A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
A fórum moderátora: KovJonas  
uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap külalakjának testreszabása » HTML Segítség (Segítség HTML témában)
HTML Segítség
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 1 | 18:23
Szia!
Azok közé tartozol, akinek nem megy annyira a HTML nyelv. Itt nem kell szégyellned, bátran felteheted a kérdésedet! smile
Ha a honlapodon szeretnél valamit módosítani, de azt már csak a html kód módosításával lehet megtenni, itt nyugodtan felkérhetsz olyan segítőkész felhasználókat, akik otthon vannak e témában.
Html kód beillesztésekor kérünk mindenkit, hogy a "code" lehetőséget válassza!

Nagyon hosszú szöveg esetén megkérünk, hogy:
1.) a kódrészletet írd le egy szöveges fájlba, majd
2.) töltsd fel a tárhelyedre, végül
3.) a szöveges fájl linkjét add meg itt, a fórumban.

Válasz esetén szintén ugyanez az eljárás kéretik. Köszönjük! smile

Honlapszerkesztéssel kapcsolatban javasolt elolvasni a A WYSIWYG szerkesztő (Oldalak szerkesztése külső webszerkesztővel) topikot is!





Böngésző címsorának gördítése
Törölt menüoszlop visszaállítása / létrehozása
Ajánlott, JavaScript-el foglalkozó oldalak

Főoldal alap funkciók visszaállítása
Táblázat / html oldal szerkezet


vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 406 | 10:30
Locky, ez nekem eszembe sem jutott
Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
lizi
Üzenetek: 3
Hírnév: 0

Üzenet # 407 | 21:56
Sziasztok!Az lenne a kérdésem,hogy megszerkesztettem a honlapom 1024*768 felbontáson,minden "tökéletes"de ha ettől eltérő felbontással megnézem főleg nagyobb felbontásra igaz semmi sincs a helyén!Van arra megoldás,hogy a szerkesztés alkazmazkodjon az éppen aktuális felbontáshoz valahogy így semmi sem az igazi főleg a fórum chatbox része nem tettszik!
Cím: www.ebook.ucoz,hu
És lenne még egy kérdésem.Tudna esetleg valaki egy scriptet arra,hogy ha egy felhasználó img tagok közé linkel egy képet de az túl nagyméretű ne tolja el az egész képet hanem automatikusan átméreteződjön egy adott méretre?Előre is köszönöm a segítséget!
FilmTorrent
Üzenetek: 119
Hírnév: 9

Üzenet # 408 | 22:55
Hali lizi!
Úgy néztem hogy az oldaladon a belépés-kilépés gomb akkor is ott marad ha be vagyok lépve, külön kéne be és kilépés, és ha be vagyok lépve ne legyen belépés csak kilépés. Ha nem vagyok belépve csak belépés legyen kilépés ne.
Üdv, Dani.
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 409 | 15:11
lizi,a 2. kérdésre a válasz az általános beállításoknál van.
Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
lizi
Üzenetek: 3
Hírnév: 0

Üzenet # 410 | 20:25
Szia!Az általános beállításoknál pontosan hol találom?Hiába írom a keresőbe!Köszi a segítséget!
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 411 | 21:06
lizi, Minden modul beállításánál, ahol lehet képet hozzáadni (tehet mondenütt, kiv. videó) a beállításainál van a képek kicsinyített mérete, vagy valami hasonló.
Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
lizi
Üzenetek: 3
Hírnév: 0

Üzenet # 412 | 22:00
Szia!A fórummoduljánál is van ez igaz de csak a felhasználók feltöltött képeire vonatkozóan nem az img tagok közé linkelt képekre vonatkozik szerintem.Ezért nem tudom beállítani!
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 413 | 13:19
lizi, Szerintem az az összes képre vontakozik, de ha nem akkor csak egyszerűen meg kell kérni a felhasználókat, hogy a linket ekőször a képek modulba illesszék be, és az ott kapott kódot vigyék tovább a fórumra. A képek modulnál beállítod a kép kicsinyített méretét, és a kis kép linkjét adod tovább. Lásd oldalamon (tölts fel egy képet): http://vmoldalak.ucoz.hu/photo
Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
drhflany
Üzenetek: 110
Hírnév: 10

Üzenet # 414 | 21:50
Üdv. HTML kódokkal hogyan lehet ,,spoiler"-eket csinálni? Szeretném, ha rákattintok egy képre, akkor alatta szöveg jelenjen meg, ha megint rákattintok, akkor az előző szöveg tűnjön el.
FilmTorrent
Üzenetek: 119
Hírnév: 9

Üzenet # 415 | 22:51
Roncsi0015
Üzenetek: 5
Hírnév: 0

Üzenet # 416 | 11:45
Szia raziel70, elnézést ha ostoba kérdésemmel zavarlak,de egy ismerősömnek szeretnék egy honlapot készíteni,de a bejelentkezéskor meg kell adni a http.....ucoz.hu ami a honlap címe is.Csak az alatta levő biztonsági kóddal vannak gondjaim,mert azt nem fogadja el a rendszer,"a-z; 0-9" Na de ez semmilyen körülmények közt sem lehet,hiszen a biztonsági kódban felváltva vannak kis és nagy betűk.Röviden:nem tudok a szerkesztőbe lépni mert a biztonsági kód vacakol velem.
Előre is köszönöm ha érdemben tudnál velem foglalkozni,bár ez nem html probléma.
Üdv.: Roncsi
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 417 | 15:31
Roncsi0015, szabad kérdeznem, hogy milyen címet szeretne regisztrálni?
A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


Alex
Üzenetek: 1
Hírnév: 0

Üzenet # 418 | 17:55
raziel70, Szia!
Szerkesztés közben valamit rosszul csinálhattam,mert a menüsorban a "Fő oldal" sorra klikkelve eltűnt a szerkesztő ikon(négyzet alakú képben HTML kód szerkesztő,vizuális szerkesztő, az oldal eltávolítása funkció van)Így a fő oldalt nem tudom szerkeszteni.
Sajnos már nem először jártam Így.Kérlek ha lehet légy oly'kedves tudatlanságomat orvosolni.Köszönöm: Alex wacko

Hozzáadva (17.08.2012, 16:51)
---------------------------------------------
T.DaveedBrown!
Nagyon köszönöm,hogy szakítottál rám időt,de közben megoldottam a problémát.Még egyszer köszönöm respect

Hozzáadva (17.08.2012, 16:55)
---------------------------------------------
Bocsánat!
Rossz helyre írtam!!! A raziel70-nek szóló kérésem él,méghozzá nagyon is.Elnézést.

vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 419 | 20:40
Alex, A hiba okát nem tudom, de azt hogy hogy tudod szerkeszteni a honlapodat azt igen:
Admin menüben, az oldalszerkesztőben, a honlap oldalainak vezérlése részen. Ott megvan mind a 3 ikon.

Hozzáadva (17.08.2012, 19:40)
---------------------------------------------
Roncsi0015, a negy betűt is vedd kis betűnek.


Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
Roncsi0015
Üzenetek: 5
Hírnév: 0

Üzenet # 420 | 15:14
vmarci21, Szia! Először is köszönöm,hogy válaszoltál.Sikerült megoldani a gondom. Hálásan köszi. Nyomom a hírnevet!!
uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap külalakjának testreszabása » HTML Segítség (Segítség HTML témában)
Keresés: