A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Tartalmi modulok » Oldalszerkesztő » Menü létrehozása, áthelyezése
Menü létrehozása, áthelyezése
Viki
Üzenetek: 8
Hírnév: 0

Üzenet # 286 | 12:48
Sziasztok!

Olyan probléma lépett fel a menüvel kapcsolatban, hogy van a kategória rész, azon belül egy menü. Animével foglalkozó oldalamat költöztetem át ucoz-ra, és a videó menü kategóriái előtt egy autó képe jelenik meg. Le akarom cserélni, próbáltam a gyors cserével, nem ment, nem cseréli. El akarom tüntetni azt a ronda autót, nem illik a profilomba, amúgy sem értem, hogy egy anime kinézetbe hogy került bele egy autó.

valaki tudna segíteni hol találom, mert már mindent végig néztem.

Hozzáadva (22.01.2013, 11:48)
---------------------------------------------
HTML nézetben ilyen az oldal azon része ami nem kell: div id="video_category_row1_preicon" style="background-image:url(/.s/img/vi/deficon/def_1.png); background-position: 1% 50%;cursor:default;" class="category_row_img">    </di

Én a képet akarom csak megváltoztatni.

Dani
Üzenetek: 3
Hírnév: 0

Üzenet # 287 | 16:06
KovJonas
http://lf-team.ucoz.hu/ itt a Legends Forever mögé akarnék egy képet beilleszteni
KovJonas
Üzenetek: 396
Hírnév: 29

Üzenet # 288 | 16:19
Dani,
A honlap felső részének kódjaiban van egy ilyen?

Kód
<div class="header"  bgcolor="#FF007F">


Ha van, akkor cseréld le erre:

Kód
<div class="header"  style="background: url('kep-url-cime');">


A kep-url-cime helyére a Te képed URL címét illeszd be! biggrin
Az üzenetet szerkesztette KovJonas - Kedd, 2013.01.22, 16:26
R096
Üzenetek: 17
Hírnév: 0

Üzenet # 289 | 17:30
Nem találom a menü szerkesztőben a menü HTML kódját. Csak ilyen
Kód
$SMENU_2$
van, ez lenne az?

Hozzáadva (22.01.2013, 16:30)
---------------------------------------------
Ezt meg hiába rakom be a fejlécbe, semmi.

KovJonas
Üzenetek: 396
Hírnév: 29

Üzenet # 290 | 17:33
R096, igen azaz! smile

Ha még nem hoztál létre saját menüt, akkor a kód:

Kód
$SMENU_1$
R096
Üzenetek: 17
Hírnév: 0

Üzenet # 291 | 18:08
Végre sikerült! Az volt a baj, hogy én a Külalak vezérlése (CSS)-be akartam rakni, nem a sablonokba cry
Viki
Üzenetek: 8
Hírnév: 0

Üzenet # 292 | 13:56
Sziasztok!

Én még várom a választ a kérdésemre, fontos lenne. Itt az oldalam címe: sailorteam.ucoz.hu

A videó részben a kategóriák nevei elől kéne az autót lecserélni valahogy.

Köszönöm!
Blasika
Üzenetek: 23
Hírnév: 0

Üzenet # 293 | 13:36
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni hogy, hogyan tudnék létrehozni css menűt. Mármint már van egy css menűm script-el (lásd: http://tnf.at.ua/ )egy ilyen rögzitett menűm van és azt szertném kérdezni hogy hogy tudnák olyat csinálni hogy ha van neki al kategóriája akkor az ne egyből dobja ki hanem lassabban jöjjön elő (értsd: Rá fókuszálok illetve rákattintok az egérrel és lassabban dobja elő az almenűt és folyamatosabban,pont mint egy kép betöltésénél nem dobja be hanem csíkonként tölti szép lassan). És nem tudom hogy hogyan is csináljam. Egyáltalán lehet egy css-el vagy scrpit-el? vagy flash kellene hozzá? cry
BonFire
Üzenetek: 102
Hírnév: 9

Üzenet # 294 | 16:00
Idézet (Viki)
Sziasztok!
Én még várom a választ a kérdésemre, fontos lenne. Itt az oldalam címe: sailorteam.ucoz.hu
A videó részben a kategóriák nevei elől kéne az autót lecserélni valahogy.
Köszönöm!


Legközelebb tedd fel a kérdést is, vagy ha már feltetted, linkeld be!

Keresd meg a képet a CSS-ben. Külalak szerkesztése -► Általános sablonok -► Stílusok táblázata (CSS). Katt a távcsőre, az a kereső. Írd be a keresendő elem nevét: "/.s/img/vi/deficon/def_1.png", majd cseréld le a sajátodra. Rajzolsz vagy keresel egy akkora méretű képet, feltöltöd az oldalra mondjuk a dizájnelemek közé, aztán a linkjét ezzel kicseréled, és máris a te ikonod fog megjelenni helyette.

Csatolmányok: 9265874.png (215.1 Kb)


Viki
Üzenetek: 8
Hírnév: 0

Üzenet # 295 | 16:43
Kedves BonFire!

Sajnos nem vált be, nem találja a keresett elemet. Olyan mintha nem is létezne de mégis van. Nem tudom valahogy magát a képet lecserélni egy ugyan ilyen nevűre?
BonFire
Üzenetek: 102
Hírnév: 9

Üzenet # 296 | 18:16
Idézet (Viki)
Sajnos nem vált be, nem találja a keresett elemet. Olyan mintha nem is létezne de mégis van.


Megvan az, csak kissé elbújt! wink

Na, tehát! Nem a CSS-ben van a kép, hanem a HTML-ben, mégpedig a 200. sorban lévő bekezdésben, ahogy a képen is látható.



A feladat a következő:

• Ezt a képet mentsd le a gépredre >>>KATT!<<<
• Nyisd meg egy képszerkesztőben, és firkáld össze ízlésed szerint, majd mentsd el.
• Lépj az oldalad Vezérlőpultján az Eszközök -► Fájlkezelőbe.
• Hozz létre egy mappát mondjuk „Design” néven, majd ebbe a mappába töltsd fel a teáltalad összefirkált új képet.
• A feltöltött kép nevére kattintva (a Fájlkezelőben) egy ablakban megnyílik az elérési útvonala (URL). Ezt másold ki. Jobb klikk az ablak tartalmára -► Másolás. A Fájlkezelőt bezárhatod.
• Megnyitod a Vezérlőpult -► Honlap stílus -► Külalak vezérlése részt.
• Azon belül a Honlapszerkesztő -► „A honlap oldalai”-t. Ez a fő HTML fájl.
• A keresővel rákeresel a „def_1.png” fájlra. Ha megtaláltad, kijelölöd a background-image url: a zárójelben lévő cuccot, és beilleszted a helyére az új, feltöltött képed linkjét, ami a vágólapon várakozik.
• Mented az oldalt; örülsz.

Ha véletlenül nem a fő HTML fájlba lenne besuvasztva az a kép, akkor végig kell tallózni a különálló HTML szakaszokat (Videó -► A modul főoldala… bla-bla-bla). Az egyikben ott kell lennie a fájlnak. Ha megvan, a fentiek szerint kicseréled, mented.

• Küldöd a sört.
Csatolmányok: 3371153.png (160.7 Kb)


Viki
Üzenetek: 8
Hírnév: 0

Üzenet # 297 | 21:27
Szia!

Sajnos sehol nincs az oldalon, nem nagyon értem, hogyhogy nem találja sehol, akkor hogyan létezhet?

Hozzáadva (25.01.2013, 20:27)
---------------------------------------------
Magát a kategóriák menüt hol lehet szerkeszteni? Mert olyat nem találtam, vagy nem emlékszem rá, hogy láttam volna valahol, hogy mondjuk, ha nem azt akarom hogy az jelenjen meg hogy kategóriák, azt hol írom át, hátha ott lesz a kép is.

BonFire
Üzenetek: 102
Hírnév: 9

Üzenet # 298 | 23:46
Idézet (Viki)
Sajnos sehol nincs az oldalon, nem nagyon értem, hogyhogy nem találja sehol, akkor hogyan létezhet?


Dehogynincs! dry Egyrészt pontosan belinkeltem neked a képet, másrészt a képernyőképen láthatod, hogy hajszálpontosan a HTML fájl 200. sorában van. Ennél pontosabban nem lehet megmutatni. Ha nem találod, akkor nagy valószínűséggel nem a HTML fájlban keresed, pedig ott van, én lementettem az egész oldalt, és úgy nyitottam meg Notepad++-ban, hogy neked képernyőképet mutathassak.

A kép szerint keresgélj:



Ennél pontosabban nem tudom neked megmutatni; csak a saját oldalaimhoz van hozzáférésem.

Ui.: Ja, és a keresés ne a kurzortól, hanem a dokumentum elejétől történjen. De manuálisan is lepörgethetsz a 200. sorig, ott kell lennie. Ha nincs ott, légy szíves csinálj egy képernyőfotót a HTML 200. soráról.

>>>Menü szerkesztő<<<
Csatolmányok: 7661353.png (64.1 Kb)


Dani
Üzenetek: 3
Hírnév: 0

Üzenet # 299 | 02:34
Idézet (KovJonas)
Dani,
A honlap felső részének kódjaiban van egy ilyen?

<div class="header"  bgcolor="#FF007F">1

Ha van, akkor cseréld le erre:

<div class="header"  style="background: url('kep-url-cime');">1

A kep-url-cime helyére a Te képed URL címét illeszd be!


KovJonas

Sajnos nem teszi be még mindig azt a képet amelyiket szeretném sad Tudsz még segíteni nekem?
KovJonas
Üzenetek: 396
Hírnév: 29

Üzenet # 300 | 09:39
Dani, akkor próbáld meg CSS-ben! biggrin

Kód
.header {
Itt van valami...
}


Most ide be kell raknod a fejléc háttérképét! smile

Kód
.header {
Itt van valami...
background:url('Kép URL címe');
}
uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Tartalmi modulok » Oldalszerkesztő » Menü létrehozása, áthelyezése
Keresés: