAL_PAGE_LINK$" title="Profilom"><!--<s5214>-->Profilom<!--</s>--></a><!--?else?--> | <a href="$REGISTER_LINK$" title="Regisztráció"><!--<s3089>-->Regisztráció<!--</s>--></a><!--?endif?--><!--?endif?--><!--?if($USERS_ON$)?--><!--?if($USER_LOGGED_IN$)?--> | <a href="$LOGOUT_LINK$" title="Kilépek"><!--<s5164>-->Kilépek<!--</s>--></a><!--?else?--> | <a href="$LOGIN_LINK$" title="Belépés"><!--<s3087>-->Belépés</a></div>[color=red]<div style="text-align: center;">$SMENU_2$</div>[/color]

pirossal van a vízszintes menü. legalábbis ahogy én odaraktam. középre van igazítva mégis bal oldalon van ha elmentem :S

Hozzáadva (28.01.2011, 21:20)
---------------------------------------------
vagyis nincs pirossal mert nem színezte be biggrin de látszik a végén hogy hova tettem a BB kódot a színezés miatt smile

Hozzáadva (28.01.2011, 21:21)
---------------------------------------------
heheh ha lenne pénzem még mondanám is hogy oké semmi probléma biggrin de nem felejtelek el biggrin hamarosan remélhetőleg lesz melóm és akkor visszatérünk a dologra biggrin és mégis mennyi lenne az annyi? biggrin

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 65 | 08:01
Ez a kód tökéletes, mégis az oldalad html kódjában van egy hiba a TE menüd előtt:
<div "text="" align"="center:">
Hát ugye ez nem jó...gondolom Te is látod.
Ezt most vagy a css-ben hoztad létre, vagy a sablonban. A lényeg, hogy ott van és az okozza a galibát.
Petike19
Üzenetek: 15
Hírnév: 0

Üzenet # 66 | 08:01
a menüt csak simán hozzáadtam a honlap-stílus/menü szerkesztő-ben és a html kódot meg úgy csináltam mintha egy új oldalt adnék hozzá oda billesztettem a menü kódot majd középre zártam és a html-be akkor lett ez a text align center és ezt illesztettem be. de mégis bal oldalon van a menü. :S
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 67 | 08:01
Tedd be ezt kódnak, ne a style használatával.
<div align="center">$SMENU_2$</div>
Petike19
Üzenetek: 15
Hírnév: 0

Üzenet # 68 | 08:01
kitöröltem azt a kérdéses részt csak a $SMENU_2$ van bent és még így sem jó

Hozzáadva (28.01.2011, 23:50)
---------------------------------------------
elvileg beraktam. úgy hogy bekapcsoltam a szerkesztőt és a kép alatti blokkba illesztettem
http://ghost-hunters.ucoz.com/1.jpg

Hozzáadva (28.01.2011, 23:51)
---------------------------------------------
virtuális html be ilyen http://ghost-hunters.ucoz.com/2.jpg

xman
Üzenetek: 1
Hírnév: 0

Üzenet # 69 | 08:01
Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy az oldalam amit épp szerkesztettem egyszerűen időtúllépés miatt nem elérhető,mi lehet az oka? én rontottam el valamit ?

http://norbi.ucoz.hu

Valaki leírná nekem részletesen hogy hogy mit kell ilyenkor tennem?
Előre is köszönöm!
üdv
norbi

Attila
Üzenetek: 414
Hírnév: 34

Üzenet # 70 | 08:01
xman, nincs ebben semmi bonyolult. Indítsd újra a böngésződet és lépj be az oldaladra.
Ingatlant vennéll? Eladsz? Hívj, segítek! Gál Attila Otthon Centrum Tel: +36 70 454 0707 http://ingatlan.ucoz.hu http://centr.oc.hu
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 71 | 08:02
Petike19, így már minden világos!
Sajnos a szerkesztő mód nem tökéletes!!!!! Én azt hittem, hogy a sablonoknál szerkesztetted az oldaladat.
Nos, erre még csak tanácsot sem tudok adni. sad
Én a közvetlen html szerkesztés híve vagyok és azt is hirdetem!
Ezt a rendszert lehet html tudás nélkül is frankón üzemeltetni. Mindaddig, amíg nem készülsz valami drabális változtatásra a sablonban.
Ha eddig eljutottál, akkor már szükséges a html tudás, különben úgy jársz, ahogy most is. sad
Én azt javaslom a sablon kódjába írd bele közvetlenül a kódot!
Ott is van egy wysiwyg szerkesztő, ami sokkal jobb, mint az a szerkesztő, amit Te is használtál.
Még jobb egy gépre telepített szerkesztő és egy kis html tudás... biggrin
Petike19
Üzenetek: 15
Hírnév: 0

Üzenet # 72 | 08:02
hmm megoldottam a dolgot. tegnap éjjel 4 óra alatt összedobtam egy új fejlécet és sikerült lecserélnem is a sablon fejlécével :D. új sablont is találtam ami megfelelő úgyhogy most nagy a boldogság.http://ghost-hunters.ucoz.com/ már csak a fogalom hiányzik biggrin
am bocs hogy nem képként rakom ki a honlapom címét mint neked van de nem tom hogy kell :S url BB kódot nem fogadja el tehát máshogy nem tudom.
anonymus
Üzenetek: 3
Hírnév: 0

Üzenet # 73 | 08:02
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Se htmlbe se cssbe semmit nem állítottam, de az oldal valamiért mégis szét csúszott. Oldalam: http://www.kadaforum.ucoz.net/

Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv.

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 74 | 08:02
Hát he nem állítottál el semmit, akkor egy sablon visszaállítás segíteni fog.
Egyszerűen keresd ki a sablont a listáról és töltsd be újra!
Ez a tartalmat nem érinti, csak a sablonokat. Bár ahogy néztem semmi sincs az oldaladon
Admin oldalon adminbaron Beállítások >> Általános beállítások, majd itt a Honlap stílusa sorban kattints a Külalak választása szövegre.
A megjelenő ablakban keresd ki a sablonodat, majd kattints a képére és okézd le.
Legvégül alul mentsd el és kész is van!
Legközelebb meg a megfelelő helyre írj!
Olvasd el a tájékoztatónkat, mert ha olvastad volna akkor tudnád, hogy előbb keresünk, aztán ha nincs, kérdezünk, de a megfelelő helyen.
anonymus
Üzenetek: 3
Hírnév: 0

Üzenet # 75 | 08:02
Quote (raziel70)
Hát he nem állítottál el semmit, akkor egy sablon visszaállítás segíteni fog. Egyszerűen keresd ki a sablont a listáról és töltsd be újra! Ez a tartalmat nem érinti, csak a sablonokat. Bár ahogy néztem semmi sincs az oldaladon Admin oldalon adminbaron Beállítások >> Általános beállítások, majd itt a Honlap stílusa sorban kattints a Külalak választása szövegre. A megjelenő ablakban keresd ki a sablonodat, majd kattints a képére és okézd le. Legvégül alul mentsd el és kész is van! Legközelebb meg a megfelelő helyre írj! Olvasd el a tájékoztatónkat, mert ha olvastad volna akkor tudnád, hogy előbb keresünk, aztán ha nincs, kérdezünk, de a megfelelő helyen

Köszönöm a gyors helpet, már próbáltam vele. De sikertelenül. Átnéztem a sablont is, de nemtaláltam benne semmi elírást, nemtudom milehet vele a baj.
Keresni, kerestem, de lehet akkor rosszra. Bocsánat a hely miatt, de nemtudom igazából ezt hova sorolni.
uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Tartalmi modulok » Oldalszerkesztő » SABLON VISSZAÁLLÍTÁSA (Egyéni sablon szerkesztése, eredeti sablon visszaállítása)
Keresés: