A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Tartalmi modulok » Oldalszerkesztő » Menü létrehozása, áthelyezése
Menü létrehozása, áthelyezése
juillet
Üzenetek: 152
Hírnév: 18

Üzenet # 106 | 10:51
Valami tájékoztató:
Szép pirossal legfelül középen:
Figyelem! Általános tájékoztató!

Aztán a következő szintén pirossal: Keresés 1, Keresés 2...
Ha nem tudjuk pontosan, mi a gondod, miről szeretnél egészen pontosan tájékoztatót, úgy nehéz segíteni....de javaslom Raziel 2 hozzászólással feljebb olvasható ajánlatát:
uCoz bemutató oldal

A mi micsodára tulajdonképpen pedig - szerintem - csak Neked kell elsősorban rájönnöd:)

botszi
Üzenetek: 2
Hírnév: 0

Üzenet # 107 | 15:28
Kedves Juillet!

Szeretnék egy baromi egyszerűen megfogalmazott, érthető (felhasználóbarát) leírást vagy videót arról, hogy hogyan lehet honlapot készíteni itt, az ucozon!
Az általános tájékoztatóban semmi nincs, ami nekem fontos lenne!
Szeretném pl. megváltoztatni a sablont, s nem megy, szeretném átírni a szöveget, de nem programnyelven, hanem sima egyszerű szerkesztővel, szeretnék egy olyan leírást, amit ha végigolvasok lépésről lépésre, egyedül meg tudom csinálni a honlapot!
Nem szeretnék keresgetni egyesével a fórumban, hogy mit is nem tudok, hanem elolvasva a leírást, vagy megnézve a videót, egyedül megoldom a gondom!
Így már elég világosan megfogalmaztam, hogy mit is szeretnék? :-)
Szeretnék gyorsan és hatékonyan dolgozni, alkalmas erre az ucoz?

Köszönettel: botszika

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 108 | 18:40
Kedves botszika!
Hogy alkalmas-e erre a rendszer? Ezt csak az a több mint 1 000 000 ucozos honlap bizonyítja, ami cirka 5 év alatt jött létre!
Ezek a honlapok mind aktívak! Szóval...
Olyan segítség, amire Te gondolsz, nincs!!!!
Tudod ez a rendszer egy html-re, php-re és scriptekre épült rendszer. (nem feltétlenül kell érteni hozzá!!)
Itt szinte teljesen személyre szabhatod a honlapodat! Ezért is nincs olyan leírás, vagy videó, amire Te gondolsz!
Olyan kérdést tettél fel, pontosabban olyat szeretnél, amit még a rendszer kitalálója sem tudna megmondani Neked!
Amit tudnod kell. ez egy türelem játék! Akinek itt van honlapja, az nem pikk pakk "összedobta", hanem szép lassan, lépésről lépésre kifejlesztette, és folyamatosan fejleszti.
Ha egy ilyen "csinálj gyorsan" honlapot szeretnél, akkor rossz csengőt nyomtál meg! sad
Ide nagyon jól jön a html tudás, de sokan vannak, akik anélkül álltak neki és jól menő oldalakat "dobtak" össze!
Ezek az emberek persze nem restek olvasni, keresni, utánajárni a dolgoknak.
Nagy segítség ez a fórum, hidd el Nekem! Amit most itt találsz, azon sokan dolgoztunk és sokat. És persze ez a "munka" nem áll meg...
Időnket nem kíméltük, hogy a gyengébb tudásúaknak is lehessen honlapja a uCozon! smile
Kérlek szedd össze minden gondolatodat és a fejedben járj utána ennek a kérésednek még egyszer!
Ha ez megtörtént és úgy döntesz megfogadod a tanácsomat, következő lépésként javaslom írd össze egy papírra, mit is szeretnél pontosan.
A listán szereplő dolgokra leginkább jellemző "kulcsszavakat" adj meg és kezdd el használni a keresőt!
Meglátod, (szinte) minden kérdésedre lesz válasz! smile
Aztán néhány hét múlva -amikor már megy minden mint a karikacsapás- olvasd el megint a fenti szövegedet! smile Nevetni fogsz rajta! smile

Még egy dolog. A juillet által említett tájékoztatóban CSAK fontos dolgok vannak!!!
Az, hogy Téged nem érdekel, az más lapra tartozik.

Sajnos a fórum egy olyan intézmény, ahol mindenféle dolog megtalálható... a sült galambon kívül!!! biggrin

Csatolmányok: 5415908.jpg (73.6 Kb)
juillet
Üzenetek: 152
Hírnév: 18

Üzenet # 109 | 19:39
Most már végképp biztos, hogy az utolsó 3 hozzászólás, így most az enyém is igazán nem is ebbe a topikba való. smile
Végül is, ahány ember, annyiféle, de az biztos, vannak akik megdolgoznak a sikerért, és vannak, akik beleülnek a készbe. A mai világ ilyen. Lehetne rajta filózni, oldalakon keresztül.
Botszika! Elkezdtél már valamilyen szinten az oldalad elkészítéséhez? Regisztráltál már? Van valamilyen ötleted, miről szóljon? Végig nézted már a TOP100-as listát, a te lapodhoz hasonlót keresve? Megnézted már, hogy hogyan épül fel egy ilyen jellegű oldal? A fórumra tennéd a hangsúlyt, vagy blogos jellegű? Képeket szeretnél inkább feltenni, vagy inkább filmeket, youtube-videókat? Játék oldal, vagy rajongói? Stb. stb. Van néhány, egymáshoz igen hasonló jellegű oldal, és vannak aranyos kezdeményezések...(egy újszülöttnek ...ismered)
Ha valaki segít (pl. én), azt azért érzed, hogy az nem kis meló. Persze ötleteket adhatunk, mit s hogyan, de akkor csak magunkat ismételnénk, (ügyesen szemezgetve ott van a fórumban), és ez idő idő ( nuku pénz), amit gondolom, (és nem önzésből mondom), hogy kevesen engedhetik meg maguknak...(hacsak nem álruhás milliomos)...Én segítenék, priviben megkeresel...De! Tanulj meg kérdezni:) "Tanulj a tegnapból, élj a mának és reménykedj a holnapban. A legfontosabb azonban, hogy ne hagyd abba a kérdezést.” (Albert Einstein)
Peti3250
Üzenetek: 15
Hírnév: 0

Üzenet # 110 | 19:01
egy olyan kérdésem lenne hogy hogyan lehet azt megcsinálni hogy ha valaki megnyitja a honlapom mindjárt mondjuk a cikkek menüpont nyíljon meg?:)
más honlapon már láttam. fent így írja Nyitólap>>Cikkek.
vagy ez úgy készül hogy nincs főoldal hanem a cikkek menüpont át van nevezve főoldalnak?
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 111 | 19:09
Admin felületen adminbaron lépj a Beállítások >> Általános beállítások menübe.
Itt kb. a lap alján találsz majd egy olyan opciót, hogy A fő oldalra jutáskor megnyitni.
A legördülő menüből ki lehet választani az aktivált modulok közül azt, amit meg szeretnél nyit(tat)ni.
Peti3250
Üzenetek: 15
Hírnév: 0

Üzenet # 112 | 19:14
hú köszi szépen. na rád lehet számítani :D. (Y)
anna45
Üzenetek: 3
Hírnév: 0

Üzenet # 113 | 19:49
Sziasztok!
Egy neveldét csinálok és nem tudok az ,,anna45" menüpontba belerakni egy oldalt az url miatt. bármilyen url-t beírok nem fogadja el.... Ez ellen mit lehet tenni?Ez csak a Dizájn hibája? Kérem segítsenek!
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 114 | 20:00
Kedves anna45, ez az infó számunkra "kicsit" kevés!
ilyen művelethez van több megoldás is. Olyannal még nem találkoztam, hogy nem lehet betenni egy linket a menübe.
Persze ez az eljárástól is függ...
Kéretik elolvasni az Általános tájékoztatót, ami a Fórum oldalak legtetején található!
anna45
Üzenetek: 3
Hírnév: 0

Üzenet # 115 | 14:48
Elmondom akkor mégegyszer!

Hogyha az oldalon teszek be menüt akkor a főmenüben jelenik meg... De hogyan tudom megcsinálni hogy a másik menüpontban legyen? Hogyha belerakom a saját menübe akkor meg be kell írni az url címet. ÉS egyetlenegy url címet sem jó.... Ilyenkor mit csináljak? Tudtok nekem mondani példának egy url címet hogy hogyan tegyem be?

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 116 | 17:57
Quote (anna45)
Tudtok nekem mondani példának egy url címet hogy hogyan tegyem be?

Persze! Ha nem teljes URL-t használsz, akkor mindenképp / jellel kell kezdődnie. Tehát valahogy így: /index/3-1
Amennyiben teljes url-t használsz, akkor az http://-vel kezdődik.
Innentől a sötétben tapogatózok... Látom hiába kértem, olvasd el a tájékoztatót, nem tetted és nem közölted a honlapod elérhetőségét.
Lehetséges, hogy titkos a honlapod, de akkor is sokkal hamarabb tudnánk segíteni, ha látnánk is, nem csak fél szavakból kellene kibogarászni mit is szeretnél!

Amikor létrehozol egy oldalt, akkor alul van egy lehetőség (oldalszerkesztő) ahol lehet kérni hogy a lap megjelenjen-e a Főmenüben.
Ez csak a főmenüre vonatkozik.
Nos, mivel nálad ez be volt kapcsolva (alapértelmezés), így került be a lap a főmenübe.
Admin felületen lépj a Honlap-stílus >> Menü szerkesztője menüpontba.
Most a Főmenü listája jelent meg, de jobb oldalon felül ki lehet választani a még rendelkezésre álló menüket. (ha létrehoztál már többet is)
Illetve itt lehet új menüt létrehozni.
A listán kattints a kis ikonra annál a menüpontnál, amelyiket szeretnéd másik menübe áttenni.
A felugró ablakban láthatod a menüpont url címét. Másold ki és zárd be az ablakot.
Most a jobb felső sarokban válaszd ki a másik menüt (ha van már! ha nincs, első lépésként hozz létre egyet), majd alul kattints a Menüpont létrehozása linkre és a felugró ablakban add meg az oldal címét és a kimásolt url-t tedd be ide. Alul mentsd el a munkádat!
Tipp: legjobb ha ezt a műveletet két böngésző ablakkal csinálod. Gyorsabban megy, nem kell folyton átlépni a másik menübe, csak átkattintani a másik ablakra...
Ettől többet nem tudok segíteni. Tanuld a rendszert és olvasgatsd a fórumot. Szerintem már ez is le van írva valahol, csak keresni kell...

anna45
Üzenetek: 3
Hírnév: 0

Üzenet # 117 | 19:48
Köszi a segítséget ebből legalább többet tudok majd!!! De télleg!

Hozzáadva (24.01.2011, 19:48)
---------------------------------------------
Köszönöm a segítséget ez már bevált!!!

etele321
Üzenetek: 16
Hírnév: 0

Üzenet # 118 | 17:01
helo aszt szeretném kérdezni hogy ha készítek a fő-menü - ben egy videó menüpontot, és alá az URL be mit kell írni mert ha beírom pl : http://oldalam.ucoz.hu/video nem jó
http://saf-davidteam.ucoz.hu/
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 119 | 17:18
Na szerinted miért? Komolyan nem fogom helyetted megoldani, hagyom, hogy magadtól gyere rá. Szóval szerinted miért? (nincs "nem tudom" opció)
A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


etele321
Üzenetek: 16
Hírnév: 0

Üzenet # 120 | 17:37
háth kössz sokat segítettél biggrin amúgy meg ha nem nagyon értek hozzá mert ilyet még nem csináltam akkor hogy?

Hozzáadva (26.01.2011, 17:37)
---------------------------------------------
és ez nem nem tudom volt lol


http://saf-davidteam.ucoz.hu/
uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Tartalmi modulok » Oldalszerkesztő » Menü létrehozása, áthelyezése
Keresés: