A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
A fórum moderátora: bigblog, vmarci21  
uCoz közösség » Kiegészítő szolgáltatások » Egyedi domain » DOMAIN ÁTHOZATAL SAJÁT E-MAIL CíM LÉTREHOZÁSA (Saját domain áthozatala, csatolása, stb.)
DOMAIN ÁTHOZATAL SAJÁT E-MAIL CíM LÉTREHOZÁSA
rendszergazda
Üzenetek: 12
Hírnév: 0

Üzenet # 16 | 18:05
Köszi a segítséget

Hozzáadva (15.11.2010, 18:05)
---------------------------------------------
Sziasztok
De ha csatolva van az uCoz rendszeréhez akkor nem lehet ott beállítani?

Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 17 | 18:11
A DNS beállítást ott kell elvégezni, ahol megvetted a domaint.
rendszergazda
Üzenetek: 12
Hírnév: 0

Üzenet # 18 | 18:17
Már csatolva van és működik

Hozzáadva (15.11.2010, 18:17)
---------------------------------------------
De ott nem tudok létrehozni az aldomint.

Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 19 | 18:21
rendszergazda, hol vetted, mert nem mindenhol van teljeskörű domain fentartás, vagyis se aldomain és van hogy se saját mail...
rendszergazda
Üzenetek: 12
Hírnév: 0

Üzenet # 20 | 19:27
Én ingyenes domaint használok: co.cc

Hozzáadva (15.11.2010, 19:27)
---------------------------------------------
De az mail működik, ez google-s

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 21 | 20:21
rendszergazda, áruld már el Nekem, hogy mennyivel jobb a co.cc aldomain, mint amit a ucoz kínál?
Válaszolok a kérdésemre Én! Semmivel, sőt!!!
A ucozos aldomain mindaddig élni fog, amíg a honlapod is. Akár évekig, évtizedekig!
A co.cc egy év. Ha továbbra is akarod azt a domaint, fizetned kell érte. Nem keveset!
Ha meg felmondod, akkor oda minden munkád. Megint keresheted, várhatod a látogatókat, mert a lejárt és nem meghosszabbított co.cc domain miatt nem lesz látogatható az oldalad... Jó választás! biggrin
Ha már ennyire nem kell Nektek a ucozos domain, akkor miért nem veszel egyet? 3000 forint az első két évre, utána 1500-2000 évente.
Ez egy borzasztóan nagy összeg! biggrin
rendszergazda
Üzenetek: 12
Hírnév: 0

Üzenet # 22 | 20:40
mert megváltozott az oldalam neve és kellet egy másik url cím. és megkérdeztem másokat is és azt mondták, hogy egy év után is ingyenes a hosszabítás
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 23 | 22:04
rendszergazda, igazad van, csak akkor kerül pénzbe ha beválik. ha sok lesza látogató fizethetsz. Ez igy müködik biggrin
Attila
Üzenetek: 414
Hírnév: 34

Üzenet # 24 | 07:43
rendszergazda, miután áthoztad a domaint a ucozhoz, beállítottad a dns névszervereket ns1.ucoz.net és ns2.ucoz.net címekre, ezek után a uCoz Saját menű részében tudod létrehozni az aldomain-neveket.
Ingatlant vennéll? Eladsz? Hívj, segítek! Gál Attila Otthon Centrum Tel: +36 70 454 0707 http://ingatlan.ucoz.hu http://centr.oc.hu
KisKZ
Üzenetek: 9
Hírnév: 0

Üzenet # 25 | 15:24
Attila,
Szia!
keresgéltem és nem találtam ezt a témát amivel gondom van... Talán mégi ide való, ebbe a topicba.
Azt is tudom, hogy nem teljesen ide vágó (remélem mégis), de megpróbálkozok.

Mindent megcsináltam és kész is van a domain becsatolása.
A prémium csomaggal járó ajándék domain nevet regisztráltam a domain.ucoz.com-on annak rendje és módja szerint.
A beparkolás és a csatolás tökéletese sikerült.

Megtettem az oldalamon azokat a beállításokat is amelyek szükségsek voltak a Google Mail domainhoz kötődő levelezés beállításához. Ugy ahogy ezt fentebb leírtad.
A Google apps levelezésénél fel is vette a domaint, szépen rendben, ugymond benn vagok a rendszerben, azonban egy dolog van amit nem tudok elvégezni.
Nem tudom ez szükéges-e egyáltalán. Mivel kérik, gondolom oka van.

Ez a kérés nem az ucoz kérése, hanem a google-é, azonban mégis kötődik hozzátok, így remélem tudtok válaszolni.

A Google levelezés szükségesnek tartja, hogy a domain kezelésnél az általa megadott MX szerver címeiket felvegyem.
Azonban amikor a domain.ucoz.com szolgáltatónál megpróbálom ezt megtenni (Reményeim szerint jó helyen, a DNS name szervereknél) minden esetben hibaüzenetet kapok vissza egy félóra mulva.

Az alpértelmezett name szervereket kitörlöm (ez lehet hiba?) és sorban beírom a google levelezés által kért MX szerverek nevét, ugy ahogy az kéri, a ponttal a végükön (de már próbáltam pont nélkül a végükön is).

Az eredméy minden esetben hibajelzés a domain.ucoz.com-tól.
A hiba leírása hiányzik, csupán ennyi: failed.. Így nem is tudom eldönteni, hogy mi lehet a gond.

Hogy kell elvégeznem ezt a beállítást?
Tudtok ebben segíteni esetleg?
Gondolom van tapasztalatotok.

Előre is köszönöm a választ!

KisKZ
kiskz.ucoz.hu
vagyis most már:
hobbycncart.com

Attila
Üzenetek: 414
Hírnév: 34

Üzenet # 26 | 17:26
KisKZ, nem találkoztam hasonló problémával. Egy a lényeg, hogy a name szervereket nem szabad kitörölni. ezek ns1.ucoz.net. és ns2.ucoz.net. kell, hogy legyenek. Az MX az nem DNS.
Ingatlant vennéll? Eladsz? Hívj, segítek! Gál Attila Otthon Centrum Tel: +36 70 454 0707 http://ingatlan.ucoz.hu http://centr.oc.hu
KisKZ
Üzenetek: 9
Hírnév: 0

Üzenet # 27 | 21:40
Attila,

Közben megoldódott a dolog...
De ezt akkor is Neked köszönhetem. A fenti útmutatásod vezetett mégis rá.
Az MX rekordokat itt az oldalnál kellet beállítani az admin menüben nem pedig a domain.ucoz.com-on.

Mégegyszer köszönöm és bocs hogy zavartalak!

Szia!

djtroi
Üzenetek: 51
Hírnév: 0

Üzenet # 28 | 15:32
Locky, a legutóbbi hozzászólásodra válaszolnék: a www.co.cc-n regisztrált aldomain oldalakat ha egy nap kellően látogatják akkor létrehozhatsz egy virtuális számlát és szépen gyarapíthatod a kasszád
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 29 | 17:05
Én ezt nemarra irtam. Én azt irtam neki, hogyha regisztrál ott egy domain-t majd lejár és bevált(látogatott volt) akkor a domain újra lefoglalása pénzbe kerülhet!
hpvk99
Üzenetek: 27
Hírnév: 0

Üzenet # 30 | 21:08
Sziasztok!

"Google Mail (GMail) szolgáltatása lehetőséget biztosít a domainnév tulajdonosok számára saját postafiók létrehozására. Vagyis, amennyiben Ön rendelkezik pl. a "mydomain.com" domainnal, akkor létrehozhatja az alábbi postai e-mail címeket "admin@mydomain.com" vagy "here@mydomain.com" (a postaládának bármilyen nevet adhat) amelyeken küldhet és fogadhat leveleket. Mindemellett elérhetőek lesznek a GMail összes szolgáltatásai."

Megszüntette a Google Mail (GMail) a szolgáltatást, már csak harminc napig ingyenes!!! Fizetősben nagyon drága

Sziasztok!
RohályApu
http://99.hpvk.hu/
rohalyapu@hpvk.hu
uCoz közösség » Kiegészítő szolgáltatások » Egyedi domain » DOMAIN ÁTHOZATAL SAJÁT E-MAIL CíM LÉTREHOZÁSA (Saját domain áthozatala, csatolása, stb.)
Keresés: