A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
A fórum moderátora: KovJonas  
uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap külalakjának testreszabása » Sablon megváltoztatása (Hogyan váltsak sablont?)
Sablon megváltoztatása
netogo
Üzenetek: 4
Hírnév: 0

Üzenet # 16 | 19:41
Sziasztok!

Már egy órája keresek de nem találtam infót, azért ide írok. wacko
A kérdésem: a régi weboldalam biztonsági másolatát és a sablonok biztonsági mentésekor letöltött (és a gépemre lementett) infókat, hogyan illeszthetem be egy új weboldalra, hogy az új ugyanúgy (de legalább is majdnem ugyanúgy) nézzen ki mint a régi?

Köszönöm!
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 17 | 20:44
netogo, szia!
Hát erre Én csak a következőket tudom javasolni.
Ha a két csomag mérete nem éri el egyenként a max 15MB méretet, akkor csak simán töltsd fel az oldalad root könyvtárába, majd admin felületen menj oda, ahol vissza lehet állítani a sablonokat és ahol a biztonsági mentést lehet készíteni.
Ott elvileg meg kell, hogy jelenjen a megfelelő fájl. Ott vissza tudod állítani.

Ha viszont a fájl mérete meghaladja a 15 MB méretet, akkor csomagold ki egy könyvtárba, majd csomagold be ismét úgy, hogy ne legyen 15 MB. (darabold szét)
Töltsd fel az egyik ilyen csomag darabot, állítsd vissza a fent leírtak alapján, töröld a csomagot a tárhelyedről, majd ismételd meg a csomag összes többi darabjával is.
Elvileg működnie kell, de Én még nem teszteltem!
netogo
Üzenetek: 4
Hírnév: 0

Üzenet # 18 | 21:58
Quote (netogo)
Ha a két csomag mérete nem éri el egyenként a max 15MB méretet, akkor csak simán töltsd fel az oldalad root könyvtárába, majd admin felületen menj oda, ahol vissza lehet állítani a sablonokat és ahol a biztonsági mentést lehet készíteni.
Ott elvileg meg kell, hogy jelenjen a megfelelő fájl. Ott vissza tudod állítani.


Szia raziel70, köszönöm a gyors választ!

A sablont elmentettem biztonsági mentéssel és kisebb 15MB-nál. Megnyitottam az új weblapom feltöltöttem a zip-et a fájlokhoz (ha ezt jelenti a root könyvtár) confused Ennél tovább nem jutottam. A fájlt nem láttam a sablonok biztonsági mentés részénél.
Légyszi, kicsit pontosíts mert még kezdő vagyok.

Köszönöm!
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 19 | 22:30
A root könyvtár az a könyvtár, amit legelőször meglátsz amikor megnyitod a tárhelyedet a fájlmanagerrel.
Oda kell feltenni. Nem szabad semmilyen mappába beletenni!
A biztonsági másolat fájl neve mindenképp így kell, hogy kezdődjön: _bk_ide_johet_mas_szoveg_is.zip
A lényeg, hogy tartsd be az FTP feltöltési szabályokat! (még akkor is, ha nem FTP klienssel töltesz fel!)
Ha ezzel meg vagy, akkor kattints az Eszközök >> Biztonsági másolat a honlapról menüpontra.
Itt látnod kell majd a fájlt és a visszaállítási lehetőséget. Valami ilyesmi:



Aztán ha idáig eljutottál, akkor kattints a Visszaállítás szövegre, majd megint láthatsz egy listát, ahol ki kell jelölnöd, mit szeretnél visszaállítani.

Javaslat! Mielőtt végrehajtanád a visszaállítást, minden modult engedélyezz, ami a másik oldalon is engedélyezve volt, különben nem fog sikerülni a visszaállítás!!!
Csatolmányok: 5188135.png (63.8 Kb)
netogo
Üzenetek: 4
Hírnév: 0

Üzenet # 20 | 22:59
Eljutottam a visszaállításig és kipipáltam amit fel szeretnék tölteni (csak a felhasználóknál, oldalszerkesztőnél, egyéb fájloknál voltak adatok).
Ha leokézom ezt írja ki: A funkció nincs aktiválva. Fordulj az Ügyfélszolgálathoz.

Úgy néztem minden modul ahonnan vannak adatok engedélyezve van, így nem értem mi lehet a gond. Lehet, hogy ez az egyik oldalról a másikra átmásolósdi mégsem jó ötlet? unsure
Attila
Üzenetek: 414
Hírnév: 34

Üzenet # 21 | 16:37
netogo, valóban kérni kell az ügyfélszolgálatot az aktiváláshoz, mivel ez a művelet megterheli a szervert, ezért a kérésben részletesen írd le, hogy miért kéred ennek a funkciónak az aktiválást.
Ingatlant vennéll? Eladsz? Hívj, segítek! Gál Attila Otthon Centrum Tel: +36 70 454 0707 http://ingatlan.ucoz.hu http://centr.oc.hu
netogo
Üzenetek: 4
Hírnév: 0

Üzenet # 22 | 15:09
Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek! happy

Írtam az ügyfélszolgálatnak, de nem jelentkeztek, úgyhogy várok.

További szép napot!
gallant0257
Üzenetek: 22
Hírnév: 1

Üzenet # 23 | 11:33
Üdv !
Rákerestem a root szóra és abban a témában nem találtam pontos helyet ami engem érdekelne ezért ha rossz helyre írok bocs!

Online Rádiót akarok beilleszteni az oldalamra és már találtam is megfelelő rádiót és ök el is küldték a "vezérlő kódót"és még 2php ,és egy html fájlt.
Azt írják másoljak fel mindent a Root-ba de az nem engedi a 2 php-t feltölteni.
Ezt írja ki:Az ilyen kiterjesztésű fájlok nem engedélyezettek.

A vezérlő kódot is beillesztettem de így sem működik.

Ezt írták a rádiótól :Beillesztés:
A vezérlökodot rakd be ahova szeretnéd

A rootba másolj fel minden fájlt
és már müködik is

Mivel a servereken az index.html elönyt élvez az index.php fájlal szembe ezért ezt a fájlt fogja futatni.

igy az index.php egy iframe oldalban fog megjelenni, a player pedig egy rejtet frame oldalon.
természetesen a vezérlö csak a playerre tesz kihatást smile

A root ha jól tudom a fájl manager ide próbáltam de ahogy írtam nem engedte a php-t feltölteni és így nem tudom ,hogy lehet megoldani hogy mégis szóljon.
Legyen szíves aki tud segítsen.
Az oldalam címe ez:
Code
http://gallantsyte.ucoz.com/


Remélem érthető voltam mert már én is nagyon belegabalyodtam:((
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 24 | 12:30
gallant0257, uCozban nem lehet PHP fájlt használni, hacsak nem veszel külön ilyen prémium szolgáltatást
A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


gallant0257
Üzenetek: 22
Hírnév: 1

Üzenet # 25 | 19:07
DaveedBrown ,köszönöm a gyors választ,sajnálattal fogadom ,akkor gondolom egy rádiót sem fogok tudni beilleszteni az oldalamra.
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 26 | 10:20
gallant0257, hacsak nem keresel más lejátszót...
A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


drhflany
Üzenetek: 110
Hírnév: 10

Üzenet # 27 | 16:35
A honlapomon a fejléc alatt van egy ,,nyíl": -->
Ezt hogy lehetne eltüntetni? Vajon melyik sablonba tartozik?
A fejléchez biztos nem, mert:
- nem látom a vizuális szerkesztőben.
- szerkesztő módban az a lenyíló szürke ízé amiben a vizuális és a sima HTML szerkesztő ikonja van az a --> rész felett helyezkedik el.

Hozzáadva (06.02.2012, 15:35)
---------------------------------------------
Már megoldottam.

Zebulon
Üzenetek: 4
Hírnév: 0

Üzenet # 28 | 12:34
Helló!

A honlap stílusánál ha megváltoztatom a külalakot mindent kezdhetek elölről?

Üdv.
drhflany
Üzenetek: 110
Hírnév: 10

Üzenet # 29 | 20:22
Kedves Zebulon!

Hát... Az eredeti sablont vissza tudod állítani, ha erre gondolsz... Egyébként a saját magad által készített sablonokról készíthetsz biztongsági mentést: vezérlőpult-> Honlap-stílus -> Sablonok biztonsági mentése.
Zebulon
Üzenetek: 4
Hírnév: 0

Üzenet # 30 | 00:11
Köszi, sikerült. Minden megvan.
Üdv.
uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap külalakjának testreszabása » Sablon megváltoztatása (Hogyan váltsak sablont?)
Keresés: