A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
A fórum moderátora: KovJonas  
uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap külalakjának testreszabása » HTML Segítség (Segítség HTML témában)
HTML Segítség
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 1 | 18:23
Szia!
Azok közé tartozol, akinek nem megy annyira a HTML nyelv. Itt nem kell szégyellned, bátran felteheted a kérdésedet! smile
Ha a honlapodon szeretnél valamit módosítani, de azt már csak a html kód módosításával lehet megtenni, itt nyugodtan felkérhetsz olyan segítőkész felhasználókat, akik otthon vannak e témában.
Html kód beillesztésekor kérünk mindenkit, hogy a "code" lehetőséget válassza!

Nagyon hosszú szöveg esetén megkérünk, hogy:
1.) a kódrészletet írd le egy szöveges fájlba, majd
2.) töltsd fel a tárhelyedre, végül
3.) a szöveges fájl linkjét add meg itt, a fórumban.

Válasz esetén szintén ugyanez az eljárás kéretik. Köszönjük! smile

Honlapszerkesztéssel kapcsolatban javasolt elolvasni a A WYSIWYG szerkesztő (Oldalak szerkesztése külső webszerkesztővel) topikot is!





Böngésző címsorának gördítése
Törölt menüoszlop visszaállítása / létrehozása
Ajánlott, JavaScript-el foglalkozó oldalak

Főoldal alap funkciók visszaállítása
Táblázat / html oldal szerkezet


raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 226 | 18:54
Hát ehhez minimum egy javascript kód kell, vagy regisztrálj statisztika oldalon!
Olyan oldalon, minél le lehet hívni a weboldalra a statisztikát. Nálam is fut ilyen, sőt van olyan is, hogy a letöltéseket számolja és ki lehet íratni is a weblapon.
Az oldal angol nyelvű!
http://www.mypagestats.com/

Más megoldásnak tudom javasolni a saját tartalom kezelő rendszer futtatását. Sajnos uCoz kereteken belül "CSAK" ez van, ezzel kell beérni...

Hamilton
Üzenetek: 33
Hírnév: 0

Üzenet # 227 | 22:58
oké, köszi. asszem már megvan a megoldás!
poriu
Üzenetek: 7
Hírnév: 0

Üzenet # 228 | 16:26
Szijasztok ... smile
Nagyon fontos kérdésem lenne ...

A honlapomon virutális szerkeztőben azt akarom meg csinálni hogy a fejlécbe rakok egy képet amire ha rá kattintassz meg nyitja mjondjuk a profilomat vagy a főoldallal ugyan ezt ... ezt probáltam úgy hogy meg létrehozta új táblázatot és azon cellákat de sehogysem sikerűlt .... és ezért kpérdezem meg itt hogy HOGYAN LEHETNE EZT MEG CSINÁLNI??(FONTOS HOGY A VIRTUÁLIS SZERKEZTŐBEN LEGYEN!!!!) ha lehet részletes leírást .... smile

Köszönöm mindenkinek :P

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 229 | 19:01
Jelöld ki a képet (kattints rá), majd fent a szerkesztő felső részében találsz egy jellegű ikont. Kattints erre is, majd a megjelenő ablakban add meg azt a linket, amit meg szeretnél nyittatni amikor valaki a képre kattint.

Amúgy meg itt a topik: http://forum.ucoz.hu/forum/7-172-1
(bocsi, rosszul írtam, nem ebben a topikban található!)

A kereső amúgy jól működik!

poriu
Üzenetek: 7
Hírnév: 0

Üzenet # 230 | 20:31
Én kajak kerestem de nem találtam cry köszii respect biggrin

Hozzáadva (14.05.2011, 20:31)
---------------------------------------------
Ja és azt a képet amit be akarok rakni hogy tudom akár hova rakni ??? cry

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 231 | 20:41
Quote (poriu)
Ja és azt a képet amit be akarok rakni hogy tudom akár hova rakni

Akarattal! biggrin
Pontosan mire gondolsz?
A szerkesztőben kattints a képre (egyszer) és felül pedig a kis kép ikonra.
A megjelenő ablakban lesz egy olyan, hogy Aligment (vagy valami ilyesmi), ahol egy legördülő menüből választhatod ki a kép elhelyezkedését.
Alul van egy minta, ami azonnal mutatja a kép pozícióját.

Más kép elhelyezési módszer csak html kddal lehetséges, de ez már hosszabb téma, ebbe ne menjünk bele... wacko

poriu
Üzenetek: 7
Hírnév: 0

Üzenet # 232 | 21:41
Áhh ez tökéletes biggrin Köszönöm szépen biggrin

Hozzáadva (14.05.2011, 21:41)
---------------------------------------------
Abban kéne még 1 kis segítésg hogy létre hoztam egy táblát (3 sáv) az egyikbe bele rakom a képet ... és én abba a táblába ahol a kép van ot hogy tudok + cellákat létrehozni ? amibe aztán a képeket rakom ami kell még !? (tehát egy táblán belűl + 3 cella kell úgy hogy a többi 2 tábla meg maradjon mert oda megy a zene lejátszó és a menü)

Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 233 | 09:01
Ha jól értelmezem neked most van.
Code
<table><tr><td></td><td></td><td></td></tr></table>

Legalábbis a kódodból ez jön ki. Na de ha mondjuk az utolsó részbe a 3 közül akarsz még 3 táblát akkor

Code
<table><tr><td></td><td></td><td><table><tr><td></td><td></td><td></td></tr></table></td></tr></table>

Ha már itt tartunk akkor elmondom azt is, hogy ha 2 egymás melleti cellát akarsz egyesiteni akkor, törlöd az egyik <td></td>-t és a másikba beleirod hogy <td collspan="2"> ha két egymás alattit akkor ugyanígy csak collspan helyett rowspan="2"-t irsz.

poriu
Üzenetek: 7
Hírnév: 0

Üzenet # 234 | 11:05
De ezt hogyan kell meg csinálni a VIRTUÁLIS SZERKEZTŐBEN ??? smile

Létre hozok 3x3 as táblát(3 sor 3 oszlop) és én a 3.sorba akarom rakni a fejlécet ... és a fejléc képén még akarok létrehozni + cellát ahova a nyitólap képét tegyem

Tehát ahogy itt láthatod http://kepfeltoltes.hu/110515/1251915699K_pkiv_g_s_www.kepfeltoltes.hu_.jpg baloldalt van egy kockának fölül és alul is van kijelölt cella nah ezt hogy kell ! FONTOS HOGY A WySiWyG ben !!!!

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 235 | 12:16
Kattints arra a cellára, amit szeretnél kettéosztani, majd felül kattints a képen látható ikonra!

Ezután a megjelenő ablakban kattints az Increase/Decrease (Összevonás/Szétosztás) ikonok közül a bal oldalira. (Azt hiszem ezzel lehet, NEM biztos!!!)

Próbálgasd!

Vagy használd az Én HTML szerkesztőmet (Magyar nylevű), majd másold be a kódot a sablon ablakába és ments el!

Csatolmányok: 4991731.png (6.3 Kb) · 3106825.png (3.7 Kb)
poriu
Üzenetek: 7
Hírnév: 0

Üzenet # 236 | 14:49
Meg probáltam mind 2 mondszerrel tehát a te honlap szerkeztőddel is ... de szerintem nem értitek mit akarok .. mer sehogyse jóóó cry

Szóval még 1 szer neki futok ..

Van egy képem jelen esetben : http://storvaxte.ucoz.hu/fejlec-les.jpg amit be szeretnék tenni fejlécnek ... ez még nem gáz mert ez meg van ... de erre a képre szeretném rá rakni ezt a képet : http://storvaxte.ucoz.hu/nyitolap.jpg illetve még 2 képet amihez hozzá rendelem a linket ami kell neki (a hozzá rendelés magy) ... Összefoglalva a fő képre hogyan tudok rá tenni több képet hogy a külön(cellákban) legyen tehát ha rá kattintok a nyitólapra az ahoz rendelt linket nyissa meg.

VIRTUÁLIS SZERKEZTŐBEN!?

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 237 | 15:02
Állítsd be a képet a tábla háttérképnek, a cellákba meg tedd be a többi képet.
ÉS NE ÍRJ CSUPA NAGYBETŰVEL, mert az olyan mintha kiabálnál!
Továbbá próbálkozz kicsit önerőből, képtelenség minden html morzsát leírni....
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 238 | 15:47
Ezért kell egy kis ismeretség ahhoz amit csinálsz. Mellesleg ha gondolkozol picit rájösz hogy a vizuális szerkesztőben van ilyen:

Ezután megkapod a forráskódot, kikeresed azt a részt amit mondtam (ha csak a táblázat van benne az oldalban akkor egyértelmű) és beilleszted azt a kódot amit én irtam neked ésszerüen.

Még egy dolog, én nemhasználnám a vizuális szerkesztőt ilyenre, mert nekem eddig nemtudom eldönteni, hogy több kárt okozott-e mint hasznot. De oda is van irva az oldalakhoz, hogy ajánlott külső html szerkesztő. PL. Ingyenes Kompozer nevű program. Igen hatásos és amit te akarsz kb 2 perc vele megcsinálni.

Csatolmányok: 8687304.png (7.4 Kb)
poriu
Üzenetek: 7
Hírnév: 0

Üzenet # 239 | 16:15
De az a baj hogy én nem ismerem a HTML-kódokat ... :'(

Na de akadt még 1 kisebb gond .. hogyan tudom azt meg oldani hogyha rá kattintok a belépés-re és belépek akkor csak azután jelenjen meg a kilépés miután beléptem ?

Hozzáadva (15.05.2011, 16:13)
---------------------------------------------
Nos tehát látom a honlapod Locky és neked baloldalt az egyik lényél ott rajta van a főoldal partnerek meg ezek és jobb oldalt is meg tudtad csinálni hogy azt írja ki hogy vendég meg ezek ... tehát a főképre rá raktál simán + cellákat így tehát szövegeket is ... ezt hogyan csináltad ? biggrin

Hozzáadva (15.05.2011, 16:15)
---------------------------------------------
Ja és a menüben hogy lekördűl .. ez is szép biggrin

Az üzenetet szerkesztette Attila - Vasárnap, 2011.05.15, 17:37
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 240 | 16:19
Quote (poriu)
Na de akadt még 1 kisebb gond .. hogyan tudom azt meg oldani hogyha rá kattintok a belépés-re és belépek akkor csak azután jelenjen meg a kilépés miután beléptem ?

Törölted (szétbarmoltad) az eredeti sablon kódrészletet, ezért nem működik ez a funkvió!!!
Miért olyannal kezded a honlapépítést, ami nem Neked való?
Olyan alapvető dolgokkal szórakoztatsz minket már órák óta, amiket ha utánaolvasol szakirodalomban, már rég megtanulhattad volna!
Van a fórumon olyan topik, ahonnan ilyen anyagot (tankönyveket) le tudsz tölteni!
Ha nem akarsz tanulni, akkor ne is akarj honlapot építeni. Vagy elégedj meg a uCoz adta profi szintű lehetőségekkel!!!!! angry
Mi nem csinálhatjuk meg a honlapodat helytetted!
uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap külalakjának testreszabása » HTML Segítség (Segítség HTML témában)
Keresés: