A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
A fórum moderátora: KovJonas  
uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap külalakjának testreszabása » Sablon megváltoztatása (Hogyan váltsak sablont?)
Sablon megváltoztatása
KovJonas
Üzenetek: 396
Hírnév: 29

Üzenet # 31 | 11:57
Sziasztok!
Van egy weboldalam: http://kovjonas.ucoz.hu/
Hogyan lehetne, vagy egyáltalán lehet-e olyan dolgot csinálni, hogy az oldalakat keskenyebbre tenni, hogy lehessen valamilyen háttér is???

Előre is köszi! smile
1world
Üzenetek: 244
Hírnév: 22

Üzenet # 32 | 12:37
KovJonas, itt a válasz: http://forum.ucoz.hu/forum/27-384-1#7493 Rögtön az első. Az ott lévő kódot kell megkeresned a külalak vezérlése --> honlap oldalai résznél, és átméretezni a szélességet. Ugyanezt kell megtenni a többi modul oldalánál is.

Példa: Itt a 100%-okat kell átírni egy tetszőleges értékre, mint 1000, vagy 600.

Code
<table cellpadding="0" cellspacing="0" border="0" width="100%" style="padding: 0px;"><tr><td width="100%" align="center">

<!-- <middle> -->
<table border="0" cellpadding="0" cellspacing="0" width="100%">
<tr>
<td valign="top" width="214">
$GLOBAL_CLEFTER$
</td>
<td valign="top" style="padding:0px 10px 0px 10px;">
<table border="0" cellpadding="0" cellspacing="0" width="100%">

KovJonas
Üzenetek: 396
Hírnév: 29

Üzenet # 33 | 13:32
Köszi!
Én is rögtön ezt próbáltam megkeresni, de nálam nem ilyenek a kódok, hanem:

Code
<html>
<head>
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=UTF-8">
<title>$SITE_NAME$ - $MODULE_NAME$</title>
<?$META_DESCRIPTION$?>
<link href="/.s/src/css/795.css" rel="stylesheet" type="text/css" />
</head>
<body>
$ADMIN_BAR$
<script type="text/javascript">$(document).ready(function(){$(".searchSbmFl").val("");});</script>
$GLOBAL_AHEADER$
<!-- <middle> -->
<table id="container" cellspacing="0">
<tr>
<td id="leftcol">
$GLOBAL_CLEFTER$
</td>
<td id="maincol"><!-- <body> -->$CONTENT$<!-- </body> --></td>
<td id="rightcol">
$GLOBAL_DRIGHTER$
</td>
</tr>
</table>
<!-- </middle> -->
$GLOBAL_BFOOTER$
</body>
</html>

1world
Üzenetek: 244
Hírnév: 22

Üzenet # 34 | 13:56
KovJonas, esetleg keress rá a CSS-ben erre: container Mert ha jól látom a kód a CSS-re hivatkozik, így a szélességet talán ott kell átállítani
KovJonas
Üzenetek: 396
Hírnév: 29

Üzenet # 35 | 14:47
Sikerült és még egyszer köszi! smile
Vani15
Üzenetek: 2
Hírnév: 0

Üzenet # 36 | 22:18
Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy hogy kell ide átköltösztetni a régi blogomat!
De a régi blogom blogspot.com-on van és letöltöttem az egész blogot xml-ben! És most én ide pontosan ugyanazt akarnám feltölteni, bejegyzésekkel és stb-kel! Ezt valahogy meglehet csinálni itt?
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 37 | 13:10
Vani15, szerintem nem lehet eggyütt az egészet (nem ismerem a blogspot.com-ot, xml-t nem lehet áthozni.), csak eggyesével ctrl+c ctrl+v eljárással. ha a blogon sok anyag van, akkor az új oldalra egy link, hogy "régebbi bejegyzések" (vagy bármi más), a régi oldalra, fejlécbe, hogy "arhívum, irány az új oldal".

Az xml csak szövegből+menüből áll? Mert akkor feltöltöd a file-mangerrel, és távoli kód inportálása, de ez megint csak "félmegoldás".

Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
Vani15
Üzenetek: 2
Hírnév: 0

Üzenet # 38 | 19:36
Értem! Akkor csak a sablont akarnám áthozni ide,de a bejegyzéseket nem akarom, de a menü stb. azok kellenek, azokat hogy hozzám át ide? Mit kell csinálnom?
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 39 | 20:03
Vani15,
A menüt újra létre kell hoznod, amit az admin-menü ==> honlap-stílus ==> menü szerkesztővel lehet.
A sablont pedig ki ctrl+c ctrl+v -zet a régi oldalról, és már kész is. (admin-menü ==> honlap-stílus ==>honlap-stílus(sablonok))
A te helyedben én új sablont készítenék, hiszen most könnyű (nincsenek a régi zavaró kódok, tiszta lappal indulhatsz.)
A stílus szerkesztésről és a menü létrehozásáról is van segítség a fórumon, használd a keresőt. Ha most használod elöszőr az uCozt, akkor ajálom a http://ucorner.tk oldalt és a http://forum.ucoz.hu/forum/3-393-1 oldalakat.

Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
morey
Üzenetek: 5
Hírnév: 0

Üzenet # 40 | 12:29
Sziasztok!

A segítségetek szeretném kérni. A 796-os sablont használom, amit kissé átszerkesztettem. A weboldal igy néz ki jelenleg: http://nyitnikek.ucoz.hu/

A módosítások következtében, nem jelennek meg az oldal hozzáadása menük a főoldalon, vagyis csak akkor jelenik meg, ha kézzel szerkesztem a sablont. Ugyanigy van ha menü hozzáadásával is. Valamint, lenne még egy probléma. Az oldal tartalmának szerkesztése: Beállitások menüpontban van egy olyan, hogy : Egyéni sablon felhasználása az oldal szerkesztéséhez. Itt is hiába pipálom ki a kis négyzetet, nem történik változás. Hogyan tudnám, mind ezt megoldani?

Elöre is köszönöm a segítséget.
Kaname
Üzenetek: 1
Hírnév: 0

Üzenet # 41 | 16:37
Hello!
Nagyon jó lenne ha nem csak a meglévő sablonok közül lehetne válogatni, hanem belehetne állítan azt is, h pl: 1 kép legyen a háttér, vagy esetleg egy szín, mert nem túl előnyösek ezek a sablonok, van olyan oldalam is, aminek a témájához egy sablon sem passzol.
Légyszi ha lehet oldjátok meg, köszi előre is.
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 42 | 17:55
Kaname, Már meg van oldva, 99,9999%-ban szerkesztheted a honlap kinézetét! (html, css, (script))
Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
drhflany
Üzenetek: 110
Hírnév: 10

Üzenet # 43 | 10:44
Üdv!
A 796-os sablon láblécét mi akadályozza meg abban, hogy lehessen kis betűket is írni? Nem találtam a ,,honlap oldalai"-nál css hívást, vagy valami ilyesmit.

A honlap oldalai:
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 44 | 13:35
drhflany, azért, mert valahol a kódban (honlap alsó része, css) van egy ilyen:
Code
font-size: medium;

Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
drhflany
Üzenetek: 110
Hírnév: 10

Üzenet # 45 | 21:04
Nem. sehol nincs ilyen.

Hozzáadva (07.12.2012, 20:04)
---------------------------------------------
Probléma megoldva. Valahol a CSS-ben töröltem el valamit, de már magam sem emlékszem, hogy hol. height=35px és valami clear, both.

uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap külalakjának testreszabása » Sablon megváltoztatása (Hogyan váltsak sablont?)
Keresés: