A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Funkciómodulok » Felhasználók » Belépési problémák (A belépéssel kapcsolatos problémák megoldása)
Belépési problémák
BonFire
Üzenetek: 102
Hírnév: 9

Üzenet # 1 | 16:30

BELÉPÉSI PROBLÉMÁK

Mivel a uCoz uNet/uID/Webtop/Admin/Vezérlőpult belépő-jelszó sokak számára fölöslegesen bonyolult, megpróbálok egy áttekintést írni, mi is a teendő, ha nem tudunk belépni az oldalunk Vezérlőpultjába, vagy a uCoz fórumára. A leírásban lesznek olyan dolgok, amelyeket egy az egyben átmásoltam különböző topicokból, hogy egy helyen meglegyenek a válaszok.


Nem tudunk belépni a uID.me oldalon, vagy a http//oldalunkneve.ucoz.hu/admin oldalon a Vezérlőpultba

A uID.me az általános beléptetőrendszer. Itt azt a jelszót kell megadni, amit a uCoz Profilunkhoz használunk. Ezzel léphetünk be a fórumba és a Webtopba is. Ez a felhasználóhoz tartozó beléptető.

A saját magunk által létrehozott honlapokhoz egy másik jelszó tartozik. Amikor az oldalt akarjuk szerkeszteni, a Vezérlőpultba lépni, akkor a másodlagos jelszót kell megadni. Amennyiben valaki keveri a kettőt, a rendszer nem fogja beengedni.



A titkos kérdés

Bizonyos műveleteknél nélkülözhetetlen a titkos kérdés, és az arra adandó válasz. Ezt is nagyon kell tudni, jegyezzük hát jól meg.

Tipp: mentsük el a jelszavakat a böngészőnkbe, vagy egy fájlba. Érdemes a jelszót képként elmenteni, arról mindig lehet lesni, de kémprogramok számára nem hozzáférhető. Ha egy „jelszó.txt” fájlt tárolunk a gépünkön, azt a kémprogramok egykettőre kiszagolják.


A belépésnél mindig ügyeljünk arra, hogy helyesen adjuk meg a jelszavunkat. A nagybetű/kisbetű különbözik, és ne legyen még véletlenül sem benne fölösleges szóköz, csak ha ténylegesen a jelszó tartalma az. Amennyiben bonyolult a jelszavunk, mivel gépelés közben nem láthatjuk, ha hibát vétünk, nyissunk egy Jegyzettömböt, abba gépeljük be helyesen a jelszavunkat, majd ezt másoljuk át a jelszó mezőbe. Így biztosak lehetünk benne, hogy nem ejtettünk gépelési hibát a jelszóba.

Amennyiben nem emlékszünk biztosan, mi volt a jelszavunk, kérhetünk jelszóemlékeztetőt.



Jelszóemlékeztető kérésének folyamata



Gépeljük a címsorba: „uid.me”. Ezzel a uCoz fő beléptetőoldalán találjuk magunkat a belépési űrlappal. Az űrlap alján kattintsunk a „Jelszóemlékeztető” gombra.



Ezek után meg kell adni az email-címet, amire a jelszóemlékeztetőt kérjük.



Az email cím után meg kell adni a titkos kérdésre adandó választ. Ennek hiányában jelszóemlékeztető nem kérhető, hiszen ennyi erővel bárki hozzáférhetne a jelszavainkhoz. Ezt tehát tudni kell.



A jelszót sikeresen elküldte a rendszer a megadott email címre.



Az email fiókunkban kattintsunk a megadott linkre. Ez megmutatja mindkét jelszavunkat (de csak egyszer!). Írjuk le, és jegyezzük meg!






Pisti2829
Üzenetek: 27
Hírnév: 0

Üzenet # 46 | 18:40
Köszi szépen a segítséget, nagy nehezen megoldottam a hibát. cool
remus
Üzenetek: 137
Hírnév: 17

Üzenet # 47 | 17:22
Sziasztok..Egyik felhasználómtól ezt kaptam,mert chrommal nem tud belépni.Ha tudtok,lécci segítsetek.Ezt kapta a böngészőtől:

Biztonságos Böngészés
Diagnosztikai oldal - ucoz-lab.ucoz.ru

Mi a(z) ucoz-lab.ucoz.ru aktuális nyilvántartási állapota?
A webhely gyanúsként van nyilvántartva -- a webhely meglátogatása káros lehet számítógépére.

Az oldal egy része gyanús tevékenység miatt az utóbbi 90 napban 1 alkalommal került nyilvántartásba.

Mi történt, amikor a Google felkereste ezt az oldalt?
Az utóbbi 90 napban ellenőrzött 27 oldalból 0 oldal töltött le és telepített rosszindulatú szoftvert a felhasználó beleegyezése nélkül. A Google utoljára ezt a webhelyet 2013-12-09 napon látogatta meg, és utoljára 2013-12-09 napon talált gyanús tartalmat a webhelyen.
A webhelyet 1 hálózat tárolja, ideértve a következő(ke)t: AS39572 (ADVANCEDHOSTERS-AS).

Ez a webhely közvetítői szerepet játszott a rosszindulatú szoftverek további terjesztésében?
Az utóbbi 90 napon a ucoz-lab.ucoz.ru webhely látszólag 49 webhely fertőzését szolgáló közvetítőként szolgált; ezek többek között: stalkerzoneworld.ru/, turkbest.ucoz.ru/, muza.ucoz.net/.

Ez a webhely tartalmazott rosszindulatú szoftvert?
Igen, a webhely rosszindulatú szoftvert tartalmazott az elmúlt 90 napban. A szoftver 119 domaint fertőzött meg, ideértve a következő(ke)t: internet-cafe.ucoz.com/, mp-svarka.ru/, killing.clan.su/.

Mi okozhatja ezt?
Egyes esetekben harmadik felek rosszindulatú kódot adhatnak szabályokat nem sértő webhelyekhez, ez pedig figyelmeztető üzenetet eredményezhet.

Következő lépések:
Térjen vissza az előző oldalra.
Ha Ön a webhely tulajdonosa, kérheti a webhely újraellenőrzését a Google Webmestereszközök használatával. Az ellenőrzési folyamatról bővebben a Google Webmestereszközök súgójában tájékozódhat.
bence0308
Üzenetek: 2
Hírnév: 2

Üzenet # 48 | 13:33
Nem biztos hogy ide kellene írnom, de a problémám a következő:
Amikor a honlap menüt szeretném változtatni, azt írja ki hogy belépés megtagadva, és hogy forduljak adminhoz pedig én is az vagyok.
a másik ugyanott a menünél rányomok a blokk tartalmának szerkesztésére, ott is azt írja hogy belépés megtagava.

Mit tegyek?
bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 49 | 13:44
bence0308, köszönjük, hogy a uCoz közösséghez fordultál segítségért a problémád megoldása érdekében.

Nemrég be lett vezetve egy biztonsági frissítés a uCoz rendszerhez, melynek áldozatául esett az is, hogy külön be kell jelölnünk a honlap külalakjának szerkesztésének lehetőségére vonatkozó opciót, valamint a Szerkesztő használatát. A te esetedben szerintem az utóbbi opció be van jelölve, ha a blokkok tartalmának szerkesztését el tudtad kezdeményezni.

A honlap külalakjának vezérlése funkció bekapcsolásához látogass el a Vezérlőpulthoz, majd a bal oldali modul listából válaszd ki a Felhasználók modult. Ezután kattints a Felhasználói csoportok elemre. A megjelenő listában a honlapon létrehozott felhasználói csoportok láthatóak. Kattints az Adminisztrátorok elnevezésű csoportra, majd a megjelenő oldalon az Egyébre. Itt aktiváld a Honlap külalakjának szerkesztése opciót, illetve a Szerkesztő használata (vagy Use builder) funkciót, ha az nincs bejelölve. Ha kész vagy a módosításokkal, kattints a Mentés gombra és próbáld újra a honlap menüjének beállítását illetve a blokkok tartalmának szerkesztését.

Reméljük, tudtunk segíteni, ha pedig nem, írj ide, az üzenetet pedig - ha akarod - megfűszerezheted egy kis képernyőképpel.

Ha bármilyen más kérdésed lenne a uCoz rendszerével kapcsolatban, írj ezen a fórumon.
Üdv,
bigblog

Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
bence0308
Üzenetek: 2
Hírnév: 2

Üzenet # 50 | 14:47
Hozzászólás szövege
Idézet bigblog ()
bence0308, köszönjük, hogy a uCoz közösséghez fordultál segítségért a problémád megoldása érdekében.

Nemrég be lett vezetve egy biztonsági frissítés a uCoz rendszerhez, melynek áldozatául esett az is, hogy külön be kell jelölnünk a honlap külalakjának szerkesztésének lehetőségére vonatkozó opciót, valamint a Szerkesztő használatát. A te esetedben szerintem az utóbbi opció be van jelölve, ha a blokkok tartalmának szerkesztését el tudtad kezdeményezni.

A honlap külalakjának vezérlése funkció bekapcsolásához látogass el a Vezérlőpulthoz, majd a bal oldali modul listából válaszd ki a Felhasználók modult. Ezután kattints a Felhasználói csoportok elemre. A megjelenő listában a honlapon létrehozott felhasználói csoportok láthatóak. Kattints az Adminisztrátorok elnevezésű csoportra, majd a megjelenő oldalon az Egyébre. Itt aktiváld a Honlap külalakjának szerkesztése opciót, illetve a Szerkesztő használata (vagy Use builder) funkciót, ha az nincs bejelölve. Ha kész vagy a módosításokkal, kattints a Mentés gombra és próbáld újra a honlap menüjének beállítását illetve a blokkok tartalmának szerkesztését.

Reméljük, tudtunk segíteni, ha pedig nem, írj ide, az üzenetet pedig - ha akarod - megfűszerezheted egy kis képernyőképpel.

Ha bármilyen más kérdésed lenne a uCoz rendszerével kapcsolatban, írj ezen a fórumon.
Üdv,
bigblog

Köszönöm gyors válaszod, a probléma el van hárítva.
Comanche07
Üzenetek: 5
Hírnév: 0

Üzenet # 51 | 21:30
http://forum.ucoz.hu/forum/6-576-1 (bigblog)

bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 52 | 21:56
Comanche07, a választ megadtam az általad létrehozott témában. Semmi baj azzal, hogy új témát hoztál létre, sőt, örülünk, hogy ezt tetted wink
Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
karcsi
Üzenetek: 24
Hírnév: 0

Üzenet # 53 | 22:48
Sziasztok, en sem tudok mar belepni a www.megafilmek.biz oldalra hasznaltam ezt a modszert amitt itt ir http://forum.ucoz.ro/forum/7-2388-1 tudtok segiteni?

Hozzáadva (04.01.2015, 21:48)
---------------------------------------------

Idézet karcsi ()
Sziasztok, en sem tudok mar belepni a www.megafilmek.biz oldalra hasznaltam ezt a modszert amitt itt ir http://forum.ucoz.ro/forum/7-2388-1 tudtok segiteni?


minden ok mar sikerult belepnem.
juillet
Üzenetek: 152
Hírnév: 18

Üzenet # 54 | 17:30
Kedves Fórumozók!
Évek óta nem foglalkoztam igazán a honlapommal (egyéb családi és munka-okok miatt). Pár napja rátekintettem az oldalamra: juillet.ucoz.com, egy pillanatra fel is villant, aztán a következő oldal töltődött be: http://neoglobe.neoworx-blog-tools.net/
Valaki tudna segíteni, mi lehet a probléma oka, és hogyan tudnám megszüntetni?
Köszönöm előre is a válaszokat!

Márti
bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 55 | 19:45
juillet, egy kis türelmet kérehetek hétvégéig? smile Perpill nincs netem, csak mobilnet, de ott nincsenek fejlesztői eszközök.
Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
juillet
Üzenetek: 152
Hírnév: 18

Üzenet # 56 | 19:50
Természetesen smile megvárom...eddig is hanyagoltam az oldalt, most már tudok várni a hétvégéig. smile
A másik oldalam is ilyen, amúgy: kreativ.ucoz.hu. sad
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 57 | 20:12
juillet, az oldalad sablonjába bekerült valahogyan egy ilyen:
Kód
<script type="text/javascript" src="http://neoglobe.neoworx-blog-tools.net/neoglobe_window/neoglobe_launcher.js"></script>

Ezt kéne kiszedni, pl. gyors-csere, többsoros, mit-be beilleszted, a mire-t üresen hagyod, és csere wink

Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
juillet
Üzenetek: 152
Hírnév: 18

Üzenet # 58 | 21:06
Igen, nekem is gyanús volt, mert volt valami számláló, vagy ilyesmi az oldalamon, talán közben megszűnt az az oldal. Emiatt átirányít arra az oldalra. Nem tudom, hogy lehetne kiszedni. sad
bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 59 | 21:16
juillet, a kód benne lehet a főoldal tartalmának HTML kódjában. Ott is nézd meg wink (ha a gyors csere nem segít).
Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
juillet
Üzenetek: 152
Hírnév: 18

Üzenet # 60 | 21:18
Ohh, sikerült smile Köszönöm! Megtaláltam a hibás sorokat...:)
uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Funkciómodulok » Felhasználók » Belépési problémák (A belépéssel kapcsolatos problémák megoldása)
Keresés: