A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
A fórum moderátora: KovJonas  
uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap külalakjának testreszabása » HTML Segítség (Segítség HTML témában)
HTML Segítség
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 1 | 18:23
Szia!
Azok közé tartozol, akinek nem megy annyira a HTML nyelv. Itt nem kell szégyellned, bátran felteheted a kérdésedet! smile
Ha a honlapodon szeretnél valamit módosítani, de azt már csak a html kód módosításával lehet megtenni, itt nyugodtan felkérhetsz olyan segítőkész felhasználókat, akik otthon vannak e témában.
Html kód beillesztésekor kérünk mindenkit, hogy a "code" lehetőséget válassza!

Nagyon hosszú szöveg esetén megkérünk, hogy:
1.) a kódrészletet írd le egy szöveges fájlba, majd
2.) töltsd fel a tárhelyedre, végül
3.) a szöveges fájl linkjét add meg itt, a fórumban.

Válasz esetén szintén ugyanez az eljárás kéretik. Köszönjük! smile

Honlapszerkesztéssel kapcsolatban javasolt elolvasni a A WYSIWYG szerkesztő (Oldalak szerkesztése külső webszerkesztővel) topikot is!





Böngésző címsorának gördítése
Törölt menüoszlop visszaállítása / létrehozása
Ajánlott, JavaScript-el foglalkozó oldalak

Főoldal alap funkciók visszaállítása
Táblázat / html oldal szerkezet


Admin5355
Üzenetek: 42
Hírnév: 4

Üzenet # 631 | 16:47
Sziasztok!

Ezt hogy kell beállítani?
http://kepfeltoltes.hu/130823/kedvenc_www.kepfeltoltes.hu_.png
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 632 | 17:18
Admin5355, magadsz egy site title (oldal címet) a legfelső sorba, egy linket egyel lejjebb, majd katt.a generálásra, és tedd az oldaladba !! Csak internet explorerrel működik....
Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
Admin5355
Üzenetek: 42
Hírnév: 4

Üzenet # 633 | 10:15
Köszi és ezt,hogy tudnám megváltoztatni? http://kepfeltoltes.hu/130824/ucoz_www.kepfeltoltes.hu_.png
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 634 | 14:15
Admin5355, Bizt. mentés: Új néven új oldal létrehozása, és bizt. mentés feltöltése wink
Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
Redzsina
Üzenetek: 75
Hírnév: 7

Üzenet # 635 | 18:55
Már nem lehet lecserélni a favicont? surprised
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 636 | 18:59
Redzsina, de le lehet, uCorner.tk-n van cikk róla wink
Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
Admin5355
Üzenetek: 42
Hírnév: 4

Üzenet # 637 | 20:34
Hozzászólás szövege
Idézet (vmarci21)
Admin5355, Bizt. mentés: Új néven új oldal létrehozása, és bizt. mentés feltöltése

Én a favicon lecserélésére gondoltam. uCorner.tk -n kicsit érdekesen van leírva,szerintem biztos nem úgy kell.
Redzsina
Üzenetek: 75
Hírnév: 7

Üzenet # 638 | 20:55
Itt egy egyszerűbb leírás. smile -> http://forum.ucoz.hu/forum/7-81-1#480
Admin5355
Üzenetek: 42
Hírnév: 4

Üzenet # 639 | 21:58
Köszönöm

Hozzáadva (24.08.2013, 20:58)
---------------------------------------------
Sikerült, de tabbleten még mindig a régi favicon jelenik meg.

Redzsina
Üzenetek: 75
Hírnév: 7

Üzenet # 640 | 21:47
Végezz karbantartást a böngészőn (süti, előzmény stb), és jó lesz. up
mahumaq
Üzenetek: 5
Hírnév: 0

Üzenet # 641 | 18:44
Sziasztok! Szeretném ezt a picture slidert életre kelteni a honlapomon ( http://www.jquery-plugins.hu/plugin/3-nivo-slider.html ), de eddig nem jött össze. Valaki részletesen leírhatná, hogy mit hova és mit miért. Elöre is köszi. Kerestem ezzel kapcsolatos témákat a fórumon de nem igazán találtam meg a megoldást.

UI: Kérhetem ugy elmagyarázni, mint egy óvodásnak. biggrin Köszi
Bocipaci7658
Üzenetek: 9
Hírnév: 0

Üzenet # 642 | 04:40
Sziasztok! A #876-os sablont kellőképp amatőr módon de megcsináltam valamivel egyedibbre. Át szeretném színezni a szövegeket... Szinte mindet, tehát hiába mutatok képet. (Modulok neve, menük, tartalom automatikus színe, linkek színe, etc...) Színkód alapján próbáltam megkeresni melyik-melyik a Honlap-stílus -> Külalak vezérlése (CSS) -ben, de a keresés nem adott találatot. Akkor mit kell átírjak...?
Illetve a menük nevei között van egy egy pixeles neonzöld csík, amit szintén nem találtam meg sem url, sem színkód alapján, pedig azt is át szeretném színezni.

Hol és hogyan keressem ezeket?
Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszokat, és elnézést a komplikált kérdésekért.
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 643 | 16:43
Bocipaci7658, oldalad címét megadnád?? Köszi wink

mahumaq, le kell tölteni a ZIp-et, kicsomagolni.

2.: Feltölteni (ftp, vagy fájlkezelő segítségével) egy új mappába a zip fájljait (kivéve a jquery.js-t)

3.: Linkelni a silder-t tartalmazó oldalon a HTML HEAD részében:
Kód

<link rel="stylesheet" type="text/css" href="mappa neve/nivo-slider.css"/>
<script type="text/javascript" src="mappa neve/jquery.nivo.slider.pack.js"></script>


(a mappa nevét írd át!)

4.: beállítani a js-t:
Idézet (jquery-plugins.hu)
A diavetítés képeit egy div blokkban kell elhelyeznünk. Hogy egyértelműen hivatkozhassunk erre a div-re, egy egyedi azonosítót kell hozzá rendelnünk (pl. #slider), amelyet a deklaráció során meg kell adnunk: (lásd a kódot az eredeti oldalon) [...] A képek beágyazása div blokkba: (lásd a kódot az eredeti oldalon)


5.: ennyi kb. Ha elakadtál akkor linkeld a próbálkozás nyomait tartalmazó oldalt, és megnézem wink

Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
Bocipaci7658
Üzenetek: 9
Hírnév: 0

Üzenet # 644 | 17:55
Ez az. http://hokalovidaily.ucoz.hu/
Bocsánat, elfelejtettem linkelni.
(Egyébként hogy-hogy Bocipaci helyett Bocipaci7658 lettem? xD Ha ez automatikus számozás... Szóval nem hinném hogy volt előttem 7657 ugyanilyen nevű.)
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 645 | 18:50
Bocipaci7658, javaslok egy megoldást ami chrome alatt jól működik:

Amit szerkeszteni akarsz,arra jobb-klikkel kattintasz, és kiválasztod az "elem megtekintése" lehetőséget, erre megnyílik alami hasonló ablak, ahol látod a HTML-t, és a CSS-t is:



Ekkor az oldalsó ablakba próbálkozhatsz:


Ha sikerült megfelelőre beállítani, akkor a css-t átmásolod a sablonba:

(element.style helyett a DIV id-két, vagy CLASS-át megadva, ezt a HTML-ben láthatod)
Csatolmányok: 9200832.png (358.7 Kb) · 2375714.png (15.6 Kb)

Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap külalakjának testreszabása » HTML Segítség (Segítség HTML témában)
Keresés: