A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
A fórum moderátora: bigblog, vmarci21  
uCoz közösség » Kiegészítő szolgáltatások » Egyedi domain » DOMAIN ÁTHOZATAL SAJÁT E-MAIL CíM LÉTREHOZÁSA (Saját domain áthozatala, csatolása, stb.)
DOMAIN ÁTHOZATAL SAJÁT E-MAIL CíM LÉTREHOZÁSA
Christine32
Üzenetek: 4
Hírnév: 0

Üzenet # 46 | 23:09
sziasztok

http://csarnaykrisztin.ucoz.hu/ -saját honlap

vásároltam egy domain nevet nem ucozba elvileg hozzá csatoltam
kérésem a következő - amikor már átíródik elvesznek-e eddigi adatok, képek, linkek
illetve hogy ez mit jelent ?
A regisztrációhoz leparkolt, de még nem csatolt domain: christinemagazin.hu

Parkolás megszüntetése

A domain részére nem korrektek a DNS-szerverek:

A domain vásárlása után, vagy bármilyen változtatás esetében, a domain beállításaiban, várnia kell 12 órát.

A következő DNS-szerverek listáját szükséges megállapítani: ns1.ucoz.net, ns2.ucoz.net

köszönöm mielőbbi válaszotokat

email... krisztina.csarnay@gmail.com

=============================
Az email címet moderáltam! Olvasd el kérlek a Segítségkérés szabályait, abban benne van a válasz a miértre!
raziel70
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 47 | 23:43
Az adatok nem fognak elveszni amikor csatolódik az új domain.

Be kell állítani a DNS szerveket ott, ahol a domaint vásároltad.
ns1.ucoz.net
ns2.ucoz.net
Anélkül nem fog működni a domain neved!

Olvasd el a hozzászólásod végét. Kicsit kiegészítettem!
Ágnes
Üzenetek: 5
Hírnév: 0

Üzenet # 48 | 00:00
Sziasztok!

Szerettem volna a korábban máshol vásárolt domain nevemet (artmuller.hu) áthozni ide. Parkoltattam a domaint, aztán átmentem a szolgáltatómhoz (DotRoll), és meg akartam változtatni a névszervereket a Tiétekre (ns1.ucoz.net és ns2.ucoz.net). Mivel nem engedte a rendszer, megkérdeztem a szolgáltatótól, hogy mi a gond, és a következő választ kaptam: "A névszervereket azért nem tudja megváltoztatni a felületünkön, mert az ellenőrzés hibára fut. Ez azt jelenti, hogy a domain adatai nincsenek helyesen felvéve a névszerveren. Jelenleg SOA e-mail cím ellenőrzés ütközött hibába. A névszerver szolgáltatóval kell ezügyben felvenni a kapcsolatot."

Szóval most úgy érzem, ördögi körbe kerültem. Az uCoz nem engedi összekapcsolni az itteni honlapomat (artmulleragnes.ucoz.hu) a domainemmel, mert nem jó a névszerver, a névszervert viszont nem tudom megváltoztatni, amíg a domain adatai nincsenek helyesen felvéve itt.

Ilyenkor mi a teendő? Előre is köszönöm a választ,
Ágnes
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 49 | 12:35
A névszervereket a dotroll oldalán kell beállítani az admin panelban. Utánna kell parkoltatni, ami kb 12 órát is igénybe vehet. Vagyis miután beállítottad, lehet hogy 12-orát várni kell.
Ágnes
Üzenetek: 5
Hírnév: 0

Üzenet # 50 | 13:01
Kedves Locky,

a Dotroll nem engedi megváltoztatni a névszervert, mert az uCoz névszerverét hibásnak tartja. Szó szerint ezt a hibaüzenetet kapom:
"A névszerver beállítása helytelen."
A http://www.domain.hu/domain/regcheck oldalon ha leellenőrzöm, akkor ott is hibára fut a névszerver ellenőrzése, ott ezt írja:
"Lehet, hogy a név szerver nem szolgáltatja a zónát. Ennek oka lehet valamilyen tűzfalszabály, vagy hiányos/hibás konfiguráció."
Ez utóbbit egyáltalán nem is értem, és fogalmam sincs, mit tehetnék azért, hogy működjön. sad

Érdekes módon az aldomainemet (help.artmuller.hu) simán hozzá tudtam csatolni az itteni másik honlapomhoz (angyalbaba.ucoz.hu), de ott ugye elég volt egy IP cím, nem kellett a névszerverekkel hadakozni. Ez valahogy nem akar összejönni. sad

Másnak nem volt még gondja a névszerveretekkel? Mit tehetnék, hogy megoldódjon ez a probléma?
Köszi,
Ágnes

Hozzáadva (12.12.2011, 12:01)
---------------------------------------------
Elnézést, nem akarlak zaklatni Benneteket, de a kérdésemre nincs válasz, vagy csak senki nem tudja, mi lehet a gond? Szeretnék megoldást találni, de nélkületek nem fog menni... sad
Köszönöm,
Ágnes

Attila
Üzenetek: 414
Hírnév: 34

Üzenet # 51 | 16:57
Kedves Ágnes, nem tudtunk hozzászólni a problémádhoz, mivel távolról nem tudjuk a megoldást.
Lehet, hogy átmeneti probléma lehetett?
Javaslom, hogy próbáld meg újra és ha nem sikerül, írj az ügyfélszolgálatnak a vezérlőpanelben (Saját menü), a Segítség - Ügyfélszolgálat menüpont alatt

Ingatlant vennéll? Eladsz? Hívj, segítek! Gál Attila Otthon Centrum Tel: +36 70 454 0707 http://ingatlan.ucoz.hu http://centr.oc.hu
Ágnes
Üzenetek: 5
Hírnév: 0

Üzenet # 52 | 00:05
Kedves Attila,

már két hete próbálgatom, de mindig ebbe a hibaüzenetbe futok. A Dotrollos ügyfélszolgálattal chaten értekeztem, ők azt állítják, hogy az uCoz SOA e-mail címével van gond. Írtam az ügyfélszolgálatnak itt is, de senki nem reagált semmit. sad

Nagyon sajnálnám, ha nem tudnám megoldani ezt a problémát, mert az aldomainekhez tartozó honlapokat is ebben a rendszerben kezdtem el megcsinálni, jó lenne, ha a rendes domainem is innen tudna működni.

Azért köszönöm, hogy válaszoltál, még próbálgatom a Dotrollnál a regisztrációt, és reménykedve várom az itteni ügyfélszolgálat válaszát. smile
Ágnes
Attila
Üzenetek: 414
Hírnév: 34

Üzenet # 53 | 11:41
Ágnes, melyik szerveren van a honlapod? Meg tudod nézni a Vezérlőpult - Általános - A szerver neve: menüpont alatt
Ingatlant vennéll? Eladsz? Hívj, segítek! Gál Attila Otthon Centrum Tel: +36 70 454 0707 http://ingatlan.ucoz.hu http://centr.oc.hu
Ágnes
Üzenetek: 5
Hírnév: 0

Üzenet # 54 | 19:23
Attila,
megnéztem, ezen: s55

De lassan kezdem feladni a dolgot, lehet, hogy inkább leprogramozom a főoldalt html-ben, a domain marad a Dotrollnál, az aloldalakhoz pedig csinálok aldomaineket, azok működnek az itteni oldalakkal összekötve. Legalábbis más működőképes ötletem momentán nincs... :S

Köszi,
Ágnes
Amarashop
Üzenetek: 6
Hírnév: 0

Üzenet # 55 | 13:50
Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, a máshol vásárolt domain név (.hu végződésű) átregisztálása mennyibe kerül?
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 56 | 20:03
Amarashop, máshol vásárolt domain csatolása teljesen ingyenes smile A leírásokat fentebb meg is találhatod
A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


Amarashop
Üzenetek: 6
Hírnév: 0

Üzenet # 57 | 21:17
Köszönöm szépen a választ. Elbambultam. smile
Kellemes Ünnepeket Mindenkinek!
teszt
Üzenetek: 13
Hírnév: 0

Üzenet # 58 | 22:44
Sajnos én is ugyanabba a problémába futottam mint Ágnes. látom neki még mindig ucozos oldala van, azaz még nem hozta át a saját domainjét. Nekem ez 1,5 éve sikerült ugyanitt a ucozban egy másik honlapomra természetesen, de most nekem sem engedi, ugyanúgy hibát jelez a domain.hu ellenőrzése, ugyanúgy ezt a "M-SOAM -E- [domain] SOA mail address check failed" üzenetet kapom. Lehet tényleg utána kellene nézni, mert úgy néz ki nem felhasználó szintű, hanem egyetemes hibajelenségről lehet szó. Nagyon megköszönném a segítséget! Fontos lenne...
Amarashop
Üzenetek: 6
Hírnév: 0

Üzenet # 59 | 22:50
Nekem is ugyanez volt a problémám, mint Ágnesnek, én a 3.számú lehetőséget választottam és IP cím alapján sikerült felcsatolnom a honlapot mert a szerver nevét nem fogadta el a Forpsi.
teszt
Üzenetek: 13
Hírnév: 0

Üzenet # 60 | 23:19
jó hogy írtál Amarshop ez jó hír! A 3. lehetőséget én eddig valami másnak gondoltam. De akkor ez is ugyanazt a megoldást nyújtja? Például ugyanúgy tudok majd @domain.hu típusú email címeket is kreálni gmaillel? Eddig mindig a 2. megoldást ajánlották domain csatolásához, ezért a 3-asban nem is gondolkodtam...
uCoz közösség » Kiegészítő szolgáltatások » Egyedi domain » DOMAIN ÁTHOZATAL SAJÁT E-MAIL CíM LÉTREHOZÁSA (Saját domain áthozatala, csatolása, stb.)
Keresés: