A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Tartalmi modulok » Oldalszerkesztő » Menü létrehozása, áthelyezése
Menü létrehozása, áthelyezése
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 136 | 16:05
Nem tudom, de mondom, a menüket ilyen módon a CSS változtatásával lehet befolyásolni.
Vagy van az, amit Attila javasolt.
Hamilton
Üzenetek: 33
Hírnév: 0

Üzenet # 137 | 16:52
Jó és CSS-ben hogy kell megoldani?
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 138 | 16:56
trewallier
Üzenetek: 2
Hírnév: 0

Üzenet # 139 | 22:32
sziasztok!
olyan kérdésem lenne, amire nem találtam választ sehol sem:
hogy lehet a jobb (vagy bal) oldalon lévő menüket visszaállítani, ha véletlenül bezártam őket az "x"-szel, és el is mentetem?
olyanokra gondolok, mint az a kis naptár-szerűség, meg a megtekintések száma stb.
ha hülyének néztek, hogy miért mentettem el, akkor azért mert semmit se tudtam a szerkesztőről, és valamit ki kellett próbálni biggrin
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 140 | 05:40
Szia!
Jóval kezdtél, legalább ezt már tudod használni. biggrin
Amit tenned kell: Admin felületen felül adminbaron kattints a Honlap-stílus >> Sablonok biztonsági mentése menüpontra.
Itt válaszd ki a legutolsó mentést, majd kattints jobb oldalon a Visszaállít feliratra.
Ezzel elvileg visszaállítottad. Ha nem?
Akkor töltsd be újból a sablont!
Szintén adminbar, Beállítások >> Általános beállítások menüpont, majd a Honlap stílusa résznél kattints jobb oldalon a Külalak választása szövegre, keresd meg a sablonodat és kattints a képére. Legvégül a lap alján mentsd el.
trewallier
Üzenetek: 2
Hírnév: 0

Üzenet # 141 | 20:43
Köszi hogy válaszoltál!

De sajnos egyik se jött be, mert biztonsági mentésem nincs, a sablon újrabeállításnál meg nem történik semmi. sad
Elvileg jól csináltam, mindent úgy ahogy írtál... és belegondolva ezeket már próbáltam korábban is. smile
Most már nagyon tanácstalan vagyok. wacko

DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 142 | 21:18
Hát ha törölsz egy blokkot, (Bár nem tudom hogy nem vetted észre mentés előtt, még így se na mindegy) azt újra kell csinálni, csak úgy a semmiből a sablonok biztonsági mentésénél lehetséges, mivel az nincs, ezért marad az utolsó megoldás: Újracsinálod a blokkokat egyesével. Erről van leírás a Fórumon, hogy hogy lehet használni a szerkesztőt, adhatnék linket is, csak azt most nem lehet, max látogass el ide, a leírás megtalálható videó formájában
A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


djtroi
Üzenetek: 51
Hírnév: 0

Üzenet # 143 | 19:08
Hello, nem tudom ide illik-e a kérdésem...(ha nem akkor elnézést)
A weboldalamon a menüben minden menü-link előtt egy kis kép van. Azt gondolom CSS-ben kell lecserélni, csakhogy én nem értek hozzá... Tudna ebbenv alaki segíteni? wink
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 144 | 19:40
Code
li.menus {margin: 0; padding: 0 0 0 13px; background: url('/.s/t/971/12.gif') no-repeat 0px 3px; margin-bottom: .6em;}

ebben a sorban kell átírni a képet a sajátra

A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 145 | 19:50
djtroi, Te nem számítasz újnak körünkben, mégsem ismered a szabályt. Szabály.... KÉRÉS!
Ha megadtad volna a honlapod címét, már most tudnék válaszolni Neked, hogy mit keress és hol.
De Te neeeem... Ez talán felébreszt kicsit. KATT IDE

Tudod mit? Olds meg egyedül. Segítek.
Kattints jobb klikkel arra a kis képre, majd vagy a kép (esetleg háttérkép) megjelenítése, vagy a képadatokat választ.
Ekkor láthatod a kép pontos elérési útját. Neked nem kell a domain (pl. a saját honlapod címe és /.s/t/856/12.gif)
Csak a vége kell Neked. Vagy csak a kép elnevezése, vagy a domain utáni rész. Javaslom a kép nevét. Pl. 12.gif
Ha ez megvan, menj a CSS sablonhoz. Honlap-stílus >> Külalak vezérlése (CSS)
A sablonban keresd meg a kép nevét (ctrl+F), majd cseréld le a saját képed TELJES elérési útvonalára!
Valami ilyesmit kell találnod:
li.menus {margin: 0; padding: 0 0 0 11px; background: url('/.s/t/856/12.gif')...
A kiemelt részt kell lecserélned. De VIGYÁZZ az aposztrófokra! (')
Mentsd el és kész...

djtroi
Üzenetek: 51
Hírnév: 0

Üzenet # 146 | 21:34
Köszönöm a segítséget, egyébként azért nem írtam le a web-címet mert nemigazán láttam "értelmét". Bocsánat, máskor leírom. suspect
vagyonőr
Üzenetek: 18
Hírnév: 0

Üzenet # 147 | 21:03
Sziasztok!Még csak most kezdtem el az oldalam/www.vagyonorhirek.ucoz.hu/ szerkesztését.Hamarosan át fogom hozni a domaint:/www.vagyonorhirek.hu/.A segitségeteket szeretném kérni,mint látjátok teljesen átalakitottam a 943-as sablont.De sajnos nem tudom hol,és milyen kóddal tudom állitani a memü betüinek szinét,méretét.Mármint a menücimekre gondoltam nem a szövegre.Szeretném a menü hátterét is áttetszővé tenni,nem marad ez a csúnya zöld szin. De ehez elöbb a menücimeket kell megoldanom.Köszi előre is!!

Hozzáadva (05.03.2011, 21:03)
---------------------------------------------
Bocsánat!Azt is szeretném megkérdezni,hogy tudom a menüben állitani a menü cimek sorrendjét,szeretném ha a frissek felülre kerülnének,a Főolda cim alá.Illetve a cimeket leröviditi pl:Pintér volt cége mér... ,ha lenne erre megoldás biggrin .Köszönöm!!

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 148 | 21:14
Mindezekre a megoldást a fórum oldalai között találod! Keresgélj, olvasgass kicsit... Nem fogunk minden témát többször leírni!
djtroi
Üzenetek: 51
Hírnév: 0

Üzenet # 149 | 21:27
vagyonőr, Fogadd meg raziel tanácsát.
"Azt is szeretném megkérdezni,hogy tudom a menüben állitani a menü cimek sorrendjét,szeretném ha a frissek felülre kerülnének,a Főolda cim alá" <- Aktiváld a Hírek (News) modult és a főoldaladra illeszd be a kódot (ez általában alapból benne vanés a frissek kerülnek legfelülre, ezt a modul beállításainál tudod változtatni)
$LAST_NEWS$
Nézd meg ezt a képet:
http://sfwiki.do.am/forumra.bmp
A Honlap hírei->Modul beállításai-> *kép* Az 1000Karakter helyére írj annyi számot amennyi mgjelenjen.
_______________________________________________________________________________________________________
"Illetve a cimeket leröviditi pl:Pintér volt cége mér"
Attól füg... Ha a menüben (blokk) akarod lerövidíteni akkor azt manuálisancsináld ha pedig a címeket akkor azt CSS-ben kell.
Ha jól tudom (nem biztos mert nagyon-nemértek a CSS-hez)
Valahol itt kell beállítani a betűméret nagyságát:
.eText {text-align:justify; padding:5px;border-top:1px dashed #EFEFEF;}
Az üzenetet szerkesztette djtroi - Szombat, 2011.03.05, 21:41
vagyonőr
Üzenetek: 18
Hírnév: 0

Üzenet # 150 | 06:24
Köszönöm a segitséget djtroi.
uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Tartalmi modulok » Oldalszerkesztő » Menü létrehozása, áthelyezése
Keresés: