A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
  • Oldal 1 / 9
  • 1
  • 2
  • 3
  • 8
  • 9
  • »
uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Tartalmi modulok » Oldalszerkesztő » A honlap felső része... (Honnan tudom,hogy....)
A honlap felső része...
TheAdministrator
Üzenetek: 1
Hírnév: 0

Üzenet # 1 | 17:34
Hogy lehet azt megcsinálni hogy mikor a felhasználó nincs bejelentkezve akkor aztírja ki a honlap felső részében hogy üdvözöllek vendég
mikor meg be van jelentkezve akkor azt írja ki hogy Üvözöllek $USERNAME$ ? Mert ezt én nemtudom megcsinálni. Köszi előre is a segítséget.
Üdv.
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 2 | 19:53
Miért nem? Alaphelyzetben az $USERNAME$ taggal ilyen. Ha nincs bejelentkezve, akkor azt írja ki, hogy üdvözöllek, vendég! Ha bejelentkezett, akkor a felhasználónevét.

De jó lenne, ha megadnád a honlapodat, hogy szemügyre vehessük...

Hozzáadva (10.04.2010, 19:53)
---------------------------------------------
Vagy ha mégsem működne (kétlem...) akkor próbáld ki az alábbi kódot!

Code
<?if($USER_LOGGED_IN$)?>Üdvözöllek, $USERNAME$!<?else?>Üdvözöllek, vendég!<?endif?>

A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


Delhomme
Üzenetek: 1
Hírnév: 0

Üzenet # 3 | 11:45
Üdvözlök mindenkit!
A segítségeteket szeretném kérni.
Létrehoztam én is egy saját honlapot, de sajnos nem igen értem ezt a HTML-es dolgokat. Illetve egyáltalán nem értem. Sajnos nem is tudok hozzákezdeni a honlapom szerkesztéséhez mert egyszerűen nem tudok hogyan kiindulni. Például ami másnak nagyon egyszerű (mind az, hogy: Az én honlapom féle szöveg eltüntetése a weboldalról) nekem sajnos ez sem megy mert egyáltalán nem értek ezekhez a dolgokhoz. A segítségeteket szeretném kérni ez ügyben, mert eléggé szeretnék létrehozni egy saját önnáló webet, nem is beszélve arról, hogy az uCoz féle dolgok nagyon tetszenek nekem. Ha valaki tényleg amolyan szájbarágósan és részletesen le tudná nekem írni azokat a dolgokat, hogy mit és hogyan csináljak nagyon-nagyon megköszönném és hálás lennék érte!

Aki tudna nekem segíteni annak itt az email címem: delhomme@freemail.hu

Előre is köszönöm szépen!

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 4 | 18:22
Kedves Delhomme! Szia!
Nem tudom mit is szeretnél igazán! Az egész rendszert szájbarágósan elmagyarázza valaki? Ezt ugye nem gondolod komolyan!!!???
1. aki köztünk a legjobban ért ehhez a rendszerhez, még az sem tud mindent!
2. rengeteg idő egy ilyen kurzus.
A rendszer igen nagy kiterjedésű, szerte szét ágaznak a lehetőségei. Nem is igazán lehet ezt elmagyarázni.
Azt javaslom, hozz létre egy "játszós" honlapot, ahol próbálkozol, tanulod a rendszert.
Elég sok mindent megválaszoltunk már itt a fórumban. Ne légy rest és keress először. Több, különböző kulcsszóval. Ha végképp nem találod a kérdésedre a választ, akkor kérdezd meg. De konkrét dolgot kérdezz, akkor talán tudunk segíteni.
Ezen kívül javaslom, mielőtt bárminek is nekiállnál, olvasd el az oldal tetején található MINDENKINEK, FONTOS! Általános tájékoztatót!
Bryce
Üzenetek: 6
Hírnév: 0

Üzenet # 5 | 15:12
Hello mindenkinek.

Azt szeretném megkérdezni, hogy egy adott sablonnak meglehet-e változtatni a fejlécét?

Köszi a válaszokat.

Bryce

Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 6 | 16:25
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 7 | 18:18
A sablonoknál vannnak a képek tulajdonképpen egy sablon több képből áll. Az én esetemben ezek
/.s/t/993/1.gif

Az ilyeneket kell átírni arra amiket akarsz de fontos hogy mit cserélsz le és mire mert érdemes méretben ugyanannak a méretnek lennie különben szétesik a sablon.
Ha máshogy akarod szerkeszteni akkor HTML tudás mellet átlehet írni a dolgokat.

De tulajdonképpen ha visszanézel egy linkkel akkor megtalálod te is azt a témát ami evvel foglalkozik.

Code
http://forum.ucoz.hu/forum/27-16-2#534 <----Ez a link az.

És ezt is olvasd el.  
http://forum.ucoz.hu/forum/4-23-1#55  

Használd a keresőt!
Bryce
Üzenetek: 6
Hírnév: 0

Üzenet # 8 | 20:53
Kiegészíteném még azzal a kérdésemet, hogy lehet azt, hogy az alap fejlécen mondjuk ott van egy kocsi és a másik felére pedig egy másik képet rakni?
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 9 | 21:13
Kedves Bryce!
Mi lenne ha elolvasnád az Általános tájékoztatót, ha meg már olvastad, akkor mi lenne ha tartanád magad az ott leírtakhoz?
Egyszerű kérdésre egyszerű a válasz, de a Te kérdésed túl bonyolult nekünk... wacko
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 10 | 21:15
Nemteljesen értem mire gondolsz. Ha arra gondolsz hogy a honlapodnál a másik felére valamit bettenni akkor lehetséges hogy a html felépítés végett html tudás nélkül ez neked nem fog menni. Mivel az egy kép és azt elkellene darabolni majd a strukturát átírni és beírni a helyes kép elérési útvonalát ami nem egyszerű
Hamilton
Üzenetek: 33
Hírnév: 0

Üzenet # 11 | 20:13
Sziasztok.

Csak nemrég kezdtem itt a honlapszerkesztést, de már gondba akadtam:
A problémám az, hogy csináltam egy logo-t a honlapomnak, és sajnos kicsi ezért az oldalam nem teljesen tölti ki a képernyőt. Így néz ki: www.f1racing.ucoz.hu

Hogy lehetne kiszélesíteni a honlapot?
Köszi előre is a választ.

Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 12 | 20:21
Szia.

A logod nagy ezért huzza szét az oldalt.

Hamilton
Üzenetek: 33
Hírnév: 0

Üzenet # 13 | 20:31
Nekem nem az a bajom, hogy nagy, hanem hogy kicsi. De értem, meg kell nagyítani szélességben a logo-mat és jó lesz.

Még egy kérdés, bár szerintem nem ide tartozik:
Hogy tudnám változtatni a menü elrendezését? Például hogy a Letöltések a főoldla latt legyen, a képek a játékról meg az utolsó legyen.

www.f1racing.ucoz.hu nézzétek meg, hogy miről beszélek. Köszönöm.

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 14 | 20:47
Quote (Hamilton)
Nekem nem az a bajom, hogy nagy, hanem hogy kicsi.

Ha a 1121 px × 121 px méretű kép nem nagy, akkor mi? Nálam rendesen megjelenik az oldalad, de Nekem belefér az említett képméret a felbontásomba (1440*900)
Kicsinyítsd le a képet max. 1000 px szélesre!

ÉS NE KEVERD A KÉRDÉSEKET EGY TOPIKON BELÜL!!!!!!!!
Olvasd el az oldal tetején látható Általános tájékoztatót!!!
Illetve használd a keresőt! A kérdésedre már van válasz, csak keresni kell! angry

Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 15 | 20:48
Egyébként az oldalad a képbe igy nemfog bele férni 1020*768 as felbontáson csak nagyobban. Ezt igy semmifélekép nem ajánlom mert a logo szélessége az 1000 pixelt ne haladja meg ugyanis több mint a fele böngésző ember 1024*768 as felbontást használja.

A menü elrendezése nem ide tartozik használd a keresőt mielött kérdezel. Tuti hogy már valahova le van írva.
admin panel ---->admin board(felső menüsor)--->honlap stílus---->Menü szerkesztője.

uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Tartalmi modulok » Oldalszerkesztő » A honlap felső része... (Honnan tudom,hogy....)
  • Oldal 1 / 9
  • 1
  • 2
  • 3
  • 8
  • 9
  • »
Keresés: